-
Fototrend
TP-Link WDR3600 - N600 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
vargalex
félisten
válasz
DaniTm
#12765
üzenetére
Szia!
A flash-ban 2 fontos partíció van:
1. u-boot
Ez ugye hibátlan nálad, hiszen boot-ol az eszköz. Persze ellenőrizheted, hogy a megfelelő MAC address van-e benne.
2. ART
A wifi kalibrációs és egyéb adatait tartalmazza. Ez ugye a wifi működéséhez nélkülözhetetlen, és mivel nálad ez hibás (azaz nem az a tartalom van benne, mint kellene), ezért nem megy a wifi.
A többi lényegtelen, mert azt úgyis újraírod a firmware frissítésekor.
Egyébként elkészült az ígért firmware, privátban küldtem hozzá linkeket. Raktam bele LuCI-t is, hogy az ART partíció felírása után tudd ellenőrizni a wifi működését. Lehet, hogy az ART írás után történő restart után kell még egy factory reset is. Azért, mert nem tudom, hogy automatikusan újra megpróbálja-e detektálni a wifi-t (azaz előállítani a /etc/config/wireless tartalmát), vagy csak első induláskor. Esetleg elég lehet a factory reset helyett egy
wifi detect > /etc/config/wireless
parancs is.
-
vargalex
félisten
-
vargalex
félisten
válasz
DaniTm
#12748
üzenetére
Szia!
Igen, így van ART mentésed (is). Én elsőre azt nézném meg egy OpenWrt alól, hogy a mentés és a jelenlegi ART partíció megegyezik-e. A jelenlegit ugyan úgy tudod lementeni, mint a leírásban is volt:
dd if=/dev/mtd4 of=/tmp/art
Aztán ezt leszedheted a gépedre pl. scp-vel és összehasonlítod a mentéssel. Ha különbözik, akkor talán a legegyszerűbb egy olyan OpenWrt firmware telepítése, amiben írhatóra állítod az ART partíciót, majd azzal visszaírod az eredetit. (Ha kell, tudok ilyen build-et csinálni neked.) Persze az is lehet, hogy DD-Wrt alatt alapból írható ez a partíció is, de én azt nem ismerem és nem is bízom benne.
-
donmackó
addikt
válasz
DaniTm
#12738
üzenetére
Nem valószínű hogy rossz volt amikor küldték, ugyan is a Samknows monitorozza a közelben lévő wifi forgalmat is. Így hogy ezt tudja is, ahhoz kell hogy a wifi modul működjön. Ha esetleg rászánod magad az összehasonlításra, akkor azt nagyítóval csináld (fém reszelék/ón maradvány az IC lábak alatt, égés nyom, esetleg tápra dugáskor erős melegedés).
-
Új hozzászólás Aktív témák
- A Transcend lehet a RAM-para következő áldozata?
- Le Mans Ultimate
- Amatőr csillagászat
- Pánik a memóriapiacon
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Linux haladóknak
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- Iphone 13 mini 128Gb- 100% akku
- Bomba ár! Dell Latitude E7450 - i7-5GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Corsair Vengeance White RGB 2x16Gb 6000 cl36 bontatlan/új eladó (XMP/Expo)
- Dell Latitude 7290- I5 7 gen - 8Gb -256Gb
- Nikon D750 + 50mm f/1.4G + 24-120mm f/4G + Lowepro Mini Trekker AW szett
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


