-
Fototrend
Ezt érdemes elolvasni: [link]
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sziasztok!
Létezik upgrade licenc vásárlási lehetőség Home-ról Pro verzióra? Vagy csak a teljes árú 45k Pro lehet opció?
-
Hofeher
aktív tag
válasz
King Unique
#8698
üzenetére
köszi a tippet bejött létrehoztam helyi fiókot úgy jó volt visszaváltottam ms fiókra visszaigazoltam így már jó nem tudom érdekes a többi pen külső hdd jó volt csak ez nem pasz mi volt a baja amúgy w11 dev builden vagyok vannak érdekes dolgok de ez erre szokás szerint csak annyit lehet modanni microsoft megint kavar valamivel.
-
King Unique
titán
válasz
Hofeher
#8694
üzenetére
• Ahhoz először ezt a "nem észleli rendesen" állítást kellene megfejteni, azaz mit mutat az eszközkezelő és a lemezkezelő, előbbinél nincs-e hibakód, stb.
• Na meg olyan információkat sem ártana megosztani, minthogy pl. telepítve van-e 3rd party AV vagy sem, mert azoknak a szokása az ilyen (+ infó) és egyéb hasonló anomália, amikhez nyilván semmi köze a Windowsnak, ezek mind az adott külső antivírus szoftver miatt vannak.
• Aztán azt sem ártana leírni, hogy naprakészre van-e frissítve a rendszer, helyi fiókkal vagy Microsoft-fiókkal van-e használva, ha az utóbbi akkor a személyazonosság visszaigazolása megtörtént-e, stb., mert akár ezek hiánya is lehet a hiba oka, lásd a társtopikban leírtakat.
• A leírtakból az sem derült ki, hogy az aláírásban lévő laptop és asztali PC közül melyiknél jelentkezik a probléma, (asztali PC esetén) másik (hátlapi) USB-porhoz csatlakoztatva ki volt-e próbálva a pendrive, stb. -
classic B
senior tag
válasz
jaffa 2843
#8696
üzenetére
Köszi, megtaláltam.
-
-
classic B
senior tag
Üdv! Mit és hol kell állítani ahhoz, hogy amikor aksiról használom a notit, akkor a kijelző ne halványodjon/fakuljon/sötétedjen el, ha pl. egy sötétebb témájú weboldalt nézek? Valamilyen energiagazdálkodási beállítás lehet, de nem találtam egyelőre.
-
Hofeher
aktív tag
Lenne 1 érdekes kérdésem az usb 2 kingmax pen 2GB miért nem észleli rendesen és használja a win11 a win10 régi gépen viszont gond nélkül müködik
A másik usb 3 kingston 16gb simmán megy mind2 alatt.
???
-
attilav2
őstag
Van lehetőség fakecpuid használatára win11 alatt ? A windows android futtatókörnyezet nem települ mert nem elég neki a 4. generációs i3-am
OpenCore bootloaderben beállítottam comet lake fakecpuid-t, de a win11 nem vette figyelembe
Mondjuk a Macos figyelembe vette, de nem vette jónéven, boot közben rebootot nyomott
Van olyan bootloader amiben be lehet állítani fakecpuid-t a win11-hez ? -
King Unique
titán
Amit írsz, az is csak egy dolog, illetve még az sem.

• A Windows 10-nél anno a GWX kapcsán a bezárás (piros X) hatására az automatikus telepítés csak és kizárólag az 1 éves frissítési időszak elején volt, ellenben utána már nem, mert változtattak a működésén. A Windows 10-ről Windows 11-re váltásnál viszont nincs ilyen, az van ami már linkelve lett, lásd gépház Windows Update menü, + teljes képernyős értesítés, ami mindkét esetben továbbra is csak opcionális és van lehetősége a felhasználónak elutasítani, illetve csak akkor történik letöltés és telepítés, ha a felhasználó maga engedélyezi.
• Ha alvó állapotban van a Windows 10/11, akkor abból valóban felébredhet akár a Windows Update miatt is, ellenben kikapcsolt állapotból nem kellene, ami független attól, hogy be/ki van-e kapcsolva a Fast Startup. De még ha valami módon fel is ébredne, akkor is ott vannak az előző pontban leírtak, teljesen magától nem fog letöltődni és települni Windows 10-re a Windows 11, max. ha a felhasználó maga külön engedélyezi.
• Ha megtörtént a közvetlen in-place upgrade Windows 10-ről Windows 11-re, attól még van lehetőség közvetlenül visszaváltani Windows 10-re, ha megvan a C-n a Windows.old mappa.
• How to Cancel Windows 11 Update and Stay on Windows 10?
Ha nem akarja a kedves user, akkor beállítható pl. a csoportházirendben a funkciófrissítések célverziójának megadásánál, hogy ne jelenjen meg értesítés a Windows 11 upgrade-ről -
azbest
félisten
ahogy gondolkodom rajta, az biztos, hogy furcsaság volt, hogy fel volt jelentkeztetve a céges wifire. Hacsak benn nem felejtette magát a rendszergazda telepítés után, nem kéne így legyen. mert egyedi felhasználóval megy a wifi. Hm, ha vissza tudom nézni kinek a nevében van fenn, akkor meglesz ki volt az, aki fellépett vele a wifire.
#8687King Unique
ez egy dolog. Anno a 7-10 is "opcionális volt", mégis hónapokon át próbáltak mindenféle szemét módon frissíteni kéretlenül. A gépek meg kompatibilisek.Az, hogy ki volt kapcsolva nem jelent semmi. A mai windowsok már hybrid sleepet tolnak a normál kikapcsolás helyett és fast startup alapból be van kapcsolva. Szóval a gép mély alvásba megy le, de ebből akár fel is ébresztheti előre ütemezett frissítés keresés.
-
King Unique
titán
Egy másik válaszban leírt, linkelt információk értelmében eleve csak azon Windows 10-et futtató hardverkonfigurációra ajánlja fel a gépházban a Windows Update a Windows 11-re frissítés lehetőségét, amelyek megfelelnek a követelményeknek, meg az esetben is csak opcionális jelleggel, csak a "Letöltés és telepítés" opciót választva indul el a Windows 11-re frissítés. Vagyis ez a teljesen magától, mindenféle beavatkozás és felhasználói megerősítés nélkül egyszer csak Windows 11-re upgrade-elt a Windows 10 nyilván mese lehet, meg pláne a szekrénybe téve kikapcsolt állapotban, inkább valószínűleg a kedves felhasználó maga kattintott a letöltésre és telepítésre...
-
Csorbi
addikt
"friss win10 telepítés után szekrénybe eltett notebookot mikor ki akartuk adni új kollégának, akkor már win11 volt rajta"
Ne viccelj, a vak is látja hogy itt valamelyik kolléga nagyon nem mond igazat, vagy rohadtul nincs képben azzal, hogy mi történik a gépén - döntse el mindenki, hogy melyik a kínosabb. De az eseménynapló szerencsére megjegyzi a dolgokat általában.
-
azbest
félisten
tapasztalt valaki olyat, hogy a 11 úgy ment fel, hogy nem kérdezett semmit?
Az utóbbi időben legalább kétszer előfordult, hogy friss win10 telepítés után szekrénybe eltett notebookot mikor ki akartuk adni új kollégának, akkor már win11 volt rajta

Más is mondta, hogy egyszer csak "ilyen" lett, amikor kollégánál láttam, hogy 11 van már fenn nála és kérdeztem, hogy ő frissítette e.Szóval most megint azt játszuk, ami 10-zel is volt, hogy kérdés nélkül felmegy vagy a kollégák bénáznak és felteszik frissítésként?
Külön viccces lesz, ha az a kolléga, akinek adtuk a 11re frissült gépet mondta, hogy neki 10 kell és újraraktuk 10-re... de most 2 hétre eltette, mret még nem tudott átköltözni rá. S ha kiveszi a fiókból, akkor megint 11 lesz rajta
-
cigam
titán
Ha ráböksz az arcfelismerésre, vagy az ujjlenyomatra, alatta megnyílik, hogy miért nem tudod aktiválni. Pl. Az ujlenyomatolvasó nem teljesíti a követelményeket. Ahogy a kamerád sem. Pl. túl alacsony felbontású, nem dolgozik infra tartományban,...
-
jonnyjoker01
veterán
válasz
AxBattler
#8591
üzenetére
Mindkettő open source. PowerToys-t használom, extra funkcionalitást ad, nem nagyon nyúl a rendszerbe és Microsoft által van fejlesztve.
ThisIsWin11 annak a közösség által továbbgondolt változata, az már mélyebben belenyúl(hat) a rendszerbe, mivel szélesebb funkcionalitással rendelkezik.
Hozzáadtam a hivatalos github linkeket, mert amit te linkeltél fizetős német cikkek amiket nem tudok ellenőrizni.
-
Csorbi
addikt
válasz
Fire/SOUL/CD
#8673
üzenetére
Neked kell a Cavinton, rosszul emlékszel. Eleve az outlook.com 2012-ben mutatkozott be, tehát nem 13-15 éve, előtte a hotmail volt, majd azt felvásárolta a MS 1997-ben, lett belőle MSN hotmail, aztán windows live hotmail, majd ebből 2012-ben az outlook.com.
És mivel a Windows Live már akkor önmagában egy MS fiók volt (csomó mindent lehetett vele használni), így tök evidens, hogy a későbbi, helyét átvevő outlook.com IS MS fiók lett egyben. Max. te nem tudtad mi az/nem érdekelt/észre se vetted/akármi.Kellemetlen.
-
King Unique
titán
válasz
Fire/SOUL/CD
#8673
üzenetére
Nem kell, mivel azt tudjuk, hogy 15 éve nem volt, de közben a meglévő Outlook-fiók egyben Microsoft-fiók is lett, amiről küldtek többször is értesítést, mint említette itt más az imént. Ha nem kell, akkor meg adott az eltávolítás, megszüntetés lehetősége, ennyi.
-
válasz
King Unique
#8672
üzenetére
Neked is leírom nagy betűkkel, mert vagy Cavinton kell, vagy nem terjed a hang.
13-15 ÉVE ILYEN NEM VOLT, ÉS PUNKTUM. Nem kell megmagyarázni a bizonyítványt (MS-re vonatkoztatva, nem rád)
-
King Unique
titán
válasz
Fire/SOUL/CD
#8667
üzenetére
Jelentkezzen be a Microsoft-fiók irányítópultjára
"Ha használ bármilyen Microsoft-szolgáltatást (Office, Outlook stb.), akkor már rendelkezik Microsoft-fiókkal. A Microsoft-fiókot a Microsoft-fiók irányítópultról kezelheti."
Vagyis nem újdonság.

• How to Add or Remove Aliases for your Microsoft Account
• Útmutató a Microsoft-fiók megszüntetéséhezHa annyira akarja a kedves user, akkor eltávolítható az adott alias, email-cím a Microsoft-fiókból, sőt maga a Microsoft-fiók is megszüntethető, szóval különösebben ez sem téma.
-
Geth
veterán
válasz
Fire/SOUL/CD
#8670
üzenetére
Nekem is így lett accom. Volt tájékoztatás több lépcsőben. Rakj fel rá második faktort (én az authenticatort választottam).
-
"Haha, kacag a bolha. Az már akkor is kapásból MS fiókként funkcionált...
Nem. Vedd be a Cavintont vazzeg
(kb. 13-15 éves történet). Ott, akkor csak létrehoztál egy outlook.com-os email címet. (emailcím+pass). Ezekkel az adatokkal beléptél oszt' az email-ket láttad, mást nem. 
Most meg a semmiből, ha az outlook.com-os email címemmel+pass-l belépek a webes felületen az outlook-ra (ami email+pass megegyezik a client outlook-ban beállított adatokkal is egyben), akkor meg ott van minden bisz-basz like MS acc...
Kértem Én ezt? NEM.Dr. Akula
Persze, Én vagyok a hülye/aberált/1 bites állat, tudom...
Mondjuk -Hofi Géza bá' után szabadon- nekem ez a vicc jut eszembe erről: [link]
-
Dr. Akula
félisten
válasz
Fire/SOUL/CD
#8667
üzenetére
Mindjárt neked is megmagyarázzák, hogy ez a te érdeked, amit az MS még nálad is jobban tud.

-
Csorbi
addikt
válasz
Fire/SOUL/CD
#8667
üzenetére
Oszt' valami "rejtélyes" módon az idők folyamán -tudtom, beleegyezésem, tájékoztatásom stb stb nélkül
- úgy gondolta ez az "áldott jó MS", hogyha már van outlook-os email címe a parasztnak, akkor nyomjuk full-ba a kretént, és legyen egyben MS fiók is (allinone, vagy mi a tosz)...
Haha, kacag a bolha. Az már akkor is kapásból MS fiókként funkcionált, csak létrehozáskor nem olvastad el miről van szó. (Esetleg, ha nagyon ősidőkben volt, akkor lehet, de mondom csak lehet, hogy később lett MS fiók, ebben az esetben akkor is kaptál tájékoztatást bele az outlook.com-os emailfiókodba, hogy ettől meg ettől a dátumtól ez MS fiók is lesz egyben, és ha nem akarod, hát akkor szüntesd meg magad ott.
Ez sajna így működik, ugye nem képzeled, hogy a világ egyik legnagyobb cége csak úgy lazán leszarja a jogi szabályozásokat és kötelességeket?
Egyébként a gmail/google account nem tökéletesen ugyanez?
-
Írom vazzeg (ennyit az MS-ről)

Krisztus előtt 2-be (tán akko' jelent meg a W7) létrehoztam egy outlook.com-os email címet.
(Nem, nem, akkor még híre-hamva sem volt MS fióknak, semmilyen licencelésnek, meg felhős Office-nak, meg kb. semminek sem)
Oszt' valami "rejtélyes" módon az idők folyamán -tudtom, beleegyezésem, tájékoztatásom stb stb nélkül- úgy gondolta ez az "áldott jó MS", hogyha már van outlook-os email címe a parasztnak, akkor nyomjuk full-ba a kretént, és legyen egyben MS fiók is (allinone, vagy mi a tosz)...
Persze most pár versenyző, azt fogja írni, hogy pl. "örülj neki, egyben van minden" (vagy hasonló)...
NEEEM, nem örülők neki, mert ha "véletlenül", feltörik/hozzáférnek a mezei outlook.com-os email fiókomhoz, akkor mindenhez hozzáférnek...
# kizárhat a teljes fiókból
# a felhős O365-ban készített doksikat, táblázatokat, preziket stb stb (amit drive-ra tölt fel automatice), mindent törölhet
# letilthatja/törölheti/áthelyezheti a OS licencemetSzóval_1: Azé' me' regisztráltam annó egy xaros outlook.com-os email címet, azt nem mossa össze (tudtom, beleegyezésem, tájékoztatásom stb stb nélkül) az MS acc-al, ezt a 2 dolgot (email cím és MS acc) külön kellene kezelni...
Szóval_2: MS bekaphatja a kis pöcsömet, ameddig le van gallyazva...

-
Csupingo
veterán
Akkor irány a ryzen topik.

-
Kupszi
aktív tag
válasz
Ablakos
#8664
üzenetére
Az eseménynaplóba : whea-logger hibák vannak.
Processzormag hibát hoz fel. Ami azért érdekes számomra hogy a gép használat közbe sose fagy le, vagy indul újra.
Súlyos hardverhiba történt.
A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Machine Check Exception
Hibatípus: Cache Hierarchy Error
Processzor APIC-azonosítója: 5
További információ a részletek nézetében. -
Kupszi
aktív tag
válasz
Ablakos
#8659
üzenetére
Szia, szabályos restart történik.
Tehát itthagyom a gépet és eltelik 5 perc és kékhalál nélküli újraindítás történik. Nem tudom mégis mi lehet próbáltam vírust keresni de semmi. Az aida nem ír összeomlást, sőt az újraindítás mivoltja is érdekes mivel bezáródik minden ami fut. -
King Unique
titán
-
Kupszi
aktív tag
Sziasztok,
Már nem mai probléma és már windows 10 alatt is fennállt.
Ha sokáig otthagyom a pc-m, random indő közönként gondol egy és újraindul. Alvó módot kikapcsoltam, de ez se oldotta meg. A rendszert még nem piszkáltam ilyen olyan reg hozzáadással, de olvastam róla hogy van rá opció.Találkozott már valaki hasonló problémával? kékhalál nincs, csak szimpla restart amit a gép teljesen magától végez el.
-
Dr. Akula
félisten
válasz
King Unique
#8654
üzenetére
Már megkérdezték. És ahogy látod, az MS csak bullshitelt válasz helyett.
-
Geth
veterán
válasz
Dr. Akula
#8653
üzenetére
A privacy őrangyalainak (csak local account, nem használnak androidot, nem regisztrálnak fb-re, stb.) minden jel szerint kicsit nehezebb dolguk lehet a jövőben. Elképzelhető, hogy létre kell hozniuk azt a pár soros xml-t és bemásolni a telepítő gyökerébe, vagy külön pendrive-on "mellétenni" (illetve van még féltucat lehetőség).
Ez a lehetőség minden jel és a józan ész szerint megmarad (még egyszer nem fejtem ki). -
Dr. Akula
félisten
válasz
King Unique
#8649
üzenetére
A jelenlegi állás szerint. De meddig, ha ennyire nem akarják a júzerre bízni a választást?
-
koby11h
őstag
válasz
King Unique
#8651
üzenetére
Csak az elv, amiről írok. Választhatom, vagy kötelező. De szerintem hagyjuk.
-
King Unique
titán
válasz
koby11h
#8650
üzenetére
Most is adott, illetve a telepítésnél akár Home kiadásnál is megoldható a választás ha annyira akarja a user, ahogyan vsz 22H2 Home, Pro esetén is majd az lesz + az unattend.xml módszerrel mindenképpen, a telepítés után is lehet helyi fiókra váltani és az utóbbit használni, a Home és Pro mellett vannak egyéb kiadások is, stb.
Az már egyéni probléma, ahol szervezeti szinten nincsen megfelelő IT support, rendszerüzemeltetés... De mondjuk egy munkahelyen elsődlegesen a munkavégzés lesz a szempont, nem az offline vs. online fiók kérdése a telepítésnél. -
koby11h
őstag
válasz
King Unique
#8648
üzenetére
"Attól, hogy neked nincs rá szükséged, másoknak még nyilván lehet" és pontosan ezért kellene választhatónak lennie! De nem, lehet, hogy ráerőszakolják mindenkire. Vagy legalábbis megpróbálják: Explorer, eredeti Edge, XPS...
"Céges környezetben" 10-20 fős cég is céges környezet, ott nincs is mindig rendszergazda, nettó szopatás. -
King Unique
titán
válasz
Dr. Akula
#8638
üzenetére
De hisz pont magad linkelted előzőleg, hogyan lehet kijátszani a telepítésnél, ami akár 22H2 esetén is működhet.

Az nem konteó, hanem tény, hogy nyilván nem kötelező tartósan Microsoft-fiókkal használni a Windows 11-et, lehet akár telepítés után is helyi fiókra váltani, ahol ha továbbra sem sikerült értelmezni a "Switch to Local Account from Microsoft Account in Windows 11" című leírást, az már egyéni probléma.

-
King Unique
titán
válasz
koby11h
#8628
üzenetére
Elég fura egy hasonlat, pláne hogy az az online fiók a teljes funkcionalitást kínáló megoldás aminél ugye szintén adottak az adatvédelmi beállítások mint már világosan szemléltetve lett, meg szintén ostobaság lenne azt gondolni, hogy helyi fiók online használatánál semmilyen adat nem kerülhet ki az éterbe, max. teljesen offline, internetkapcsolat nélküli módban.

Attól, hogy neked nincs rá szükséged, másoknak még nyilván lehet, ahol nyilván vannak olyan funkciók az online fióknál, amiket nem lehet offline fiók alatt megoldani, nem véletlenül külön típus az előbbi.
Céges környezetben talán be tudnak állítani egy unattend.xml telepítést és vannak annyira hozzáérők az ottani IT-sok hogy a megfelelő kiadást a megfelelő fióktípussal telepítsék, meg mondjuk Pro helyett jobb helyeken Enterprise kiadást használnak nagyvállalati szinten, az meg igen, marhaság hogy marhaság, amikor a Microsoft-fióknál pl. eleve szinkronizálhatók az egyes beállítások és azok tekintetében egy másik PC-n belépve is kb. ott folytatható a munka ahol az előzőn abba lett hagyva, pont ez az egyik előnye. -
Geth
veterán
válasz
Dr. Akula
#8643
üzenetére
Wut? Céges környezetben soha nem lesz kötelező, mert ott más van (jobb esetben. Egyébként oda is kell local account adminsztrációs célból is). A Pro volume licencelhető.
Valahogy telepíteni kell tudni több tucat/száz gépet egyszerre.
Ez mintha egy picit több lenne konteónál
Ha szeretnéd, persze folytasd ezt a rettegtetést, mert úgy látom Te itt nem problémát akarsz megoldani. -
Dr. Akula
félisten
-
Ablakos
addikt
A 11-ben elérhető nagy újítás, hogy a virtuális desktopnak különböző lehet a háttere. Na most átlépek egy virt. asztalra és személyre szabom a hátteret. Visszalépek az 1. asztalra és ott is ez a változás van. Most akkor hogy lehet különböző az a háttér?
-
Csorbi
addikt
válasz
Fire/SOUL/CD
#8635
üzenetére
Nosza, keresd fel bátran a MS supportot, és kérd ki mikor és hogyan regisztráltál MS fiókot, azt hiszem lesz nagy öööö....csodálkozás.
Segíteni fognak, Neked IS érdeked, hogy ez kiderüljön
-
Geth
veterán
válasz
Fire/SOUL/CD
#8635
üzenetére
MS fiók amit nem Te hoztál létre? Akkor hogy lépsz be? Transzba esel és beírod a kódot? Ez fejtörő a javából

-
Dr. Akula
félisten
válasz
King Unique
#8627
üzenetére
"nem feltétlen lesz kötelező a Pro kiadást sem tartósan Microsoft-fiókkal használni"
Ami szintén csak egy konteó, hiszen nem bizonyítottad be, hogy ez továbbra is így marad.

-
svgyula
addikt
válasz
Fire/SOUL/CD
#8635
üzenetére
Hallottál már a maffia védelmi pénzekről? Ez amolyan MS maffia! Csak ők az "adataidat" védik
Megígérik megígérték kisdobos becsszóra, hogy náluk tökéletes biztonságban van!
meg az állambiztonsági szerveknél, reklámügynökségeknél, egyéb média cégeknél........
-
Akkor "fejtörő", ha már arról van szó, hogy az MS mit csinál-nem csinál a tudtod nélkül.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hogy lehet az, hogy sosem hoztam létre MS fiókot, mégis van, és hogy lehet, hogy sosem telepítettem MS fiókkal a gépemet, mégis ott figyel az -általam nem létrehozott- MS fiókban a licencem, elérem az felhős Office 365-t meg mindent is?
-
lck
senior tag
Kár ezen túl sokat rágódni. Az online fiók is arról szól , hogy minél többen besoroljanak a nyájba és küldjék az adataikat nekik. Ne már hogy szívességből lehet még mindig Win 7-es kulcsokkal telepíteni / meg mindenféle egyéb digitális aktivátorokkal is /. Ha nagyon akarnák ezeket, már rég kiszűrhették volna.
Az online fiók is ennek a tendenciának egy újabb pontja. "Ingyen" windows-ért becsatlakozol a hálózatukba.
A világ 9x százalékának a gépén windows fut. Hülyék lennének nem kihasználni ezt még akár nemzetvédelmi érdekből is.
Nyilván ez konteó meg összeesküvés elmélet, és semmi konkrét bizonyítékom nincs erre, de minden jel ezt mutatja.
Mondom úgy hogy és is használok windowst. Bele kell törölni, aki netezik, az a világ számára nyitott könyv. -
icp1970
senior tag
Sziasztok. Érdeklődnék hogy 12.genes I5 procis gépen,igaz e hogy a Win11,gyorsabb mint ha Win 10 től?Érdemes e rá frissíteni, illetve ajánlott e 12 genél WIN 11-et használni.?
-
koby11h
őstag
válasz
King Unique
#8627
üzenetére
Nekem továbbra is olyan, mintha jönne a Microsoft és eltörné a lábam (online fiók). Persze, meggyógyítanak (törölhetem), és állítólag minden olyan lesz mint régen, de néhány darabka, kis vér ott marad a kórházban (user adat) amit nem őrizgetnek és nem használnak fel semmire. Hát inkább ne törjön el!
Értsd: nincs rá szükségem és rákényszerítenek. Nincs olyan funkciója, amire szükségem lenne vagy egyáltalán ne tudnám jobban megoldani - utána néztem, nem véletlenül írom le!
Céges környezetben a Pro-knál pedig kb. akkora marhaság mint az Office 2013 aktiválási rendszer volt... nonszensz. Ha valaki szeretné választhassa, de ne legyen már kötelező. Nem ezért fizettem! -
King Unique
titán
válasz
Dr. Akula
#8625
üzenetére
Ha nem tudod hitelesen igazolni, hogy a Microsoft privacy felületén a felhasználó által törölt adatok nem törlődnek, akkor az ilyen feltételezés max. csak konteó, ami nem sokat ér.

Nem világos miért lenne probléma akkor ha frissítésként kapja meg a user a 22H2-t, ha a 21H2-t helyi fiókkal használta, akkor abból a 22H2-re váltáskor nyilván nem lesz Microsoft-fiók, ugyanúgy megmarad a helyi fiók, ez is le lett már írva előzőleg.Igen, eddig is ismertek voltak a Microsoft-fiók előnyei azok számára akik utánanéztek és használták, meg nyilván nem tartózkodott tőle mindenki, az utóbbi igen alapon megint csak szimpla feltételezés ami nem feltétlen úgy van, meg nem mindenki ragadt le a helyi fióknál.

Azt eddig is tudtuk, hogy miről szól az a cikk, ez is már le lett írva többször, meg hogy attól még nem feltétlen lesz kötelező a Pro kiadást sem tartósan Microsoft-fiókkal használni.

-
Geth
veterán
válasz
Dr. Akula
#8625
üzenetére
Sokszor kell még leírni, hogy nem lesz kötelező használni?
Összepakolod azt a pár sor xml-t, és boldogan telepíthetsz local accounttal. Win7 óta ugyanúgy (akár ugyanazzal az xml-lel). És a jövőben is, mert valahogy tudnia kell a rendszernek automatizáltan települnie.
Esetleg oszd meg, hogyan védekezel Te, hogy a local accountod alól ne tolja ki az összes adatot az MS felé a rendszer.
Vagy a Te valóságodban a local acc. mindent megold? Igazából még mindig várok valami linkre, hogy igazold az állításaidat. -
Dr. Akula
félisten
válasz
King Unique
#8624
üzenetére
"Értő olvasás, szövegértelmezés?

How to Use Microsoft Privacy Dashboard to Manage Your Privacy on the Cloud in Windows 10/11"Igen, ez a kisdobosbecsszó, amit az MS ad, hogy tényleg le is törli az adataidat, nem csak berak egy pipát egy checkboxba hogy ne lásd, mint a fészbúknál. Nyilván nem kapsz admin hozzáférést a tárhelyhez, hogy ellenőrizhesd hogy fizikailag is törölték-e. Az viszont igaz, hogy 0-ról telepítésnél nem sok mindent tud még feltölteni. De ha frissítésként kapod meg...
Az online account "előnyei" (windows store, kémkedés kérése) eddig is ismertek voltak, nem véletlenül tartózkodik tőle mindenki, akinek kicsit is számít a privacy. Nem érzek semmi hiányosságot, pont mint ha lemaradok egy tuti MLM bizniszről...

"Most 21H2 verzió esetén csak a Home kiadásnál kell trükközni, a többinél nem"
Erről szól a cikk, hogy most már a Pro-nál is így lesz. Ha csak meg nem hátrálnak a népharagtól.
-
King Unique
titán
válasz
Dr. Akula
#8622
üzenetére
De, jó volt és bizonyos szempontból negatívum ha a Pro kiadásnál is kötelező lesz a telepítésnél a Microsoft-fiók létrehozása. Viszont többször is le lett már írva világosan, hogy ha lehet a telepítésnél trükközni és Microsoft-fiók helyett helyi fiókkal telepíteni, valamint utólag is lehet Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani és utóbbival használni a Windows 11-et, akkor úgy már kevésbé téma, ezt kellene végre megérteni.

Az a "vágóhídra" egyébként a teljes funkcionalitást, a rendszerhez kapcsolódó Microsoft-szolgaltatások teljes körű használatát jelenti, vagyis ilyen szempontból azért előnyösebb, mint a lebutított és korlátozott funkcionalitású helyi fiók."Nem csak az teljes képernyős, az online fiók létrehozás is az:"
Ezt eddig is tudtuk és már többször le lett írva arra vonatkozóan a lényeg, most is, lásd az előzőeket.

"Tehát mire kikapcsolod, már fent vannak az adataid. Aztán persze jól "leiratkozhatsz" róla, mint a fészbúkról, csak épp ottmarad mindened, csak már nem látod, és ezt hívják "eltávolításnak"."
Mármint egy clean install után, amikor még semmilyen személyes adat nincsen a felhasználói mappákban, nincsenek 3rd party programok telepítve, stb., akkor igen, valóban "fent vannak az adataid". Ja, nem, nyilván nem, max. a kémény 0 KB-ok.

Tehát ha nem akarja használni a kedves user a OneDrive-ot, akkor adott a lehetőség telepítés után kikapcsolni, Microsoft-fiókról leválasztani, szinkronizálásnál felhasználói mappák elől kivenni a pipát, stb. Vagyis újfent nem nagyon van miről beszélni.
"Az hogy mivel "tud többet" az online fiók, csak egy nézőpont"
Az nem nézőpont kérdése otthon a fotelből, hanem tények, az hogy te azokkal nem vagy tisztában, nem használod azon szolgáltatásokat, meg gondolom Microsoft-fiókot sem, az már egyéni probléma, hiányosság.

"Mint a fészbúkról a képek?"
Értő olvasás, szövegértelmezés?

How to Use Microsoft Privacy Dashboard to Manage Your Privacy on the Cloud in Windows 10/11Most 21H2 verzió esetén csak a Home kiadásnál kell trükközni, a többinél nem, meg az előbbinél is csak a telepítésnél, in-place upgrade - ami ugye adott lesz a 21H2
—►22H2 váltáshoz is - esetén nyilván nem, ahogyan utólag Microsoft-fiókról helyi fiókra váltásnál sem. 22H2 verziónál meg annyi fog változni, hogy a hírek szerint a Pro kiadásnál is kötelező lesz alapértelmezetten a Microsoft-fiók létrehozása, ami nem feltétlen jelenti azt hogy egyáltalán nem lehet majd kitrükközni mint most is, ennyi. -
KKrisz751
aktív tag
Sziasztok.
Lenne egy olyan problémám hogy a "Memóriaintegritást" nem tudom visszakapcsolni.
Egy huwei p50prot csatlakoztattam, de nem hagyta. Kikapcsoltam a megoldási javaslatra, utána már tudodtt csatlakozni a telefon kábelen.
De most kiírja, hogy driver ütközés miatt nem lehet vissza kapcsolni.
Rendben, törölném a drivereket, de nem találom sehol a lehetőséget hozzá. A mappákból total commenderrel rendszergazdai joggal se lehet törölni a fileokat. Az eszközkezelőben nem is találtam meg őket.
Az illesztő programok file neveit kiírja, de semmilyen opció nincs mellé.
Megoldásra a microsoft oldalán meg a "nesze semmi fogd meg jól" válasz van.
Keress új drivert. Nincs újabb driver.
Ötlet? -
Dr. Akula
félisten
Engem az online rész jobban zavar, ha egyszer nem kell, akkor minek hozzákötni? Ezt is megvizsgálhatná az EU, mint a Windows Explorert.

#8621King Unique: "Na és neked miért fáj ennyire a Microsoft-fiók, meg amikor használni sem feltétlen kötelező?"
Hát pont azért mert azzá teszik. Nem volt jó eddig szabadon választhatónak? Ha nem, nem ment elég birka önként a vágóhídra, akkor inkább tegyék fel maguknak a kérdést hogy miért nem.
"A teljes képernyős "nyaggatás" az, ami linkelve lett és arra az a megoldás, amit linkeltél, az megint más."
Nem csak az teljes képernyős, az online fiók létrehozás is az:
Hát ha már "Értő olvasás, szövegértelmezés", akkor az előbb belinkeltem, hogy A fiók összekapcsolásakor a Microsoft automatikusan beállítja a OneDrive-ot az eszközre, és mindjárt meg is kezdi az adatok szinkronizálását a készülék és a felhőtárhely között. Tehát mire kikapcsolod, már fent vannak az adataid. Aztán persze jól "leiratkozhatsz" róla, mint a fészbúkról, csak épp ottmarad mindened, csak már nem látod, és ezt hívják "eltávolításnak". Amit csak az nem fog látni továbbra, aki bepipálta a "homokba dugom a fejem" opciót.
Az hogy mivel "tud többet" az online fiók, csak egy nézőpont, nekem az a többlettudás, hogy nem kémkedik, nem tölti fel a felhőbe az adataimat, hogy aztán eladhassák mmindenféle 3rd partyknak. Persze az MS szerint a tracking az "többlettudás", kb. mint a BSA, ami szintén csak "segíteni" akart a bilincsrázással, megszabadulni egy csomó pénzedtől, ha nem ingyenesen szerzed be a beszereznivalót. Nem követelés, hanem "segítség". Mindenki csak segíteni akar. Megvédeni a saját érdekeidtől.

"Mivel a OneDrive felhőtárhely, ezért nem meglepő ha oda tölti fel a fájlokat"
De az már igen, hogy egyáltalán megteszi, mikor én nem kértem.
"De amúgy nem mintha kötelező lenne használni, autostart letölthető"
Miután már automatikusan feltöltötte? Eső után köpönyeg?
"a Microsoft-fiókban tárolt adatok eleve megtekinthetők és törölhetők"
Mint a fészbúkról a képek?

Az a baj, hogy már most is csak trükközve megy, aminek alapértelmezettnek kéne lennie (és eddig az is volt), és az MS csak azon dolgozik, hogy tudja hatástalanítani a trükköket.
-
King Unique
titán
válasz
Dr. Akula
#8617
üzenetére
Ennyi erővel adja magát az a kérdés is, hogy neked miért fáj ennyire a Microsoft-fiók, meg amikor tartósan használni sem feltétlen kötelező

A teljes képernyős "nyaggatás" az, ami linkelve lett és arra az a megoldás, amit linkeltél, az megint más."Hát pont hogy de. Eddig le lehetett cancelezni, de az előbb belinkelt cikk szerint ez mostantól nem így fog menni."
Értő olvasás, szövegértelmezés?
Az a cikk a telepítésre vonatkozik, nem pedig erre, meg nem is arra, hogy utólag lehet-e Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani."Mitől lenne "korlátozott" az offline fiók? Miben korlátoz engem?"
Értő olvasás, szövegértelmezés?
Egyik előző válaszban már linkelve lett a helyi és Microsoft-fiók összehasonlítását szemléltető útmutató, annak elején le van írva pontokba szedve mivel tud többet a Microsoft-fiók, stb. Vagyis a "semmiben" nyilván téves állítás..."A fiók összekapcsolásakor a Microsoft automatikusan beállítja a OneDrive-ot az eszközre, és mindjárt meg is kezdi az adatok szinkronizálását a készülék és a felhőtárhely között. Aztán persze majd átbillenthetsz egy kapcsolót a felhőben "letörölt" állásba, amitől mint tudjuk, ami egyszer felkerült, az már ott is marad."
Mivel a OneDrive felhőtárhely, ezért nem meglepő ha oda tölti fel a fájlokat.

De amúgy nem mintha kötelező lenne használni, autostart kikapcsolható, szinkronizálandó mappák eleve kiválaszthatók, Microsoft-fiókról leválasztható, stb., lásd az alábbi alapvető leírásokat a témában.• A OneDrive kikapcsolása, letiltása vagy eltávolítása
• How to Turn On or Off Start OneDrive Automatically when you Sign in to Windows 10/11
• How to Choose Folders for OneDrive Selective Sync in Windows 10/11
• How Turn On or Off OneDrive PC Folder Backup for Desktop, Documents, and Pictures folders in Windows 10/11
• How to Link or Unlink OneDrive with Microsoft Account in Windows 10/11"Ez automatikusan magában foglalja a beállításokat és a különböző preferenciákat a különböző eszközökön, hogy adott esetben több PC kezelése is könnyebb legyen. Magyarul minden. A keresési előzmények, célzott hirdetés, stb. "
Értő olvasás, szövegértelmezés?
Az egyik előző válaszban leírtak megvannak, meg hogy az a "minden" nem feltétlen minden, telepítésnél + utólag a gépházban az adatvédelmi beállításoktól is függhet, Microsoft alkalmazások helyett pl. 3rd party programok használatától, Microsoft-fiók esetén szinkronizálás be/ki kapcsolható, a Microsoft-fiókban tárolt adatok eleve megtekinthetők és törölhetők, stb."Akkor már nem lesz választás."
Holnap minden más is."Érdekes kijelentések, meg pláne hogy a 22H2 verzió hivatalosan még meg sem jelent a nagyközönség számára a Windows Update-en és a Microsoft szoftverletöltő oldalán, a honkapra - jövőre utalva a 23H2 verzió meg pláne nem. Aztán ugye ha a telepítésnél jó esetben most is lehet majd trükközni és Microsoft-fiók helyett helyi fiókkal telepíteni a Home és Pro kiadásoknál, + a másik fórumtag által használt módszernél meg ugye eleve nem téma, + ha akár a telepítés után is lehet váltani Microsoft-fiókról helyi fiókra, akkor miről is beszélünk.

-
Geth
veterán
válasz
Dr. Akula
#8619
üzenetére
A cikkben beállításokról volt szó. Meglévő accountnál.
Ezzel szerintem semmi baj nincs.
Te meg hozzáköltötted, hogy "minden".Egyébként tényleg ajánlom a böngészők inkognitó módját, a kecske után a keresési előzményeket érzem Nálad fájó pontnak.
De szerintem ugorjunk. Van hosszútávú megoldás a local account problémára? Van.
-
Dr. Akula
félisten
Azt ugye vágod, hogy a cikket a PCX írta, nem én, szóval mit konteózok én? Amúgy az MS oldalán is panaszkodnak. Biztos azért, mert annyira igénylik.
-
Dr. Akula
félisten
válasz
King Unique
#8574
üzenetére
Az a "túlnyomó része" aki akarja, kényszer nélkül is megteheti (sőt, bizonyára már meg is tette), a többit meg minek belekényszeríteni? Mit fáj az nekik? Amit linkeltél, az nem jó (az egy másik nyaggatás), ez a megoldás elvileg (most még, majd egy következő frissítéssel ezt is elveszik). Win11-ben már amúgy is elvettek már egy checkboxot a Notifications alatt, ami pont erről szólt. Már nem akarják az emberre bízni a választást.
"meg ugye attól hogy megjelenik az az ablak, még nem kötelező helyi fiókról egyből Microsoft-fiókra váltani"
Hát pont hogy de. Eddig le lehetett cancelezni, de az előbb belinkelt cikk szerint ez mostantól nem így fog menni.
Mitől lenne "korlátozott" az offline fiók? Miben korlátoz engem? Semmiben. Akkor mitől korlátozott? Mert valaki ráfogta? Ha holnap azt mondja hogy olyat csak az ISIS-esek használnak, akkor már terroristák is leszünk?
"Az adatvédelmi dolgokra vonatkozóan az meg ugye világosan le lett már írva az előző válaszban, sőt még útmutatókkal szemléltetve is, hogy a diagnosztikai adatok eleve megtekinthetők és törölhetők, Microsoft fióknál igény szerint a szinkronizálás be/ki kapcsolható"
vs:
A fiók összekapcsolásakor a Microsoft automatikusan beállítja a OneDrive-ot az eszközre, és mindjárt meg is kezdi az adatok szinkronizálását a készülék és a felhőtárhely között. Aztán persze majd átbillenthetsz egy kapcsolót a felhőben "letörölt" állásba, amitől mint tudjuk, ami egyszer felkerült, az már ott is marad.
Az hogy mások is ezt teszik nem vígasztal, de ott csak a storehoz nem férsz hozzá offline, nem gátolja a telefonod használatát.
#8614Csorbi: Az általam kifizetett pénz se felebaráti jótékony produktum.
#8615King Unique: "nem teljesen világos, hogy esetleg van is valami konkrétum arról, hogy pontosan mi mindent töltenek fel a felhőbe"
Ez automatikusan magában foglalja a beállításokat és a különböző preferenciákat a különböző eszközökön, hogy adott esetben több PC kezelése is könnyebb legyen. Magyarul minden. A keresési előzmények, célzott hirdetés, stb.
"lehet a 22H2-nél is kitrükközhető lesz telepítésnél a Microsoft-fiók létrehozása"
Igen, linkeltem is a megoldást. És írtam is hogy a probléma az hogy folyamatosan újrakezdik a bepróbálkozást, a most még működő dolgok holnap már nem fognak működni. Akkor már nem lesz választás. Eredetileg a Prot is kihagyták volna az onlinosításból, csak a Home, de már az is célkeresztbe került. Holnap minden más is.
-
szabcsi73
csendes tag
válasz
MaxxDamage
#8517
üzenetére
Köszönöm a felvetést, +

CirrMee-nek a válaszát!
Hálás köszönet, én tegnap futottam bele pont ugyanebbe, egy vadiúj gép telepítése után. Már kezdtem lelkileg készülni, hogy akkor ismét indulhat egy tiszta telepítés...
Ez sokkal szebb megoldás, és azzal ellentétben, bizonyítottan sikerült
Az meg sanszosan ugyanezt hozta volna...
Még egyszer köszönöm, még úgy is, hogy nem is én kérdeztem!
-
King Unique
titán
válasz
Dr. Akula
#8613
üzenetére
Itt nem teljesen világos, hogy esetleg van is valami konkrétum arról, hogy pontosan mi mindent töltenek fel a felhőbe és abból pl. egy home usernek milyen tényleges hátránya származik, vagy csak a konteózás megy. + Ha már lett írva, linkelve egy előző és egy másik válaszban, hogy lehet a 22H2-nél is kitrükközhető lesz telepítésnél a Microsoft-fiók létrehozása sőt telepítés után eleve lehet helyi fiókra is váltani és így nyilván nem kötelező a Microsoft-fiók használata, valamint hogy milyen adatvédelmi beállítások vannak és eleve megtekinthetők + törölhetők a diagnosztikai adatok és a Microsoft-fiók adatai, akkor ugye miről is beszélünk. Ja, megvan, kb. semmiről.

-
Csorbi
addikt
válasz
Dr. Akula
#8613
üzenetére
A géped használhatod net nélkül is. Csak nem ezzel a Windows-zal. Mivel ők adják ki, simán ők támaszthatják a rendszerkövetelményeket is, ez egy üzleti termék, ne feledd, és nem felebaráti jótékony produktum. Ha úgy gondolják, hogy a szolgáltatásaikat ebben a formában tudják a legjobb módon nyújtani, akkor ezzel együtt kell használnod. Vagy nem. A döntés a tiéd, van még más alternatíva, bár lehet azzal meg más lesz a bajod.
Hát igen, a kecskés-fácános-medvés pornó, máris kiderült itt a legtöbb ember mitől f.....sik
-
Dr. Akula
félisten
Persze, a nevében is benne van: online. Mi nem igaz a nyomonkövetésből? Feltölt mindent a felhőbe, és "kisdobosbecsszóra" nem csinálnak vele semmit, nem adják el 3. félnek, ahogy szokták. És a legnagyobb baja hogy kényszer. Aki akarta, eddig is választhatta. Ezért nem kell másokat is belekényszeríteni. Mégse akarták annyian, hogy most tukmálni kell? Miért kell nekem net a gépem használatához, ha nem is akarok netezni? Gondolom a CIA-nél is a felhőbe töltik fel az államtitkokat...
#8564cigam: Persze, lehet fiktív adatokkal regelni, de a bankkártyád az már nem lesz fiktív, máris megvan a személyazonosságod. Meg bejelentkezel másik gépen, és a haver melletted már kérdezi is hogy ó, te ilyen kecskés pornót szoktál otthon nézni, mint amiket feldobál ajánlóba?

-
Lenry
félisten
válasz
Csupingo
#8610
üzenetére
na de ha darabokra szedem és fel tudom mutatni, hogy "ez! ez volt a rossz!" az oké.
de ez így? csináltam egy új installert ugyanazzal az MCT-vel, és felmegy? ne má... az előző installer hogy tudott pont ebben a formában nem működni? mert ha - teszem azt - hibásan másolódik rá valami fájl, akkor gondolom dob valami exceptiont és az egyértelmű.de ez így vudu. és az ilyet nem szeretem, mert nem tudom mitől jó és mi miatt lesz rossz legközelebb.
pláne, hogy Win10 és Win11 installer is csinálta pontosan ugyanazt a hibát.
-
komi77
senior tag
válasz
King Unique
#8607
üzenetére
Kedves King Unique! Millió köszönet a segítségért
-
King Unique
titán
• Rendszerkövetelmények
• Kompatibilitás ellenőrzése
• telepítési lehetőségek (+ infó)Telepítési adathordozó (pendrive) létrehozásánál adott a Rufus program Extended Windows 11 installation (CPU követelmény is eltávolítva) lehetősége a nem támogatott hardverkonfigurációkra történő telepítéshez mind clean install, mind in-place upgrade esetén.
-
komi77
senior tag
Kedves Fórumtársak!
Ámátőr kérdéssel - biztosan ezren tették már fel bocs, hogy nem nézem vissza a topic teljes anyagát - fordulok Hozzátok. Amd-s X370 chip-készletű alaplap + Amd Ryzen 7 1700 proci kombóval nem tudok win11-et telepíteni, mert a processzor nem támogatott. Vannak lehetőségek amikkel ezt meg lehet kerülni, de eddig nem találtam meg a kellően komfortos és elronthatatlanúl jó megoldást. Kérlek Benneteket, ha van olyan win11 telepítő amit nem kell mókolni, stb. pusztán teszi a dolgát és nem b....kodik a proci miatt, linkeljétek be nekem.
Segítségeteket előre is köszönöm!!!
-
Moby
veterán
Jogos, elnézést.
ASRock Z590M-ITX/ax lap, i7 10700, Asus RTX3060. Még van benne egy ssd, és gyak semmi más nincs a gépben.
Driverek: mindent a win tett fel, egy kivétellel: a legújabb game ready nv driver(512.19) van fent, nem talál frissebbet, illetve a win update sem semmi máshoz.
Az energiagazdálkodás kiegyensúlyozottra van téve, a főkapcsoló kikapcsolásra, és ezen kívül hibernálásra, képernyő kikapcsolására, és semmire tudom állítani.
[link] -
Csorbi
addikt
Igen dicséretes lenne, ha legalább megosztanád velünk a szóban forgó hardvert, a telepített drivereket (kézzel feltett és honnan, vagy hagytad a Windowsra az egészet), valamint az energiagazdálkodási beállításokban pontosan mit látsz, illetve melyik energiaséma van kiválasztva, illetve a főkapcsolók funkciójának megadásában pontosan mi van beállítva.
Enélkül hogy tudnánk segíteni, ötletelni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Futás, futópályák
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- VGA kibeszélő offtopik
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Az Amiga 1200-at is megcsapta a feltámadás szele
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Xbox tulajok OFF topicja
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- További aktív témák...
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Humble szökevények 500-2500Ft
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most Ünnepi áron! :)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
- Eredeti Lenovo 90W szögleges laptop táp + kerek átalakító egyben eladó
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4077
- Bomba ár! HP EliteBook 845 G7 - Ryzen 5 4650U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari
- HIBÁTLAN iPhone 15 128GB Pink-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4113
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
OpenCore bootloaderben beállítottam comet lake fakecpuid-t, de a win11 nem vette figyelembe
Van olyan bootloader amiben be lehet állítani fakecpuid-t a win11-hez ?


(kb. 13-15 éves történet). Ott, akkor csak létrehoztál egy outlook.com-os email címet. (emailcím+pass). Ezekkel az adatokkal beléptél oszt' az email-ket láttad, mást nem.
- úgy gondolta ez az "áldott jó MS", hogyha már van outlook-os email címe a parasztnak, akkor nyomjuk full-ba a kretént, és legyen egyben MS fiók is (allinone, vagy mi a tosz)...







