-
Fototrend
Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Empsepo
senior tag
Köszönöm a válaszokat!

-
Empsepo
senior tag
Na akkor halljuk, ki melyik óráshoz viszi szeretett óráját?

-
resool
aktív tag
válasz
Sanyi.mTs
#163880
üzenetére
Gravírozáshoz: attól is függ mit írsz rá, ha azt, hogy Józsi+ Gyuri for ever, valószínűleg sokat csökkent az értékén ha egyszer eladásra szánnád. Ha egy dátumot, akkor valószínűleg nem lesz kizáró tényező mások számára, de azért számíthat, szóval érdemes jól átgondolni.
-
squir
aktív tag
válasz
Sanyi.mTs
#163882
üzenetére
Az ETA 2893 az a 2892-nek a GMT komplikációval szerelt változata. Ennyi a különbség a kettő között.
A "szakszervizt" a Riosshop-tól kell megkérdezned, hogy aktuálisan éppen kivel vannak szerződésben. Nincs feltüntetve az oldalukon (sic.) és általában ez időszakosan változni is szokott...Órát gravíroztatni lehet, anyagtól függ menyire (pl acéltokosat simán). Azért az sem mindegy, hogy dátumot-rövid szöveget akarsz a hátlapra rakatni, vagy díszíteni körbe az óratokot. Az utóbbi persze macerásabb és sokkal drágább.
-
Sanyi.mTs
addikt
meg tudjátok mondani, h ki hivatalos magyar Steinhart szerviz?
csak mert rákérdeztem Steinhart Mo-nál a www.steinhartwatches.de-ről rendelt órák a garijára és azt mondták, h a német céggel kell intéznem a dolgokat, de inkább rákérdeznék a hivatalos szerviznél is erre. -
Sanyi.mTs
addikt
válasz
fagyalllo
#163609
üzenetére
MÁS. volna még pár kezdő kérdésem:
1) Ha jól olvastam, akkor az ETA 2892-A2 TOP és ETA 2893-2 között csak a GMT a különbség?
2) Ha nem utazok másik időzónába, akkor még mire lehet használni a GMT mutatót? (bevallom, egy kicsit zavarna)
3) Gondolom, hogy nem a válasz, de a(z automata) szerkezeteknél nem a több köves szerkezetnek kellene jobbnak lennie?
4) és egy kósza gondolat: gravíroztatni az órát mennyire (nem) ajánlott? Vagy a nagyobb értékűeknél ez teljesen felejtős? -
squir
aktív tag
válasz
fagyalllo
#163867
üzenetére
Azért egy nem jól megtervezett naptár-mechanika tud meglepetést okozni a a szerkezetnek.

Aláírom, akkor én fogtam ki egy nem éppen jól sikerült (pl hétfői
) példányt. Nem kronométer ttulajdonságokat várok el tőle, de azt sem, hogy össze-vissza járjon ugyan olyan feltételek mellett. Ne hozzon 0/0-t, de az nekem nem tetszik, ha egyszer siet, egyszer késik, aztán fél napig ezt csinálja, majd fél napig azt. Szedett össze laza 10 órányi járástartalék-különbséget is (szóval nem csak a pontosságról van szó).
A hektikus járást elfogadom pl egy SKX-től, vagy egy Makó, vagy Ray, vagy egy Vostok-tól, valami hasonló alsó kategóriás jószágtól. Akkor úgy szerzem be, hogy tisztában vagyok a kevesebb pénzből fakadó előnyökkel járó hátrányokkal is. De az a Teknős sok minden volt, de olcsó nem (viszont szép).Resool: a 6r15-el nekem sem volt semmi bajom, sőt! Az akkoriban, mellette nekem meglévő (tokozóktól) elabore 2824-es szerkezeteket simán lenyomta.
-
fagyalllo
őstag
válasz
squir
#163866
üzenetére
Különbség csak a naptárban van, azért más a típusszám, de a szerkezet szempontjából ez ugye elhanyagolható. Sokszor le volt már írva, hogy ezek nem kronométerek, ha olyan pontosságot vársz el tőle és nem teljesíti, azért nem lehet "felelősségre vonni."
Amúgy nem olyan szörnyű a helyzet: [link] -
squir
aktív tag
válasz
WiZARD
#163864
üzenetére
Ezt a részét én sem igazán értem. Igaz, hogy sok esetben 100e-től 500e-ig ugyan az ketyeg sokban és más műszaki tartalom sem igazán indokolja az árkülönbséget.
Nekem a 6r15-el nem volt rossz tapasztalatom, de nem is a nagyon drága kategriából volt (bár egy Ananta-val régóta szemezek).Fagyálló: Ok, elhiszem, nem néztem utánna. De akkor mi a tökömnek nevezték át? Egy "külsős" cégnek eladott szerkezet hogyan muzsikálhat jobban, mint a "gyári"? És még kérdezhetnék párat.

Bocs, de amennyire vártam és tetszett a Prospex Teknős, akkora nagy csalódás volt szinte minden tekintetben (pedig nem vagyok egy műszereket nézegető pontosság-mániás)!
-
WiZARD
veterán
válasz
squir
#163863
üzenetére
Nekem a 6R15-tel se voltak annyira jó tapasztalataim. Igazából nem értem, hogy ~250$ feletti óráiba miért nem csinál valami jobbat a Seiko, vagy ha ezek "jók", akkor miért nem figyel oda jobban, hogy tényleg jók legyenek. Főleg hogy 6R15 akár 1000$ körüli órákba is belekerül.
(bár a Stargate-ben, a 7s26-al nem volt gondom)
-
squir
aktív tag
Most nézem, valami borzalmas helyesírással írtam az előző hozzászólást!

Még ami kimaradt a szerkezetekhez: a Dagaz T2-ben egy Seiko NH35 dolgozik. Ami ugye a 4r35 más néven (és gyári Seiko órában).
MINDEN tekintetben odaveri a 4r36-ot (mindkettővel egy-egy tapasztalatom van eddig): pontosság, járástartalék, stabilabb járás, kezesebb.
Nem tudom mi a konkrét különbség a kettő között, de nem kellett volna megcsinálni... -
Aske
aktív tag
-
krx21
nagyúr
Igaz, hogy a folyamatos járású grand seiko, valami elektromos csillapítást használ a másodperc mutató finom járása érdekében? Bocs ha valami nagy hülyeséget kérdeztem, de valaki ezt akarta nekem beadni...(persze automata óráról van szó...)
-
fagyalllo
őstag
válasz
phranxinatra
#163855
üzenetére
Ez mekkora duma volt!

squir: dehogy hangzik hülyén, engem is jobban érdekelnek a kvarcok, SD-k, ezres Tunából én is inkább azt választanám.
-
squir
aktív tag
válasz
BAti77
#163851
üzenetére
A szerkezetről nem tudok, nyilatkozni, mert szakmait nem tudok (nem néztem utána), a tapasztalatom pedig csak egy a sokból.
7s26-al nincs igazán tapasztalatom (lehetőség szerint kerültem az ezzel szerelt órákat mindig is, ugyan így teszek most a 7s36-al), de a Teknősben ketyegő 4r36 nem nyűgözött le. Sőt. Olyan "nehézkasnek" tűnt a járása, eltérő jrástartalékot produkált ugyanolyan hordási környezetben/szokásokkal, pontosságát tekintve (nem méregettem műszeren, nem "másodpercezgettem" vele) egyik héten (7nap hordás után) nem volt észlelhető jráseltérés, rákövetkező héten begyűjtött laza 2 percet, ami még nekem is feltűnt. Minél tovább hordtam, annál jobban kezdtem megutálni. A csörgős, tényleg SKX szintű, szőrtépős szíjat már nem is említem. Ja, meg a halálom: félre lehet tekerni könnyen a koronazárat!
Fagyállóval beszéltük még akkor, mikor beszereztem, hogy ez lett a belépő szintű búvár Seiko-nál, de akkor is! Azért többet vártam a beharangozása után, a "komolyabb" szerkezettől és a magasabb ár miatt!Fagyálló: lehet hülyén hangzik, de a GS-ek közül a quartz-ok sokkal jobban mozgatják a fantáziámat, mint a mechanikusok (érvényes ez a Tuna búvárokra is)!

A GS SD Diver volt a kezemben/kezemen a búvár-vonalból. Böszme nagy dög! Nem tudom fejből a méretét egyiknek sem, de hülyébben állt rajtam (és kényelmetlenebb volt), mint a Rolex SD! Valahogy nagyobbnak tűnt (bár lehet nem az, az adatok alapján).
Mondtam már egy pár alkalommal: a japán tervezők mintha valamit "kompenzálni" szeretnének ezekkel az óriás méretekkel...

phranxinatra: Korábbi történet

Használt órákkal foglalkozó ismerősömet felhívja egy szép nyári napon egyik megszokott vevője, hogy elindultak a családdal nyaralni, de a széfben maradtak az órái. Tengerhez mennek és nincs-e valami búvárja készleten, beugrana érte menet közben.
Amíg odaértek gyors nyomáspróbáztatás, emberünk pedig elvitt egy full set Sub-ot, vagy Breitling-et (már nem emlékszem pontosan)...

-
phranxinatra
aktív tag
"- Maybe put on a cheaper watch though so he doesn't feel too bad.
- Run down to Geri's and get me a stainless Rolex!"

-
berigazek
őstag
Ha esetleg valaki szeretne venni,licitálni használt régi márkás karórákra...
-
squir
aktív tag
válasz
WiZARD
#163847
üzenetére
Azóta már leesett...
tudtam, hogy az az új beszerzés, de valamiért mást írtam.Fagyálló: mondjuk Seiko-éknál is tudnak szépet, de a mostani MM búvárok, vagy a böszme GS Diver a nyomába sem érhet pl. a 6159-7001-nek
Az új Teknősre pedig továbbra is mérges vagyok.
Basszus, a Dagaz lekörözi kidolgozottságban, minőségben (lehet a szerkezet jobb az új Prospex-ekben, de másban nem sikerült megugrani az SKX minőségét. Max árban). -
WiZARD
veterán
válasz
phranxinatra
#163821
üzenetére
Tessék, ismerős köntösben

-
phranxinatra
aktív tag
válasz
WiZARD
#163819
üzenetére
Nem zavart, de az csak fél Hz-cel kisebb. Most majd nézek videókat, hogy az AP-n mennyire rángatózik a mp mutató. Tudom, tudom, vegyek Seiko SD-t, annak tökéletesen sima a mozgása.
Valószínűleg azért ha komolyan gondolkodhatnék a Royal Oak-ban, nem a 3 Hz-en múlna a dolog. Kibaszott jól néz ki az az óra. -
-
WiZARD
veterán
válasz
phranxinatra
#163818
üzenetére
Na igen, a PO-nál a rövid indexekkel könnyű volt megoldani.
Mi a baj a 3 Hz-cel? PO-nál zavart a 3.5 Hz?

Vagy egy Jumbo kell a 15400 helyett, nincs mp mutató, máris tök8 a lengésszám
-
phranxinatra
aktív tag
válasz
fagyalllo
#163809
üzenetére
Nekem az eggyel előttem lévő példa messze-messze túlzsúfolt, a festett keret meg rohadtul nem passzolna sem a Sub, sem az SD dátumablakához. Persze megint ízlések és pofonok... Egyébként meg nem csak egy kivágott luk a dátumablak: a széle ívelt és ugyanúgy lakkozott (polírozott?), mint a számlap.
(#163810) WiZARD: PO-nál a 6-os, 9-es és 12-es index is rövid, ezért a dátum melletti sem lóg ki a sorból, sötétben teljes a szimmetria. SMP non ac-nál is csak leheletnyivel kisebb a 3-as index.
(#163811) Tulku: Nekem a küklopsz mindig olyan volt, mint az Omega PO-kon a hélium-szelep: nem volt különösebb bajom vele, de nem hiányzott volna, ha nincs. Pár év múlva viszont valószínűleg nagyon hálás leszek azért a nagyítóért.

(#163812) WiZARD: Pont tegnap lángoltam fel az RO-ra (odaértem az Entourage-ban, ahol Ari Gold csuklóján egy RO chrono van
), de ki is ábrándultam gyorsan, amikor olvastam, hogy az RO-k werkje csak 3 Hz-en ketyeg. Gyorsan utánanéztem, és megnyugodtam: a Pateknál tudják, hogy kell szerkezetet gyártani.
(Bár ott meg a dátumváltás lassú, ha jól tudom. Hiába, csak a Rolex...) -
Spet
addikt
válasz
bigdaddylaza
#163816
üzenetére
Az eredeti állapotúak fogyóeszközök, és ritkák.

-
Spet
addikt
válasz
bigdaddylaza
#163814
üzenetére
Úgy látom mindenkinek található egy Sturm

-
bigdaddylaza
tag
válasz
bigdaddylaza
#163813
üzenetére
-
WiZARD
veterán
válasz
Tulku
#163811
üzenetére
Nekem elrontja, a szimetriát. Sőt konkrétan úgy néz ki, mint amikor azért van rossz helyen a dátum, mert a szerkezet éppen így adja ki - a szélétől tök messze van. Szerintem ez gáz. (SD4000, bár ezzel együtt is jobban tetszik mint a küklopsz)
Akár egy gagyi kínai csodánál, akár egy 37-es PO-nál (de még a 42-esnél is látszik, hogy kényszerből van odanyomorgatva, a 45.5-ön van jó helyen)...(#163807) phranxinatra: az a dátumváltás nekem is nagy vágyam, remélem egyszer meglesz egy APRO formájában

-
WiZARD
veterán
válasz
phranxinatra
#163807
üzenetére
-
fagyalllo
őstag
válasz
phranxinatra
#163807
üzenetére
-
gipsztigris
addikt
válasz
phranxinatra
#163807
üzenetére
Haggyukmár! Mennyit késik ez a krumpli a váltással?

-
phranxinatra
aktív tag
válasz
g0n21
#163800
üzenetére
Ki a kicsit nem becsüli...
Különben meg nem tudtam spúroskodni, mert rövid az eszem, és 5 percig nem tudom megjegyezni, hogy hányadika van. És hát ahogy vált a dátum, már az megéri a felárat. 
(#163804) WiZARD: Szerintem ritka hülyén nézne ki, ha benyomorgatnák oda azt a kis csonka indexet. És az applikált indexeknek kerete is van, csak az nem látszik ezen a képen, tehát az a lumedarab a valóságban még kisebb lenne. Illetve csinálhatnák úgy, mint a Seamasteren, hogy csak festéket raknak oda, de szerintem az kicsit igénytelen.
-
-
WiZARD
veterán
válasz
resool
#163787
üzenetére
Szerintem egy 6 óránál lévő dátum nem rondít bele a szimetriába.
A 3 óránál lévővel egyetértek, tényleg elrontja. Bár ezen is lehet javítani, ha van valami kis index, de amikor egyáltalán nincs, ott számomra nagyon hiányzik.
Ezt nem azért mondom, mert a Rolex így csinálja, de azoknál szerintem sokat javítana, főleg SD4000nél, ahol el is férne... Küklopszon semmi se segít, az nagyon felborítja a szimetriát.
Na meg a hiányzó lume is fura képet ad sötétben.(Most át is gondoltam az óráimat, és szerintem mindegyiken egész jól van megoldva a dátum ebből a szempontból.)
Mondjuk én jól megvagyok dátum nélkül, nem igazán hiányzik, amikor dátummentes óra van rajtam

Ma voltam a Seiko butikban, próbálgattam pár GS-t, illetve üveg mögül megcsodáltam a nagyágyút(SBGD001), de azt nem kértem el, más liga, minek nézegessem.
Továbbra is a Snowflake a nyerő. Bár volt még ami tetszett, de az "csak" hi-beat volt, és SD-t akarok. SD-ből meg hiába volt szép a többi (SBGJ003G/SBGJ001G), a Snowflake-kel nem tud versenyezni külsőre, és a sötét számlappal kicsinek is hatott(SBGE011). Bár az acél jobban tetszik mint a titán, de ezen talán sikerül túllépnem...
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban tilos hozzászólásokban hirdetni!
Használjátok Hardveraprót erre!
A hirdetések linkjének megosztása is tilos!
- IKEA GRUPPSPEL gamer forgószék, Gunnared fekete/szürke színben újszerű, garancia 2027 őszig
- Koenig One Touch Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- NA550/00 Philips 5000 Series Dupla kosaras Airfryer
- Mazzer Mestre/Super Jolly K30 késekkel!
- Mio Star Coffe One Milk Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- DOKKOLÓ BAZÁR! Lenovo, HP, DELL és egyéb más dokkolók (TELJES SZETTEK)
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3338
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest









Basszus, a Dagaz lekörözi kidolgozottságban, minőségben (lehet a szerkezet jobb az új Prospex-ekben, de másban nem sikerült megugrani az SKX minőségét. Max árban).
![[link] [link]](https://uhrforum.de/attachments/1595296d1478686807-der-seiko-fotothread-pepsi-trio-b.jpg)
![[link] [link]](https://uhrforum.de/attachments/1595184d1485075528-der-seiko-fotothread-img_9199-2-.jpg)
![[link] [link]](https://uhrforum.de/attachments/1587353d1484387321-der-seiko-fotothread-img_3858.jpg)
![[link] [link]](https://uhrforum.de/attachments/1587666d1484402137-der-seiko-fotothread-img_3865.jpg)



), de ki is ábrándultam gyorsan, amikor olvastam, hogy az RO-k werkje csak 3 Hz-en ketyeg. Gyorsan utánanéztem, és megnyugodtam: a Pateknál tudják, hogy kell szerkezetet gyártani.




