Új hozzászólás Aktív témák
-
joghurt
addikt
OsmAnd? Itt be tudod állítani a járműved méreteit is, és az OpenStreetMap adatbázisa ha nem is teljes, de errefelé sok teherautós korlátozás megvan benne. Ha valahol mégis áttervez, ahol nem lenne szabad kamionnal, akkor feldobsz egy térképjegyzetet, és hamarosan megoldja valaki.
(A Google nem bajlódik ilyesmivel, a Here [egykori Navteq, majd Nokia] pedig árul ilyen adatbázist, csak épp Magyarországon kb. adatok nincsenek benne.)
-
Somatom
veterán
Az igaz, de kényszerhelyzetben vagyok, mivel sem a Waze -t, sem a Térképet nem tudom rávenni arra, hogy útvonaltervezésnél vegye figyelembe azt, hogy a 12 kerekemmel 18m hosszú vagyok, 2,5m széles, 4m magas és 40 tonna.
Ja, és mindezt net nélkül legyen kedves, mert nem garantálható, hogy az nem fog elszállni útközben. -
-
South Velen
addikt
válasz
twollah1976 #13 üzenetére
Az jó szerintem is.
Ehhez kapcsolódó érdekesség, hogy mióta a Waze a google-é lett, azóta szivatja a usert a kerülőkkel
Olyan szintre süllyedt azóta, hogy jobban jársz, ha járókelőket kérdezel, hogyan menj, borzalmas
-
nemlehet
őstag
Én arra tudok gondolni, hogy az zavarja meg hogy pl a leggyorsabb út van bejelölve. Nekem a Sygic csinálta azt hogy iszonyat kerülőket rakott be mert szerintem az 1 perccel gyorsabb. Néha a waze-el is van ilyen de ha jól emlékszek mindig felajánl 2-3 útvonalat és tudsz választani. (bár egy ideje nem használtam, HO miatt nem nagyon autózok mostanában pesten)
Vagy esetleg az online forgalomjelentések miatt úgy érzékelte hogy van egy kis torlódás és ezért inkább elkerülte, bár ezt is inkább csak felajánlania kéne nem automatán elvinni városnézésre. -
Somatom
veterán
Nagyon régen próbálgattam a Waze -t. Az volt vele a bajom, hogy tervezés nélkül nem mutatott forgalominfót. Főfalusi vagyok, nekem nem kell, hogy ott tervezzen. Csak mutassa a forgalominfót és az alapján én tudom, hogy merre menjek. A Térkép ezt tudja.
-
bkercso
nagyúr
Én Waze-zok, mert az közösségi (
), de ránézek az alternatív útvonalakra is indulás előtt.
Többször volt, hogy 40 perces úton 2 perc előnyért másfélszeres utat javasolt első helyen.
Olyan is többször volt, hogy kb. félúton újraterveztettem vele és 5-8 perccel rövidebb alternatívát talált. Felteszem, a megtervezett utat nem vizsgálja felül menet közben, hogy változott-e arra a forgalom. -
twollah1976
őstag
Google Maps.
Kb. egy eve hasznalom szinte napi szinten kiszallitaskor online / offline es sok gondom eddig nem volt vele.
-
VS461
tag
Az nálam ki van kapcsolva - egy Orosháza jellegű városban nem is hiszem, hogy beleszólna bármibe is az átállítása. Meg nem is igazán tudom, mi az a nehéz kereszteződés, és mihez képest. Nem is figyeltem még, hogy van ez a kapcsoló. A földutakat kapcsoltam ki, autótól függően (ha cégessel vagy kölcsönnel kellene menni) a fizetős utakat szoktam bántani, meg hogy maradjon csöndben a navigálás közben. Egyebet nem piszkálok benne.
Amúgy használom a Google Maps-et is néha, előfordult már, hogy a Waze összedőlt áttervezés közben, és az újraindítás sem segített. Azzal sincs baj, én a veszélyjelölés lehetősége miatt szeretem jobban a Wazét.
nullpoint: az tényleg egy jó opció, mi most csak a Pest megyeit vesszük meg a két verdára (Szolnokról), nagyon ritkán kell országos hetit venni. Így azért lehet különbség az ő és a G tervezése között, és ezen fícsör miatt megéri használni.
-
nullpoint
őstag
Waze csak és kizárólag egy dologban jó. Nevezetesen a csodás megyematrica rendszerünk ismerete. Ezt sajnos semelyik másik navigáció nem tudja.
Ha országos matricával jársz, akkor bármelyik másik navigáció nagyságrendekkel jobb.
-
futo001
senior tag
En a Sygic-kal jarok igy rendszeresen. Allok a piros lampanal, balra kanyarodasra varok, erre azt irja menjek egyenesen, forduljak meg (dupla zarovonalon), varjam ki ott is a pirosat es menjek jobbra.
Mindegyik mutatott mar erdekes utvonalakat, de nalam a Sygic dobja fel a legnevetsegesebbeket. -
Eastman
addikt
Sokat beszélgetünk a haverokkal a wazze-ről. Szerintem csak múltja van és jelene. ...pl. olyan egyszerű utasítás hiányzik belőle, hogy megfordítson az utcában, ha benéztél valamit és visszavezessen a jó útra. Ehelyett városnézésre visz négy fordulóval. Sokszor. Sajnos kell mellé más navi is.
Vannak a jó ötletek és megoldások, aztán azok mesteri elszekszuálása "felhasználói élmény növelése" címmel. XXI. századi jelenség.
Ja, és mindig a házszámot írd előre a megadott címnél, akkor kevésbe
szorabolja az időd. -
Avicularia
veterán
Én Stockholmban használtam wazze-t sokat, mondjuk 80%-ban 27 tonnás teherautóval , meg 20 tonnás daruskocsival dolgozva navigációhoz és elég jól ment. Másik 20% sygic truck volt. Mondjuk a magasságra mindig figyelni kell, mert azt a wazze nem nézi. Igaz Stockholmban túl sok súlykorlátozás nincs, a leg-leg belvárosba is be lehet hajtani akár 27 tonnával is csak euro6-os legyen a gép, csak a Gamla Stan ami 12 tonnás, a régi óváros.
-
updog
őstag
Elég rég próbáltam a maps navigációt, akkor nagyon gáz volt szerintem hogy benyögte "tärtcs dényugat fälé" a kis parasztasszony hangján, én meg azt se tudtam fiú vagyok-e vagy lány, nem az hogy merre van délnyugat
Ez változott már?
Én elégedett vagyok a Wazeval, ha tudom hova megyek, akkor is bekapcsolom, hogy lássam mi a helyzet az úton, de a ~40.000 km amit levezettem - mióta van jogsim - 90%-ban ment és nem éreztem hogy elvisz valahova feleslegesen.
-
Syl
nagyúr
Én mindig a wazeval megyek (ismeretlen helyre) és még soha nem vezetett meg. Egyébként is, induláskor három útvonalat ajánl fel, azokat átnézem és választok.
Persze ha meg sem nézem az útitervet, csak elindulok a vak világba, .... akkor lehetnek meglepetések minden navigációs programmal. -
Nem tudom, hogy próbáltad-e a nehéz kereszteződések elkerülése opciót ki- vagy bekapcsolni, de hátha azzal tudsz rövidíteni. Beállítások - Vezetési beállítások - Navigáció
-
#56573440
törölt tag
én azt látom mintha néha elküldene felderíteni... Megnézni hogy ilyenkor arra milyen a forgalom... Én is jobban szeretem a gmaps-et, mert ha tudom hova kell menni úgyse kapcsolom, viszont pesten meg ha olyan helyre megyek ahol nem igazán vagyok otthon, jó ha látom is melyik sáv merre fog menni és melyik kell nekem... meg nem igazán hitte azt hogy Dóra vagyok a felfedező...
-
norbx
aktív tag
Pont ezért nem használom én se.Párszor becumiztatott már és külföldön nem itthon.Csakis a google maps nekem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nagyon szép!! Dell Latitude 5490 i5-8350U 16GB 512GB SSD
- Asztali PC v5 , R5 8400F , RX 5700 XT , 16GB DDR5 , 512GB NVME , 500GB HDD
- Latitude 5501 15.6" FHD IPS i5-9300H 16GB 256GB NVMe magyar vbill gar
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 7900 XTX 24GB VRAM
- Honor 90 lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3464, 96% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- Apple iPhone SE 16GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 12 Pro 128 GB Pacific Blue 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest