-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
IpiBcsi
tag
válasz
Fecogame
#43899
üzenetére
A Lite verziót próbálom beüzemelni ssh-n keresztül, de a belépés megváltozott, már nem lehet a pi:raspberry párossal belépni.
A Release notes-ben ezt írják:
"* Default âpiâ user has been removed; the first-boot wizard enforces the creation of a new user account"
OK, de akkor hogy is lehet most új felhasználót létrehozni? Mert semmilyen jelszót nem fogad el. -
IpiBcsi
tag
Köszönöm szépen, így már tiszta és világos.
És nem csak ezt, hanem, hogy annak idején megírtad a Logout cikket. Úgy gondolom, hogy ha nincs ez a leírás, nagyon sokunknak a Rpi csak valami távoli csoda maradt volna, amivel esetleg a linux guruk, meg a rendszergazdák szórakoznak.
-
IpiBcsi
tag
Én a Total Commandert használom, ott egy "Z" meghajtóra csatoltam fel Sambával megosztott mappákat. A DLNA telepítése után itt jelent meg a MiniDLNA mappa is. Lehet, hogy nem jól gondolom, de nekem egy olyan mappa kellene, amibe bemásolok egy filmet, amit aztán a tévén megnézek. A pendrive tévébe való dugdosását szeretném kiváltani. A tévén látom a video, zene, stb. mappákat, de nem tudom, hogy lehet ezekbe fájlokat tölteni.
-
IpiBcsi
tag
Sziasztok! Évek óta használom a kis gépet, melyet cigam Logout leírása alapján telepítettem. (többször is) Egy vinyó van fixen hozzá csatlakoztatva és a Transmission fut rajta hibátlanul. Nemrégiben vettünk egy szép nagy okos tévét és úgy gondoltam, elérkezett az idő, hogy DLNA szerverként is üzemeljen a kicsike. A leírás szerint elvégeztem a telepítést és a beállításokat, a számítógépen a "latogato" és a Transmission mappái mellett megjelent a "MiniDLNA" mappa is, benne a "log" mappával. Viszont "Media" mappa nincs, azt sehogy nem tudom elővarázsolni, pedig mindent a leírtak szerint csináltam. A tévé látja a mappát, a számítógépem viszont nem. Kérem, hogy segítsetek, mit ronthattam el?
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Viccrovat
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Teljesen M5 SoC-családra vált az Apple Macbook Air és Pro
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Lítium-ion/Li-ion akkumulátorok
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Gtx 1080/ Intel I7 8700K/ 16GB Ram/ 256GB M2 SSD/ 1TB HDD/ Win11
- Gtx 1050Ti/ Intel I5 7500/ 16GB Ram/ 256GB Sata SSD/ 1.5TB HDD/ Win11
- Gtx 1050Ti/ Intel I5 7500/ 16GB Ram/ 128GB M2 SSD/ 1.5TB HDD/ Win11
- Gamer PC - RTX 4060 Ryzen 7 5800X 16Gb RAM
- !AKCIÓ+GARI! GAMER PC Intel Core i5-14400F/ASUS TUF Gaming B760M/RTX 4070 12GB/32 GB DDR5 5200 MHz
- BESZÁMÍTÁS! Akár részletfizetés 0% THM ÚJ AMD RYZEN AM4 processzorok 3 év garanciával 27% áfaval
- Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 12/512GB zöld használt, megkímélt 6 hónap garancia
- Új Dell 14 Precision 5490 WUXGA IPS Ultra 7 165H 32GB 1TB Intel Arc + Nvidia RTX 2000 Win11 Garancia
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen 2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 512GB SSD Quadro T1200 W11
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 256GB White Titanium-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4448
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann