-
Fototrend
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Soká
senior tag
Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy (tárgyfotónál) a háttérszín-fehérítésnek van-e valamilyen szakmai neve, rövidítése? Esetleg angolul? Solid White Background? Pure White Background?
-
ViZion
félisten
-
Soká
senior tag
Hát, elolvastam újra a hozzászólásomat, hogy ennyire félreérthető lennék? A PS topikban megkérdezem, hogy van-e valamilyen spec kifejezés vagy rövidítés a fehér hátterű tárgyfotózásra, még oda is írok pár lehetséges példát, erre jöttök a szoftboxszal meg vakuval Nincs harag csak mindig meglepődöm, hogy mennyire nem olvasnak értően az emberek...
Az angol mindent rövidít, azt hittem erre a tárgyfotózási formára (és főleg képfeldolgozási módszerre), ami egyfajta sztenderdnek is tekinthető, van valami spéci kifejezés. Aki fotós, az például tudja, hogy mi az a "kékóra". Meg mi az a DOF.
-
*Ropi*
félisten
Azért írtam, mert azt hittem a megoldást keresed, hogy hogyan lehet elérni a fehér hátteret (tudtommal nincs külön kifejezés rá).
Az a fotós, aki nem akarja saját magát szívatni az nem tárgysátorban fotóz: kis kreativitással sokkal szebb eredményt lehet elérni egy önmagad által összeállított setuppal. Mondom mindezt úgy, hogy volt tárgysátram, de elajándékoztam mert csak kihasználatlanul állt.
Ha elég gyorsan töltenek újra a vakuid, akkor meg tudod csinálni azt, hogy gyors egymásutánban két expót lősz: az elsővel meglövöd a rendes képet, rögtön utána a másodikkal pedig csak a hátteret megvilágítva megkapod azt a maszkot, amit egyébként körbe kellene rajzolnod - ezt automatizálva már sokkal könnyebb.
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
BonFire
veterán
Azért írták ezt, mert ezzel kell a legkevesebbet dolgozni, hogy elérd a kívánt eredményt. Egyébként bárhol lefotózhatod a tárgyat, ha később úgyis kivágod a háttérből, de nem árt szem előtt tartani, hogy a háttér (és az alapzat) többé-kevésbé visszaveri a fényt a tárgyra, így az elszíneződhet. Tegyél rá barna bútorlapra egy fehér tárgyat, és látni fogod. Aztán tedd rá fehér papírlapra, és látni fogod a különbséget.
Ez van olyankor is, amikor a videós túl közel áll a kulcsolandó zöld háttérhez, és körbe kap egy zöld halo-t. Amit persze Ps-ben lehet utólag színteleníteni (decontaminate colors), de így már az eredeti színéből is veszít.
►►►Ezeket◄◄◄ spéci cucc nélkül lőttem. Fehér alapon, és volt, hogy fehér papírháttérnél. Legtöbbször napfény volt a megvilágítás, és 1.8-as blende, így ha foltos is volt a háttér, ez elmosódott.
[ Szerkesztve ]
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
Soká
senior tag
válasz BonFire #24164 üzenetére
"Azért írták ezt, mert ezzel kell a legkevesebbet dolgozni"
Lehet, de szerintem még mindig nem érted, hogy én nem azt kérdeztem, hogy miként kell tárgyat fotózni (az a munkám része) hanem arra lettem volna kíváncsi, hogy a háttérmentes fotózásnak, ami egy külön ága a tárgyfotózásnak, van-e valamilyen neve? És azért itt kérdeztem, mert úgy jószerivel nem lehet megfotózni egy tárgyat fehér háttérrel, hogy ne igényelne egy kis PS munkát. Ezért kérdeztem a PS topikban.
A fotóid, amiket linkeltél azok az előszobái annak a megjelenítésnek, ahol nincs háttér. Például. És mondom, én nem azt kérdeztem, hogyan készül, hanem, hogy van-e spéci neve? Akár angolul.
Egyébiránt az asztalos topikbeli barátoknak a szerszámaimat én is fehér háttérrel fotózom általában, hogy jobban látható legyen minden alkatrész. De itt még bőven van háttér, a fenti fényképezőgépes linken meg nincs háttér. Ami ég és föld különbség. -
BonFire
veterán
Írta Dluinet is és én is, hogy ki kell vágni. Erre nincs spéci név. Lefotózod bármilyen háttéren (persze ideális, ha nem túl mintás és könnyen elkülöníthető, a tárgy egyetlen része sem olvad bele a háttérbe), majd szépen kivágod utómunkával.
Az, hogy a kivágáshoz milyen techikát használsz, függ a tárgy körvonalainak alakjától, részletességétől és áttetszőségétől.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
*Ropi*
félisten
"Lehet, de szerintem még mindig nem érted, hogy én nem azt kérdeztem, hogy miként kell tárgyat fotózni (az a munkám része) hanem arra lettem volna kíváncsi, hogy a háttérmentes fotózásnak, ami egy külön ága a tárgyfotózásnak, van-e valamilyen neve?"
Azért nem értettük, mert Te nem a háttérmentes fotózást kérdezted hanem azt, hogy hogyan lehet fehér hátteret csinálni:a kettő nagyon nem ugyanaz.
"(#24152) Soká: Sziasztok, arra lennék kíváncsi, hogy (tárgyfotónál) a háttérszín-fehérítésnek van-e valamilyen szakmai neve, rövidítése? Esetleg angolul? Solid White Background? Pure White Background?"
Most már, hogy kiderült mit is szeretnél valójában, tudunk rá válaszolni: Te a chromakey megoldást keresed.
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
Soká
senior tag
válasz BonFire #24166 üzenetére
"rta Dluinet is és én is, hogy ki kell vágni."
Semmit nem kell kivágni! Kedves Bonfire! Legalább Te értsd már meg, hogy nem a metódus érdekel, azt tudom, arra az egyre lennék kíváncsi, hogy van-e neve az ilyen tárgyfotózási "stílusnak".
Itt vannak ezek az alkotások:
Ha megkérdezem, hogy ennek "módszernek", "stílusnak" mi a neve, akkor nem arra vagyok kíváncsi, hogy Andy Warhol és társai ezt milyen ecsettel festették, milyen vászonra, hanem annyi érdekel, hogy: POPARTÉs ha a megrendelő azt mondja, hogy egy "high key" portrét szeretne magáról, akkor mindenki tudja, hogy mit akar. Ezért gondoltam azt (naív módon) hogy azt sem kell körülményesen leírnom, hogy olyan tárgyfotót szeretnék, amikor a tárgymögöttnincsensemmiaháttérbenhanemteljesenfehér.
A white background kicsit mást jelent, a without background már jobban kifejezi, amiről beszélek.Remélem, talán már értitek miről beszélek.
Ezek után annyit én is hadd tegyek hozzá, hogy ha az ominózus tárgyfotózási stílus a cél, aminek hiába keresem a frappáns nevét, akkor végy egy üveglapot+pauszt, világítsd meg alulról, a tárgyat tedd egy takarásban lévő oszlopra, hogy ne legyen a tárgynak vetett árnyéka és máris nem kell sokat baszakodni a háttér eltüntetésével. PS-ben. De én nem erre lettem volna kíváncsi.
(Valaki meg emlegette, hogy felesleges a tárgysátor. Szívesen megbíznám, hogy fotózzon ékszert vagy akármilyen polírozott fémtárgyat pauszsátor nélkül. De ez már végképp off.)Egyébként:
-
Soká
senior tag
válasz *Ropi* #24167 üzenetére
Már nem akarom szerkeszteni az előző hozzászólásomat, de köszönöm, hogy végre megértetted a kérdésemet!
Azt aláírom, hogy elsőre valamelyest pontatlanul fogalmaztam, de azért mégsem annyira. Privátban beszéljük meg esetleg, hogy a "a háttérszín-fehérítésnek van-e valamilyen szakmai neve, rövidítése?" mondatból, hogyan következtethető ki a Te értelmezésed: "hogyan lehet fehér hátteret csinálni"
a "hogyan hívják" és a "hogyan lehet csinálni" az szerintem két elég markánsan különböző tartalom.
A chromakey-t köszönöm!! Ez már adekvát válasz, bár ezt a technikát szerintem a háttércserés ügyeknél művelik és tényleg vigyázni kell a zöld reflexfényekre.
-
Soká
senior tag
válasz Grafirka #24170 üzenetére
Köszönöm, a virtuális hangszórót Te kapod!
Mindkettőre hasonló találatokat kaptam:
https://www.shutterstock.com/search/isolated+object
https://www.shutterstock.com/search/cutout+object -
ViZion
félisten
Ehh, azt hittem fotóznád... Valóban nem volt egyértelmű mit keresel.
"arra lettem volna kíváncsi, hogy a háttérmentes fotózásnak, ami egy külön ága a tárgyfotózásnak, van-e valamilyen neve?" ...ezt miért nem fotósoktól kérdezed? Esetleg az autószerelős topikban
Végül megoldódott, mindenki boldogHold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy Eladó Roccat, GoSund, SonicWall: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
Soká
senior tag
válasz ViZion #24172 üzenetére
"...ezt miért nem fotósoktól kérdezed? "
Félig jogos a felvetésed. De azért félig, mert mindkét kifejezés, amit kerestem (cutout, isolated), nem a fotózásra, hanem a képfeldolgozásra (Photoshop...) utal. A fényképezőgéppel nem tudom elkülöníteni a képi elemeket, csak az adott célszoftverrel.
Igen, mindenki boldog. Szívesen meghálálnám valamivel, de PS fogásokat én itt legfeljebb tanulhatok.
Kaptok egy szál virágot! Igyekeztem férfiasra venni saját fotó és témába vág. -
*Ropi*
félisten
Az vitt el a málnásba, hogy kifejezetten a fehér színű hátteret kérdezted (aminek köze nincs a Pop Art-hoz).
Az a duplán vakuzós megoldás amit pár hsz.-el ezelőtt írtam már a vázban szétválasztja a témát és a hátteret, csak a különbségi maszkot kell megcsinálni utána.
De pl. egy átlátszó tárgyat valóban sem chromakey megoldással, sem a maszkolóssal nem lehet megcsinálni csak körberajzolva (ez speciel pont fehér webdesign háttérre készült).
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
BonFire
veterán
válasz *Ropi* #24174 üzenetére
Zárójelben: a chromakey sem adekvát válasz itt, hiszen az videós megoldás. Elsősorban a videó térhódítása miatt terjedt el.
Egyszer addig bütyköltem Photoshoppal, míg sikerült egy vízcsobbanást úgy leválasztani a háttérről, hogy az átlátszó részek valóban átlátszóak lettek, és bármilyen háttérre fel lehetett applikálni. Igaz, ez sima fehér háttér előtt volt lefotózva, így elég volt csak a fehéreket elkülöníteni, és finom átmenetes maszkot csinálni.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
*Ropi*
félisten
válasz BonFire #24175 üzenetére
Valóban a videotechnikában terjedt el, azonban hogyan tudom, a fotózásban is egyre többen használják, mert sokszor megkönnyíti az ember életét.
Ha van idő rá, akkor én is szeretek ilyenekkel kísérletezni de múltkor amikor határidőre kellett egy vízcsobbanás egy képhez, akkor hirtelenjében egy stockfotós oldalról szedtem le, mert ott már elve le volt választva, így megspóroltam az időt amit a megcsinálásával volna tölteni.
[ Szerkesztve ]
Weboldalam: http://karpatisandor.hu
-
Dinter
addikt
Sziasztok.
Ebből a logóból hogy lehetne egy nagyobb felbontásút csinálni? [link]
-
vbbb
addikt
Sziasztok!
Van egy kis problémám az egyik fotós ügyfelem gépével, ez egy ASUS laptop viszonylag jól konfigurálva (i7+740M+4GB RAM).
A gond az amikor Windows 10-re frissítettem a gépét és vissza lett rakva a PS CS6 (frissítve), nem lehet a beállításoknál grafikus processzort használni gyorsításnak. Ha az Intel (HD4000) van kiválasztva akkor random kékhalálozik (Windows 10 sicc!), ha pedig a Geforce 740M akkor menet közben a kép szerkesztésénél rögtön kifagy és úgy kell manuálisan újraindítani a laptopot. Ha nincs engedélyezve akkor működik a dolog, de lassan ugye. Minden driver friss.Korábban Windows 8 volt fent és a 740M-et vígan lehetett használni minden probléma nélkül. Bújom a netet, millió embernél hasonló hibák, megoldás eddig semmi.
Ha valakinek volt valami hasonló problémája és sikerült rájönni mi okozza az megoszthatná velem is. Köszönöm.
[ Szerkesztve ]
-
-
Dinter
addikt
A szöveg Kerekegyházi SE, alul pedig 1932. Középen a város címere van, ami van elég nagy felbontásban is, így azt be lehetne szúrni középre. A betűtípus nekem 99.9% Times New Romannak tűnik. A többi rész meg nem túl bonyolult, csak az arányokat kéne eltalálni. Így már meg lehetne csinálni, nem?
-
ViZion
félisten
válasz Dinter #24182 üzenetére
hmmm... szal. nem a technikai része érdekelne, hanem vki csinálja meg?
Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy Eladó Roccat, GoSund, SonicWall: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
BonFire
veterán
válasz Dinter #24184 üzenetére
Met már megírta: vektoros programban.
A Paint nem az. A Photoshop korlátozottan használható vektoros szerkesztésre, és egész bonyolult vektoros ábrákat lehet vele csinálni, de sokkal jobb azt natív vektoros programban csinálni, mint (a teljesség igénye nélkül) Adobe Illustrator, CorelDraw vagy Inkscape. Mivel ezekben olyan szerkesztőeszközök vannak, amelyek kifejezetten ilyen feladatra lettek szabva. Ps-ben is meg lehet csinálni, de öntökönszúrás. Továbbá még mindig kétséges a kimeneti fájl minősége, mert a Ps elég hitvány PDF-et csinál.
A Paint pedig csak erős idegzetűeknek, vagy valódi pixelmágus festőművészeknek ajánlott.
[ Szerkesztve ]
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
Grafirka
őstag
A PSD es alltalaban az egesz adobe termekcsalad eleg instabil win10 alatt. A CS6-al is voltak /vannak gubancok . Laptop dedikalt VGA val kulon hibfaktor , a graphic station tipusu ( precision , TP W szeria, stb ) laptopoknalbis sok a hiba jelentkezik, a konzumer gepeknel pedig meg gyakoribb.Lenyegtelen a hardveres konfiguracio mivel az IGP - dedikalt VGA valatas, sok szoftveres hibalehetoseget takar.
Mindenek elott ellenorizze a GPU switch drivert ( neha high performance mode nev alatt fut) mert alltalaban ott kezdodnek a hibak.
-
Grafirka
őstag
válasz BonFire #24189 üzenetére
CS6 az sokkal stabilabb az asztali konfiguracio pedig mindig baratsagosabb mint a dupla videokartyas laptopok . Az IGP -Dedikalt valtas laptopoknal meg manapsag sem zokkenomentes sajnos.
Amugy CS2 tol CS6 ig nem emlekszem kulonosebb hibakra , ez viszont a CC rol nem mondhato el. Elobb utobb kijavitjak csak monopolhelyzetukbol adodoan nem szokasuk elsietni a javitasokat. -
Wyll
őstag
Nekem a Dell E7440-en (nincs dGPU, csak az integrált HD Graphics 4400), Win10 (64bit) rendszeren gond nélkül megy a Photoshop CC (v14.2.1) x64.
Igaz, én csak arcképekre használom, nem hardcore, sokszázlayeres profi ipari munkára.Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll
-
Dinter
addikt
válasz BonFire #24187 üzenetére
Na hát mivel az Illustratorhoz még annyira se értek, mint a PS-hez, ezért inkább PS-ben estem neki. Vonalzókat nem tudom, hogy kell használni, így a pontos arányokat sem tudtam megtartani, csak kb szemre. Így ilyen lett. Mivel úgyis sokkal kisebben használom csak, lehet meg is tartom.
-
Wyll
őstag
válasz Dinter #24198 üzenetére
Hmm, tényleg ronda az eredeti
Játszottam vele, de ha egyszer az eredeti nem ilyen, akkor nincs mit tenni[ Szerkesztve ]
Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll
-
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs