Új hozzászólás Aktív témák
-
ROBOTER
addikt
Annyi árnyalja a helyzetet, hogy semmit sem tudunk az S2 magas ISO teljesítményéről, és a kompaktok a legalacsonyabb ISO-n is (50..80) jellemzően mocskosak, legalábbis az ultrazoom-ok. Ez utóbbi logikus, ha figyelembe vesszük, hogy adott időszakban egy adott csíkszélesség jellemző a félvezető-gyártásban, és ez rontja a pixel fill factor-t, ahogyan az egészen kis pixelek felé közeledünk.
Tehát a megvalósítási korlátoknak köszönhetően adott fotós műfajra vannak jó kompromisszumok.
Az igazán profi gondolkodás ott kezdődik, ha el tudunk szakadni az egy rendszertől, egy márkától, és ha az anyagiak engedik, több feladathoz több rendszert használunk. Én erre nem vagyok még képes, de jó amatőrnek lenni.
-
Dare2Live
félisten
és behozod rekeszeléssel amit elvesztesz az érzékelő mérettel? Meddig rekeszelhetsz büntetlenül, mekkora iso kell hozzá...... hol lesz jobb a képminőség?
Gyakorlati szitnen maradva: Ha E3 iso200 ~= D700 ISO800-ISO1200 melyik alkalmasabb makrora, ha feltételezzük, hogy 4/3on (is minimum) 4re kell rekeszelni? (FFen mekkora rekesz kell ahoz a mélységélességhez amit 4/3on F4en ad,ellensúlyozza e ezt a kissebb zaj.)
Akkor melyik is a jobb makrora?btw Roboter tuti ki tudja számolni....
Normális viszonyok közt egyértelmű az FF meg a medium format előnye de normál esetben makronál is előnyös a nagy érzékelő?
Új hozzászólás Aktív témák
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Samsung 980 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40A9 docking station
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- HP Rack szerverek és tartozékok egyben vagy külön-külön
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged