Új hozzászólás Aktív témák
-
ceia
őstag
Kétlem, hogy ezek lennének a legelterjedtebb tévhitek, inkább csak ezekkel a válaszokkal tudják leginkább propagálni a szolgáltatásukat - legalábbis ők úgy hiszik..
[ Szerkesztve ]
it's more fun to compute
-
Rez_Grof
őstag
Még szerencse, hogy nem köbméterre fizettetik a cloutot, mert akokr ipari barométerre is szükség lenne.
A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....
-
Rez_Grof
őstag
Mondj kérlek egy általános cloudot!?? Bárányfelhő és társai nem játszik.
Az talán akitől mindenféle szintű szolgáltatást bérelhetsz, annak általános cloudja van?[ Szerkesztve ]
A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....
-
Rez_Grof
őstag
Pontosan!
Esetleg talán nézzük meg, hogy honnan is indult ki az az egész: mainframe+ terminal.
Most ugy is az a menő, hogy mindent tud majd a központi egység, aztán valahogy csak kevés lesz majd a teljesítmény és megint dedikált hardware kell alá.Szerintem: a cloud a répa a bot végén, mi meg a szamarak, és szép tapéta van a örlőmalom belső falán.
A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....
-
Narxis
nagyúr
De én nem erről a cikkről beszéltem. Elbeszélünk egymás mellett, már jó pár hozzászólással ezelőtt átterelődött a téma az általános cloud véleményekre amihez én fűztem hozzá egy magánvéleményt. Eszem ágában sincs belekeveredni a "vállalati" vitákba, bár erről is meg van a saját véleményem, de nem eresztem rá senkire, nem kell aggódni.
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
-
félisten
Attól tartok óriási félreértésben vagy. Az IT-n megjelent cikk az üzleti ügyfelek számára szolgáló felhő alapú szolgáltatásokról szól. Ha nem látsz bele, hogy milyen is egy ilyen rendszer, akkor azt sem tudod, hogy mi miatt pattantak el az idegek alant.
Az, hogy te a saját kis doksijaidat felrakod a Google Drive-ra, egy picit más kategória, mint egy cég adatbázisait és különféle programjainak (könyvelés/számlázás, raktárkészletek, munkaügy, stb.) kezelését felhőben vagy lokális hálózaton oldják-e meg.
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
bambano
titán
csakhogy mihelyst belső cloudról beszélünk, abban a pillatban kiderül, hogy a cloud csak marketing rizsa. A citrix az vékonykliens/terminálszerver technológia, a vmware az virtualizáció, stb. stb.
itt megint előjön az, hogy a cloud csak managgák által marketing okból kitalált újraelnevezése korábbi technológiáknak.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Rez_Grof
őstag
Ezért építenek a bankok saját belső cloudot.
Ha technikai szempontból nézük akkor a citrix is cloud szerű, főleg ha virtual storageal megtámogatott clusteren wmware serverek hostolják a citrixen keresztül kiajénlott programokat futtató szervereket.Mert ugye a cloudból sok féle van ám. a 3 nagy csoportja a cloud szolgáltatás tipusoknak:
Infrastructure as a Service (IaaS),
Platform as a Service (PaaS),
Software as a Service (SaaS).A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....
-
bambano
titán
"ahol az üzemeltetés, a biztonság és a józan ész rendeli, eljussanak.": ez üres halmaz, szóval nem lesz gond ezzel a nyilatkozattal.
csak érdekelt volna, hogy egyetemi jegyzetelés mellett honnan van mondjuk 25 év munkatapasztalatod, hogy meg tudd ítélni, milyen szerepe lehet a cloudnak a vállalatoknál.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
Narxis
nagyúr
Lehet, hogy te konkrétan nem beszéltél arról de azért én úgy éreztem még a korábbi cikkeknél is, hogy bizony semmire se jó. Itt ennél inkább "csak" arról volt szó, hogy "fizetett hirdetés".
Más:
"Biztonságportál: Egyre több vállalat mindennapjaiba költözik be a cloud computing különféle nyilvános és privát felhőalapú szolgáltatásokon keresztül. A nyilvános cloud szolgáltatások milyen módon formálják át a hagyományos hálózatbiztonsági megközelítéseket, gyakorlatokat. Melyek azok a kockázati tényezők, amelyeket mindenképpen kezelni kell?
H.G.: A felhőalapú szolgáltatásoknak még sokan ellenállnak, de szerintem csak idő kérdése, hogy mindenhova, ahol az üzemeltetés, a biztonság és a józan ész rendeli, eljussanak. El kell fogadnunk a fejlődést, és arra kell törekednünk, hogy szabályozott körülmények között, sztenderdek alapján vehessük igénybe ezeket a szolgáltatásokat. Kell egyfajta hagyomány. Manapság mindenki tudja, hogy a pénzét bankba kell tennie, mert ez a szokás, így alakult a hagyomány, ez a rendszer jött létre. Azonban senki nem fogja megvizsgálni a bank trezorját vagy számítógépes rendszerét mielőtt elhelyezné a pénzét, mert a bank működése egyrészt kemény szabályokhoz kötődik, másrészt komoly szabványokon alapul. Ennek a környezetnek kell kialakulnia a cloud computing esetén is, hogy a valós, tényeken alapuló bizalom megteremtődjön."
(#86) bambano: 90%-ban egyetemi saját jegyzetek meg 1-2 munkahelyi doksi.
[ Szerkesztve ]
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
Rez_Grof
őstag
Szeretjük a fölhőt:
Szerintem nagyon szép példa bizalom rombolására, aláásására.
A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....
-
félisten
Tévedésben vagy.
Én is használom a Google Drive-ot, meg az M$ Skydrive-ot. Ám ez még nem jelenti azt, hogy a Felhőt mindenre jónak tartom.
Egy komolyabb céges adatbázist nem bíznék rá (illetve feladatfüggően igen, bizonyos feltételek mellett), kkv-k esetén meg a létjogosultságát kérdőjelezem meg.
Ez még nem a Felhő elutasítása, hanem az, hogy sok esetben nem igazak azok az állítások, amik a hírben/cikkben/reklámban fel lettek hozva.
A kutya nem beszélt itt arról, hogy a Felhő úgy anblokk rossz lenne...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
Narxis
nagyúr
Nem is kötelez arra, hogy érezékeny adatokat bízz rá. Én is csak a jegyzeteimet tárolom Dropbox-ban illetve most már Google Drive-on, de amit itt látok, hogy mindenki élből elutasítja mintha semmire nem lenne jó.
(#84) bambano: ha-ha nem talált, én csak egy cloud user vagyok.
[ Szerkesztve ]
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
félisten
A probléma az, hogy itt nincsenek tényszerű érvek. Közhelyek vannak, ráadásul erősen felemásan felszolgálva.
Nagyon jó dolognak tartom a felhőt arra, hogy pl. a munkabeosztásomat vagy a file-jaimat bárhonnan elérjem, de egy kritikusabb cégadatbázist nem bíznék rá...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
-
-
buherton
őstag
Április.1 Jah bocsi az már elmúlt...
tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!
-
válasz janos1988 #77 üzenetére
Jah, utána olvastam, de ez volt az első gondolatom.
Azért eléggé nagy lehet a pánik, ha itt, az egyik legnagyobb online IT-lapcsalád hasábjain jelenik meg ilyen fizetett hirdetés. Ezzel alapvetően nem lenne baj, ha nem a Café blogjában tenné, ami alapvetően nem reklámfelület.
Az is beszédes, hogy sem az íráshoz, sem a reakciókhoz sem Pali, sem Erasmus nem fűzött hozzá semmit.
https://www.coreinfinity.tech
-
"Önök most a NAVIGATOR Informatikai Zrt., a cloud computing terjesztésében érdekelt egyik vállalkozás fizetett hirdetését olvashatták."
https://www.coreinfinity.tech
-
Rickazoid
addikt
Ez semmi más, csak reklám. Ráadásul megint keverve van a felhő és a számítási felhő.
Az 1. pont rögtön azzal indít, hogy fel kell mérni egy vállalat igényeit. De azt már nem veszik opciónak, hogy nincs igénye felhőre vagy számítási felhőre.
A 2. ponton addig lehetne vitatkozni eredménytelenül, amíg létezik informatika.
A 3. pont hülyeség, a kormányok és hatóságok egyre több helyen látnak bele az online tárolt információkba és hallgatják le előzetes engedélykérés, bírói végzés és a lehallgatott személyek értesítése nélkül a szolgáltatást, lásd például: FBI az USA-ban, aminek a hatásköre kiterjedhet gyakorlatilag az egész világra, mert minden online tárhelyre beleláthatnak és szolgáltatást lehallgathatnak, amit US cég üzemeltet... márpedig az ilyen szolgáltatások többsége onnan származik. Kína dettó és kétlem, hogy Oroszországban más lenne a helyzet.
A 4. pont felhasználás kérdése, az első pontra visszautalva jól felmért igények mellett minimalizálhatók a költségek, de ha nincs igény felhőre, az inkább drágít a dolgon.
Az 5. pontnál meg az jön elő, hogy akinek van némi érzéke az informatikához, annak semmi problémát nem okoz, akinek meg nincs, azt meg mindenféle változtatás után "képezni" kell.
És pont annyira voltam konkrét az észrevételeimmel, mint a NAVIGATOR Informatikai Zrt.[ Szerkesztve ]
Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.
-
Arena87
aktív tag
Nekem valahogy ez a kettő nem stimmel:
2. tévhit: A felhőalapú informatika nem biztonságos
A vállalatoknál működő széttagolt és sérülékeny helyi informatikai rendszerekkel szemben a felhőalapú architektúrák központosítottak
3. tévhit: A vállalat elveszíti az ellenőrzést a felhőben tárolt adatok fölött
A felhőalapú megoldások információbiztonsági szintje és rugalmassága magasabb a hagyományos, vastagkliens-megoldásoknál, és az új típusú rendszerekben az adatok pontos földrajzi elhelyezkedésénél sokkal fontosabb azok védelme és a kapcsolódó szolgáltatások.
Na már most első pontban azt írják, hogy zárt rendszerük széttagolt és decentralizátak, de következő pontban, már azt szajkózza, hogy felhőalapú széttagoldság meg már jó?
Nekem valahogy éppenséggel a felhőszolgáltatás decentrelizált, mint egy "hagyományos" szerverpark. Mert éppenséggel egy céges szerverpark összes adata egy helyen vannak, míg egy felhő alapú szerverpark lehet egy része (pl. Budapest), míg backup pedig mondjuk Debrecenben. Na most ha ez nem decentralizált szolgáltatás akkor nemtudom mi.
Vagy csak én nem értek valamit.
