Új hozzászólás Aktív témák
-
graver40
csendes tag
válasz
HUN]Repa
#8470
üzenetére
Kedves Repa!
Igen, visszaolvasva láttam a válaszaidat. Én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy a bolttal állok szerződéses viszonyban, nem a beszállítókkal. Ha a termék nem javítható, a boltnak kellene gondoskodni a cseréről, ha az számára beszerezhető, és nem lehet áthárítani ennek semminemű költségét a vevőre. Más lenne a helyzet, ha mondjuk már nem gyártják az adott terméket, így lehetetlen kicserélni - ilyen esetben nem is lenne kifogásom. Az, hogy más esetekben a fogyasztó jobban járt, itt nem releváns szerintem, bár örülök neki.
Persze tisztában vagyok vele, hogy egyrészt a fogyasztóvédelem nem csinál semmit az ilyen ügyekben (korábban volt már, aki megpróbálkozott vele, hiába), másrészt nem éri meg nekem (sem) bírósághoz fordulni néhány ezer Ft-ért. Azt gondolom, ezt ti, és a többi hasonlóan ejáró webshop pontosan tudjátok.
Több mint egy hónapja használhatatlan a számítógép a kártya hiánya miatt, a gyerekem rágja a fülemet, szóval nem igazán szeretnék tovább várni az ügy rendeződésére, kénytelen leszek elfogadni a bolt ajánlatát, a visszatérítést, illetve levásárlást. Még annyit megjegyeznék, hogy egy garanciális ügyintézés során jó lenne, ha nem a vevőnek kéne "zargatni" a boltot, hogy hogyan áll az ügye, hanem mondjuk 15-30 nap, de legalábbis értelmes idő elteltével tájékoztatnátok.
Remélem, a jövőben zökkenőmentes lesz az üzleti kapcsolatunk.Mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólását!
-
graver40
csendes tag
válasz
Biznisz Elek
#8465
üzenetére
Ugyanúgy nem írnak arról sem, amikor olcsóbb lett a termék, és gariban cserélte a bolt, nem a vételárat térítette vissza.
Mert biztos volt ilyen is.
Mással se lenne tele az internet, ha mindenki leírná a problémamentes vásárlásait, meg ügyintézéseit. Azon mit vitatnánk meg?
Visszaolvastam, igen, de hogy miért nem akar a bolt cserélni, az csak az ő állításukból derül ki. Hogy amit látunk a webshopban, az másik - drágább - beszállítótól van. Te biztosan tudod, hogy tényleg úgy van, oké.
Értem azt is, hogy amit jelenleg látok a kínálatban, az valójában nincs is.
Inkább az a gyanúm, hogy a webshopok találtak egy kiskaput (nincs árukészlet, minden a beszállítótól függ), amellyel kivédik, hogy netán bukjanak valamennyi pénzt a garancián. Így nyugodtan vállalhatnak bármennyit, az egyszeri vásárló úgyse megy ezért a bíróságra. -
graver40
csendes tag
válasz
Biznisz Elek
#8460
üzenetére
De rólam, így ismeretlenül el tudod képzelni. Szíved joga.
Azt azért még megjegyezném, hogy én nem a beszállítóval állok üzleti kapcsolatban, hanem a webshoppal. Nekem nincs közöm ahhoz, hogy ő a beszállítóival hogyan üzletel. Csak szeretném, ha betartaná, amit vállal.
Visszaolvasgattam különben, és nem vagyok egyedi eset, ahogy látom, mások is jártak már hasonlóképpen. -
graver40
csendes tag
Ez az: https://ipon.hu/webshop/product/sapphire_11229_00_20g_r7_250x_1gb_gddr5_pcie/600580
Az ára 25800 Ft volt.Hidd el, én is gondoltam rá, hogy levásárlom egy másik kártyára, sőt, azt is megtehetném, hogy ugyanezt megveszem. Csak épp az eljárást nem tartom korrektnek. De amint látom, akik nem jártak így, azok szerint az, és én vagyok a nyerészkedő. Oké, elfogadom. Lehet, elfogadom a pénzt, és veszek kártyát - csak máshol.
-
graver40
csendes tag
válasz
Biznisz Elek
#8453
üzenetére
Hát, ha szándékosan kiforgatod a szavaimat...
Te úgy tüntetted fel, mintha nyerészkedni akarnék. Erre írtam, hogy ha azt akarnék, akkor a mostani árát kérném. De erről nincs szó.
Pénz vissza akkor van, ha nem lehet javítani, és nem lehet cserélni, mert nincs olyan termék. De esetünkben van olyan termék, most is rendelhető. Tehát nem arról van szó, hogy mondjuk már nem gyártanak olyat, és ezért lehetetlen cserélni. Hanem arról, hogy most drágább, ezért nem akarják cserélni.
S ez nem kívánságműsor, ez a dolgok törvényes menete. Én sem választhatom, amit akarok az opciók közül, és a bolt se, ami neki a legkedvezőbb. Semmi mást nem várok, csak hogy teljesítse, amit vállalt. -
graver40
csendes tag
válasz
Biznisz Elek
#8449
üzenetére
Nem, én a megvásárolt, és meghibásodott dolog cseréjét szeretném. Nem másikat, nem jobbat. Nem kapnék pénzt, csak a terméket, amit egyszer már kifizettem.
A jótállás lényege, hogy a gyártó illetve a forgalmazó garantálja, hogy az adott termék a
jótállás ideje alatt működőképes lesz.
Ha ez nem így történik, akkor jön a garancia, ami első körben javítás, ha ez nem megy, akkor a csere. Ha nyerészkedni akarnék, akkor azt az árat kérném, amennyiért most árulják a cuccot.
Amúgy ha most olcsóbb lenne ugyanaz, akkor sem kérnék visszatérítést, csak a cserét. De valószínű akkor cserélnék is. -
graver40
csendes tag
válasz
Biznisz Elek
#8440
üzenetére
"Aztan lehet egy ev mulva megint tonkre megy. Akkoer 20kval olcsobb lesz... Akkor majd ha cseret ajanlanak a penzt fogod kerni...."
Te is tudod - hiszen állítottad, mennyire tisztában vagy a jogaiddal - hogy ilyen esetben, ha javítani tudják, azt kell elfogadni, ha nem javítható, és tudják cserélni, akkor azt, nem kérhetném a visszafizetést. Csak gondolom jól esik nyerészkedőnek beállítani.
-
graver40
csendes tag
válasz
Biznisz Elek
#8438
üzenetére
Kíváncsi lennék, ha te lennél a helyemben, akkor is ezt mondanád?

Most komolyan, mondjuk elromlik a mosógéped garanciális időben - teszem azt a programkapcsoló. Elvárod a szerelőtől, hogy garanciában ingyen megjavítsa. Nem érdekel téged, hogy a programkapcsoló most többe kerül, mint amikor vetted a mosógépet.
Nem hasznot akarok, hanem hogy a garanciális cucc működjön, javítsák, vagy cseréljék ingyen. -
graver40
csendes tag
Így is lehetne nézni, csak éppen van egy aprócska bibi: azért az árért amit visszakapok, nem tudok venni egy ugyanolyan teljesítményű alkatrészt. Szóval egy érdekes összeget elköltök a boltnál a komplett gépért, amelynek még a garanciája messze nem járt le, és örüljek, hogy egy évig lehetett használni? Vagy fizessek rá, hogy tovább használhassam?
Talán akkor igazad lenne, ha a termék mostani árát kapnám vissza, amiből akár máshol tudnék venni egy ugyanolyat. -
graver40
csendes tag
válasz
Reggie0
#8433
üzenetére
Némi böngészgetés után ezt találtam:
"A Ptk. alapján ha a dolog kicserélésére az elévülés nyugvása miatt a kellékszavatossági határidő jelentős részének eltelte után kerül sor, és ez a jogosult számára számottevő értéknövekedést eredményez, a kötelezett a gazdagodás megtérítésére tarthat igényt [2013. évi V. tv. 6:167. § (1) bek.].
Gondolom, ez alapján kérhetné az árkülönbözetet (mondjuk nem kéri, egyszerűen nem cserél, és kész). Mondjuk nincs tisztázva, mit is takar az "elévülés nyugvása", és a kellékszavatossági határidő jelentős része, ez nincs pontosítva. (Esetünkben a 2 év gariból 1 év már letelt.)
Eleve nem kellékről, hanem termékről van szó, de ezen nem akadok fenn.
Viszont a fenti törvény tartalmaz még egy kiegészítést:"Érdekesség, hogy a gazdagodási igény megtérítésére vonatkozó előírást fogyasztó és vállalkozás közötti szerződésben nem lehet alkalmazni [2013. évi V. tv. 6:167. § (1) bek.]."
Na, viszont ez alapján meg már nem kérheti a különbözetet szerintem.
Szóval hogy is van ez? Tudom, nem vagytok jogászok ti sem, de hogyan értelmeznétek? -
graver40
csendes tag
Sziasztok!
Véleményeket szeretnék kérni. Kb. 1 éve vettünk a fiam számára egy számítógépet, általa összeválogatott alkatrészekkel. A videókártya még bőven garancia időn belül (2 év) meghibásodott, visszaküldtük a megfelelő papírokkal szervízelésre. Több mint egy hónap elteltével érdeklődésemre azt a választ kaptuk, hogy a kártya nem javítható, és cserélni se tudják. Vagy visszaadják az árát, vagy levásárolhatom. Ebben az az érdekes, hogy ugyanaz a kártya jelenleg is kapható náluk, csak éppen most 6 ezerrel drágábban. Feltételezem, hogy ezért nem akarják cserélni. Megtehetik?
Gyakorlatilag, ha a levásárlást választom, akkor a garanciát csak felárral érvényesíthetem, ergo károm keletkezik. Abban az esetben megérteném, ha mondjuk már nem gyártanák/forgalmaznák a terméket.
Előre is köszönöm, ha hozzá szóltok.
Új hozzászólás Aktív témák

- Yettel topik
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Milyen alaplapot vegyek?
- Pánik a memóriapiacon
- Nintendo Switch 2
- Mesterséges intelligencia topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen házat vegyek?
- További aktív témák...
- ÚJ Asus V16 V3607VM - 16" WUXGA 144Hz - Core 5 210H - 16GB - 1TB - Win11 - RTX 5050 - 3 év garancia
- ZBook Fury 16 G10 16" 4K+ IPS i7-13700HX RTX 2000 Ada 32GB 1TB NVMe IR kam GAR
- ÚJ (Hiányos) Xtrfy M4 Wireless Bolti ár:60k INGYEN FOXPOST
- ÚJ (Pici hibával) Xtrfy M8 Wireless Bolti ár:28k INGYEN FOXPOST
- ÚJ Pulsar Gaming Gears X2V2 Mini Bolti ár:33k INGYEN FOXPOST
- DeLonghi Magnifica Automata kávégép 6 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- OnePlus Pad Go Green nagy kijelző, könnyű hordozhatóság 8/128 GB Használt, karcmentes 3 hó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2927, 100% Akkumulátor
- Pixel 7 pro 128/8
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


Mert biztos volt ilyen is.

