Aktív témák
-
Lenry
félisten
kékhalálozik a Windows, valószínűleg a vinyó haldoklik alatta, így úgy gondoltam, hogy újrarakom egy másik lemezre, aztán meg azt, hogy inkább átghostolom.
pro a ghostolás mellett, hogy nem kell újrarakni mindent, de kontra, hogy sose csináltam, egyszerre mindkét partíciót fel kellene szabadítanom, gyanítom, hogy a bootot nem tudná működőre megcsinálni, vagy ha mégis, akkor meg a Linuxos grubomat szúrná el.
szerintetek megéri a ghosttal szórakozni? főleg időben, azt is bele számítva, hogy a célpartíció jelen tartalmát át kell valahova ideiglenesen pakolni, aztán meg vissza a mostani rendszerpartícióra.
-
Lenry
félisten
válasz
concret_hp
#25557
üzenetére
-
Lenry
félisten
válasz
Steelmanus
#25150
üzenetére
mi az, hogy optimalizált?
ha egy programnak kell 100 mega RAM, akkor kell, és onnantól nem fogok hinni a feladatkezelőnek, ha szerinte hirtelen tizedére esik vissza egy program memóriaigénye.hova lett a maradék 90%? az optimizátor elmagyarázta a sakkprogramnak, hogy nincs is rá szüksége? vagy ki lett lapozva? akkor tényleg baromi sokat ér: üres RAM, de legalább lassú a gép.
nem azért van a RAM a gépedben, hogy a programok fussanak benne? -
Lenry
félisten
válasz
Psychonaut
#25078
üzenetére
ez már megvolt, de ez nem üresjáratra volt ütemezve, hanem szerda hajnal 1-re

-
Lenry
félisten
válasz
Sub-ZeRo
#25076
üzenetére
az indexelést letiltottam, mert soha nem használom a Windows keresőjét, akkor meg ne indexeljen nekem semmit fölöslegesen.
én se találok más infót, de egyszer mintha moonman írt volna valami ilyesmit, hogy üresjárat esetén defragolgat unalmában a Win7...
írok neki egy privátot és megkérdem tőle
-
Lenry
félisten
az utóbbi időben, ha itt hagyom hosszabb időre a gépet, akkor lefagy.
komolyabb lemezműveletektől is képes megadni magát (pl DC++ hashelés), ezen kívül a rendszerlemez nem ad magáról semmi SMART infót, így gyanús, hogy az a baj.ez eddig tiszta, de nem jöttem rá, hogy miért fagy az üresjárattól. most megvilágosodtam, hogy biztosan az automatikus lemeztöredezettség-mentesítő aktívkodik ilyenkor, de néztem a szolgáltatásokban, és a defragmenter nem fut és kézi indításon van, pedig nem emlékszem, hogy állítottam volna rajta valamit.
hol tudom megnézni, hogy aktív-e az autodefrag, és ha igen, hol kapcsolom ki?
-
Lenry
félisten
persze, hogy nem használt az intravénás HDA driver, ha egyszer nincs is HD Audio codec, persze a kórtörténetnél ezt nem írta föl senki, és a franc gondolta volna, hogy ez az alaplap pont abba az 1%ba esik, amin nem Realtek kártya van.
egy adag Audiomax driver és már énekel is. stílusosan a Teardroppal teszteltem

-
Lenry
félisten
válasz
molnarpeter
#25060
üzenetére
a biopszia nem mutatott elváltozást.
nem, az én szövegem, biztosan nem raj.
-
Lenry
félisten
páciensünk kb 4 éves, fémvázas, akut némaságban szenved, az MR szerint eltűnt az analóg hangszála, csak az SPDIF látszik. toxikológia negatív, immunrendszere ép, aktív, és minden védőoltást megkapott, vallása 32 bites Windows 7.
még a helyszínen kapott intravénásan egy új Realtek HD Audio drivert, de nem használt, sőt, gyakorlatilag eltűnt, mintha sosem adtam volna be neki.
differenciáldiagnózist kérek.
-
Lenry
félisten
válasz
kashuk
#24995
üzenetére
lehet, hogy az új lemez csak 4x-es?

esetleg valami ócskább minőségű, és az író úgy döntött, hogy ha gyorsabban ír, akkor olvashatatlan lesz a lemez, így inkább lassabban írja."De halotam arról ha egy fajta lemezt használunk az Lgnél és egy fajta sebeséget(Annál 8xosan írtam) Akkor csak azt az egy fajta lemezt lehet nagyobb sebességel megírni."
ez meg még mindig hamubasült fasság
(#24996) total90: [link] [link]

az Ultimate és az Enterprise nem ugyanaz, és semmi olyan különbség nincs a nagyobbak javára, amit valaha is használna egy mezei user, de még egy erdei se nagyon. szinte mindenkinek bőven tökéletes a Home Premium
-
Lenry
félisten
válasz
papus016
#24842
üzenetére
gondolom a kmplayer régi és nem támogatja az Aerot. állítsd át a nézőkét egy másik lejátszóra, pl media player classic - home cinema, vagy vlc player
-
Lenry
félisten
-
Lenry
félisten
válasz
Picturemaker
#24523
üzenetére
ftp:// előtagot adsz a címnek.
nálam működött IP-vel és URL-el is. -
Lenry
félisten
válasz
szabonagyur
#24503
üzenetére
so what?
ha vége a yt videódnak, akkor visszakapod a RAModat. ha meg visszaváltasz régebbi Firefoxra, akkor meg ahhoz fogja hozzáírni ugyanezt a RAM mennyiséget.
egyébként meg nem az a lényege a RAMnak, hogy a programok fussanak benne?
ha üresen szeretnéd tudni, akkor inkább vedd ki a gépből -
Lenry
félisten
-
Lenry
félisten
felfér egy 32 bites Win7 11GB-ra ha a lapozófájlt és egyebeket áthelyezem másik partícióra?
-
Lenry
félisten
válasz
koppany79
#23518
üzenetére
ahogy a helyesíráshoz sem...
na mindegy. ide kattint, Download fül, kiválasztod a megfelelő op.rendszert, AUDIO, rákattintasz a zöld, Global feliratra, beírod a captcha-t, letöltöd, kicsomagolod valahova, indítod a setup.exe-t
aztán gondolom: next-next-next-next-next-gép újraindít.(nem biztos, hogy pont ennyi next lesz
ja és az Asus weboldala nekem valamiért nem működött jól Firefox alól, de Internet Explorerrel ment)és mint mondtam: ez nem MSN, hanem fórum, nem figyeljük másodpercenként a topikokat. válaszolunk, amikor válaszolunk, semmi értelme sürgetni a népet.
(#23517) pzstm: utoljára Vistán próbáltam hibernálni, akkor ezt a választ találtam, hogy miért nem tudok, úgy látszik változott a helyzet azóta. frissítem az adatbázist a fejemben

-
Lenry
félisten
válasz
misimagaki
#23514
üzenetére
mennyi RAMod van? mert 4GB vagy afölötti RAM mennyiségnél le van tiltva a hibernálás
(a Microsoft szerint, mire ennyi anyagot lement a RAMból a vinyóra, meg vissza, addig egy normál boot is lefut)
ja most nézem: VHD-ba? vagyis virtuális gépen fut? akkor lehet, hogy azért sem tudsz hibernálni
(#23516) koppany79: telepítsd újra a driverjét
-
Lenry
félisten
válasz
Vistaboy
#23271
üzenetére
ezt dobd fel, utána jobb klikk - View Handle
a felbukkanó DOS ablak mutatni fogja, hogy milyen alkalmazás fogja a fájltegyébként meg innen látom, hogy fut a uTorrent. nem hogy valakinek épp seedeled?

végső esetben tölts le egy Ubuntu Live CD-t, és töröld le azzal
brugo: van a listában dobozos is
-
Lenry
félisten
válasz
szabonagyur
#23072
üzenetére
ez ilyen integrált lap, hülye elrendezéssel, és sajnos tényleg így áll
-
Lenry
félisten
válasz
Hunyus
#23066
üzenetére
ez bizony GMA950.
hardveres Transform & Lightning nélkül, ami pedig nélkülözhetetlen már a DX7-hez is. a Quake3-at talán elviszi, újabbal fölösleges próbálkozni is.valami egyfoglalatos, vékony hűtős kártya sem fér be? akármi... egy GeForce2 többet ér annál az integrált sz*rnál. komolyan.
-
Lenry
félisten
válasz
eastsider
#23052
üzenetére
c:\Users\<felh.neved>\AppData\Local\Temp\
c:\Windows\Temp\
c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\
c:\ATI és/vagy c:\NVIDIA
mappák tartalma törölhetőha nem használod a hibernálást, akkor indíts egy admin jogos cmd-t, és add ki a powercfg -H off parancsot, ez letiltja a hibernálást és törli a RAMod méretével megegyező hiberfil.sys-t
a lapozófájlt is átteheted a másik partícióra
-
Lenry
félisten
válasz
pcMANiac
#22858
üzenetére
mert valami ezeréves verziót próbálsz felrakni
itt a legújabb -
Lenry
félisten
csodás. igazán. gratulálok.

baromira örülünk, hogy ilyen dolgokat írsz be, aztán meg ha valami okostojás ezt elolvassa, törli az összes létező védelmet a gépen, meg tiltja az Update-t, tönkrebaszódik a rendszere, és majd jön sírni, hogy "dehát itt mondták, hogy így jó lesz a winfos, és mekkora egy szar egy winfos, hogy tele van vírussal"
az persze már nem fog eljutni az agyáig, hogy te esetleg ésszel netezel, és nem nézel buzimagnaanimálpornót, ő meg igen.
úgyhogy légy oly' szíves ne buzdítsd itt a népet ilyen hülyeségekre, mert ebből indultak ki az olyan hülye urban legendek, hogy a Windows nem biztonságos, meg lassú, meg szar, meg ha nem csinálunk semmit akkor is tönkremegy.
az hogy te föléred ésszel, hogy mi mire jó, és óvatossággal kivéded a támadásokat, az nagyszerű, de a hozzászólásodat olvasó vérpistike nem fogja. aztán majd jön sírni, hogy a szar a Windowsa, én meg kapom majd a következő adag Vicodin reklámot, mert újabb tagja lett a botnetnek, mert Windows Update híján a vanilla Windowsokon ki-be járkálnak a spamküldő botok.örömboldogság
-
Lenry
félisten
válasz
Kicker
#22513
üzenetére
gondolom a klasszikus startmenüre gondolsz

hála a jó égnek kivették már a Win7-ből, úgyhogy sehogy sem tudod visszaállítani, de mi bajod van az újjal?
nem jó érv, hogy átláthatatlan, mert a keresőjével 2 mp alatt bármit megtalálsz, és kb 3 használat után hozzászoksz, és XP-n anyázol, hogy a francért nincs benne
-
Lenry
félisten
válasz
jfehervari
#22488
üzenetére
attól, hogy bepostolod ezt 20 percenként, nem lesz nagyobb az esélye, hogy errejár olyan, aki meg tudja oldani a problémádat. nyugi, ez nem MSN
és engedélyeztem
-
Lenry
félisten
tud valaki egy egyszerű módot, amivel symlinkeket hozhatok létre egy fájlnak Win7 alatt?
parancssoros módszert találtam már, de nekem sok, szétszórt fájlhoz kellene ezt megcsinálni. -
Lenry
félisten
válasz
Morden24
#21992
üzenetére
az MS főoldalt?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
gondolom a dxwebsetup-ot szeretted volna linkelni
-
Lenry
félisten
válasz
Fire/SOUL/CD
#21797
üzenetére
elhiszem neked, de én is saját tapasztalatomból indultam ki, mindig így cserélem ki a drivert telepítés után, ugyanezen okból, hogy ne legyenek ott a HDD-k a leválasztható eszközök közt, és még sosem volt vele gondom.
legalábbis nem volt még olyan gondom, amit erre vezettem volna vissza

-
Lenry
félisten
válasz
Fire/SOUL/CD
#21786
üzenetére
akkor lehetne belőle baj, ha IDE módban lett volna telepítve.
most annyi történik, hogy Microsoftos AHCI drivert cseréljük le Intelesre -
Lenry
félisten
válasz
xrvman
#21724
üzenetére
akkor ezt töltsd le, és adagold be az eszközkezelőben a SATA vezérlőnek, majd restart.
valahonnan az Inteltől is le lehet tölteni, de nem volt kedvem megkeresni, ezért töltöttem fel a saját tárhelyemre
-
Lenry
félisten
válasz
Vikthor
#21758
üzenetére
a 775-ös procik kb 90%-a 64 bites, úgyhogy nyugodtan vehetsz azt is.
(#21762) pzstm: az N és Z szériás Atomok még mindig csak 32 bitesek, bár a piac csak kis százalékát teszik ki, és lehet, hogy nem is elegendőek a következő Windows meghajtására, így nem tudom, hogy figyelembe veszik-e őket. mindenesetre én örülnék ha csak 64 bites lenne a Win8
-
Lenry
félisten
válasz
Vikthor
#21749
üzenetére
az égvilágon semmi baja nem lesz a 64 bites rendszerrel, észre se fogja venni, hogy az fut.
melyik OS jobb játékra?
bármelyik, ami támogat legalább DX9-et, egyébként meg a WinXP egy öreg szar, a Vista egy kevésbé öreg de még mindig szar, most a Win7 a menő. azt vegyetek. -
Lenry
félisten
válasz
Blood Mage
#21712
üzenetére
rearmmal 120 nap, az 4 hónap, addig vége a nyárnak, és azt mondtad, akkor megveszed.
ha megvetted, akkor pedig nem kell majd újratelepíteni, hanem egyszerűen csak aktiválod a frissen vásárolt serialoddal -
Lenry
félisten
válasz
Blood Mage
#21703
üzenetére
miért? az SP1 nem frissítés?
"semmilyen frissítésre sincs különösebben szükségem"
lehet, hogy neked nincs, de a világ népessége boldogabb lenne, ha nem kéne a tiédhez hasonló patcheletlen gépekből álló zombihálózatokból jövő spameket elviselni. például. -
Lenry
félisten
válasz
jahatpersze
#21662
üzenetére
igen, vetesd meg. tudniillik a Windows nem ingyenes rendszer.
mod: de úgy látom már elkéstem a válasszal
(#21668) jahatpersze: baromi kellemetlen, de képzeld: mások is megveszik azt amire valóban szükségük van. nekem is kéne autó, mégse lopok egyet, viszont rászántam azt a rohadt 30 rugót a Windowsra, pedig el tudtam volna jobban is költeni.
-
Lenry
félisten
válasz
jahatpersze
#21659
üzenetére
szóval a d-toolsig jó?
a legújabb daemont próbálod felrakni? -
Lenry
félisten
válasz
jahatpersze
#21654
üzenetére
egész pontosan mit takar a "megaktivátorozás"?
-
Lenry
félisten
válasz
Storms
#21494
üzenetére
tekintve, hogy az SP1-ben az égegyadta világon semmi olyan újdonság nincs, amire halandó usernek szüksége lenne, azon kívül, hogy egybegyűjtötték az eddig kiadott patcheket, igazán fölösleges volt feltenned egy félkész bétát, csak azért, hogy ez legyen fönn. ha felteszel egy normál, noSP Win7-et, meg ráengedsz egy Windows Update-t, pontosan ugyanezt az eredményt kapod.
egyébként meg engem a frász kitörne, ha tudnám, hogy igaz kiadtam egy csomó pénzt a RAMért, de kb negyede csak talonban lóg.
de persze a te döntésed, csak elmagyaráztam, hogy ez egy értelmetlenül hülye döntés volt

plusz én is vallom pzstm kollega aláírásának második felét, csak az én aláírásomba már nem fér bele

-
Lenry
félisten
válasz
jahatpersze
#21467
üzenetére
semmit. egyszerűen telepítsd fel a Win7-et egy partícióra, fel fogja ismerni a régebbi rendszert és automatikusan létrehozza az indítómenüt
-
Lenry
félisten
válasz
hackeeeee
#21405
üzenetére
ezt elismerem, de kérdés, hogy mire kell a tuning? ha rekordot dönteni, akkor egyik sem jó, én úgy láttam, hogy általában valami maszekolt, kiherélt, spéci Windows-a van minden profinak, ha viszont így akarja használni a továbbiakban a gépet, akkor egyáltalán nem szerencsés teljesen a végletekig hajtani a procit, mert könnyen kékhalál lehet a vége bizonyos alkalmazásokban, vagyis érdemes egy kis "biztonsági tartalékot" hagyni, tehát úgysem fog elmenni addig, hogy számítson az op.rendszerek közti különbség.
szerintem. persze lehet, hogy nincs igazam, de az E2140-em, ugyanazon a beállításon megy stabilan 3200MHz-en XP, Vista, és Win7 alatt is, és ugyanúgy meghal 3400 fölött.
-
Lenry
félisten
válasz
tomiee85
#21401
üzenetére
mi köze az OS-nek a tuninghoz?

(jó persze, lehet, hogy 25 MHz-el magasabban dobja fel a talpát az XP, mint a Win7, de ez már bőven a "tökmindegy" kategóriába tartozik)
(#21404) legiaap: XP-s gépen vagyok, úgyhogy sajna nem, de gyanítom, hogy a vezérlőpultban van ilyen menüpont, de ha a start menü keresőjébe elkezded pötyögni, hogy "biztonsági mentés", az is valószínűleg releváns találatot fog adni

Aktív témák
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- PC Game Pass előfizetés
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- 512GB NVMe SSD, 1 év gar - 2230
- DELL Latitude 5480, 14",HD,i3-7100U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Beszámítás! Lenovo LOQ 17IRX10 FHD Gamer notebook - i7 13650HX 24GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB
- í kilenc! AKCIÓS PRECÍZIÓS KÉSZÜLÉK! 7560 i9-11950H 64GB RAM 1TB SSD Nvidia RTX A3000 6GB 1 év gar
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 505+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



