-
Fototrend


TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Új hozzászólás Aktív témák
-
sanyixXx
senior tag
válasz
acsati
#20720
üzenetére
szia,
két opciód van, de tulajdonképpen csak egy

vagy mindegyikre ugyanazt a mértékű utómunkát rakod vagy mindegyik képenél az Image menüből használod az Auto Tone, Auto Color, Auto Contrast beállítást. ez a két opció.
az egy opció, hogy sok képre úgy tudod alkalmazni, hogy az első file-on, amit csinálsz, azt felveszed egy Action-be (Window menü >>> Actions paletta). ezután pedig elindítasz egy Batch parancsot (File >>> Automate >>>Batch). itt rákérdez, hogy honnan szedje a képeket (célszerű a fényképek mappáját megadni), valamint, hogy melyik Actiont használja (erre meg ugye felvettél egyet).
ha az Action-ök használata gondot okozna: [link]
-
sanyixXx
senior tag
válasz
Dinter
#20312
üzenetére
elég nyilvánvalóan lejön itt, hogy ezt a képet nem mobil háttérnek lőtték, mivel fekvő. itt kb. el is kéne engedni ezt és új kép után nézni...
ha mégis nagyon de nagyon de nagyon ezt a képet akarod a telefonra, akkor retusálj hozzá felfelé és lefelé, amíg el nem éred a megfelelő képarányt. addigra Ramost viszont már csak nagyítóval fogod megtalálni. itt újra eljutottál oda, hogy egyszerűbb lenne elengedni a képet és újat kéne keresni.
megteheted persze, ha nagyon de nagyon szeretnéd a képet a mobilodra, hogy megkeresed az eredeti fotót valamelyik képügynökségnél, arányosan megvágod, hozzáretusálsz alul és felül, végól pedig ráteszed a feliratot magad. majd rádöbbensz, hogy egyszerűbb lett volna ezt elengedni ezt a képet és keresni egy újat.
ha pedig még mindig nagyon de nagyon kell a kép a telefonra, akkor lásd példámon, hogy az előző bekezdés javaslatát már el is készíthettem volna azalatt, amíg ezt a postot megírtam vagy simán elengedhettem volna a képet és kereshettem volna újat.

-
sanyixXx
senior tag
az összes kisebb stock oldalnak ez a nagy akciós próbálkozása. nem csak, hogy meg kell adni a bankkártya adatokat, de automatikusan be is kapcsolják, hogy az egy hetes próba után újítson a rendszer valami előfizetést neked gyalázat feltételekkel. persze valahol ott van ez kisbetűssel, de ugye ha 7 DAY FREE TRIAL van kiírva hatalmassal, akkor a kutya se olvassa. majdnem belefutottam ebbe szerkesztőségi accounttal. biztos nem tekerte volna ki a nyakam a főnök egy fölösleges előfizetésért. abban sem vagyok biztos, hogy próbaképp nem terhelnek rá semmit a kártyádra, ami aztán kergethetsz ítéletnapig... ezek se ma kezdték a lehúzást

-
sanyixXx
senior tag
válasz
general
#19218
üzenetére
igen, jó lesz.
röviden: RGB kell neked. ugyanaz legyen beállítva a fényképezőn, mint a számítógépeiden. ha sRGB a kamera, akkor a PC/laptop is az legyen.
hogy Adobe RGB vagy sRGB, az mindegy, de egyezzen. Adobe RGB elvileg jobb, ha később hívni/nyomtatni akarod a képeket, sRGB pedig a monitoros megjelenítésre.
amíg nem reprózol, fotózol profi reklámkampányt fix színekkel (pl. Telekom magentája), retusálsz címlapot stb. addig ennyi bőven elég.
a különböző monitorok így se, úgy se fogják ugyanazt mutatni neked, hacsak nem kalibrálod hardveresen őket. gyengébb monitoroknál még ez se garancia.
-
sanyixXx
senior tag
válasz
ViZion
#16112
üzenetére
nem igazán értem a gondot..
az alt kivonja a kijelölésből azt, amit másodjára kijelölsz. ha a meglévő kijelölés mellé szeretnél egy kisebbet, akkor a shift a te gombod.
ha kijelölésen belül nyomok alt-ot, akkor az eredeti megmarad, de nyilván kivonódik a közepéből kivágott rész. kijelölésen belül pedig nem csinál a shift semmit.ha nem a kérdésre válaszolok, akkor bocs

-
sanyixXx
senior tag
válasz
BonFire
#7712
üzenetére
össze-vissza dobálóztok neki a megoldásokkal, persze, hogy elveszti a fonalat... nekem is kétszer némelyik hozzászólást elolvasni, mire végre kibogarásztam az eredményt. ez a PS pont olyan program, hogy a munkádba a saját logikádat viszed bele és másik lehet, hogy nem tudja azonnal felvenni a szálat.
ez persze senkit sem mentesít a globálisan használt hotkeyek használata és ismerete alól
-
sanyixXx
senior tag
válasz
szultanpepa
#7594
üzenetére
a lap alattira gondolsz, ugye?
csinálnék alá egy, a lappal azonos méretű, feketével kitöltött téglalapot. aztán az opacity-t lehúznám addig, amíg meg nem felel. végül pedig edit-->trasform-->warp, így meglesz az árnyék íve.
ha lágyabb széleket szeretnél, akkor pedig kaphat egy maszkot, némi feather-rel. pl így: ctrl+klikk az árnyékot adó layerre. utána jobb klikk a kijelölésre, feather-t megadod és végül adsz a layer paletta aljáról egy rétegmaszkot neki.
viszont akkor ezek után még hozzá kell kicsit igazgatni a laphoz az árnyék méretét és csak utána jöhet a warp. -
sanyixXx
senior tag
válasz
BonFire
#7521
üzenetére
a műszaki rajzok betűtípusát hívják szabványbetűnek. az az, amit Speedfire linkelt.
ezt találtam hozzá egy fúrumban:
"A szabványbetû az, amivel a mûszaki rajzokra szokták írni a méreteket, szövegezést, a CAD alkalmazások miatt kihalófélben van. Attól szabvány, hogy szabványban van rögzítve a pontos mérete, dölése, stb..." -
sanyixXx
senior tag
na, dizájnerek!
szétszedhetjük az új PH! dizájnt![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
sanyixXx
senior tag
válasz
Dexter68
#5747
üzenetére
én is arra gondoltam, hogy nem az az aktív, de nekem úgy rémlik, hogy mindig a felső az aktív. aztán lehet, hogy csak megszokás vagy ilyesmi.
viszont a sok várakozás meg töltés még mindig nem megmagyarázott... ha adminként is ez megy, akkor reinstall, ha úgy is, akkor nemtom

-
sanyixXx
senior tag
válasz
Bobby G.
#5513
üzenetére
vektorozd körbe a körvonalakat (pen tool) és ha azzal megvagy, akkor a vektorvonalakat húzasd át vékony (pár pixeles) ceruzával (pencil).
pepecs meló, de messze a legszebb eredményt fogja adni. ha valahol csálé, akkor meg csak törlöd a kihúzást, igazítasz a vektoron és lehet újra ceruzázni. -
sanyixXx
senior tag
szerintem a crop meg egyenesítés bőven belefér, de egyszerűbb ha valamelyik fotós topikban rákérdezel (digitális fényképeim, azonnali fotós kérdések órája, meg van pályázatos topik is).
a szendvicspozitív pedig nem színmód. a színmódok az rgb, cmyk, lab és társai. ez egy layerek közti átlátszósági/áttetszőségi mód (blend(ing) mode).
-
sanyixXx
senior tag
fogalmam sincs, hogy a magyar és az angol PS között fájlokban és programozásban mi a különbség, de továbbra sem látom értelmét annak, hogy kettővel bajlódj.
a fordítás kimondottan idióta, kár is foglalkozni a magyarral.
azt meg végképp nem tudom, hogy két PS tud -e egyszerre futni, de nagy valószínűséggel nem. szerintem már a telepítés sem fog menni, mert felismerik egymást ugyanazon program különböző verziói.
továbbra is az angolt javaslom
BonFire: na ezt nem tudtam...
-
sanyixXx
senior tag
erre nincs hivatalos megoldás. vehetsz magyart és vehetsz angolt. nincs fordító modul és nyelvcsere sem progin belül. ráadásul ha magyart használsz, akkor kb. sehol nem fognak tudni hatékonyan segíteni, mert a fordítás borzasztó, így mindenki az angolt használja. magadat szivatod ezzel.
-
sanyixXx
senior tag
az ellipszisből kiindulva, gondolom, glóriát szeretnél. az ellipszised akkor lesz nem egy pixelnyi, ha kattintás után lenyomva tartod az egérgombot és húzod valamerre az egeret. akkor nőni fog szépen az ellipszised. lődd be a neked megfelelő méretet és helyezd el, ahol később szeretnéd majd. a fekete szín nem gond, ne is foglalkozz vele. a layer plaettán nyomj egy jobb gombot az ellipszis rétegére és válaszd a blending optionst. azon belül legalul lesz a stroke effekt. az állítsd fehérre vagy halovány sárgára és add meg a vastagságát a csúszkával. úgy csináld, hogy ez a körvonal lesz a végén a glóriád, mert a fekete belső részt el fogjuk tüntetni. ez után adhatsz egy kis ragyogást rá az outer glow effekttel, ami ugyanebben az ablakban lesz feljebb. okézd le. végül jelöld ki az ellipszised rétegét (egyszerű bal klikk a layer palettán) és a paletta tetején található Fill opciót húzd le 0%-ra. így eltűnik a fekete ellipszis, de a ragyogó körvonala megmarad.
ha szeretnéd, hogy az emberke feje takarjon a glórából kicsit, akkor tegyél egy rétegmaszkot (layer paletta alja - layer mask) a glóriára és maszkold ki a nem kívánatos részt a brush tool-lal (ecset eszköz).
-
sanyixXx
senior tag
válasz
Dexter68
#5473
üzenetére
szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett vagy én nem értek mindent. A6 és A2 között szórólapot, plakátot, ilyesmit szoktam csinálni. ezeken viszonylag kevés a kisbetűs rész, így az nem is mosódik nagyon el. ahol tényleg van szöveges rész és nagy betűvel kell világítson az ember arcába, ott már én is indyvel rakom fel a szöveget. de ezek már inkább hajtogatós brosúrák, illetve tényleg több oldalas kiadványok (füzet, újság stb.).
szóval ha kell, akkor értelem szerűen vegyítem a programokat. csak ez ugye nem mindig időhatékony, ami csak a fizetés miatt necces. ha majd rendesen tudok grafikusként dolgozni és meg is fizetik, akkor inkább fogok 2-3 programmal dolgozni egy anyagon, bármilyen szarul és profitorientáltan is hangozzon ez. amíg 5-10k között kapok egy A3 vagy A2 plakátért, addig bizony PS-ben fog elkészülni az egész, mert nem éri meg a ráfordított időt.egyébként kiadványon te mi mindent értesz? mert én pl. az egy oldalas szórólapot és plakátot nem hívnám annak.
-
sanyixXx
senior tag
színmód és színprofil nem ugyanaz. a CMYK mindig ugyanaz, csak az alá tartozó profilok közül válogatnak a nyomdák. van nyomda, aki a nyomdagépeihez elérhető profilt kéri. ezt vagy elküldik mailben neked vagy letölthető az oldalukról vagy ki is lehet guglizni a nagy részüket. egyébként meg a SWOT profilt nekem eddig mindenhol elfogadták.
-
sanyixXx
senior tag
válasz
pcMANiac
#5469
üzenetére
ugyanazt mondtuk pedig... a "görbézés" továbbra is azt jelenti, hogy a kimeneti fileba görbékként mented a szövegeket. ezt a PS nem tudja. addig kezeli a szövegeket vektorosan, amíg ki nem mented fileba őket.
annyit tettem csak hozzá, hogy PDF írásnál ebben nem vagyok biztos, mert szinte sose csinálok PS-ben PDF-et. tehát alapvetően úgy állj hozzá, hogy PS-ből nem tudsz vektoros szöveget menteni, mert rasztergrafikus program.
mindenképp úgy csinálj PDF-et, hogy nem raszterizálod a szövegeket, aztán majd a nyomda megmondja, hogy jó-e neki. ha nem, akkor marad valamelyik vektoros program (corel, indy, illu). -
sanyixXx
senior tag
jójó, de te most CDR-ről beszélsz én meg igyekeztem PS kontextusban maradni. ha más nem, azért, mert a Corelhez nem nagyon értek

arra akartam csak rámutatni, hogy PS-ben nem lehet vektoros feliratot menteni nyomdakész állományba, de ezt mondtad te is. és most a PSD-t nem tekintem nyomdakésznek
ezért marad az illu vagy az indesign, ha adobe termékkel akarjuk megoldani. -
sanyixXx
senior tag
válasz
pcMANiac
#5454
üzenetére
azt jelenti, hogy vektoros formában kell neki a szöveg. ezt a photoshoppal szerintem nem fogod tudni produkálni neki**, mivel rasztergrafikus programról beszélünk. azt tudod csinálni, hogy indesign-ban teszed a kész cuccra a szöveget vagy illustratorban és *.ai fileként exportálod.
egyébként ez nem kéne akkora nagy gondot okozzon a nyomdának. max. a szöveg élei nem lesznek borotvaélesek, de ez A2 méretig nem nagyon fog problémát okozni. nálam legalábbis zavaró különbség nem volt eddig.**: legfeljebb a PDF exportálásnál működhet, de nem vagyok biztos benne. PS-ből nem szoktam PDF-et csinálni.
-
sanyixXx
senior tag
idéznélek:
Örül, hogy el tudja indítani a programot!
szerinted így mivel kéne kezdeni, ha nem az alapokkal? nem ismeri a kezelőfelületet és az eszköztárat sem. mellesleg, a te megoldásod (bármennyire buta is szerintem) ugyanúgy kihívás lesz neki, mert ugyanúgy tudni kéne inverz kijelölni vagy rétegmásolatot készíteni.
természetesen bárki bármit kérdezhet itt, csak éppen fölösleges még 1x-2x-10x leíratni velünk, amire a gugli millió találatot dob ki. magával is kitol, mert amíg itt várja a választ, addig 10x megtanulná tutorialból. ha elakad, akkor úgyis segítünk neki örömmel, de amíg minden mehet magától zökkenőmentesen, kár kérdezgetni.
viszont ha már abból indulunk ki, amit mondasz, akkor minek lépcsőzetesen magyarázni? ha úgyis tovább kérdez, akkor rögtön kezdhetné clone, patch és egyéb toolokkal a retusálást és nem kell paintes fapados megoldásokkal bohóckodni.
összegezve, pont az a megoldás, hogy az alapokkal foglalkozzon először, mert hatékonyabb konkrét problémákra keresni itt a megoldást, mint csak bedobni kvázi azt a kérdést, hogy hogyan kell retusálni...
-
sanyixXx
senior tag
szerintem akkor már vagy hasznosat, normálisan kifejtve vagy semmit ne írj, mert ezzel kb. dupla munkát csinálsz neki/nekünk. így a "retusált" rész nem fog belesimulni a környezetbe és rögtön jön a kérdés, hogy miért nem és hogyan lehet kijavítani.
a kezdő ismerkedjen az alapokkal és ne rögtön a Playboy címlapjára akarjon retusálni...
mellesleg senki nem mondta, hogy 2 mondatban kell leírni bármit is. -
sanyixXx
senior tag
PS-ben print-tel vagy save as.. -el csinálsz pdf-et?
save as...-nél a compression pontban kéne beállítani a felbontást 300-ra, print-nél pedig ugye adobe pdf legyen a nyomtató és alatta ott a page setup gomb, ott be tudod állítani az A2 méretet. ugyanitt jobb oldalt rá is lehet tenni a mindenféle nyomdai jelöléseket.én úgy szoktam, hogy ha kész a PS file, hagyom rgb-ben. nyitok egy A2 méretű indesign filet, abba importálom a PSD-t és onnan nyomtatom postscriptbe. ilyenkor magától átteszik cmyk-ba és majd csak a disztillálásnál kell megadni, hogy press qualityban csináljon pdf-et belőle.
-
-
sanyixXx
senior tag
válasz
BonFire
#5101
üzenetére
az életben nem használtam még ilyenre a vágómaszkot... meg ugyanúgy pár kattintással elvégezhető az általam leírt maszkolás is, max. az elhelyezéssel lehet bajlódni. bár amíg tili-tolizol a vágómaszkkal, addig lejjebb húzhatod az opacity-t a képen és belőheted rétegmaszknak. de biztos van még millió + 1 megoldás erre, ettől szép a PS

-
sanyixXx
senior tag
nyisd meg a képed PS-ban. a fotóidat is nyisd meg és csinálj róluk rétegmásolatokat a szívecskés fileba (jobb gomb a rétegre --> duplicate layer).
ha bemásoltad őket, akkor helyezd el mindkettőt úgy, ahogy szeretnéd, hogy benne legyen a szívecskékben. ha ez megvan, akkor kapcsold ki a láthatóságukat. jelöld ki az első szívecskében a fehér részt (pl. magic wand/varázspálca). maradjon aktív a kijelölés és közben kapcsold be a fényképed láthatóságát. ezután a layers paletta alján adj egy rétegmaszkot a képnek. itt az fog történni, hogy a kijelölésbe eső részét a fotódnak megtartja a PS, a többit kimaszkolja. ki is van töltve az első szívecskéd fotóval. ugyanezt megcsinálod a másikkal és violá
-
sanyixXx
senior tag
hali!
rákérdezek itt is, hátha már találkoztatok ilyennel:
ennek az oldalnak csinálgatom a design részét. a tartalmi rész úgy van megoldva, hogy a fejléc és a lábléc közötti részen egy vízszintes csíkban ismétlődik a középső hasáb háttérrel együtt. ennél viszont az a gond, hogy a csíkot, ahogy beteszik a CSS önmaga alá, eltolja egy pixellel. így ugye nem lesz folyamatos az átlós csíkozás, hanem periódusonként lesz egy törés benne.
ezt hogyan lehetne helyre hozni?
eddig olyat láttam, hogy függőleges csík a háttér és arra jönnek a CSS layerek.
köszi az ötleteket
mod: csak rajzolom a designt, se html se semmi egyéb programozást nem csinálok.
-
-
-
sanyixXx
senior tag
válasz
[HUN]Tyson
#4508
üzenetére
ha elég élesek a szélei/kontúrja a logónak, akkor magic wand(varázspálca) kell neked. más esetben marad a radírozgatás, maszkolás.
-
sanyixXx
senior tag
no ezt nézzétek

-
sanyixXx
senior tag
válasz
Redpaladin
#4415
üzenetére
tuti az én hibám, de a problémát sem értem igazán.
meg talán kevesen használunk cs4-et. -
sanyixXx
senior tag
válasz
anatre001
#4391
üzenetére
a 64 bitesen kéne futnia a 32 bitesnek. vagy a telepítőd a rossz/hibás/sérült vagy a win7 béta mivoltában rejlik a hiba. vagy egyik sem.
másold fel a telepítőt a merevlemezedre és próbáld úgy, az még szokott néha segíteni nekem a CS3 alkalmazásoknál.
ha esetleg nem eredeti PS-ek, akkor az is lehet a gond... -
sanyixXx
senior tag
ilyesfélére gondoltam
ehhez hasonlót meg lehet csinálni PS-sel valami falufotóból.az árnyék meg ha van, akkor legyen egységes minden elemen. ha a szövegre teszel, akkor a kicsire is kell. és halványítsd bátran

-
sanyixXx
senior tag
szerintem tök oké, de kicsit foghíjas. ki kéne tölteni az üres helyet a falunév és a címer között.
én mondjuk egy faluképet tennék a fejlécre, de úgy, hogy csak kontúrosan. tehát csak a fekete vonalak rajzolják ki a városi képet, mondjuk valamelyik utcát vagy teret vagy valami magaslati látképet tetőkkel, templomtoronnyal.
egyébként így sem rossz, ahogy most van, a fenti csak szubjektív
meg mondjuk megnézném, hogy a pajzshoz hasonló árnyékkal milyen a falunév. kicsit egységesebb talán.
a papírra meg figyelj, hogy ha a fejléc "papírból van", akkor a body részt is abból kéne csinálni, hogy ne lógjon ki a lóláb.
a fontokat a pajzshoz linkeltem. mint írtam ugye, nem tudtam, mihez kell, így csak hasra ütve, hátha középkoros

amúgy meg tetszik a munkád. szép, letisztult dizájn, semmi fölöslegesen tekeredő liliom meg grungy karikák.
meg egy ötlet a szavazáshoz: ne ilyen élesen legyen kritikus a negatív vélemény. neked sem esik jól visszanézni, illetve pozitívabb képet ad vissza még a kritikáról is, ha óvatosan van megfogalmazva
mod: lián, nem liliom

-
sanyixXx
senior tag
válasz
Sk8erPeter
#4379
üzenetére
hát igazán nincs mit

a radírnál nézd meg, hogy az opacity és a flow 100%-on van-e. CS3-ban ez fent van a menü alatt, CS-ben is gondolom. nálam maszkolásnál szokott ez előjönni, ott néha én is csak bután nézek, hogy mi a baj
ja és a brush hardness sem mindegy ugye. 100%-on éles kör, utána mosódik a széle.amúgy én is évek óta használom, de tényleg csak akkor kezdtek rögzülni a dolgok, amikor mindennapos lett a használata. a legtöbb dologra van tutorial vagy itt a fórum

-
sanyixXx
senior tag
én valami ilyesmit adnék neki, ha cirádásabb kell.
amúgy az is tök oké, amit most betettél, csak delta9 tanácsait fogadd meg az árnyékkal. meg talán csinálhatnád papírosabbra a hátteret. ha fölé húzol egy képet, amin valami öregebb papír van és multiply-ra vagy ilyesmire teszed a blending mode-ot, akkor már pöpec középkort idéző címeres okiratod van. lehetnek a szélei sötétebbek, égettek, lehet hajtás a papíron satöbbi... utána meg az opacity-t lehet lejjebb húzni, ha kicsit szolidabbra akarod venni.amúgy meg fogalmam sincs, hogy mihez kell a dolog. kész arculatba kell vagy te alakítod ki, illetve, hogy kinek milyen honlap lesz ésatöbbi. ezelk nélkül nem könnyű segíteni.

-
sanyixXx
senior tag
válasz
Sk8erPeter
#4375
üzenetére
ne felejtsük el, hogy a PS első sorban képszerkesztő és nem rajzprogram. ebből adódik, hogy a paint buckettel nem ugyanúgy fogsz tudni játszani, mint a paintben. ennek ellenére, ha ráérzel a PS-re és a megtanulod a használatát, akkor nem igazán fogsz tudni elszakadni tőle.
a gif 8 bit színmélységig (256 szín) kezeli a képeket, ezért nem tudod a 16 bitest GIF-be menteni. nem elég okos hozzá
erre van a PNG, ami tulképpen a GIF okosított változata (ez eléggé sarkítás), így kezeli a színeket 48 bitig, ebből adódóan szebbek pl. a színátmenetek rajta. jobban tömöríthető és már a kép 1/64-éből tud neked elnagyolt előképet mutatni.az indexed color vs. rgb esetében meg az van, hogy az rgb fileokban a pixelek tartalmazzák a színinformációt, míg az indexáltnál (sic!) egy palettához vannak kötve (ti. indexálva) a pixelek színei. valószínűleg ezért nem tudja a nagy mértékű kicsinyítésnél a minőség a méretet követni.
a radíros problémát meg kifejthetnéd jobban, mert nem igazán értem a formátumok és a radír szeszélyessége közti összefüggést

ami meg a PSD kompatibilitást érinti: elvileg arra jó, hogy kompatibilis legyen a file más adobe termékekkel (premiere, indesign, after effects), illetve a PS korábbi verzióival is. gyakorlati hátrányról még nem hallottam. nálam mindig be van kapcsolva és ebből sem volt gyakorlati hátrányom, pedig ezzel a 4 programmal dolgozom.
-
sanyixXx
senior tag
válasz
werttzui
#4352
üzenetére
húzz egy új réteget a képedre, amit tölts ki fentről lefelé sötétedő színátmenettel (layer-->new fill layer-->gradient). linear style, 90 fokban. ez az alap beállítás. ez után a layers palettán (általában bal alul) keresd ki a blending options legördülőt (normal, dissolve, darken, multiply stb.) és válaszd ki a legmegfelelőbbet. ez fotótól függ, nem mindig ugyanaz lesz a legmegfelelőbb.
azonban ne várd, hogy tökéletesen pótolni fogja a fotón az átmenetes szűrőt.
-
sanyixXx
senior tag
ugyanarról beszélünk, csak te a betűket indyben tennéd fel. számomra tök tárgytalan, mivel sem A0-ban nem dolgozom, sem pedig 4-es betűmérettel.
másrészről valami összhangot kell produkáljon a háttér és szöveg és van úgy, hogy nem a szöveget alakítom a háttérhez, hanem fordítva.
értem én, hogy miről beszélsz, csak egyelőre nem dolgozom olyan anyaggal, ahol nagyon látható lenne a különbség.
a matricát, amit feltettem, is sikerült szép élesen kinyomnia a nyomdának, annak ellenére, hogy nem vektorba kapták meg a betűket.a tiff meg összemegy rar-ral 10%-ra is

-
sanyixXx
senior tag
mint azt már fentebb írtam, a végén teszem CMYK-ba, addig RGB-ben dolgozom.
másrészt minek használjak két programot, ha egy is alkalmas az egész munkára? ez az első nyomda, amelyik problémázik azon, hogy PS-->Indy-->Distiller sorrendeben csinálom az anyagot és hogy olyan a fekete amilyen. a digitális gyorsnyomda sem majrézott és az Eötvös kiadó sem, hogy nagyobbat is mondjak.
egyébként meg ez a matrica épp valami egyszerűbb volt, amit Indyben is lehetett volna feliratozni, de van, amire már kevés.most hogy szóltak, majd figyelek a feketére értelem szerűen.
-
sanyixXx
senior tag
szerintem nincs pattern-je rá.
ha jól értem, akkor a képre szeretne egy színátmenetet alulra, de nem mezei gradienttel, hanem csíkozva.hirtelen nem ugrik be nekem jobb erre a fapados (csíkozós) módszernél. mondjuk, ha készít egy csíkos patternt, akkor már a te megoldásos a nyerőbb

-
sanyixXx
senior tag
-
sanyixXx
senior tag
köszi!
nekem csak a press quality-vel volt hajlandó pdf-et csinálni.
(Mondjuk a TIFF-be mentést se értem igazán, Indy lekezeli rendesen a PSD-t is.)
jogos
PS-ben lehet valahogy vágóélet tenni a képekre? azért szokott még a nyomda szüttyögni és igazából amiatt kell az Indy-s kanyar a folyamatba.
-
sanyixXx
senior tag
válasz
Dexter68
#4187
üzenetére
egyikből sem

tegnap újra küldtem még délután, azóta nem szólt senki, hogy gond lenne vele...
attól tartok egyébként, hogy aki elkezdte a munkát a photoshopban, az berhelt el valamit és meg azt folytattam.
köszi mindenkinek a segítséget.

feltöltöttem ide a PSD-t, hátha megtaláljátok a fenti hibaüzenet okát.
köszi mégeccer!
-
sanyixXx
senior tag
válasz
sanyixXx
#4185
üzenetére
mellesleg meg bekaphatja a nyomda, mert nem ők az első, akikkel dolgozom és eddig senki nem szólt egy mukkot sem, hogy gond lenne a feketével.
azt persze a faszi nem tudta megmondani, hogy a PS-ben vagy Indy-ben mit állítsak be, mert hát ő a Corelhez ért...true szakember.
mindenesetre ha van még ötletetek, azt szívesen fogadom. tologattam a CMYK csúszkáját a K-nál 100%-ra, a többit meg 0-ra, de nem hiszem, hogy evvel oldottam volna meg a dolgot.köszi
mod: estig le kell lépnem, de ha megjöttem fellesek ide, ha még van tippetek.

-
sanyixXx
senior tag
kaptam egy ilyet
:%%[ ProductName: Distiller ]%%
%%[Page: 1]%%
%%[LastPage]%%
<PDFX ISO="15930-1:2001" COMPLIANT="false">
PDF/X Compliance Report
1. Color
[Violation] The calibrated CMYK colorspace was found on the following pages:
Page 1, Occurrences: 1
The CMYK and gray scale printing tone values must be color corrected and adjusted for a single characterized printing condition.
Violations: The total found in this section was 1.
2. Summary
Warnings: The total found in this document was 0.
Violations: The total found in this document was 1.
The number of color problems found in this document was 1.
This document does not pass PDF/X-1a compliance checks.
</PDFX>
%%[ Warning: Did not pass PDF/X compliance tests. No PDF file produced. ] %% -
sanyixXx
senior tag
hali!
lenne egy kis gondom.
egy matricát szeretnék egy nyomdával kinyomtattatni, de a fekete színen problémáznak. egy szín helyett négyből van összerakva és nem tudom, hogy mit kezdjek vele.
eddig úgy csináltam, hogy a matrica alap .PSD fileját mentettem .TIF -be, majd az InDesign-ban PostScriptet csináltam belőle és azt disztilláltam. eddig ez minden nyomdánál bejött, de ennél nem stimmel.lehet, hogy az a baj, hogy a betűtípus nincs meg nekem, ami a matricán van és ezáltal nem szövegként van értelmezve?
plz help, sürgős lenne!
-
sanyixXx
senior tag
válasz
Chandler
#4007
üzenetére
attól függ mire használod. úgy járja a legendákban, hogy az adobe rgb nagyobb tartományt fed le, de csak akkor van igazán haszna, ha adobe termékkel folytatod a munkát fotózás után és komolyabban akarod feldolgozni a családi diavetítésnél. ha kommersz képnézegetésre meg utólagos korrekcióra van csak szükség, akkor jó az srgb is.
de itt van egy kis cik róla, lesd meg: [link] -
sanyixXx
senior tag
válasz
Daneeka
#2092
üzenetére
a backspace-szel tudsz egy-egy kis négyzetet visszalépni (egyfajta undo), ha elrontottad a kijelölést.
másik megoldás a maszkolás: fejezd be hibásan a kijelölést, majd nyomj egy Q betűt. ezzel belépsz a gyorsmaszk módba. ami ki van jelölve az nem lesz beszínezve, ami nincs kijelölve az piros lesz. ezután fogod az ecsetet és fehérrel hozzáadsz a kijelöléshez (törölsz a pirosból) - ezt a radír is helyettesíti, feketével pedig elveszel belőle (pirossal fog rajzolni).
sok sikert!

-
sanyixXx
senior tag
válasz
Balinov
#2078
üzenetére
retusálni kell majd valószínűleg sokat. erre pl nagyon fasza a klón bélyegző (clone stamp).
hagyd meg csak a szekrényeket külön layerbe, külön a padlót és külön a falat. keress egy olyan képet, amin van mondjuk parketta. a parkettát rá tudod klónozni utána a betonra és ugyanezt a fallal is meg lehet csinálni. utána a helyi javítókkal meg a folttal tudod szépítgetni (healing brush, spot healing brush, patch)
egyszerűbbnek hangzik, mint ami, de kell a gyakorlás
esetleg maszkolhatod is rá a hátteret meg a padlót. az meg külön misét ér meg, de ha kéne, akkor kis kótolót le tudok írni belőle.
biztos van még millió más megoldás is, pont ez a szépsége a photoshopnak, hogy nincsenek adott munkamenetek, lépések, és határok a képkészítésben, retusálásban

Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 17 - még mindig tart
- A tajvani chipgyártóknak is beteszi a kaput a Hormuzi-szoros lezárása
- Építő/felújító topik
- Nintendo Switch 2
- BMW topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Crimson Desert
- Philips LCD és LED TV-k
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Yettel topik
- További aktív témák...
- Endgame Gear & Xtrfy gamer egerek /MZ1/OP1 8K/XM2we/XM1R/XM1 RGB (fehér/fekete/lila)/
- MSI Modern 15 Ryzen 7 7730U 16 GB RAM 512 GB SSD FHD IPS
- Acer Predator Helios 18 AI I9 ULTRA 9275HX, 192GB RAM, 2TB SSD, RTX 5080
- 5G Lenovo ThinkPad P14s Gen 3 Intel Core i7-1280P Nvidia T550 32GB 1000GB 1 év teljeskörű garancia
- 3440 x 1440 100Hz!!! 65W PD 34" CURVED 1800R Samsung C34H890WGR - 1 év garancia!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





proci segít csak rajta, semmi egyéb erőforrás. sajnos.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)





