Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz yakuza.tora #48 üzenetére

    köszi a javítást, anno én úgy néztem, hogy 4x120 bemegy, de egy sorban három 120as nem.

    a külsejére a kijelentést nem sértésből mondtam, de nekem tényleg nem tetszik (alapvetően a letisztultabb dolgokat szeretem).

    az a helyzet, hogy az a tíz venti leginkább marketingfogás, highend géphez képtelenség őket felhasználni mind (variálni viszont lehet, ez jó).

    10 darab ventinek azért nincs értelme... nos az a gyakorlatban inkább 3ki / 3be + külön körön lévő táp. a CPU socket feletti hely általában nem használható (jobb hűtők mind merőlegesek alaplapra, gyári hűtővel meg nem fogják úgyse benépesíteni), a backplate hűtő 80x10es (CM árul drágán ledeset, más gyártó terméke kb nem létezik, valamint nem igazán számít semmit a megléte), marad belépőnek az alsó, a vinyók előtti és a VGA melletti, kilépőnek a hátsó és a felsők. valamint egy házon belül a vinyóknál.

    légfolyosót a házban nem igazán lehet csinálni, túl sok a lyuk a túl- vagy alulnyomáshoz.

    namármost, volt (illetve bedobozolva van) nekem egy ilyen eszméletlenül túlventizett Cosmosom, 4be, 3 ki, táp külön és még kettő a prochűtőn. az összteljesítménye a hűtőknek 1000m3/h fölött volt (erőltetett szellőzéssel), prime alatt deltaT +1es házhővel és olyan 3 és 10mp körüli teljes légcserével (igen, a ventik egyrészét cseréltem, sokkal erősebbekre ;] ). aztán rá kellett jönnöm, hogy a levegő hőátadási tényezője annyira nem jó, nekem pedig hiába a sok levegő, nagyobb felületű hűtést se a GPUra (HR03GT) se a CPUra (polírozott IFX14) nem tudok rakni légen. baráti körben van pár phdző vegyészhallgató, egyöntetűen az volt a helyzetről a véleményók, hogy ennyi levegő felesleges, ha jobb hűtést akarok akkor marad a víz, az sokkal jobb elvezetni a meleget.

    utánna próbálkoztam leszabályozással, a tapasztalat az volt, hogy olyan 300m3/h alatt megáll a Cosmosban a meleg. de az egy toronyház, a 690nél valszeg ez az érték kisebb (tehát, 2-3 120asnak, de max négy halknak elégnek kell lennie átszellőztetni). viszont irányított légcsatornát is nehezebb létrehozni.

    másrészről a 690esbe meg a leszabályozott venti felesleges, tele van lyukkal és minden kihallatszik belőle. csak SSDkkel és ultrahalk ventikkel talán lehetne benne halk gépet építeni (GPUra masszív aftermarket hűtés is alap), de egyébként a célra teljesen alkalmatlan. SSDkkel meg mindjárt annyiba kerülne a melegedő gémer gép, hogy érdemes lenne valami drágább házon elgondolkozni.

    ugyanígy, a gyári ventijei nem annyira jók, de alapból is még 6 venti kéne bele... 6 jóminőségű venti se olcsó, de 10 darabbal (és egy esetleges szabályozópanellel) máris annyiba kerülne a ház, amennyiért lassan már LianLi/Silverstone házakat kapni, úgy meg tényleg semmi értelme nekiállni.

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz Ren Hoek #12 üzenetére

    ez ismerős:) enyém másfél év alatt állt össze, és voltak pillanatok, amikor elegem volt az egészből és az égvilágon semmi nem akart úgy működni, ahogy papíron kellett volna neki.

    átlagembernek egyszerűbb, a teljeskörű gariról nem is beszélve (akkor most a táp, a mem, a proc vagy a lap a hibás a random kékhalálért?), főleg, ha emberi áron rakják össze.

    yakuza.tora: én úgy sejtem a triplaradi a ház tetején van. a Hafba ez nem oldható meg. meg annak amúgyis eléggé bazári teszkósműanyagkülseje van, szóval én egy ilyen drága géphez nem használnám. persze, teletömhető 120asokkal, de annyi levegőt keringetni kb felesleges.

Új hozzászólás Aktív témák