Új hozzászólás Aktív témák
-
Narxis
nagyúr
Aktuális manapság a kérdés.
-
Z86
őstag
Régi szép idők, nálam is így volt.
Tölteléktárgyra (szociológia, jog meg hasonlók) max. 1 nap, szakmai tárgyakra 3-4 nap, fontos és érdekes szakmai tárgyakra 1 hét, matekra 2 hét -
andris1602
aktív tag
a matekot elvből tisztelem, de nem tanulom.
egyrészt azért is mentem jogi karra, mert ott nincs matek (és van b@szki.. statisztika gyépé2 szint, átlag/medián számítás
) szal a matek teljesen más tészta ez tény
bár ezt sem elég beseggelni.. ha hiszitek ha nem, ebben is van rendszer, és bele is kérdeznek.. ráadásul, a beseggelt tudást nem lehet használni, mert ha valaki konkrét problémával fordul hozzád, nem mondhatod fel neki a PTK-t..
-
Gergő_
őstag
3500
-
Иван
őstag
Gazdment hagyjuk, ha ezt a szakot elbukom, én is odamegyek. minden szak, aminek a menedzsment bent van a nevében, az végigvihető félévente egy hét közepes tanulással
Számviteles matekot nem tudom.
Linalg: nem nehéz szerintem se, ettől függetlenül minden egyes számolást elrontok. Például nekem a kszi - (-1) az kszi - 1, meg hasonlók.
-
baluka26
veterán
-
Eastman
addikt
Szerintem pl. egy fogolytáborban elég gyorsan...
-
Иван
őstag
Gazd. matemtikus szakon vagyok (SZERK: gazd. elemző a szak neve, de az pár éve még gazd.mat. volt, és állítólag jövőre is az lesz. Senki se tudja miért lett átnevezve erre a pár évre), szóval nekem az alap matekom van. Az tényleg gyógyimatek.
Nekem a szobatársam BME-GPK-s, és egész más matekot tanulunk. Mi szinte csak az elméleti részére koncentrálunk, felépítettük a naiv halmazelmélet kidobásától a matekot a félév során a deriválásig. Mindent bizonyítva levezetve, ő meg csak bement oszt' deriválnak. De az, hogy mi miért van, azt mondja nem nagyon érdekel senkit.
Nekünk voltak kitérőink amik inkább már a filozófia határán mozogtakAhogy észrevettem mellesleg a BME-n tanítanak actually egy szakmát, a Corvinus meg az ELTÉ-hez hasonlóan inkább egy szellemi "hub", szellemi műhely. Vagy szóval érted. Ezért se nagyon van értelme a kettőt összehasonlítani. És igen, tudom a BCE/ELTE is begyűjti a szellemi nullákat, de ettől függetlenül ott van az az értelmiség mag, ami mindig is ott volt. Ahogy a BME-n is kibukik a fele, de attól még ott vannak a jó fizikások/matekosok.
Gergosz: anal1 + linalg1.
-
Иван
őstag
"10 napot szánok majd egy tankönyvből készített, tömörített jegyzet (kb 130 oldal) megtanulására"
Ha belegondolsz ez nem akkora dolog, mert ez napi 13 oldal átlagban.
Én is most így vagyok a matekkal, csak ebben az a szar, hogy nem elég beseggelni, hanem meg is kell érteni. Bizonyítást nem lehet olyan alapon, hogy megtanulom betűről betűre. (Vagyis igen, de szerintem a tanár azonnal kiszúrja a robot üzemmódot, és belekérdez.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Csökkentik a fogyasztást a Google AI-adatközpontok, hogy ne legyen áramszünet
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Futás, futópályák
- Építő/felújító topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- NVIDIA® driverek topikja
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Musk feloszlatta a Tesla Dojo szuperszámítógépes részlegét
- További aktív témák...
- LG 55QNED87T 139 cm-es 4K QNED Gaming Erőmű, 120Hz-el és 3ms válaszidővel!
- LG 65QNED87T 165 cm-es 4K QNED Gaming Erőmű, 120Hz-el és 3ms válaszidővel!
- MacSzerez.com - 2022 MacBook Pro 13" Retina M2 / 8GB RAM / 256GB SSD / Asztro / Garancia / Magyar
- 3x ASUS Turbo RTX 2080 Ti (11 GB) / Frissen pasztázva / Igény esetén + EKWB vízesblokk.
- LG 75QNED87T 190 cm-es 4K QNED Gaming Erőmű, 120Hz-el és 3ms válaszidővel!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest