-
Fototrend
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Márk
senior tag

Miután a Microsoft elvileg visszavonta a KB4056892 patchet ami tönkrevágta az AM2-es Athlon procijú gépeket, és kiadott helyette egy olyat, ami már nem bántja őket, [link] gondoltam egy merészet és engedélyeztem a Windows Updatet az Ezeréves Sólymon.
Természetesen ismét leszedte a KB4056892-es bibis patchet, és természetesen megint belefagyott a gép a bootolásba.
Szerencsére 2 ki-be kapcsolás után elindult az automatikus javítás és visszavonta az ominózus frissítés telepítését, majd egy újraindulás után sikeresen elindult a rendszer.
-
Márk
senior tag
-
Márk
senior tag
válasz
Adebayor
#71597
üzenetére
Semmi gond a régebbi gépekkel.
Dell Optiplex 740 (nForce 4 chipsetes lap, AM2 foglalat, Athlon 64 X2 6100+ proci), minden gond nélkül megy rajta, de a Spectre és a Meltdown hibákra kiadott Windows javítás nem szereti az Athlon 64-es procikat, így azt nem rakattam fel a Windows update-tel.
Az előző konfigomon (Asus M3N-HT Deluxe alaplap {nForce 780a SLI chipset AM2+}, Phenom II X4 940 BE) is gond nélkül futott a Win10.
-
Márk
senior tag
Értem, akkor már megint az Intel keze van a dologban......

Viccet félretéve remélem lesz rá valami javítás, mert most decemberben kapta meg a gép az X2 6100+-t meg a WD Velociraptor vinyót (nem volt egy nagy összeg, megúsztam ezt a 2 tételt 10.000 ft-ból), és amire a gép van használva, arra bőven elég, és a vinyónak hála már a sebessége is egész kellemes lett, nem érzem az SSD hiányát.
-
Márk
senior tag
Olvasva itt pár fórumhozzászólást, azért a legtöbben egész olcsón megúszták a KB4056892 számú Windows frissítés telepítését.
Nálam 2 gépre ment fel a Windows Update által, a saját gépemen (Ryzen 5 1600 alapú) nem okozott semmiféle problémát.
A dolgozós gépen (Dell Optiplex 740: Athlon 64 X2 Dual Core (AM2) 6100+, nForce 430 chipsetes alaplap) a telepítés utáni újraindítás követően a Windows nem volt hajlandó bootolni (nagy Windows logó kint van a monitoron, de a töltést jelző kör animáció nem jelent meg).
Sebaj, úgy hagytam a gépet egy órát, had gondolkodjon, de mivel nem jutott előrébb egy centit sem, kikapcsoltam. Bekapcsolás után ugyanaz a helyzet, Windows logó van, töltést jelző kör animáció nincs.
2. bekapcsolás után a Windows már érezte hogy gebasz van, elindította az automatikus helyreállítást, és sikeresen visszaállította a gépet a frissítés telepítése előtti helyzetbe, sikeres volt a betöltés.Kínomban most egyelőre a Windows Update-nál letiltottam a frissítések keresését és telepítését 35 napra, hátha elég lesz ez az idő a Microsoftnak, hogy kiadjon rá egy javítást, mert nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával. [link]
Más is járt esetleg hasonlóan?
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- Okos Otthon / Smart Home
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Béta iOS-t használók topikja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Tőzsde és gazdaság
- Milyen okostelefont vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Házimozi belépő szinten
- TCL LCD és LED TV-k
- Házimozi haladó szinten
- További aktív témák...
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Cosmic Orange használt, karcmentes 100% akku Apple garancia 2026
- SteelSeries vezeték nélküli fejhallgató Arctis 9
- Apple iPhone 13 Pro Max 256GB - ÚJSZERŰ, Kártyafüggetlen, Ezüst, 100% Akku - 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3971, 94% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




