-
Fototrend
Spotify
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
lappa86
aktív tag
válasz
#48613632
#1870
üzenetére
Hiába vergődsz, egy teljesen illegális módszert reklámozol. És de, ez teljesen egyértelmű.
Senkit sem érdekel, hogy a készítők mit mondanak, hát persze, hogy azt mondják, hogy legális, nekik az az érdekük, hogy használd, vedd meg. Meg ugye a készítők arról se nyilatkoztak, hogy pontosan mely országokban és milyen szerzői jogi szabályozás szerint legális, csak odalöktek egy kétmondatos kommentet, ami minimum gyanús kéne, hogy legyen. Magyarországon a drm-védett dolgok feltörése ("védelmet biztosító műszaki intézkedés kijátszása") bűncselekmény, lásd Btk. 386.§. (Még mielőtt: az itt nevesített haszonszerzés akkor is fennáll, ha te csak pár albumot írsz ki magadnak Spotifyról cd-re. A DRM feltörése amúgy is nagyon-nagyon messze van a fair use fogalmától.)
A fenti érvelésed, hogy de hát a program legálisan megvásárolható, nettó hülyeség. A piratebay is évekig volt Svédországból hosztolva, mire lekapcsolták (de megtörtént! és ezt is le fogják kapcsolni előbb-utóbb, aztán ez is mehet mondjuk az Északi-Mariana-szigetekre), és az interneten is mindenféle szart lehet vásárolni, LÁTSZÓLAG legálisan, de attól, hogy a pénzed eltűnik a számláról, te meg kapsz egy szoftvert, tehát egy pénzügyi tranzakció végbement, még a program árusítása (a készítői részéről) és a használata (a te részedről) még nem lesz legális.
-
#16820480
törölt tag
-
-
lappa86
aktív tag
válasz
#48613632
#1863
üzenetére
Mégis hogy a viharban lenne legális egy third-party program segítségével feltörni másolásvédelemmel ellátott fájlokat? Ha erre bármiféle legális lehetőség lenne, akkor beépítették volna a Spotifyba, nem?
A DRM feltörése egyébként még csak nem is szürkezónás dolog, mint a torrentezés, hanem sima bűncselekmény.
És ez a program még csak nem is ingyenes, ha nem csak a számok első három percét akarod kimenteni (márpedig a számok azért általában hosszabbak három percnél), akkor meg kell venned a teljes verziót.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban nem megengedett a családi csomaggal kapcsolatos hirdetés, "rokonok" keresése!
Szintén tilosak a zeneletöltéssel kapcsolatos kérdések is! Ezek automatikusan törlésre fognak kerülni!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Lenovo ThinkPad P1 Gen 4 i7 32GB RAM 1TB SSD NVIDIA RTX A2000 2560X1600 400nit Garancia 19 hónap
- iPhone 17 256GB - BONTATLAN - (3év)
- Lenovo T480S i5 8350U, 16GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Apple iPhone 17 Pro Max - Deep Blue - 256GB - ONE - ÚJ - 3 Év Jótállás.
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4070 12GB DeepCool CC560 CoolerMaster 750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Valószínűleg azért, mert nincs SD kártyám.



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
