Új hozzászólás Aktív témák
-
Immy
őstag
-
Immy
őstag
válasz
merlin2004
#3786
üzenetére
Esetleg nézd meg az event manager-t, illetve ha a task manager-ben a folyamatoknál rendezed foglalt memória szerint az sokat segíthet.
-
Immy
őstag
Sziasztok!
Nehéz problémával állok szembe. A cégünknek lesz még 1 telephelye, ahol 10-20 ember fog felcsatlakozni a hálózatra. A két telephely között site-to-site VPN van, 20mbit/sec-es feltöltési sebességgel.
Jelenleg a fő telephelyen egy SBS2008 teszi a szolgálatot, ami ellátja AD, DHCP és DNS szolgáltató szerepét is. A cél az, hogy mindkét telephelyen a gépek betudjanak lépni a domain-be.Mennyire életképes megoldás az, ha a DHCP server szerepét a routerek vennék át, mindkét telephelyen? A távoli telephelyen meg másodlagos DNS kiszolgálónak a google-t beállítani, így ha valami oknál fogva elérhetetlen lenne a központi telephelyen lévő windows serverrel a kapcsolat, attól még internetezni lehetne. Valahol olvastam, hogy ebből mindig probléma szokott lenni, de sajnos nincs arra pénz, hogy mindkét telephelyen windows servert helyezzünk el. Bármilyen építő jellegű hozzászólást szívesen veszek.
-
Immy
őstag
Ezek a számok mit jelentenek, amikor a jogosultságokat nézem?
-1610612736
-536805376
268435456 -
Immy
őstag
Sziasztok!
4 DC közül egyik domain kontroller le lett állitva majd , majd restoreolva lett egy korábbi snapshotra majd a restoreolt virtual disk be lett csatolva egy másik virtual gépbe (adatmásolás céljából).
Miután ez megtörtént a virtual disket nem lehet visszacsatolni az eredeti (domain kontroller gépbe). Itt ugy kellene h visszaállni az eredeti (jelen ideju snapshotra) és ugy becsatolni vagy hogyan? (ESX)Üdv:
Immy -
Immy
őstag
Vááá miért nem ezzel kezdted...
Felesleges ennyit tökölni rajta, ha olcsóbbat választod, akkor indokold azzal, hogy a bekerülési költség a fontos, ha meg a drágábbat, akkor a hozzáadott érték miatt (extra szolgáltatások) miatt éri meg. Ezeket meglehet indokolni 5000 féleképpen. -
Immy
őstag
SMB vagy NTFS sharing a jobb?
-
Immy
őstag
VPN helyett mennyire elterjedt a Remote Web Access (RWA)? Régebben Remote Web Workplace (RWW)-nek hívták.
Ahogy nézem ezzel: intranethez, levelezéshez, sharepointhoz és megosztásokhoz hozzálehet férni. -
Immy
őstag
Először is köszönöm a válaszokat!
Nem pontosan tettem fel a kérdést. Arra gondoltam, hogy az egész vason mennyi memóriára lesz szükségem, ha sbs2011-et fogok használni hyperV-n? (8GB-on felül)Nem akarok még 1 PC-t beállítani csatasorba, ha jövőre bármilyen más "fontos" szolgáltatásra van szükség, amire nem jó az SBS2011. Akkor hyperV alatt felrakok egy linux disztribúciót vagy egy kiherélt win7-et.
Vmware ESXi 5.0 és 4.0 esetén ha jól emlékszem 2Gb alatt nem is indult el a telepítés, szóval annyit hagyni kellett a vmware-nek.
-
Immy
őstag
Hyper-V 2012 használata esetén, mennyivel több memóriára lesz szükségünk SBS2011 működéséhez?
SBS2011 minimum ajánlott memória mennyisége 8GB. -
Immy
őstag
Üdvözlet mindenkinek!
SBS 2011-ben a mentés legjobb tudásom szerint NAS-ra nem lehetséges.
Ezért találtam External Backup Compatibility List-et arra vonatkozóan, hogy milyen háttértárolókkal működik együtt USB csatlakozás alkalmazása esetén: [link]
E-sata használata esetén mi a helyzet? Próbáltam keresni erre vonatkozóan, de érdemi információval még nem találkoztam.
24/7-ben mennének, értelemszerűen naponta egyszer történne írás a backup merevlemezekre. Ki milyen csatlakozási formát ajánl? USB vagy E-sata esetleg más?
Immy
-
Immy
őstag
válasz
kraftxld
#2095
üzenetére
Most nézem, hogy az SBS2011 telepítőben ajánlja, hogy a routeren kikapcsolva legyen a dhcp...
A következő eldöntendő kérdés, amiben még nem jutottunk dűlőre, hogy hol legyen a levelezés? Lesz külön weblap és a tárhelyszolgáltató biztosítson levelezést vagy pedig mindent elvégezzen az exchange?
Tárhelyszolgáltató esetén: nekem kevesebb munka, de minden levelezés átmegy még 1 szolgáltatón, internet sebesség lesz a szűk keresztmetszet...
Exchange-n minden: nekem több munka, mentést, spam szűrést és mindent nekem kell intéznem.Valaki okos, aki már járt hasonló cipőben, az melyiket választaná a 2 megoldás közül?
-
Immy
őstag
Kis-vállalati környezetben a DHCP szolgáltatást kinek ajánlatos végezni? Routernek vagy ezt is a server végzi?
-
Immy
őstag
válasz
DopeBob
#2090
üzenetére
Köszi a választ, így már érthető... ma már nem iszok többet, pedig még1 legénybúcsú is hátravan

