Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Akkor a kis társaságokat meg kell szüntetni és méretgazdaságosak kellenek.
bitpork:
Nem azt mondom h nem lehetne emelni nekik a költségeket, de ettől a vadásztársaságnak semmivel nem lenne jobb szerintem.
Nem is kell, hogy jobb legyen a vadásztársaságnak a díjemelés után, az autós igazságtalanságát szüntessék meg a plusz pénzből. -
-
válasz
philoxenia
#62
üzenetére
Vannak vadetetési költségek (nem egetrengetőek), sőt a fácánokat pl. úgy tenyésztik telepeken, mint a csirkéket.
-
-
60000 vadász van, a beugró letét egy milla (kamatmentes fejlesztési kölcsön...), az éves tagdíj 50.000-től a csillagos égig, és ekkor még nem fizetett egy petákot sem a vadkilövésért, ami vaddisznóra 100 eurótól INDUL. Ha haza is vinné, fizethet a húsért, ha nem akar, eladják a vadat, a szeméthús leadása 1500-tól megy, a nemeshúsok 3000-től.
És akkor ugye aki nem haver, annak kötelező fizetni a személyzetet, a szállást a vadászházban, a vadászavatást, stb.
Éhező vadásztársaságot még nem láttam, megdobják a kilövési díjakat, és lesz pénz a biztosításra.Cserébe az elütött és hazavitt vad büntetését felőlem meg is tízszerezhetik.
Ha akarják, megoldják a vadkárokat.
A vadveszély tábla értelmezhetetlen, ugyanolyan félévszázados csökevény, mint a Trabantra méretezett parkolók. Persze, mi is a Trabival gyerekkoromban 60-70-es mentünk a vidéki utakon, de már nem ennyivel mennek az emberek.
-
-
Ez az egész vadkár egy óriási blamázs.
A PTK szerint minden állatért a tulajdonosa teljes kártérítési felelősséggel áll: ha a kutyád megharap valakit, fizetsz, ha a disznód széttúrja a szomszéd kertjét, fizetsz. A szarvas a vadásztársaság tulajdona jogilag, hogy a frászkarikába nem felelős a vadásztársaság a saját szarvasáért, miközben a vadásztársaság telepét őrző kutyájuk által okozott károkért ők is felelnek? Feleljenek a szarvasokért is.
Kössenek rá biztosítást és kész, maximum minden vad kilövésének az ára 50%-kal drágul, de az meg nem érdekel, fizessen az, aki vérengzeni akar.Már felelősségét az autósokkal fizettetik meg, nevetséges.
-
válasz
juliabrilke
#9
üzenetére
A második eset lopás, nem érdemes belevágni.
Új hozzászólás Aktív témák
- MSI Gaming Thin 15 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 7 7735HS - 16GB - 1TB - Win11 - RTX 4060 - 2,5 év gari
- Akció! Acer Nitro 5 AN515-55! I7 10750H / RTX 3050Ti / 16GB DDR4 / 512GB Nvme SSD!
- Ryzen7 5700G/ 32GB DDR4/ 1TB m.2 alapú mini PC/ garancia
- AKCIÓ! iMac Pro Intel Xeon W2150B 64GB 1TB VEGA 64 16GB!!! 1 év garancia!
- Dell Latitude 5591 i7/500GB M2 SSD/ 32GB DDR4
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4307, 100% Akksi
- Lenovo LEGION 5 PRO Ultra 7 255HX 24GB RAM 512GB SSD RTX 5070 8GB 16" QHD+ 3év Prémium GAR
- 153 - Lenovo LOQ (15IRX9) - Intel Core i5-13450HX, RTX 4060 (ELKELT)
- HP EliteBook 640 G11 Core Ultra 5 125U 16GB 512GB FHD 1 év gar
- Apple Magic Mouse (USB-C) - Fehér
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
