-
Fototrend
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
hattila07
csendes tag
Köszönöm a segítséget, már megoldottam a problémát, nagy kutakodással guglizgatással.
Ezt a megoldást találtam: letöltöttem a Kali Linuxot, majd a gparted programnál egy olyan warningot kaptam, hogy a merevlemezen MBR típusu boot manager van, DE talált pár GPT féle korrupt filet, "aláírásokat" amik talán az előző oprendszerből maradhattak ott (FreeDOS-sal vettem a laptopomat).
Ezt a kis progit találtam a neten fixparts, amivel kitöröltem a korrupt fileokat a boot managerből.
Majd bootoltam dvd-ről a Kali Linuxot és gparted már látta a 3 partíciót a merevlemezen, illetve a BackTrack 5 R3 telepítésnél megjelent a Dual boot opció.Remélem hasznos infókat írtam.
-
hattila07
csendes tag
formáztam, és ismét ugyanaz a baj :S itt van pár kép, amiről beszélek: [partíciók:],[telepítésnél] [partíció saját kezű megadása opciónál:]
Valaki valami ötlet?
-
hattila07
csendes tag
Sziasztok!
A következő lenne a problémám: adott egy lenovo g580 laptop win7 oprendszerrel, szeretném a windows 7 mellé feltelepíteni a BackTrack 5 R3 féle Linuxot, úgy, hogy megmaradjanak az adataim.
Van a merevlemezen 3 partíció: C:/ a win7+programok vannak rajta, D:/ adatoknak, média, és Lemelkezelővel csináltam egy L:/ partíciót amire telepíteném a Backtracket.
Eljutok a telepítésig és amikor a merevlemezről szóló rész következik, nekem nincs olyan opció hogy "Install them side by side, choosing between them each startup". Azt jelzi, hogy a merevlemezem üres, nincs operációs rendszer telepítve, és nincs semmilyen partíció amit választani tudnék.Előre is köszönöm a segítséget, ötleteket.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone 15 128GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3944, 100% AKKSI
- Xiaomi Redmi Note 14 6/128GB fekete / 2028.01.12 - ig jótállás
- Lenovo ThinkPad T14s Gen 3 i5-1245U 14" FHD+ 16GB 1TB 1 év teljeskörű garancia
- G.Skill Aegis 16GB DDR4 3200MHz VADIÚJ, GARANCIÁS!
- Beszámítás! LENOVO LOQ 15AHP10 FHD Gamer notebook - R7 250 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 Max-Q 8GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

