Új hozzászólás Aktív témák
-
yves
csendes tag
A hozzáadott CD-n található vagy a netről letöltött Java Midlet Installert (JMI) használva lehet rá alkalmazásokat telepíteni.
Van egy jóval fájdalmasabb alternatív megoldás is arra az esetre, ha nem lenne kéznél számítógép (pl. havertól bluetooth-on kapod a javát):
1. A beérkezett *.jar fájlt a telefon automatikusan az egyebekbe menti.
2. Ezt a fájlt átnevezed valami nagyon rövid és egyszerű névre.
3. A telefon böngészőjébe beírod címként, hogy: file:/user/Miscellaneous/rövidnevű_alkalmazás.jar
(Ha többször is rákényszerülsz erre a megoldásra, érdemes lehet egy könyvjelzőt létrehozni, aminek mondjuk "file.jar" a vége, és akkor nyilván minden jar-t ilyen névre kell átnevezni a 2. pontban.)
4. Az alkalmazás települ, mintha wapról töltötted volna le. -
Jazz77
aktív tag
Játékot, hogy lehet rá telepíteni?
Csak wapról engedi, se kábelen, se blutitutin...
-
brocki2
csendes tag
nem tudja valaki, mi lehet az oka, hogy sms írásnál nem kínálja fel a terjesztési listákat a kontaktok közül és csak 5 kontaktot enged hozzáadni?
előre is köszi... -
bibimad
senior tag
Ellopták a lányom telefonját, egy Benq-Siemens EF81 Titanium Silvert. Megtennétek, ha látjátok hirdetve, írnátok egy privit? Előre is köszönöm!
-
Jazz77
aktív tag
Üdv mindenkinek!
Látom döglődik a topic, pedig most jutottam hozzá egy ilyen készülékhez és naon bejött...
-
yves
csendes tag
Annyi nem pénz érte.
A véleményem az, hogy már egy bő éve megvan, és még mindig szerelmes vagyok bele, bár most épp gyangélkedik szegény. -
yves
csendes tag
válasz
HoReSz1975 #36 üzenetére
Természetesen van neki belül is hangszórója (egy egész pici pötty a kijelző fölött, a hagyományos helyen
). Két lehetőség van: vagy tényleg a külső hangszóró működik hívás közben, akkor hibás a telefon, javíttatni kell. A másik lehetőség, hogy azért gondolod halknak, mert még ''nem találod el a füleddel'' azt a pici lyukat.
Egyébként mindent összevetve a belső hangszórója halk, szokni kell. Nagyothallóknak nem ajánlom.
[Szerkesztve] -
HoReSz1975
őstag
Hi @ all
Vettem most egy ilyen telefont ideglenesen, de nem értem azt hogy hogyan kell vele normálisan telefonálni, mert ha kinyitott állapotban tartom akkor alig hallok valamit, mert kívűl van a hangszóroja.
Nem találtam semit ahol állitani lehetne, pedig csumán van a hangerő -
Zoleo89
csendes tag
Helo!
Csak annyi szertnék megtudni hogy a BenQ-Siemens páros által gyártott telók még mindíg olyan szörnyen lassúak mit a ''régi'' Siemens telók??? -
AS
félisten
Én is leirom hogy ez még mindig SIEMSENS fejkesztés!!!!.
Persze Benq azt mondja hogy övéké de nem.
Benq fejlesztésű telokban 9 ikonos benq-menü van hasonlo minr a lg menüje.. -
Sebhelyes
senior tag
...mint ahogyan hibátlan telefon nem létezik a Sony Z5 óta...
Na azért a Z5-nek is volt hibája, pl. 8Kbyte-nál nagyobb mailt nem tudott letölteni... Azért mondjuk 6 évig elhasználgattam... -
_seth_
veterán
''A belső gombsor a Motorola V3 formavilágára hajaz kissé, hiszen a billentyűket kékes színű csíkok választják el egymástól''
Kissé? Majdhogynem teljesen lemásolták és ez a fórmára is igaz, még a nyakbaakasztó helye is a V3-ról van lemásolva, alu burkolat.....
Jó az irány egyébként csak több önállóság kellene és nem befutott telefont másolni. A tudása már igazán jó de sajnos az ára is -
yves
csendes tag
Ötmegás téma is van. ;)
-
bolondember
MODERÁTOR
jól láttam, h volt téma, amelyik majd' 3 mega volt????
és még én sokkaltam a k750i 2-300 k-s témáit?! -
orbano
félisten
nekem nagyon tetszik a telefon, kár a hülye hibákért
-
arcos
tag
''A böngésző csak WAP oldalak megjelenítésére is képes, a betűméret három lépcsőben állítható. ''
Bog a fenti mondatbol egy határozo szót ki kéne venni, szerintem az is-t. Amugy jo a teszt, de itt Bécsben csak az also kategorias telefonokat forgalmazzák a szolgaltatok a Siemens-töl. -
yves
csendes tag
A 48-as firmware sokat gyorsult még a 40-hez képest is, de azért nem fog Villám-díjat nyerni így sem.
Ahogy fentebb írtam, ez nem olyan hagyományos Siemens; a BREW platform miatt sajnos lettek megkötések. Minden küldhető és fogadható, de java nem, sőt csak a hozzáadott PC-s alkalmazással lehet felrakni őket (vagy wapról). A bluetoothon átküldött ..jar is ismeretlen fájlként landol az Egyebek mappában. -
[Ace]
aktív tag
Sajnos a lassúság eléggé jellemző a kezdeti Siemens firmwire-nél. Meg tudod mondani hanyas volt a telefonon? A legújabb 48-as.
Nekem a Siemens-ben az tetszik, hogy akármilyen file egyszerűen küldhető és fogadható. A minap küldtem át fájlokat egy Nokia 6230i-re és eléggé érdekesnek találtam, hogy minden egyes érkezett fájlt egyesével kellett elmenteni. A Siemens-nél van erre 1 mappa, könnyen kijelölhető az összes file és mozgatható akárhova. Külön jó, hogy java játékokat is könnyen lehet küldeni és fogadni is amit egyszerűen feltelepít. Samsungnál nem értem miért kell hackelni a telót, hogy 1 java-t rátegyünk. Szintén említésre méltó szerintem, hogy egy egyszerű kábel segítségével mindig naprakészen lehet feltenni a legújabb fw-t, és mindezt legálisan és könnyedén.
Az akkuk gyengesége szintén Siemens betegség, de elmondások alapján ez már javult a Benq termékeknél. -
Bog
HÁZIGAZDA
A D600 menürendszere kék és bordó lehet, vagy az elképesztően látványos flash menü, ahogyan azt a teszt is említi. Ezzel szemben az EF81 menürendszerének ikonjai elég sivárak.
Az, hogy egy Samsung készülék nem képes egyszerre csörögni és rezegni MINDEN tesztünkben benne van, mert én speciel a falra mászom tőle. Alapvetően igyekszünk minden hibát megemlíteni. Ezzel együtt persze a márkarajongó emberektől mindig megkapjuk, hogy elfogultak vagyunk - de érdekes módon mindig pont arra, ami nem az ő kedvencük
Az, hogy az ikonok és a kamerahang módosítható hozzáértéssel, az sajnos számunkra alapvetően lényegtelen: a felhasználók 99%-a sosem fog ilyesmit tenni. Ráadásul az oldalt nagyon sok egyszeri júzer is olvassa, aki véletlenül, mondjuk egy keresőn keresztül jutott ide, mert pont EF81-et akar venni. Nekik pedig az lesz a fontos, hogy a megvásárolandó telefon magától tudja-e ezt.
Lassúság: gennyes módon lassú volt a tesztkészülék, de az ügynökség szerint csakis azért, mert nem a végleges szoftverrel kaptuk meg. Ahol különösen behalt (számológép), ott megemlítettük, mert gyaníthatóan a végelegesben sem sikerült rajta számottevően gyorsítani. -
Spindlyman
tag
Ha böngészel egy kicsit a hírek között és megnézed a terveiket, fejlesztéseiket, akkor láthatod, hogy az út amin elindultak jó irányba mutat. Pusztán csak egy kicsit nagyobb tempóra kell kapcsolniuk és sok újdonsággal kirukkolniuk.
Véleményem szerint 2-3 éven belül visszakerülnek az elitbe....
[Szerkesztve] -
Spindlyman
tag
Nos......mondhatni nem gyors...vagyis inkább lassú.
Persze ez lehet, hogy a szoftver korai stádiumából is adódik és később még javítanak rajta....
Egyébként nekem istenigazából nem jön be....valahogy nem tetszik a fogása...kényelmetlennek érzem /pedig elég nagy kezeim vannak../ -
opr
nagyúr
Szerintem azért van kihangsúlyozva, mert itt mindenki erre kíváncsi
Ugye a siemens az utóbbi 1-2 évben elég gyenge telókat produkált, talán egyedüli kivétel az abszolút alsószegmens...
éppen ezért mindenkit az érdekel h sikerült-e a nagy visszatérés, vagy nem... Szerintem még nem, de jó úton járnak
Ha meg nem ezért, akkor majd az illetékes elmondja -
[Ace]
aktív tag
A Siemens telefonokon az ikonokat egy kis hozzáértéssel lehet cserélni, mint az eddigi x65,x75 modellek esetében is lehetett. Valamit a kamerahangot is ki lehet kis ügyességgel szedni. Bár tény, gyárilag nem támogatott sajnos.
Elég sok hibát említ a telefonnal kapcsolatban a teszt, de furcsa módon a többi telefonnal kapcsolatban nem ennyire hangsúlyozza azokat.
Pl: D600 -> ''Bentebb haladva is található egy-két újítás. A menürendszer kétféle színben pompázhat, egy kékes és egy bordó verzió létezik.''
Ennyivel le is van tudva. Hát szerintem ez eléggé gyér dolog. Meg ugye, hogy nem képes rezegni meg csörögni egyszerre. Dehát kinek mi fontos. -
opr
nagyúr
Nem rossz
Sőt egész jó, viszont vagy nem olvastam elég figyelmesen, ami könnyen előfordulhat, vagy nincs benne a cikkben egy fontos dolog
Azaz: ez a teló örökölte a siemens azt az idegesítő tulajdonságát h borzasztóan lassú? Az egy dolog h a számológép egy évig tölt, ed ha már betöltött akkor elég gyors? Ill. a beépített játékok. nem volt ritka h a siemenseken még a beépített java-kis akadoztak mint a fene. Ez megmaradt? Ha nem, akkor
Ha meg igen, akkor
Régen nagyon szerettem a siemens-et(c35, m35, m45, se45 stb), de a j70 óta csak sonym volt
ui.: a teszt jó -
PhoenixSzG
tag
válasz
Viktor0610 #3 üzenetére
Az EW-ben 85000 Ft
-
yves
csendes tag
Szia,
1. Az ügynökség persze biztos jobban tudja, de szerintem ez a Siemens Brew-os szoftvere, ami az SXG75-ben van.
5. Úgy sem jön elő, ha a nevezett menüpont segítségével először kijelölöd a szöveget, aztán megint visszakurkászol ugyanoda a menüben?
8. Szerintem ez is azt bizonyítja, hogy ez még Siemens. Persze ellenérv lehet, hogy míg az SXG75-be RS-MMC kell, ebbe microSD. Fene tudja. -
yves
csendes tag
Csak hogy kötözködjek: ez nem egy üzleti telefon.
Viszont a ''cuccom'' mindenütt bénán hangzik. Pont úgy, mint a ''galéria''. Vajon az MS levédette volna az Intéző nevet?
[Szerkesztve] -
Bog
HÁZIGAZDA
Szia,
köszi az észrevételeket:
1. Az ügynökség azzal nyomta a kezembe a telefont, hogy ez már erősen BenQ, kevéssé Siemens.
2. Javítottam, köszönöm.
3. A nyomáspont ízlés dolga, mint látható, a kollega is azt tapasztalta, amit én
4. S65, SL75, CX75...
5. A tesztkészülékben továbbra sincs copy-paste, pedig ott kerestem előszörre is, ahol szerintem is logikusan lennie kellene
6. Nem döbbentünk meg, de tényleg bénán hangzik
7. Itt nagyon igazad van, benéztem. Javítottam a cikkben.
8. Arra próbáltam utalni, hogy a BenQ nem erőltette bele egyelőre a saját csatalkozóját az EF81-be.
üdv -
Atlantis
veterán
válasz
Viktor0610 #3 üzenetére
Ez lehet inkább a Pannont minősíti, nem a Siemens-t. Mintha függetlenbe jobb árakat láttam volna, bár csak futólag néztem rá és lehet rosszul emléxek. Azért a fém az fém, meg kell fizetni.
Én sajnálom a Siemens kivonulását, pláne, hogy távol-keletiek vették meg. Szeretem a német cuccokat, sokáig voltak Siemens telóim, morogva ugyan, de kitartottam a márkánál. Most az Sonyericsson-nal vagyok így. -
-
yves
csendes tag
Inkább érdekesnek, mint jónak mondanám ezt a tesztet, hiszen akad benne pár tárgyi tévedés.
1. Az EF81 teljes egészében Siemens fejlesztés, a BenQ legföljebb a vége felé szólhatott bele esetleg (anyagválasztás stb.)
2. A külső kijelző 120x160 px, ezt illene kijavítani.
3. Szerintem a billentyűzet nyomáspontja megfelelő, viszont a gombok közti nagy távolságra edzeni kell a hüvelykujjat pár napig.
4. ''...sikerült átmenteni a Siemens telefonok sivár, fehéres ikonjait''
Mutass már légyszíves sivár, fehéres Siemens menüt... Eddig nem pont az volt a baj, hogy olyan kis tiritarka, gyerekrajzhoz hasonló ikonok voltak?
5. Copy-paste márpedig van benne. Az opciók alatt található egy (elnézést, nincs magyar nyelv az enyémen, úgyhogy csak angolul tudom) text edit menu nevű kis pont, ott érdemes szétnézni.
6. A My Stuff-ot ezer éve Cuccomnak fordítják Siemenséknél. Bénán hangzik, ez tény, de nem egy megdöbbentő újdonság.
7. A zenelejátszó fut a háttérben. Minden fut a háttérben, erre szolgál az alkalmazásváltó gomb ''az agóra'' (vagy inkább fórum, ha már római városokról beszélünk) ''dél-délnyugati csücskében''. Gáz viszont, hogy a zenelejátszóban nincs shuffle funkció.
8. ''A töltés a jó öreg Siemens csatlakozóval történhet.''
Annyira azért nem öreg; még a x75-ös széria is a slim Lumberget használta, a nano Lumberg viszonylag új. -
-
cousin333
addikt
A cikk elején még 128x160-as a külső kijelző, a cikken belül meg 120x160-as. A körülötte levő kerettől lehet, hogy elegánsabb lesz, de optikailag kisebbíti a kijelző méretét (nagyobb keretben kis kijelző).
A billentyűzet kissé koppintásnak látszik...
Mindezeken túl jó próbálkozásnak tűnik így ''elsőre''. -
Atlantis
veterán
A cikk jó(leszámítva a helyesírási hibákat
), a telón még van mit csiszolni a gyártónak.
Szerintem a design jó, bár nekem feketében jobban tetszene. Ez a tudás még kevés lesz a picra való belépéshez, nagyon erős a konkurencia. Bár ha jó áron adják...
Új hozzászólás Aktív témák
ma Végre megérkezett az első, valóban BenQ fejlesztésű modell, amely méltó arra, hogy kitöltse a Siemens után maradt űrt.
- Gitáros topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Hálózati / IP kamera
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
- MediaTek lapka köré épülne a Galaxy S25 FE?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Calibre, az elektronikus könyvtár
- Könyvajánló
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga X390 - i5-8G I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Oppo Reno7 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Lenovo Tab M10 HD 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest