Keresés

Aktív témák

  • e-biza

    őstag

    válasz DcsabaS #28 üzenetére

    szerintem gergoke arra gondol,hogy egyintel chipsetes amd lap jobb lenne :)
    nem tudom mivel lehet még amd-t szerelni? van a sis,nvidia,via. van még aki gyárt chipsetet az amdhez?

    Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

  • válasz DcsabaS #28 üzenetére

    úgy érzem, hogy szemléletbeli különbségek vannak köztünk. én pont arra próbáltam meg rávilágítani, hogy a szerver nem attól szerver a szememben, hogy milyen funkciókat valósít meg...
    a szerver attól szerver, hogy milyen mellé adott érték van a vas mellett, valamint hogy milyen a tervezése. (most maradjunk az x86-nál)
    a gyári intel szerver lapok (és így a supermicro, valamint a tyan lapjai is pl.) beleépítve egy igényes házba (nem a chieftec dragont és az aopent értem ezalatt) pont az a kategória nálam, ami még elmehet esetleg ha nagyon nincs más... nekem a szerver a proliant-oknál vagy az ibm x series-nél kezdődik. ott van rendes mellé adott érték a vas tervezésénél (teherbírásánál), a szoftver és kiegészítő hardver körítésben és a garancia terén is. na ez az amit egy oem és egyéb cuccokból összeszerelt szerver SOHA nem fog adni! (most arra ne vigyük el a dolgot, hogy mire van még szüksége a piacnak és kell a nagyon olcsó megoldás is, mert most arról próbálok meg beszélni, hogy milyen a hamis biztonságérzet amit az általad említett ''szerverek'' adnak. olcsó húsnak híg a leve effektus)
    gondolom láttál már (cpq) hp proliant vagy bármilyen becsületes ibm szervert és érted hogy miről beszélek.

    a viánál az első ok amiért nem szereli felelős szerver gyártó a termékeibe az a megbízhatóság. (igaz már láttam pl az általam korábban említett x440-ben via south bride-et, ide vezérlőnek :( ) a második az, hogy ez nem minden esetben ez az az ár érzékeny piac, ahol megéri spórolni legyártott darabonként 5-10 dollárt. a via a piacon eljátszotta a renoméját már jó párszor. többek között a sokszor instabil, nem megfelelően optimalizált (szinte mindig kijött az A verzió is) és a nem előrelátóan tervezett (sokszor cseréletek azért is chipsetet, vagy chipset reviziót, mert az adott feature csak abban volt elérhető, habár már előtte tudni lehetett, hogy mire is lesz szükség a chipsettől) termékekkel.

    amúgy ezekről a kérdésekről már többször volt alkalmam beszélgetni a hp engineering team-jének tagjaival, vagy ha itt jártak magyarországon, vagy ha én jártam külföldön rendezvényeken (pl. ENSA@work). úgy érzem nem a vak világba beszélek...

    mégegyszer kiemelném, hogy nem is tudsz és ne is akarj meggyőzni arról, hogy az a szerver amire ezt a jelzőt ráakasztjuk... ilyen erővel egy StrongARM processzorral szerelt PDA is lehetne az, ha adott esetben ennek az erőforrásait szimultán ketten érik el hálózaton keresztül... :) és ez a megközelítés szerintem nem fedi a valóságot!

  • zax

    tag

    válasz DcsabaS #28 üzenetére

    Mitől rontaná ez a ''mindent egybe'' megoldás a rendszer rugalmasságát? Vagy miért lenne a Via megoldása rugalmas? Az ok, hogy a Via így mindig tud újabb déli hídat kihozni, na de abból te nem profitálsz, ha már megvetted az alaplapot. Vagy talán cserélhető lesz a déli híd az alaplapon?
    Az nVidia megoldása azért tetszik jobban, mert így az északi és déli ''híd'' közvetlenül kommunikálhat egymással, nem kell mindenféle V-Link, amik lassítják a rendszert. Ezenkívül az nVidia is ugyanúgy tudja fejleszteni a déli híd részét, aztán a következő alaplapra már azt a chipet rakja.

    R.I.P. Pentium 4

Aktív témák