-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
atika88
senior tag
válasz
tordaitibi
#153969
üzenetére
Köszönöm a tippet, teszek egy próbát a hub-bal
Hátha. Semmi kedvem/időm 2TB adatott másolgatni mentegetni most. Pláne hogy nincs mire és másolás közben is hajlamos kifagyni.
Az USB port cserélgetést próbáltam, egyaránt elöl/hátul is. Most USB 2.0-án is, olvasásra az is elég, de úgy látom ott is akad akad fagyogat a kép.
Az nem fér a fejembe, hogy egy évig gond nélkül ment. Semmi se változott, és tessék mégis egy ismeretlen gond miatt vagy halódik vagy szoftveresen lehalt valami.
Firmware frissét próbáltam leszedni hozzá a Kingston oldaláról. Azonban csak nálam van az, hogy a Kingston frissítő programja fel sem ismeri a külső tárolóban lévő Kingston M2 SSD-t
Igaz eddig 3.0 USB próbáltam...lehet 2.0 látni fogja a firmware frissítő. Érdekes módon a sima sata3 2.5" 500GB Kingston SSD látja a htpc-ben. -
atika88
senior tag
Sziasztok,
A következő a környezet:
Dell OptiPlex 3060 USDT i5-8500T / 16GB / 1TB Samsung M2 SSD / Win10
+Axagon EEM2-SG2 külső SSD tárolóban egy Kingston NV2 2TB M.2 társaságában.
100/100 teljesítmény és kondíció minden, nincs szektorhiba sem.
Hogy a túróba lehet az, hogyha felteszem rá a külső SSD tárolóban a Kingston SSD-t újabban lehal az egész Windows. KODI médialejátszó is kifagy. Alig alig olvassa, meg áll, beragad a lejátszás. Gondoltam elindítok egy másolást a meghajtóról: az is kifagy.
Csak filmek vannak rajta, alig alig van üzemóra: és egy évesen egy kalap lassú x@r az egész. Egyén hiba lehet? Vagy máshol/másban keressem a problémát
-
atika88
senior tag
válasz
King Unique
#150043
üzenetére
Köszönöm, zseniális. Megoldva eme probléma
-
atika88
senior tag
Sziasztok!
Van egy zsír új OS nélküli Asus ExperBook B1400C notim, de sehogy nem sikerül rá Windows 10-et tennem, a legfrissebb gyári szűz OS-t töltöttem le ISO-ba
Windows 11-et nem erőltetném, vagy ez a típus már csak ezt támogatja
Rufussal USB kulcs elkészít, boot és nem látja kapásból a M2.sata SSD-t a telepítő, amire telepíteni kellene
Oké, SSD ki, készítek rá egy "Windows To Go" Windows 10 telepítést, minden lefut oké. Majd m2.ssd notiba be: boot hiba.
Mindenféle BIOS típussal is próbáltam már, több pendrive-val is és 3 db USB is van van a notin: mindenhol próbáltam a telepítést is. Semmi előrelépés.
SecureBoot kikapcsolva. Noti bios látja, és kezeli szépen a meghajtókat egyébként.
Asus sajátosság lenne? Vagy én felejtetem el egy mezei Windows telepítés jól csinálni
-
atika88
senior tag
Sziasztok!
Az utóbbi időkben, úgy 1-2 nagyobb Windows 10 (vagy driver) frissítés után a DELL OptiPlex 3060 HTPC lejátszóm KODI-val (és minden más médialejátszó alatt) azt produkálja, hogy filmlejátszás esetén a FULLHD/4K tartalom egész véletlenszerűen beszaggat, bedadog a kép. Rövid pici apró pillanatokra, nagyon zavaró, főként folyamatos mozgás esetén. A köztes (hang)átjátszóm (minőségi HDMI kábellel) egy Denon X4100 erősítő, már ha bármit is számít.
Az LG 55" OLED CX3 belső médialejátszón jól, szaggatás nélkül megy minden érdekes módon. Tehát a tévét kizárnám, hogy ott van valami rosszul beállítva, a tv adások is a magukhoz mértem "jól" jelennek meg.
Szerintetek hol lehet a bibi
Illetve miért, hiszen nem állítgattam semmit és minden komponens maradt úgy, ahogy volt. -
atika88
senior tag
válasz
King Unique
#118340
üzenetére
sajnos erre semmi reakció, illetve lehet csak én nem találtam meg az opciót. A Windows+P nem lenne rossz, de csak külső kijelzőre kötés esetén megoldás csak...de csak annyit szeretnék h kapcsolja le szimplán ha én éppen úgy gondolom. Az időzítő képernyő lekapcsolás 1 perc lehet csak...az sok.
-
atika88
senior tag
Sziasztok!
Windows 10 alatt notebook kijelző be-kikapcsolására van/lehetséges gyorsbillentyű kombináció?

Illetve a képernyő sarkaihoz van a lehetőség funkciót hozzárendelni? Amennyiben a kurzort odamozgatom...
Köszönöm az infót! -
atika88
senior tag
Sziaszok!
Hol lehet Windows 10 Pro alatt beállítani, hogy ne kérje a bejelentkező ablak a Microsoft-fiók jelszóm? Se semmilyen más egyéb jelszót. 24Hba megy a gépem, de a hócipőm ki van már, hogy minden ujraindulás, alvás, képernyővédő stb után írhatom be

Köszönöm a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- MWC 2026: Újból érik a szeder az Unihertz kertjében
- Elegánsan vizezné be a munkaállomásokat az Artic
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Nem lesz Redmi Note 16, évet ugrik a sorozat
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Motorola Edge 50 Ultra - szépen kifaragták
- Először beszélt bővebben az új Xbox konzolról a Microsoft
- Párduc a gépben: teszten az ASUS ExpertBook Ultra
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- HIBÁTLAN iPhone 15 Plus 256GB-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4529
- HIBÁTLAN iPhone 12 256GB Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4462
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Plus 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4526
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad L14 Gen 1 notebook - i5 10210U 16GB DDR4 512GB SSD Intel UHD GraphicsW11
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 5th Gen. i7 10th, 16GB RAM 27% ÁFÁS (0329)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Hátha. Semmi kedvem/időm 2TB adatott másolgatni mentegetni most. Pláne hogy nincs mire és másolás közben is hajlamos kifagyni.
Igaz eddig 3.0 USB próbáltam...lehet 2.0 látni fogja a firmware frissítő. Érdekes módon a sima sata3 2.5" 500GB Kingston SSD látja a htpc-ben.
Windows 11-et nem erőltetném, vagy ez a típus már csak ezt támogatja
Oké, SSD ki, készítek rá egy "Windows To Go" Windows 10 telepítést, minden lefut oké. Majd m2.ssd notiba be: boot hiba.