Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRPCDoki

    tag

    válasz dqdb #3555 üzenetére

    A laptop csak a 2 kijelzőt adja és a "vasat", azaz külön billentyűzetet és egeret használok. Köszi a többi tippet és amikre felhívtad a figyelmem. :R
    Az aktív "állás"-t már próbáltam korábban és bejött volna, viszont ugyan úgy az asztal volt nagyon szűk keresztmetszet, mint most is.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz DRPCDoki #3553 üzenetére

    Asztalnál, amit még szintén nem tudok, hogy a "kurblizható" fajták és elektromosok közt mekkora a különbség, ha én mondjuk napi csilliószor, gyorsan akarok szintet állítani a sétához/üléshez.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz Yoshida #3550 üzenetére

    Kölcsön volt nálam is ékpárna, ami tetszett is, viszont túl sok üléssel azért nyomta a hátsómat.
    Amit most elképzelek, az egy olyan work-station, ami másodpercek alatt tud váltani álló és séta mód között.
    Ehhez kell egy asztal, ami lehetőleg elektromosan állítható 2 magasság között - séta és ülő magasság -, ami elég széles ahhoz, hogy el legyen rajta legalább 2 kijelző - az egyik lehet egy laptop - meg esetleg pár eszköz.
    Kell hozzá egy futópad/gyaloglópad, amin lehet gyalogolni - tudja azt a sebességet -, és könnyű mozdítani, plusz kellően csendes.
    Egy jó szék - ez már van.
    Lábtartó nem tudom kell-e nekem még ehhez, azon túl sokat nem agyaltam - most az elliptikuson van a lábam, ami nem ideális, így azt se tudom, milyen lenne a nélkül.
    Ezeket össze lehet legózni és úgy jó nagy a választék és lehet olcsóbban is összehozni, vagy lehet drágább és készre szereltebb dolgokat nézni.
    Ami fontos még, hogy minden legyen tartós és ne pakoljak szűk keresztmetetszetet a rendszerbe vele, ami miatt utána megint lecserélném, mert kevésnek érzem. Ha a tartósságot is szem előtt tartom, és hogy legyen némi tartalék a setup-ban - legalább akkora, legalább annyira testreszabható stb. -, akkor hosszú távon megérheti nem a lehető legolcsóbbat nézni itt is, ahogy a széknél is.
    Plusz még pár apróság kellhet, hogy a minotorokat/laptopot jó magasságba és szögbe lehessen állítani, ehhez is van jó sok opció. Nekem most az asztalom nem a legjobb, viszont régebb vettem egy laptop állványt, ezért a 2 kijelző beállítása megoldott. Viszont ha vennék egy jó asztalt, ott már esélyes, hogy ahhoz nem tudnám használni a laptop állványt, mert túl magas lenne, hogy az asztalra tegyem - most mellette van, viszont állítható asztalnál csak az asztal magasságát állítanám ülő és séta mód közt így a laptop kérdésre még kellhet valami.
    Olcsó opcióra és drágábbakra is vannak ötletek ebben a cikkben és hogy hogyan és miből lehet érdemes összerakni - youtube csatornája is van és ott videókban is mutatja ezeket; ennél a gyalogló padnál is a kiálló rúdon volt a kezelő szerv, viszont megoldotta, hogy az asztalon legyen: http://www.treadmilldeskdiary.com/getting-a-treadmill/.
    Itt pedig a 2. válaszban van egy kép, amin van egy széles, állítható asztal, bal oldalt 1 ergonomikus szék, jobb oldalt egy futó/gyalogló pad. Ez kb. amit én elképzelek - cikk és videó is van róla linkelve: https://www.quora.com/Whats-a-good-model-of-standing-desk-to-get-for-coding-at-work.
    A LifeSpan cuccokat, amik vannak ott is, ahol linkeltél, jónak mondják sok helyen, annyi hogy árban is magasabb szinten vannak - eleve a kész setup-okra jellemező. Mellesleg amit linkeltél, ott lentebb van egy gyakori kérdések rész, már csak azt is érdemes átfutni gondolat-ébresztőnek, mert az után is leesik az embernek, hogy mi az értelme ennek a sétálósdinak és miért nem annyira sok érte ennyi pénz - nagyon nem mindegy, milyen állapotban, közérzettel, teljesítménnyel mennek a napjaink és egy ilyen egyszeri befektetés épp ezért eltörpül a mellett, amit nyerünk vele.
    Nálam személyes tapasztalat, hogy igen, a vérkeringésünk taccsra teszi, ha nap közben nincs időnk sétálni vagy valamit csinálni, ami forgatja bennünk a vért. Ez által hónapok/évek elteltével baromira lecsökken az energia szintünk és vízesedhet a bokánk, ami jelzi a keringés, érrendszer állapotát. A tartásunk romlik, a gerincünknek se lesz jó és a tüdőnk se használjuk úgy, ahogy egészséges lenne, tehát szép lassan tönkretesz és megöl. És ami még szintén érdekes és egyrészt saját tapasztalat, másrészt a napokban belefutottam cikkekben is a ténybe: Gondolhatnánk, hogy ha minden nap sportolunk, az majd ellensúlyozhatja ezt, viszont a valóság az, hogy a nagyon tartós mozgásszegény állapotot nem fogja ellensúlyzni a napi sportolás és az egészségtelen testhelyzetet szintén nem, mert az annyi idő alatt jóval többet árt nekünk.

    Másik téma még, amin gondolkodom az egy jó matrac - ebben is érdekelnek javaslatok, ha tudsz ilyet vagy hogy ezzel kapcsolatban mondott-e valamit a gerinc-terapeuta; a tény, hogy a séta jó a gerincnek elindította az ötlet-cunamit nálam és látom, hogy a mostani work-station-öm mennyire megéri átalakítani egy ülő és sétáló munkaállomássá. Ebben a témában még 0 kilométeres vagyok, nem néztem utána viszont azt tudom, hogy felkelés után azért nem érzem azt, hogy egészséges teshelyzetben volt a gerincem és tudom, hogy az ágyam egyik oldala besüpped és puha, a másik pedig keményebb, viszont szintén besüpped valamennyire, azaz tartani biztos nem sokat tart. Így a matrcat az, amit még néznem kéne - bár az work-station setup az első, ez csak akkor, ha az már tényleg jó, amúgy is napi összesen 4 órát fekszek az ágyban, azt is 4 részletben, mivel Everyman 3 polifázisos alváshoz adaptálódok éppen - óra alvás egyhuzamban és 3 db 20 perces szundi.

  • DRPCDoki

    tag

    válasz Yoshida #3519 üzenetére

    "De létezik gyaloglópad is, álló asztalhoz! (de 300k-ért láttam hirdetve :D )": Tudsz esetleg linkelni párat, amiket néztél - akár itt, akár privátban, ahogy neked jó? Most van egy jó székem, viszont magán a work-station setup-omon még érdemes lehet fejlesztenem. Az asztal az új gyenge pont és gerinc szempontból a mini elliptikus tréner is jócskán alul maradhat egy gyalogló paddal és jó asztallal szemben - főleg a mostani asztalommal nézve.
    Ha találok egy jó megoldás gyalogló padra és asztalra és úgy látom, hogy hosszú távon lesz annyival jobb - a jó asztal és a séta kombó simán lehet annyival jobb -, akkor lehet "átalakulok" "walking dev"-vé. :D

  • DRPCDoki

    tag

    Végül egy SpinaliS Hacker-t vettem 0 perces állapotban, használtan - persze előtte ingyenes próba székkel teszteltem itthon. Eleinte Emagra X8 és X5-öt néztem, majd a Topstar Sitness 55-öt, viszont mivel én tényleg baromi sokat ülök, nekem tartós, aktív ülést támogató széket éri meg venni. Így ami szóba jött az Hacker és az Ergonomic. Az Ergonomic-ot szintén kiejtettem, mert 12-18 óra napi használatnál bőven számít annyit a jobb háttámla, hogy ne érje meg nekem az Ergonomic.
    Van egy mini elliptikus trénerem, hogy karban tartsam a keringésem és ne pangjon a lábamban se a vér. Egyelőre egy 5 kg-os kézi súlyzót használok féknek, így simán tudom használni a trénert is. Nap közben ahogy kell, mindig váltok aktív és passzív ülés közt. Vékony vagyok, viszont még ilyen hosszú használat mellett se nyomja szét a szék a hátsómat, nem fájdul meg a gerincem, nem érzek tompa nyomást se a nap végén és nem fárad el a hátam.
    Korábban én már ültem labdán és valami labda és szék kombónak örültem volna, és egy a SpanliS aktív ülés rendszere pont ezt adja. A jól kialakított háttámla és karfa ott van, hogy használjam, ha fáradnak az izmaim vagy pozíciót váltanék, egyébként pedig ott az aktív ülés rendszer, ami megoldja, hogy ne kopjanak szét a porckorongjaim és kondícionáljam magam arra, hogy tudjak is egészségesen ülni. Az aktív ülés rendszer nélküli székekre gyakorlatilag ezek után csak quick-fix-ként tudok tekinteni, mert inkább a tüneti oldalt próbálják kezelni, az viszont tényleg sok ülésnél, hosszú távon édes kevés lesz.
    Mivel ingyen, kötelezettség mentesen küldenek próba széket és itt helyben a saját konkrét környezetemben tesztelhettem, ezért pláne nem volt min agyalnom - ha nem jött volna be, nem veszek, viszont mivel baromira bevált, ezért instant vettem is egyet; szerencsémre volt egy nagyon jó állapotú használt, így az árból is egész szépen le tudtam vágni.

Új hozzászólás Aktív témák