Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ioles

    csendes tag

    válasz Geza74 #14599 üzenetére

    Ki lehetne egészíteni a listát a SOC készlettel esetleg (generáció váltásnál, melyik TV meddig lesz kompatiblis ez a mérvadó, mondom és mutatom is miért:
    Egy példa lehetne: MT9652 CPU: ARM Cortex-A73, 1400 MHz, Cores: 4. RAM
    Erre kijön egy Linux driver distribúció és Kernel. Ebből lehet tudni hogy hány generációt fog még támogatni az Android/Google TV verzióiban. (Hány főverzió váltást fognak supportálni)
    Azaz a gyártóknál mindenki erre a SOC gyártó által supportált Android(Linux) Kernelt fordítja bele a saját GoogleTV platformjába (mint kvázi driver), és egy-egy csip-családdal több évi TV kiadást lefednek, és azt érdemes figyelni még mikor váltanak SOC (csippet), mert valódi generáció váltás ott történik, minél újabb az SOC annál tovább lesz támogatva frisebb és újabb Androidokkal. (Drága a mérnökóra a régi modelleket frissen tartani ezt sok gyártó hamar el is engedi, ennek ez az oka, az SOC gyártó nem ad ki friss drivert a régi SOC hoz, és sokszor a TV gyártó még esetleg hajlana is frissíteni az új modellt de nem tudja mert elérte a régi SOC az EOL és vége. Azaz SOC születésekor érdemes tudni/sejteni hány generáció váltást fog megélni. Általában max. még egy főverziót lefordítanak rá és kuka, ha kéri a gyártó Sony/Philips akkor megfelelő összegért még portolható a következő fő-verzióra de ez kb senkinek sem érdeke, így a TV 4-5 év után kimúlik, először a főverzió lépés supportja, majd már a sima patch -algetést sem kérik, így kuka az is pár évre rá) --> Fogyasztói társadalom.
    Szóval nem kell beülni a Panel-Vonatba, mindig a CPU család az SOC döntsön, többi csak újra színezett rizsa évről évre, a lényeg a Szoftveren múlik ;-) A frissítés hiánya itt akkor lesz zavaró ha adott appok már nem indulnak el az adott rendszeren.
    Még egy jótanács, érdemes megkuksizni az adott SOC milyen CPU magokat használ, azaz az erősebb A-73 (nem az A-5x) tovább is lesz supportálva (feltehetően). Ennek is oka egyszerű, ezeket high-end készülékekbe kérik ahol a ciklus váltás is picit lasabb, egy SOC tovább fut a szériában (drága az alapanyag), ennek LifeCycle-ja jóval több esetekben 2 Android főverziót is támogatnak vele driver szinten. (Aki megveszi adott esetben két Android lépcsővel is beljebb lehet, a kisebbekhez képest). No ez sem van így mindig, csak esélyesebb.
    Szóval bárkitől is vesztek bármit (Sony,Philips,Tcl) - először a Displayspec oldalon csekkolni a SOC-t ott történt-e változás az egy évvel korábbi modellhez képest. Ha nem érdemes azon gyártót választani ahol igen. Hosszabb lesz a TV support ideje az tuti, és a napi használhatósága is. Szóval szép és jó a Panel móka, de az kisebb patch-ekkel/feature-ökkel gyártástehnológiában 10 éve nagy újítás nem volt. (itt-ott kérnek bele egy két funkciót Play-Fi, Dimming, Sport Mode XY, megy egy pecsét a TV-re és a dobozára de ettől eltekintve mindig minden ugyan az, pedig legtöbb esetben ezeket a kieg. funckiókat a TV gyártók is csak veszik és belefordítják a SW-be a 3rd party komponenseket, már ha sikerül :-) )
    Ez csak egy pici mementó a zörejben, de a lényeg nézzétek meg a SOC szériát benne, ahogy a klasszikus is kérdezte értem én hogy gőzgép "de mi hajtja" :-)

Új hozzászólás Aktív témák