A lényeg, hogy akkor kell +5darab SBS2011Standard CAL 75rugóért

1 TB rendelkezésre álló hely esetén, Ti hogyan osztanátok fel a winchestert?
Win-nek C:60Gb, E:80Gb exchange-nek és F:maradék Adatok+wsus+szarságok -
Immy
őstag
válasz
DopeBob
#2085
üzenetére
Tudom nem ez a reklám helye, de innen szedem a CAL árakat:
link
Tehát megveszem az SBS2011Standard-ot (nem az Essential-t (szerintem ti ezzel keveritek)) és SEMMILYEN külön licencet nem kell hozzá vennem, hogy 10ember egyszerre belegyen jelentkezve AD-n és közben levelezget???
Microsoft oldalán a licensing résznél ez van: Server + CALs required -
Immy
őstag
válasz
kraftxld
#2083
üzenetére
4évre ez is 130 dollár. (vagyis csak 30-al olcsóbb itt a rapid SSL)
Na itt kezd homályos lenni
10fős a cég
Vesz egy sbs2011standardot. Alapból adnak hozzá 5 kliens CAL-t + 5 exchange CAL-t.
Ehhez kell még 5 kliens SBS 2011 Standard CAL és 5 kliens licenc Exchange Server 2010-hez Standard.Oké, hogy bevallásos alapján működik, de nagyon sanszos, hogy az első 1-2 hónapban jönnek ellenőrizni

-
Immy
őstag
válasz
kraftxld
#2079
üzenetére
A levelezés:
SBS 2011 Standardben van exchange. Mivel alapból 5 kliensre van license, ezért ha 10 fős a cég, akkor kell külön venni 5db sbs2011 kliens license-t (br 75.000Ft) és 5db Exchange Server 2010-hez Standard kliens licenc (br 150.000Ft).
Ehhez még hozzáveszem az alap sbs2011 Standard árát (br 230.000Ft) akkor az már kezd kicsit sok lenni..Ahhoz, hogy normálisan menjen a levelezés arra rájöttem, hogy kell valamilyen certificate.
Kinéztem ezt: RapidSSL for single domain. (4évre 160dollár)Ezzel már közelítünk a fél millához szoftver terén
. Mire van még szükségem, vagy esetleg mit hagytam ki? -
Immy
őstag
válasz
CsodaPOK
#2074
üzenetére
Na akkor titkosítást első körben hanyagolom...
IAS-nak hívták még a s2003-ban az Internet Authentication Service-t Ez bent van az sbs2011-ben? Wifi-s autentikációt akarok és egy honlapon találtam hozzá egy jó leírást: https://shyju.wordpress.com/2009/03/01/wifi-active-directory-authentication/
kraftxld:gyááá itt vpn-re gondolsz? Mert azt tuti nem adom meg nekik. Szerintem a levelezésen kívül, mást csak nem akarnak elérni távolról?!
Nekem rémlik valami, outlook anywhere vagy valami hasonló, ami netes felületet biztosít a belépésre... -
Immy
őstag
Mire van szüksége a kisvállalatoknak?
-Fájlszerver
-WSUS - a frissítések miatt
-Active Directory - felhasználói jogosultságok miatt
-Exchange - a levelezés miatt
-Valami backup - ami nasra másolja az adatokat
-Hálózati nyomtatóMit hagytam ki?
Titkosítást (Bitlockert-t) érdemes használni serveren? Vagy nagyon megeszi a winyót? (raid1 lesz, mert csak 2 winyó van)
-
Immy
őstag
Lehet kicsit off:
Milyen serverekhez adnak alapból small business server operációs rendszert?
Magyarországon mennyire elterjedt a "kis" cégeknél a SBS használata? Vagy inkább a kis cégek az olcsóság miatt a linuxot választják?
Üdv:
Immy -
Immy
őstag
Megjelent a Windows Server 8 bétája
http://www.hwsw.hu/hirek/43646/windows-server-8-beta-szerver.html -
Immy
őstag
válasz
Spa4aPaSWebr
#1666
üzenetére
Nem.
Kötözködés: akkor a desktop vonalon elhíresült több vírusirtó/tűzfal gyártó miért készít erre a platformra is tűzfalat? -
Immy
őstag
Lehet nem ide tartozik, de mégis felteszem:
Ha tudom, hogy group policy-ban rejtett megosztás be van kapcsolva a klienseken. Akkor a kliens gépen ezt hogy tudom "láthatóvá" tenni? Mármint megmutatni, hogy a gépen tényleg működik a rejtett megosztás. Természetesen admin vagyok.
-
-
Immy
őstag
Üdv
Ti hogyan oldjátok meg, hogy a klienseken mindig up-to-date legyen az Adobe reader/flash java? Jól sejtem, hogy nincs lehetőség a wsus-ba beépíteni?
Immy
-
Immy
őstag
Üdv
Ha microsoft server 2008-at üzemeltetek és létrehozok benne egy domain-t active directory-val, akkor abba csak windows-os gépeket tudok becsatlakozni vagy linuxosokat is?!
Immy
-
Immy
őstag
Neten nem létezik "virtuális környezet" win serverhez?
Én csak ezt találtam: https://remote2008.falatrax.hu/ -
Immy
őstag
válasz
kraftxld
#545
üzenetére
Forefront TMG 2010Enterprise msdnaa-ról leszedve

Csináltam egy domaint.
Usereket létrehoztam AD-ben és beléptettem a klienseket a domainbe.Ha AD-ben bepipálom az "Unlock user"-t a user/properties/account fülön és leokézom vagy apply-val elfogadom akkor nem csinál semmit.
Újra megnyitom és akkor meg nincs bepipálva. (user nincs használatban)Unlock user = letiltja a felhasználó belépését ?
-
Immy
őstag
Üdv
Szeretném nyáron a server 2008 alapjait megtanulni.
Tudnátok ajánlani magyar nyelvű oldalt vagy esetleg valamilyen tutorialt ahol szájbarágósan elmagyaráznak mindent. (AD, isa, iis stb)
Jelenleg telepítem a servert 2008-at vmwar-re, plusz egy xp és win7 klienst is vmwarer-re.Immy
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi belépő szinten
- RAM topik
- Automobilista 2
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Okos Otthon / Smart Home
- Suzuki topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Még optimistán is alábecsülte az AI CPU-igényét az AMD vezetője
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- PC Game Pass előfizetés
- Wacom Bamboo One CTF-430 rajztábla
- Owl Labs Owl Bar 4K Videokonferencia Rendszer FRS100
- BESZÁMÍTÁS! Asus B365M i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Kolink Citadel FSP 500W
- Több darab! MacBook Pro 16" M1 32GB RAM 27%-os áfás számla
- Sosemhasznált! HP OmniBook 5 Flip i5-1334U 16GB 512GB 14" áthajtós-érintős FHD+ Gar.: 1 év
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


)

. Mire van még szükségem, vagy esetleg mit hagytam ki?
(Exchange 2010)