東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires
-
Narxis
nagyúr
Épp ideje volt már eloszlatni a kételyeket. Am. azt nem értem miért fáj egyeseknek egy technológia létezése.
"As long as there are those that remember what was, there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist."
-
azbest
félisten
triviális példa mondjuk a skálázhatóság
no igen, főleg az az előnye, hogy ha ügyesek vagyunk, akkor nincs kihasználatlan kapacitás ami felesleges költséget termelne. Plusz egy csomó olyan szolgáltatás tartozik hozzá, amit helyileg megvalósítani nagyon költséges lenne. A szolgáltatások költsége a használt kapacitással arányos.
Annó, ha jól tudom onnan indult az egyik nagy szolgáltató, hogy a webshopját durván túl kellett méreteznie az időszakos használati csúcsok miatt és elgondolkodtak, hogyan költség helyett hasznot hozni a szabad kapacitás.
-
cucka
addikt
De abból, hogy ez nem feltétlenül az optimális megoldás, még nagyon nem következik, hogy a cloud az egyetlen járható út, márpedig a cikk szerzője (érthetően saját üzleti érdeke alapján) ezt sugallja.
Ezzel egyetértek, nincs olyan eszköz/technológia, ami mindenkinek az összes problémáját megoldja, továbbá ez a cikk sem túl jó.Ezért mondom, hogy a cloud őrület ugyanúgy le fog csengeni managga berkekben, mint az outsource meg a vékonykliens meg az összes többi hasonló marhaság.
A cloud-os infrastruktúra valódi előnyöket is tud biztosítani, szóval biztosan nem fog elsüllyedni, legfeljebb a helyén lesz kezelve. (triviális példa mondjuk a skálázhatóság)
Az outsourcing remélem még sokáig marad, ebben érdekelt lennék .[ Szerkesztve ]
-
Canis rufus
tag
-
bambano
titán
"Miért pont a számítástechnikai rendszerek üzemeltetése lenne ez alól kivétel?": a kis cégekre az jellemző, hogy megveszik a vasat és a szomszéd vagy valaki felhekkel rá valamit, és azt használják. De abból, hogy ez nem feltétlenül az optimális megoldás, még nagyon nem következik, hogy a cloud az egyetlen járható út, márpedig a cikk szerzője (érthetően saját üzleti érdeke alapján) ezt sugallja.
Nagy cégeknél más szempontok is vannak, van, hogy a költség nem akkora kérdés, mint a létszám. én is láttam már tőzsdei céget outsource-t csinálni, kerestek egy szolgáltatót, átadták nekik a munkaerőt meg az infrastruktúrát és fizettek, mint a katonatiszt. Most meg szedik vissza az egészet. Ezért mondom, hogy a cloud őrület ugyanúgy le fog csengeni managga berkekben, mint az outsource meg a vékonykliens meg az összes többi hasonló marhaság.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
cucka
addikt
Még egyszer: a "félelem" arra vonatkozott, hogy a Cloud nem való minden magyar cégnek. Ez pedig jogos a sávszélesség problémák miatt.
Abban egyetértek, hogy a Cloud ne való minden cégnek, de szerintem nem elsősorban a sávszélesség a probléma, hanem az, hogy kevés olyan eset van, amikor tényleg tisztán látszik, hogy az infrastruktúra átmozgatása valós előnyökkel fog járni. A jellemző kiscéges helyzet, amikor végül is csak dokumentumokat kell tárolni, na az pont nem ilyen eset.Te jöttél azzal, hogy egy kiscég PC-szervere nem, lehet olyan biztonságos, mint egy ilyen cég szolgáltatása. Én meg erre reagáltam hogy ez üzemeltetés függvénye. Simán megoldható...
Ez olyan, mint ha azt írtad volna, hogy operációs rendszert bárki írhat, mert hát nem kell hozzá semmi, csak egy c fordító, szóval az oprendszer fejlesztés pusztán a ráfordított idő kérdése.Elméletileg igaz, bármi megoldható, a baj ezzel, hogy a cégek túlnyomó többsége ezt nem akarja megoldani. Ha egy cég irodáját újra kell festeni, akkor azt általában nem fogják házon belül megoldani. Ha olajat kell cserélni a céges autóban, azt sem. Kis cégnél még a könyvelés sem házon belül történik. Meg semmi sem, ami nem vág a cég profiljába. Miért pont a számítástechnikai rendszerek üzemeltetése lenne ez alól kivétel?
mod: Még annyit a fentiekhez, hogy láttam már olyat is, hogy nagy cég, saját maga üzemelteti az informatikai infrastruktúráját, oszt' mégis elkezdték kihelyezni az online szolgáltatásaik egy részét a cloud-ba. Az ilyen színvonalú (földrajzilag) elosztott rendszerek sokkal többet tudnak nyújtani, mint egy egyszerű online tárhelyet azoknak a kiscégeknek, akik nem akarnak rendszergazdát fizetni.
[ Szerkesztve ]
-
Syl
nagyúr
Hihetetlen, hogy ti minden cikkből ki tudtok hozni egy Linux - Windows - Opensource - stb. vitát
[ Szerkesztve ]
Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.
-
luciferc
őstag
Véletlenül lehagytátok az (x)-et a cikk címéből!
Ez ugyanis már nem sima vélemény, ez marketing bullshit, amit jelezni kellene.
-
félisten
"Valahogy az az érzésem, hogy a hálózat építés nálad abból áll, hogy két kábellel el kell találni a helyes bekötési pontokat a routeren."
Én ennél élesebben foglalmaztam, de aztán nem küldtem el a hozzászólást. Troll-pozítiv szintet nem akartam már elérni.
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
félisten
Az olcsón elérhető sávszélesség mértéke és az internetes szolgáltatások (pl. a cloud) elterjedése inkább egymásra ható folyamatok, praktikusan az egyik nem előfeltétele a másiknak.
Még egyszer: a "félelem" arra vonatkozott, hogy a Cloud nem való minden magyar cégnek. Ez pedig jogos a sávszélesség problémák miatt. Ennyi a történet...
Ha egy átlagos cég szeretné biztonságban tudni az adatait, akkor
- Megcsinálja maga. Sokba kerül, szakértelmet és komoly befektetés igényel. Sok esetben ez nem járható út, főleg úgy, hogy többnyire ez kívül esik az adott cég profilján.Ha nincs saját informatikusa, akkor eddig is külsős cég csinálta meg.
Ha pedig volt, akkor ezt a szakértelmet a cégen belül tudta, és a befektetést megtette. Ha nem, akkor a cég vezetése vagy nem fordított figyelmet a problémára, vagy nincs is igény erre.- Fizet egy mérsékelt átalánydíjat egy nagy szolgáltatónak, aki ezt megoldja valahogy. Az, hogy ez cloud-ban történik-e vagy sem, a szolgáltató üzemeltetési problémája, nem pedig az ügyfélé.
És akkor megint ott tartunk, hogy biztonságosabb-e a Felhő, mint a Hagyományos megközelítés? Mert a reklámban/cikkben/akármiben erre hegyezték ki a dolgot, mondván, hogy a Felhő biztonságosabb, mert hát szakmailag hozzáértő szakemberek felügyelik.Holott szerintem ez esetben ugyebár tökmindegy, hogy Felhőben üzemeltetünk vagy sem... A kérdés az, hogy milyen lépéseket tesznek az adatbiztonság érdekében. Függetlenül attól, milyen megoldásról van szó.
A cloud maga egy üzemeltetési kérdés.
Te jöttél azzal, hogy egy kiscég PC-szervere nem, lehet olyan biztonságos, mint egy ilyen cég szolgáltatása. Én meg erre reagáltam hogy ez üzemeltetés függvénye. Simán megoldható...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
#82729984
törölt tag
válasz Canis rufus #55 üzenetére
Ehhez viszont nem kell semmiféle beépített backdoor.
Arról nem beszélve hogy tenoristák ellen ez amúgy is hatástalan mert vagy nem használnak számítógépet, vagy alaposan kidolgozzák hogy hogyan, nem tenoristák esetén meg elég ha a nyakába varnak az illetőnek valami fiktiv megerőszakolta a 120 kilós takaritónőt (aki mellesleg férfi) cimü esetet
-
kokyt
senior tag
válasz Canis rufus #55 üzenetére
"Amíg az USA hadseregtől egy sima közlegény ellopott kismillió titkosított iratot, addig szerintem nem igazán beszélhetünk ésszel felépített hálózatokról."
Idézet az index cikkéből:
"A katonai ügyészség azzal vádolja a katonát, hogy olyan szoftvert alkalmazott a biztonságos komputereken, amelyek segítségével cd-re tudta átmenteni a titkos adatokat."Baszki! Azért szólhattál volna, hogy a backdoor az fizikailag ajtót jelent nálad, mert olyat nálunk biztos nem került a szerverterembe a windows telepítés után
Valahogy az az érzésem, hogy a hálózat építés nálad abból áll, hogy két kábellel el kell találni a helyes bekötési pontokat a routeren.(#56) bambano:
Nem tudom mire utalsz Dobnál egy linket?[ Szerkesztve ]
-
kokyt
senior tag
válasz Canis rufus #50 üzenetére
Miért állítana be az MS-hez bárki olyan adatokat lefoglalni/kérni, ami nem az MS tulajdona?
Nem képzelek én semmit sehogyan, egyszerűen egy ésszel felépített hálózatban ez a általad lovagolt backdoor dolog nem kivitelezhető, legyen ott bármilyen os. -
ddekany
veterán
Ez a cikk nem szól semmiről, mivel a felhő fogalom teljesen homályos jelentésű. Szóval egyáltalán miről beszélnek? Valami Citrix-szerűségről, amivel a már megszokott alkalmazásokat használja a kliens? Vagy valami weboldalról, ami tehát tök más ügyviteli szoftver mint ami eddig volt, és tán nem is létezik még?
Ez is érdekes: "a vállalatoknak pedig nem kell beruházniuk a hardverek folyamatos cseréjébe". Mert felhős szolgáltatás eléréséhez nem kell számítógép... Ügyvitelre meg a legolcsóbb is jó, akkor is ha helyben fut.
[ Szerkesztve ]
-
Canis rufus
tag
Csak elég nehéz átadni ha a saját rendszerükbe nem tudnak behatolni egy backdooron át nem gondolod?
Vagy hogyan képzelted ezt. Van a Ms, van sok sok millió Ms es gép. Bemegy John Doe az Ms-hez, felmutat egy CIA-s igazolványt és mond egy Ip címet majd az ms munkatársa azt beüti a böngészőbe és már ott is van az adott user gépén?
-
kokyt
senior tag
válasz #82729984 #47 üzenetére
Rossz embernek reagáltál. Anulu mondandójának lényege csak annyi lett volna, hogy éppen annyi kötelező backdoor kell legyen a windows-ban, mint bármelyik más os-ben, aminek a száma null, mert halálosan fölösleges. Ha amerikában kér valamit valamelyik jogosult szerv, akkor a patriot act miatt át kell adni, és kész.
Én sem a szellőzőn mászok be otthon, ha a zsebemben a kulcs.[ Szerkesztve ]
-
LordX
veterán
válasz #82729984 #47 üzenetére
Nem arról van szó, hogy kötelező backdoor-t pakolni a rendszerekbe, hanem hogy ha a szíáé odamegy a Google-höz, hogy ezt és ezt az adatot kérjük, lehetőleg 2 percen belül, akkor 2 percen belül megkapják, mert az a törvény. Így kell érteni a "hozzáférést kell biztosítani" mondatot.
-
#82729984
törölt tag
"köszönöm, hogy ezt leírtad. nem fogok érdemben a többire reagálni, de ez pontosan bizonyítja, hogy mennyi rálátásod van a dolgora, és egyébként arra is, hogy tudod, hogy mik a követelmények a kereskedelmi OS-ekkel kapcsolatban az USA-ban, ami alól pl a RedHat és a Suse sem bújhat ki. tudom, azok sem open-source-ok
segítek: mindegyik rendszerhez ugyanannyi hozzáférést kell biztosítani a nemzetbiztonsági hivatalaik számára."Erről valami link? Esetleg technikai megvalósitás? Egyáltalán láttál már számitógépes hálozatot?
Csak azért kérdem ezeket, mert vállalatoknál a forgalom átmegy egy tüzfalon, ami naplóz, figyeli a kimenő/bemenő forgalmat, elemzi azt stb tudástól függően.
Tehát ha nekem például az intranetes gépeim windowst futtatnak, de a tüzfalam egy linuxos gép, akkor hogy is fog bejönni a DHS a wines gépeimre?
Továbbá hogyan oldja meg a DHS hogy csak ők tudjanak azok a backdooron bemenni tetszőleges rendszerbe? Ugyanis nem csak a világ nagy része használ windowst, hanem az amerikai hivatalok nagy része is, tehát egy hacker kb. pont ugyanolyan könnyedén tudna bármelyik gépükre bejutni ezzel a backdoorral mint ahogy ők másokére.
Szóval ne haragudj, de ez kb. pont ugyanolyan bullshit és miszticizmus mint a multkor amikor egy másik srác jött azzal hogy az amcsi nemzetbiztonságiaknak mindenféle titkosito algoritmushoz van egy szupertitkos kulcsuk amivel minden titkositott cucc visszafejthető... Persze amikor rákérdeztem hogy van-e fogalma az rsa/dsa stb elméletéről, a matematikai müködésükről meg hogy egyáltalán hogy képzelte ezt a mindent visszafejtő kulcsot akkor csak terelés volt a válasz...
-
cucka
addikt
Ez még jogos is lenne, de attól még a Felhő alapú szolgáltatásoknál továbbra is a sávszélesség az egyik kritikus pont szerintem.
Az olcsón elérhető sávszélesség mértéke és az internetes szolgáltatások (pl. a cloud) elterjedése inkább egymásra ható folyamatok, praktikusan az egyik nem előfeltétele a másiknak.Bizonyos szintig egyetértek, ám nem ennyire sarkosan közelíteném meg a dolgot. Az ugyanis két irányból is mehet akkor (mi szükség akkor ezt kihangsúlyozni, mi szükség van esetleg tükör-szerverekre, stb.)
Ha egy átlagos cég szeretné biztonságban tudni az adatait, akkor
- Megcsinálja maga. Sokba kerül, szakértelmet és komoly befektetés igényel. Sok esetben ez nem járható út, főleg úgy, hogy többnyire ez kívül esik az adott cég profilján.
- Fizet egy mérsékelt átalánydíjat egy nagy szolgáltatónak, aki ezt megoldja valahogy. Az, hogy ez cloud-ban történik-e vagy sem, a szolgáltató üzemeltetési problémája, nem pedig az ügyfélé.
Emiatt gondolom úgy, hogy a cloud egy működőképes modell. Megoldást kínál létező problémákra.Üzemeltetési kérdés...
A cloud maga egy üzemeltetési kérdés. -
kokyt
senior tag
válasz Canis rufus #27 üzenetére
"Senkit nem érdekel hogy milyen területen van ha ott van benne a backdoor.
Internetre kötött gépről beszéltem."Egyrészt a patriot act miatt érdekes, hogy hol is van fizikailag, másrészt azért néhány egyéb hálózati eszköznek is lesz beleszólása abba a backdoor-ba. Nem csak úgy lógnak azok a tyúkbélen. Persze már ha kint vannak egyáltalán neten, mert inkább intraneten szoktak azok a bizonyos érzékeny dolgok lenni.
-
fordfairlane
veterán
Nagyon süt a nap, jól jönne pár felhő...
x gon' give it to ya
-
Rez_Grof
őstag
Hát a felhős konfon a multkor kicsit jobban árnyalták a képet.
Ott inkább az jött át hogy van amikor jó, de jól meggondolandó és pontos felmérést igényel hogy mit is szeretnénk a felhőből.A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....
-
félisten
válasz Canis rufus #38 üzenetére
Hogy mik vannak?!? Tényleg?!?!
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
anulu
félisten
"a redhat meg a suse nem opensource gondolatot ne nagyon erőltesd, nem igaz"
kérnék akkor mindkettő hivatalos, enterprise változatának a teljes forrásához linket. nem kötözködés, de nem találtam.
[ Szerkesztve ]
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
Gdi
senior tag
Nem is olyan régen az Amazonos hírnél eljutottunk oda hogy a 'felhőt' (ezáltal bármely felhő alapú szolgáltatást) mint olyat még nem is lehet pontosan definiálni.
Szóval akkor ebben a cikkben összehordott pr/marketing maszlag egy olyan valamiért akar kezeskedni, amire semmi konkrét követhető megfogalmazás nincs.Szerk: itt e cikk 3. "biztonság/rendelkezésre állás" részét és az amazonos felhő összecsuklását állítanám elsősorban egymással szemben.
Tartalék/Backup rendszernek lehet jó a felhő, de teljesen ráépíteni hülység.. pláne hogy egy csomó extra költséget és aprócska hátrányt nem is említenek meg. (Ide pedig az említett távköz díjakat értem pl.)
[ Szerkesztve ]
''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''
-
félisten
válasz Canis rufus #30 üzenetére
Nem, nem te határozod meg. Te csak egy bizonyos részt határozol meg. Pontosan ez a lényege a backdoor-nak. Te azt nem látod, vagy ha látod is ki fogod engedni mivel mittom én a wlcomm vagy akármi része.
Értem. Te megmondod, hogy mit teheszek, ill. mit tehetek meg, és utána teli szájjal vigyorogva mutogatsz, hogy há-há, ugye, hogy igazad van.
Bocs, de az ilyen játékokhoz már öreg vagyok...
[ Szerkesztve ]
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
bambano
titán
a redhat meg a suse nem opensource gondolatot ne nagyon erőltesd, nem igaz.
(#31) anulu: az csak az egyik oldala a kérdésnek, hogy könnyebb-e benne backdoort találni, ha van forrásod vagy ha nincs. A valódi oldala az a kérdésnek, hogy biztonságosabb-e backdoort *BELETENNI*, ha tudod, hogy mindenki láthatja a forrását, aki akarja, vagy tudod, hogy nem látható.
[ Szerkesztve ]
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
-
anulu
félisten
válasz Canis rufus #32 üzenetére
mivel ismertem el? mert amit idéztél, abban fix, hogy nem. kérlek, homályosíts fel!
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
Canis rufus
tag
Erre írtam a saját fejlesztést. Ha valamilyen cégnek ilyen szupertitkos dolgai vannak annak bizony legyen pénze egy saját alap linuxot összetákolni és ne egy amerikai cég átláthatatlan, ellenőrizhetetlen OS-ét használja.
"potenciálisan könnyebb úgy backdoor-t találni, hogy ott van előtted az egész forrás és úgy játszol vele / kereshetsz bugokat ahogy akarsz."
Te figyelj, most ismerted el, hogy a Windows egy szemét mert nem lehet átlátni mert nem nyílt azt tudod?
Azaz ismét visszatértünk a 3. félhez.
-
anulu
félisten
válasz Canis rufus #27 üzenetére
2 darab kereskedelmi OS-t említettem. az, hogy egyébként ki és mit tákol össze, arra ofc nem vonatkozik, egészen addíg, amíg kereskedelemben kapható termék nem lesz belőle.
nem mondom, hogy kisebb az esély, azt viszont igen, hogy potenciálisan könnyebb úgy backdoor-t találni, hogy ott van előtted az egész forrás és úgy játszol vele / kereshetsz bugokat ahogy akarsz."Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
Canis rufus
tag
Nem, nem te határozod meg. Te csak egy bizonyos részt határozol meg. Pontosan ez a lényege a backdoor-nak. Te azt nem látod, vagy ha látod is ki fogod engedni mivel mittom én a wlcomm vagy akármi része.
Én sosem fogom megérteni az olyan embereket akik szerint a zárt forráskód biztonságos és átlátható.. És közben a felhő meg nem.
[ Szerkesztve ]
-
félisten
válasz Canis rufus #20 üzenetére
Nem nem tudom bizonyítani...
Akkor miről is beszélünk?
El tudod olvasni a forráskódját? Nem. Akkor felügyeled? Nem.
Én határozom meg hogyan és mi mehet ki a netre. Szóval én felügyelem...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
anulu
félisten
"Üzemeltetési kérdés..."
ha ezt valaki nem tudja megérteni, azzal szerintem felesleges vitába szállni.
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
Canis rufus
tag
Senkit nem érdekel hogy milyen területen van ha ott van benne a backdoor.
Internetre kötött gépről beszéltem.(#24) anulu: Előhoztál 2 fail példát amikor van még kb 80 disztro plusz ott a lehetőség sajátot fejleszteni mivel ott a kernel ahogyan azt egyre több ország csinálja (orosz, kína).
Szerinted minek nagyobb az esélye, egy nyílt forráskódú rendszerben backdoor amit akárki akármikor átolvashat és módosíthat szabadon vagy ez zártban amit senki nem nézhet át és nem is írhat át?Ha azt mondod a zártban kisebb az esély és kiröhöglek.
[ Szerkesztve ]
-
félisten
Az, hogy a magyar falusi sertéstelepnél gyenge a netkapcsolat az irodában, az mit mond el általában a felhőalapú infrastruktúrákról? Na ugye, semmit.
(Jó hogy nem az éhező afrikaiakkal jösz)Ez még jogos is lenne, de attól még a Felhő alapú szolgáltatásoknál továbbra is a sávszélesség az egyik kritikus pont szerintem. És nem csak a falusi sertéstelep irodájában, és az éhező afrikai szavannákon van ilyen gond, sajnos...
A cégek többségének nem éri meg saját, valóban biztonságos adattárolási megoldást üzemeltetni.
Bizonyos szintig egyetértek, ám nem ennyire sarkosan közelíteném meg a dolgot. Az ugyanis két irányból is mehet akkor (mi szükség akkor ezt kihangsúlyozni, mi szükség van esetleg tükör-szerverekre, stb.)
Az meg egy vicc, hogy a kis cégnél a sufniban üzemelő pc-szerver akár csak megközelítené azt a biztonsági szintet, amit egy profi, erre specializálódott szolgáltató tud nyújtani.
Üzemeltetési kérdés...
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
anulu
félisten
ezért is léyeges, amit leírtam az Azure-ral kapcsolatban. az EU-ban levő részekre nem vonatkozik a P.Act
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
anulu
félisten
válasz Canis rufus #20 üzenetére
"Nem nem tudom bizonyítani"
köszönöm, hogy ezt leírtad. nem fogok érdemben a többire reagálni, de ez pontosan bizonyítja, hogy mennyi rálátásod van a dolgora, és egyébként arra is, hogy tudod, hogy mik a követelmények a kereskedelmi OS-ekkel kapcsolatban az USA-ban, ami alól pl a RedHat és a Suse sem bújhat ki. tudom, azok sem open-source-ok
segítek: mindegyik rendszerhez ugyanannyi hozzáférést kell biztosítani a nemzetbiztonsági hivatalaik számára.[ Szerkesztve ]
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
kokyt
senior tag
válasz Canis rufus #20 üzenetére
Mondjuk azt azért elmesélhetnéd, hogy egy világhálótól elszeparált, nem amerikai területen lévő szerverre milyen módon akarsz bemenni Mert ebben az esetben feldughatod a patriot act-ot, és a backdoort is a nyílt rendszer mellé.
-
Canis rufus
tag
Miért nem ? Amíg nem nyílt forráskód, addig annyi backdoor lehet benne gyárilag amennyit akarnak. Nem nem tudom bizonyítani, de egy milliószor több az esélye hogy van a windows-ban mint bármelyik nyílt rendszerben.
Akkor nem lenne 3. félnél ismét az adatod ha saját rendszert fejlesztene a cég, vagy egy meglévő nyílt forráskódút használna. Csak ezt divat elfelejteni mert mindenhol windows van, aztán mint tudjuk ez a legetikusabb cég.
"Nem rá van bízva, mert a rendszert te felügyeled."
El tudod olvasni a forráskódját? Nem. Akkor felügyeled? Nem.[ Szerkesztve ]
-
félisten
válasz Canis rufus #17 üzenetére
Ehhmmmm... nagyon nem kellene összemosni a kettőt...
Jelenleg is a Microsoftra van bízva az adattárolás ami egy külső cég.. Hoppá.
Nem rá van bízva, mert a rendszert te felügyeled.
[ Szerkesztve ]
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
cucka
addikt
Marha jó poén, ha felhőszolgáltatást akarnak eladni egy cégnek, aminek a telephelyén netelérése jobb hijján ADSL alapú
Az, hogy a magyar falusi sertéstelepnél gyenge a netkapcsolat az irodában, az mit mond el általában a felhőalapú infrastruktúrákról? Na ugye, semmit.
(Jó hogy nem az éhező afrikaiakkal jösz)Biztonságról beszélni úgy, hogy az adatokat egy külső cégre bizzuk... hát érdekes.
Mint ahogy nagyon sok egyéb dolgot is külső cégre bíznak. A cégek többségének nem éri meg saját, valóban biztonságos adattárolási megoldást üzemeltetni. Az meg egy vicc, hogy a kis cégnél a sufniban üzemelő pc-szerver akár csak megközelítené azt a biztonsági szintet, amit egy profi, erre specializálódott szolgáltató tud nyújtani.Félreértés ne essék, jó dolognak tartom a felhőt bizonyos dolgokra, de ez a hír / cikk vagy micsoda, nekem inkább reklámnak tűnik, mint valós tájékoztatásnak...
Ebben egyetértek, nekem leginkább a konkrétumok hiányoznak belőle. A felhő sokfajta szolgáltatást jelenthet, vannak előnyei és hátrányai is, tehát egy kicsit kevés, ha egy cikk csak annyit mond, hogy "a felhő fasza, aki mást mond, téved". -
Canis rufus
tag
nem nyílt forráskód, amerikai cég, patriot act, soroljam?
Amíg windows-t használsz a felhő ellen egy szavad sem lehet biztonság terén.
(#8) ClioRS: Miért ezt a csodálatos balkán országot veszed alapul? Szerintem nem magyarország meg kirgizisztán meg ilyen szintű országok a célpontok.
Cifu (#11): Jelenleg is a Microsoftra van bízva az adattárolás ami egy külső cég.. Hoppá.
[ Szerkesztve ]
-
Ptech
addikt
Lassan több lesz a reklám, mint a cikk
-
defi
tag
Mintha a hazai kkv-k informatikai szintje olyan csodalatos lenne, hogy a cloud, mint lehetoseg szoba johetne
[ Szerkesztve ]
LOAD "*",8,1
-
Pug
veterán
Cloud PR.... kellett, mint egy falat kenyér. Lényegében csak egy kicsit egyoldalu a felvetett problémák kifejtése.
-
anulu
félisten
afaik(!) egyedül az Azure-nál jelölheted ki (ott viszont tuti), hogy melyik régiókban lehet az adatod, többinél úgy van. valahol.
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
félisten
Ezmiez?
Nem vagyok vérprofi, sokdiplomás informatikus, de a saját tapasztalataim alapján azt kell mondjam, nettó PR bullshittel állunk szemben.
1.: Az első és legfontosabb, hogy milyen sávszélesség adott a cégnél. Marha jó poén, ha felhőszolgáltatást akarnak eladni egy cégnek, aminek a telephelyén netelérése jobb hijján ADSL alapú (és éppen emiatt a külső internetelérés szigorúan korlátozott)...
2.: Biztonságról beszélni úgy, hogy az adatokat egy külső cégre bizzuk... hát érdekes. A cég sose tudhatja meg, hogy a szolgáltató oldaláról nem-e nyúl valaki bele az adatbázisába, míg ha saját szervere van, akkor ugye a belső szabályozástól függ a dolog...
3.: Cím: A vállalat elveszíti az ellenőrzést a felhőben tárolt adatok fölött versus A felhőben tárolt adatok nagyobb biztonságban vannakmint a vállalati szervereken, hiszen a szolgáltatónál megbízott szakértők professzionális üzemeltetési körülményeket biztosítanak számukra
Szóval akkor mégis csak elvesztette az adatai feletti ellenőrzést, és az egy külső céghez került, nem igaz?
4.: Sávszélesség költsége? Tárhely költsége? Szolgáltatás díja? Smafu? Ugyan már...
Félreértés ne essék, jó dolognak tartom a felhőt bizonyos dolgokra, de ez a hír / cikk vagy micsoda, nekem inkább reklámnak tűnik, mint valós tájékoztatásnak...
[ Szerkesztve ]
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
hati
addikt
Az ilyesmi szolgáltatások gyakran már ott buknak, amikor egy vállalat csak annyit kér, hogy garantálják, hogy az adatai az EU-n belül maradnak, mert ott tudja csak érvényesíteni az adatvédelmi jogait. Gondolom, senki nem örülne, ha a magyar bankja a felhőbe költözne, aminek a tükör szervere az USA-ban van, ahol teljesen más jogszabályok vonatkoznak rá.
[ Szerkesztve ]
-
ClioRS
őstag
Olyan jó, hogy nyomják le ezt a torkunkon......
Emlékszik még valaki arra, amikor a fél országban nem volt net? Vagy esetleg mikor a mobilszolgáltatók bemondták az unalmast? Mi is volt akkor? Fél ország lebénult, egy csomó ember azon rugózott, jogosan, hogy nem tudtak telefonálni, netezni, mennyi pénzkiesést jelentett, stb....
Ha egy vállalatnak a felhőben van az egész rendszer, adatok, stb, és valaki megint ellopja a vezetékeket, akkor mi lesz? Meg ugye, minden feltörhetetlen......
[ Szerkesztve ]
-
anulu
félisten
válasz Canis rufus #4 üzenetére
nem értem, hogy a kettő hogy jön össze
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
djculture
félisten
"A vállalat elveszíti az ellenőrzést a felhőben tárolt adatok"
Mivel a mai világban bármilyen rendszert fel lehet törni így az üzleti adatokkal való visszaélés fokozattan előjöhet ezeknél a rendszereknél. Ez ha helyi rendszerben tőrténik viszonylag hamar tetten érhető de ha egy távoli szolgáltató rendszerén ott bármi lehet. Akár a cég is csődbe mehet ilyen miatt mire észreveszik.Pesze a cloud nagyon jó a szolgáltatóknak de mindenki másnak egy plusz kockázat.
-
LordX
veterán
Errrr..
Kétségtelenül igaz, hogy nem eszik olyan forrón a kását, hogy "tévhit" legyen mind, viszont majd mindegyik mögött van igazság, és a "cáfolat" annyira marketingszagú néhol, hogy fáj.
Az első negálva például (A felhőalapú szolgáltatások
nemminden vállalat számára előnyösek) akkora baromság mint ide a hold és vissza. Tessék egy NAVA szintű videotárházat felhőben tárolni, kíváncsi vagyok hogy hoz ki a szolgáltató garantált 24/7-es ~1 Gbps-t, és pár exabyte tárhelyet, úgy hogy még olcsóbb is legyen (lásd 4. pont)..Értem én, hogy a felhő jó (mert az), de ne nézzünk már szegnek mindent, ha van egy új kalapácsunk.
-
anulu
félisten
a 2. és 3. pont bőven elég ahhoz, hogy a maradék 3-ból származó (lehetséges) előnyöket elfeledtesse. majd ha tényleg biztonságos lesz és nem férhet hozzá 3. személy/cég/hivatal az adatokhoz (lásd Patriot Act), majd akkor. addíg max a csirke és torta recepteket tartalmazó txt file-t tárolnám felhőben, komolyabb dolgot biztos, hogy nem. értékesebbet (céges adatok) meg főleg.
"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB
-
bambano
titán
fizetett pr maszlagot láttunk.
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
Új hozzászólás Aktív témák
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NBA és kosárlabda topic
- Elemlámpa, zseblámpa
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest