Új hozzászólás Aktív témák
-
Silentfrog
Topikgazda
Az Aqua depo-n nagyon jó áron vannak az Atman külső szűrők.
4 év garival adják őket.Ha esetleg valaki szűrőt akarna venni...

.: Örülök, hogy sikerült! Szerintem te a tetratec szóra kerestél ez meg csak tetra névvel volt. Valóban elég k@ka a keresőjük. -
flegga92
senior tag
válasz
Silentfrog
#20997
üzenetére
Köszönöm a linket! Gyors le is boltoltuk, remélem minél hamarabb meglesz. Ez volt az első ahol rákerestem, de a Tetra szóra nem dobta ki... Miért nem az OLX maradt...
(#20998) bringasisti : Nem hiszem hogy sikerülne megragasztani, ugyanis az apró pici fogak mind letörtek. Most megpróbáltam kihúzni elég nagy erővel kell, így szerintem nem lesz gond. Ha ereszt akkor úgyis hallom hogy levegős a rendszer.
-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
mézespálinka
#20990
üzenetére
És ráadásul még fizetni is kell belépőt ha jól tudom 1500 pénzt. Annyira nem vágytam oda, gondoltam, hogy tömeg lesz.

-
flegga92
senior tag
Áthelyeztem a külső szűröm mert bontom szét az akváriumot és sikeresen eltörtem a szívóágnál a csapot... Nem éreztem hogy túlhúztam volna szimplán letörtek a fogak. Tetratec Ex 700 a szűrő. Jelenleg egy 10 literes akváriumba lenne. Működik, nem szivárog, nem levegősödik. Bele tudnék rakni egy Eheim 2012-őt de sok helyet foglalna, plusz nem akarom lenullázni a bacikat. Illetve nem gond, hogy az akvárium alacsonyabban van mint a szűrő? Mindkettő a földön van.
Legközelebb 100 km-re találtam ilyen készletet 4500 pénzért, de nem tudom mikor járok arra. Esetleg valakinek elfekvőben lenne ilyen csapja? -
-
-
Daywalker
addikt
válasz
mézespálinka
#20990
üzenetére
Azért van baj rendesen, a többség ott is csak eladni akar, de arra már magasról tesz, hogy szerencsétlen állat milyen körülmények közé kerül. Szigorítani kellene ezen a téren, mert nagyon sok az idióta, akinek a kezébe egy vasgolyót nem adnék, mert az is elrontja, hát még állatot. Dobozban b+...őt kéne dobozba zárni
Ezek úgy fel tudnak idegesíteni... -
mézespálinka
senior tag
válasz
Silentfrog
#20989
üzenetére
Én még mindig nem indítottam el az akváriumot. Egyelőre még mindig olvasgatok, tervezgetek. Már a talajok vásárlása, növények, layout tervezése jönne , alig várom hogy indítsam. Így nagyon vártam a terraplaza-t, mivel a fb.-os eseménynél írták, hogy lesznek akváriumok, növényesek is. Az armadillo gyíkok meg egyenesen szerelem, így gondoltam azt is láthatom.
Vidékről mentem fel és részben csalódottan jöttem haza.
Délelőtt nem, hogy kevesebben voltak, hanem egyenesen elképesztően sokan. (délutánra gondoltál? mert akkor kevesebben voltak. viszont a kiállítók is már 2 órakor elkezdtek elpakolni... volt, ahol már vásárolni sem lehetett kb 30-40% már pakolt...amik meg voltak sok mindent addigra elvittek).
Igazából a fb-os esemény, kérdések-válaszok alapján én azt hittem, nem csak "piac" lesz, hanem "kiállítás" is, ahol informálódni is lehet. Az eladók amúgy rendesek voltak, de akkora volt a tömeg, hogy max. egy gyors vásárlás fért bele a standoknál... (igaz voltak szerencsések, akik pár szót váltani is tudtak). Ennek amúgy - a kezelhetetlen tömegnek- szerves részét képezték - és most tuti, hogy sokan utálkozni v anyázni fognak, de igen is probléma volt - a kisgyerekek/kisgyerekes családok. Ezeknek a 90%-a nem azért ment, hogy informálódjon, vásároljon, segítséget kérjen és vásároljon, hanem mert kb ide olcsóbb a belépő (gyereknek meg ingyenes) mint az állatkertbe, és itt is sok állatot láthatnak a gyerekek. A viselkedésük meg... szó szerint nyomták be a gyerekeket a sorban álló emberek közé, akikre az eladóknak (kívülről nézve legalább is) még figyelni is kellett, hogy ne össze-vissza nyúlkáljanak, ne verjenek le dobozokat-élőlényeket stb... így még kevesebb figyelmet kaphattak a vásárlók. A babakocsikban amiket szintén full agresszívan toltak át a lábadon meg orra estél.... miközben fejbe vertek egy óriási hátizsákkal amit nem volt hajlandó levenni az anyuka...Emellett pedig ilyen mondatokat lehetett hallani, hogy "Gyere Petike meghívlak egy kígyóra, válasszál. El lesz az ebben a dobozban is", amiket azt hiszem kommentálni sem kell
Számomra csalódás volt. Kezdőknek, érdeklődőknek, bizonytalanoknak csak nézelődni lehetett ( a fent említett körülmények között) informálódni nem, ha tudtad hogy mit szeretnél akkor viszont nagyon érdekes állatok közül választhattál, nagy választékban, ami tényleg lenyűgöző volt - számomra.. Az árakról én nem tudok nyilatkozni, nem tudom fejből a kínálatokat, fb alapján drágábbak voltak mint ha ugyan abban a boltban vennéd, mint akinek a standjánál nézted. -
Skillet
addikt
a tegnapi lurdys terraplaza eléggé gyenge volt. mármint akvarista szemmel. a TERRA része szerintem jó volt, ezernyi kis gyík, kígyó, skorpió, pók, teknős, béka, sün, ... meg mindenféle kis lény volt, de akvárium nagyon kevés. és akváriumokhoz felszerelés is szinte nulla. igaz, már eléggé régen voltam, de akkor több bolt is képviseltette magát, pl a greenaqua is. akkor vásároltam is tőlük.
na mindegy. lényeg, hogy erre így nem megyek többet.
a másik lényeg meg, hogy máshonnan kell összevadásszam a cuccokat.
itt a savoyaparkban van egy kisállat bolt. rákérdezek pár cuccra (ha van is bármi, akkor méregdrágán), aztán a camponában szintén körülnézek, de az a gyanúm, hogy ebből netes rendelések lesznek.
szólok majd, hogy mire jutottam. -
laspring
tag
válasz
Silentfrog
#20984
üzenetére
Igen az írva volt a flakonra, hogy 3 nap után részleges vízcsere, azt meg is csináltam.
Esetleg egy kis Nitrivec szűrőbaki indítót löttyintsek a vízbe akkor? -
laspring
tag
Növénytáp adagolására használ vki adagolópumpát?
Ha igen milyet és milyen megelégedéssel?
Köszi
-
laspring
tag
Sziasztok!
Csak gondoltam visszajelzek.
A vöröshasú pirájám beteg szeme meggyógyult, Neptun Parakill nevű gyógyszer segítségével!
-
Sirandrish
legenda
válasz
Silentfrog
#20980
üzenetére
Nem is az hogy akarom, de mikor vettem azt mondták hogy a Matrix az nagyon "sűrű", ezért nem árt ha mellé teszem a Siporaxot hogy tovább maradjon meg a nyomás. Nem tudom hogy van-e ebbe valami.
-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Sirandrish
#20978
üzenetére
Szerintem könnyebb kimosni ha külön van. De össze lehet keverni ha akarod.
-
Sirandrish
legenda
válasz
Silentfrog
#20977
üzenetére
A Siporaxot és a Matrixot nem érdemes összekeverni?
-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Sirandrish
#20974
üzenetére
Alól benne hagyod a kerámia gyűrűt,felette szivacsokat rakd, majd siporax és a végén a Matrix trop. Adtak a szűrődhöz perlon vattát is az is mehet még a szűrőbe a legfelső kosárba a legtetejére.
Az aktív szenet és a biolabdát rakd el az nem kell.
-
farkas26
tag
Érdeklődnék,hogy van e valakinek kölcsön belső vagy külső szűrője. Sajna nincs pénzem tartalék szűrőt venni.
Mert az enyém csak szivárog
,és még garanciálisan vissza tudom küldeni csak addig is kéne valami a helyére. Természetesen a postát én állnám,és ahogy vissza jönne az enyém már küldeném is vissza.
Megbízhatóságomat lehet látni a hardver részen. -
Sirandrish
legenda
Ha minden igaz akkor jövőhéten megjön az aki is végre így beüzemelem majd a szűrőt.
Kérdésem az lenne (mostanában volt róla szó) hogy milyen sorrendbe pakoljam be majd a szűrőanyagokat? Mondjuk lentről felfelé haladva.
Ami rendelkezésemre áll az a Tetra EX1200 plus gyári cuccai, a 3 liter Matrix trop és a 2 liter Siporax.Köszi előre is

-
Silentfrog
Topikgazda
A képek is kölcsön géppel, vagyis telefonokkal készültek! Sajnos egy átlag fényképezővel nem lehet normális képet készíteni az akváriumról. Nekem meg csak kompakt gépem van. Nagyon szeretnék egy olyan fényképezőt amivel lehet jó minőségi képeket és videot is készíteni.
Ilyet nem tud sajnos nem tud lőni az én Canon kompaktom.



-
myk74
senior tag
válasz
Silentfrog
#20966
üzenetére
Nagyon pöpec. Szépek a halaid is, jó ránézni. Video nincs?

-
Daywalker
addikt
Új lakóim vannak
Jött 5 szivárványos guppi, majd csinálok képet. -
havri1
félisten
válasz
Silentfrog
#20966
üzenetére
Jó a fekete háttér + talaj! Tapéta? Hol vetted?
-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Skillet
#20963
üzenetére
A JBL tsztcsíkján rajta van minden! Klór, ph, kh,gh, nitrit nitrát, nem atom pontos, de kb jót mutat
.
Esetleg ha szűkös a keret akkor a Seachem matrix helyet vehetsz Matrix troppot is. Az is remek szűrőanyag, csak fele az ára. Ma meg tényleg jót akarsz akkor a legjobbak között ott van az Ada bio rio-ja. Kb egy ára van mint a Seachem matrixnak.Nálam most ez a helyzet.

-
bringasisti
őstag
válasz
Skillet
#20963
üzenetére
Minden problémát több oldalról lehet becserkészni, de az említett kép azért sokat mond; szivacs + tudás. Azon kell elgondolkodni hogy a szennyvíz telepek is úgy működnek hogy a mechanikus szart kiemelik, és utána pofozzák az oldott trutyit. A mi esetünkben ami kikerül a medencéből azzal nem nekünk kell foglalkozni! Ezért tejelünk a csatornázásért. Sokszor leírtam hogy még olyant nem láttam hogy használták volna azok akik árusítják ezeket a drága anyagokat.
-
Daywalker
addikt
válasz
Skillet
#20963
üzenetére
Az ilyen elhullások bosszantóak, amikor nem tudni az okát. Nekem is beadta a kulcsot az 5 éves anci, semmi előjele nem volt, frissen bejáratott aksiban, tökéletes vízminőséggel.

Külső fűtő: Hydor ETH sorozatot nézd meg. Nekem bevált eddig. Vaterán épp tegnap este láttam vmi 9000-ért használtan a 200 wattosat, ami amúgy újonnan 15-16 körül mozog. A csőméretre figyelni kell vásárlásnál, mert fel kell fűzni a külső szűrő nyomó (!!!) ágára. -
Skillet
addikt
válasz
Misi1980
#20956
üzenetére
nem is tudom. vegyszert még hanyagolnám egyelőre. meg ugye, ha ki is írtja, visszajöhet, ha az oka nincsen tisztázva... gondolom. de a tippet köszönöm. lementem a szer nevét.

(#20957) Daywalker

persze. azt, hogy eltűntek, nyilván úgy értettem, hogy megkotlottak szegények. és nem, nem jellemző az elhullás. ha az lenne, nyilván azzal is foglalkoznék. egyik ancim szerintem 5 éve megvan. pár cory szintén.
de az évek során persze lassanként elfogynak. betegség szerencsére 1000 éve nem volt.
szóval az esetet én külön kezelném. egyedi. jöttek, megette őket az alga és ennyi
amúgy passz. nem tudom, mi nem tetszett nekik. minden esetre a vízteszteket megcsinálom.
remélem holnap a terraplázán be tudok vásárolni pár dolgot.
az aljzat
Aquatic Nature Dekoline Quartz THAILAND
2-3mm-es.
ennél kisebbre? de tény, hogy egy év alatt azért lesz már benne piszok.
diffúzor a múlté.
lilyt kipróbálom.
igen. azt hiszem előbb kellett volna kérdeznem erről az egészről, és utána bevásárolni. sebaj, max leállítom egy időre a belsőt. mást nem tudok tenni. vadiúj, 2 év garis. legfeljebb meghirdetem, csak elviszi valaki.
külső fűtő? az milyen?
én a dobozzal (belső szűrő háza) nem vagyok kibékülve, de kivenni nem tudom. csak ott van. de mire használjam, ha nem a szűrőnek? a helyet foglalja :S(#20958) havri1

csövek még nem voltak cserélve az elmúlt 5 évben.
849mm-esből mit ajánlotok?
UV-nak utánajárok. de ahhoz kellene egy külön szűrő, ami csak párszáz liter/ órás?
blackout? ecsetalgának úgy tudom, mint halottnak a csók. nem?
siporax szerintem lesz az összes lávakő helyett. meg némi átrendezés a szűrőben. ártani nem árthat.(#20959) Silentfrog

lehet befigyel most jó pár cucc.
sipo, carbo, tesztcsíkok, stb.
nitrit, nitrát, ammónia... mindegyiknek külön tesztcsíkja van?
bevásárolok belőlük párat, aztán majd kérdezek még, hogy mikor és mely napszakban a legérdemesebb mérni.
nekem bejön az esőztető... de látod, mindenki más és más véleményen van
igen, azt hiszem 2 féle szűrőanyagot veszek.
az egyik siporax... a másikat még meglátom. a matrix (Seachem) nagyon istenítve van.
van is ára.
akkor jó a kimért siporax, oké.(#20961) bringasisti

látod, van aki kevesebbet mond vízcserére, van, aki sűrűbben tenné. sokak akár heti 2x is cserélnek 50%-ot. szerintük az a jó. háááát, nagy passz

egyik forma, aki nemrég járt nálam, akváriumokat takarított évekig. azt mondja, a legtöbb helyen sima szivacsszűrő van, és hibátlan minden. a halak és a növények is jól elvannak, alga semmi...
szuper. jó hír
(#20962) Shrimplandhu

igen, siporax az lesz benne. szerintem a legfelső tálca azzal lesz tele. gondolom az valamivel több, mint 2 liter. még sosem mértem. vagy már elfelejtettem, régen volt

algagyilkoló hal: megpróbáljuk megint, hátha most nem vesznek el. nálam moha nincsen.
szerintem 2 darabbal megpróbálkozunk megint.köszönöm mindenkinek. maradok itt köztetek.ha lesz kis időm, linkelek pár képet, milyen volt az aki korábban.
a tiéteket is meg lehetne lesni valahol? vagy esetleg beraknátok ide képet? vagy ha korábbi hsz-ekben volt kép, azok linkje is jöhet. kíváncsi lennék, ki mekkora és milyen akváriummal büszkélkedik
köszönöm.
jaaa, holnap innen valaki lurdyba? -
Shrimplandhu
tag
Skillet: 2-3 liter siporaxot érdemes venni. 2eft per liter az tényleg jó ár, nagysagrendekkel jobb szűrő anyag a lávakőnél.
A sziámi algaevő is jó ötlet, párszáz forint és tényleg megeszi az ecsetalgát. Nálam egy negatívuma volt : a mohát is megette... -
bringasisti
őstag
válasz
Skillet
#20955
üzenetére
Szerintem a megoldás a problémára ha a vízcserét úgy oldod meg hogy hetente lecserélödjön legalább a fele, de ha lehet akkor több. Nézd meg néhány HSZ -el korábban betett képen látni hogy van aki egy szivacs segítségével fen tud tartani egy halaktól hemzsegő akváriumban normális biológiai egyensúlyt.
-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Silentfrog
#20959
üzenetére
Így néz ki a siporax közelről. Abból a boltból biztos eredetit kapsz amit linkeltél., kimérik és úgy tudják olcsóbban adni, 290 gramm egy liter. Porózus,könnyű gyűrű formáju szinterezett üveg az anyaga. Nagyon jól szívja a vizet!

-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Skillet
#20955
üzenetére
Jogos, elnézést, leginkább a belső szűrőre gondoltam mint fölösleges dologra.
Az én akváriumomba két külső szűrő van ami nagyon szépen forgatja a vizet. Nagyon sokáig volt ecsetalgám, pedig 7 liter siporax és másfél liter Eheim substrat pro van összesen a két szűrőbe.
Nekem egyetlen egy dolog hozott alga csökkenést a vízmozgatás csökkenése és az etetés ritkítása, és hogy inkább fagyasztottat kapnak.
Mivel írtad hogy nem etetsz túl így én a nagy vízmozgatásra gondolok mint probléma oka.A lávakő nem olyan rossz szűrőanyag főleg ha van belőle vagy 5 liter a szűrődbe, az már elég jó biológiai szűrést végez.
Nyugodtan adagolhatsz Easy life Carbo-t napi szinten a növények szeretik és az algát is pusztítja.
Én JBL tesztcsíkkal szoktam nézni a vízértékeket 130ft/db . A heti vízcsere előtt érdemes megmérni, de a nitrited,nitrátod tuti nem lesz sok, de érdekesség képen persze megmérheted milyen a vized.
Kipróbálhatod a lilly pipe-ot is de szerintem az esőztető jobban elossza a vízáramlást.
Ha cserélni akarod a szűrőanyagot akkor kimért sera siporaxot , Matrix troppot, Vagy Eheim substrat pro val nem nyúlhatsz mellé.
Ha veszel akkror ha tudod ne csak egyfélét, hanem két félét vegyél. Pl.:siporax- matrix tropot külön szűrőkosárba. -
havri1
félisten
válasz
Skillet
#20955
üzenetére
Én maxoltam a szűrőanyagot (értsd: összes szűrőbe, ami csak fért).
Eddigi tapasztalataim szerint az alga vízminőség és világítás probléma.
Heti 30% vagy 2 heti 50% vízcsere, jó biológiai szűrés, és normális fény mellett nem kéne burjánzó algának lennie. Ecsetalgám nem volt, de úgy olvastam én is, hogy a nagy áramlást szereti.
Fény : csövek mikor voltak cserélve? 1 év után okozhat az is algát.Több helyen olvastam, hogy akkor indul meg az alga, ha felborul a biológia, hirtelen változik a nitrát - nitrit - ammónia mennyiség (utóbbi 2 nagy baj, jellemzően szűrő takarítás után lehet). Erre lehet jó a szat gyanta, ami (állítólag) nullára csökkenti a nitrátot is. Nekem van purigen és szat is.
UV - t én imádom, nekem sokat segített.
Továbbá ajánlanék egy 4-5 napos blacout-ot.
Siporax : 2e körül megy. A hamisat fel lehet ismerni, inkább kerámiagyűrűre hasonlít. A siporax az siporax, szemre látni. Én 3 helyről vettem már így kimérve, mind okés.
-
Daywalker
addikt
válasz
Skillet
#20955
üzenetére
Lehet koplaltatni, én is szoktam 1 napot. De a másik akváriumomban a harcsák csak kétnaponta kapnak pl. A lényeg, hogy ne etesd túl.
A halaid eltűntek...márpedig nem tűnik el semmi, max elhullik és megeszik, vagy nem veszed észre, hogy elhullott. Ha pedig elhullik rendszeresen, felmerül a gyanú, hogy márpedig ott baj van a vízzel. Ha nincs - megfelelő - biológiai szűrésed, akkor az lehet az oka. Erre mondtam, hogy vízteszt (ammónia, nitrát), mert anélkül tapogatózol a sötétben. Ha mégis rendben van a víz, akkor máshol kell keresni a hibát. Ha ennyire beleragad a kavicsba a szar, akkor porszívózd, mert ott is bomlik minden, sőt akár egy aljzatcserét is megfontolnék kisebb szeműre, mert ilyen erős szűrés mellett én sem értem hogy marad lent bármi, de a kisebb szeműről (kvarchomok pl, de még a manadoról is felkapja ahogy láttam) könnyebben felkapja az áramlás. Ja igen, és az áramlás, mindenképp állítsd át úgy, hogy jó legyen - ha nem kapja fel a mulmot ilyen erős szűrésnél, akkor az áramlás is lehet, hogy rosszul van beállítva. Én a Lilyre szavazok, mégpedig felfelé irányítva, hogy fodrozzon, a diffuzort kidobnám (én is ezt tettem az itteni javaslatokra, és azóta is tökéletesen elég a lily).
És hát igen, a belső szűrő sem biztos, hogy segít. Én inkább vettem volna a helyedbe egy külső fűtőt, a belső szűrős megoldást pedig leállítottam volna egy ideig, hátha javul a helyzet a megfelelő kezelések után. -
Skillet
addikt
válasz
Silentfrog
#20954
üzenetére
Az elrendezésen kívül épp csak bele akarok rakni vagy 3 liter biológiai szűrő anyagot, mivel az lett kihozva a dologból, hogy gyakorlatilag nincsen biológiai szűrésem.
Kiszedem az összes algát.
Átpucolom az aljzatot.
Váltok lily pipe-ra... ha kell. De te pl az esőztető mellett szavazol. Nem mindenki, ha visszaolvasol!
Ezen felül már többször rákérdeztem, hogy teszteljem-e a vizet és ha igen, mivel.
Kérdeztem a tápozást is (naponta, vagy vízcserénél hetente)?
Az algaevő halat már az elején is írtam, hogy fasza, csak kb 1 hétig láttuk őket, azóta sem. Biztos az alga ette meg őket. Túmáccs volt már nekik is a helyzet
Meg ugye, értem, hogy megeszi az algát... (már ha életben marad... a hal
) de attól még csak ki kellene deríteni, mi a pék f@szától algásodik az aki, nem?
De amúgy... írtál mást is, amire nem reagáltam?
Csak mert most úgy írod, hogy "csak a szűrőt rendezem át, meg nehéz nekem segíteni... " hogy, kicsit furcsállom.
Írtad, hogy ne etessek sokat. Oké, ez az elmúlt 26 évben is így volt. (Ja, itt még annyit kérdeztem, hogy az egy nap koplalás rendben van? Nyilván nem az alga, hanem a halak szempontjából).
Írtad, hogy 6 havonta pucoljam a szűrőt. Oké, eddig is így tettem.
Írtad, vegyek szűrőanyagot, ha nincs tele a külső szűrőm. Tele van, de veszek, ha kell. De aztán azt írtad, hogy az nem megoldás. ?
Carbot írtad, hogy mehet, de ecsetre az sem megoldás. Mindegy, veszek ha kell.
Leírtad még, hogy hogyan tudom eltávolítani az algát a cuccokról. Ez is oké. Már csináltam párszor, szóval menni fog. De visszajön!
Diffúzort leveszem, írtam is.
Ezen felül még mit is kellene csináljak?
mire nem reagáltam úgy, ahogy kellett volna?
Ennyi év után most úgy érzem, tényleg valami teszt kellene első körben, hátha kiderül belőle, hogy mivel van a szívás. Nem? Főleg, hogy még sosem mértem semmilyen értéket.Akvakertész passz. Sosem jártam ott

(#20941) havri1

Utánaolvasok ennek az uv-nak.
Te hogyan látod a helyzetet? Érdemes lehet új szűrőanyagokat beszerezni?
Vízteszt? Stb? -
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Skillet
#20951
üzenetére
Tehát a szűrőben a szűrőanyag elrendezésen kívül minden marad a régi az akváriumodba?

Nehéz neked segíteni!
2 liter siporax nem fogja eltüntetni az ecsetalgát.[link] majd egy éve kérdeztem az akvakertészen , de semmi érdemi választ nem kaptam a problémámra.
Leírtam, hogy esetleg miként tudod felszámolni....
A diffuzor oxigént juttat a vízbe, de ha mozog a vízfelszíned amit a szűrők keltenek akkor fölösleges,csak bubisvized lesz.
turbulencia8.: Mire gondolsz pontosan?
-
turbulencia8
addikt
válasz
Silentfrog
#20947
üzenetére
Ugyes vagy, csak hol marad a denitrifikalo agens?
-
Skillet
addikt
válasz
Silentfrog
#20947
üzenetére
Azért felgyűlik a cucc a kavicsban, elég rendesen.
Kb 5 éve, hogy komolyabban kezdtem foglalkozni az akival. Értsd, nagyobb aki, bútor, világítás, külső szűrő, sok növény, tápozás...
Akkor vettem a külső szűrőmet, teljes töltettel, amit azóta is árulnak.
KATT
Szóval, de... adnak szűrőhöz lávakövet
És itt ez a gyári elrendezés, amit anno az akvarista fórumon kiveséztünk. Szivaccsal kezd.
A hobby absorbexre azt írják, hogy biológiai szűrésre való.
De legyen. Berakom alulra az absorbexet és kicserélem a lávakövet valami biológiai cuccra. Seachem matrix?
Siporax-ot már 2e ft körül is adnak, kimérve. Elvileg az 50 literes kiszerelést bontják meg. Lehet ennek hinni? Mert amúgy meg 1 liter 4500ft.
Melyik bio szűrőt vegyem inkább? 2L siporax meg mellé 1 liter matrix?Vízteszteket csináljak?
Belső szűrő marad. Már csak a fűtőszál miatt is. Max elég lett volna belőle egy kisebb teljesítményű is. De ez van. Leszedem a diffúzort az elejéről, akkor kisebb lesz az áramlat.
Tápozás inkább naponta, mint hetente vízcserénél? -
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Assimilator
#20949
üzenetére
Nálam a márna 3-4 éves lehet de 12 centinél nem hosszabb, egy évesen is ekkora volt. Egyedül van, szeret kötekedni a sügérekkel,de leápolják és egy két hétig lenyugszik.
Egész nap alga és moszat biofilm réteg után kutat,Az ancik egész nap csak pihennek. -
Assimilator
őstag
válasz
Silentfrog
#20948
üzenetére
Sugeres akvariumban lattam ancit 3-at es ok bizony ettek az algat becsulettel.
Pedig a sugerek igen jol voltak etetve.
Csak nekem az ancik nem tetszenek. Olyan nyugtalanitoak.
Neztem ezt a moszatevot. Max. hossz 20 cm. Az egy kicsit nagy.

-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Assimilator
#20946
üzenetére
Igen , olyasmi, bár az anci lényegében nem végez algátlanítást, ha talál mást az akváriumba. És a többi halat ha eteted bizony találni fog.

Szerintem még a moszatevő márna a legjobb algaevő hal, a barna algát nagyon szereti. Csak sajnos kötekedős hal.
-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Skillet
#20940
üzenetére
Lemegyek hídba ha van bármi mulmod ilyen szűrés mellett az aljzatba, de pórszívozhatod, ha jól esik.
Igen túlszűrt akvárium nincs,mondják az okosok. Viszont ezt nem a vízforgatásra értik, hanem arra, hogy akármennyi szűrőanyagot rakhatsz egy szűrőbe az sosem sok, a vízforgatás egyedüli célja, hogy a kosz /mulm/ bekerüljön a szűrőbe és ott letudjon bomlani.
Ha beraksz egy motorcsónak motort egy akváriumba akkor úgy forognak a halak mint a turmixba , de mégsem lesz tiszta a vized.
A külső szűrőben gyárilag is úgy van , hogy alól van a " síma "kerámiagyűrű ami leegyszerűsítve egy hengeres kavics aminek lyuk van a közepén, majd szivacsok és végül a biológiai szűrőanyag, ami lehet siporax is ami pont úgy néz ki alakra mint a kerámiagyűrű. Viszont semmi másban ne hasonlít hozzá.
Lávakövet egy szűrőhöz sem adnak.Az a baj, hogy sokan nincsenek tisztában a fogalmakkal, és hülyeségeket írnak, vagy csak fél igazságot.
Tehát a sorrend részletesen.
Alól:: Kerámiagyűrű. Olcsó, porcelán, kerámia vagy ilyesmi anyagú gyűrű formájú. Célja a vízáram eloszlatása,a nagyobb kosz darabok felfogása. Biológiai szűrést csekély mértékben végez.
Egyel feljebb szivacsot rakunk ami megfogja a kisebb kosz, növény, xar darabokat, ez már végez biológiai szűrést is.
Ez fölé raknak olyan anyagot amiben nagyobb számban tud elszaporodni a nitrifikáló baktérium. Ezek kőzet vagy szinterezett üveg alapú anyagok.
Ezek az anyagok végzik a biológiai szűrést ebből a több sem sok./időközbe látom ment válasz mástól is, elkezdtem ,de nem nem jutottam a végére ennek.

-
Assimilator
őstag
válasz
Silentfrog
#20939
üzenetére
Ez amolyan Anci-alternativa?
Mert kinezetre ez nekem sokkal jobban tetszik.
-
flegga92
senior tag
válasz
Silentfrog
#20939
üzenetére
Ajánlom én is ezt a halat. Nekem rókamárna néven adták (bár ha jól látom ugyan az). Az akvárium indítás után az egész háttér ecsetalga lett, vettem ilyen halat és 1-1,5 hét alatt megették az egészet, azután nem jött többet vissza. Sajnos nekem jutott mindkét fajta, pedig a mondta is a néni, hogy sok helyen összekeverik őket. Hát neki is sikerült.
-
havri1
félisten
válasz
Skillet
#20940
üzenetére
A kerámiagyűrű szivacs alá mehet nyugodtan. Szivacs felett semmit se ér. Biológiai szűrésnek harmat, inkább mechanikai szűrőanyagnak felel meg. ( megkockáztatom, hogy pár darab siporax nagyobb biológiai felülettel rendelkezik, mint 1 l kerámiagyűrű)
Tehát a felső kosárban a perlon alatt mintha nem is lenne benne.Belső szűrő, ha havonta mossátok, szintén csak mechanikai szűrést lát el, ill a vízmozgást segíti elő.
Kérdés, kell e, szükség van e rá?Tudom, sokan köpködnek az UV-re, de amióta nálam rendszeresen üzemel (éjjel 3 órát), semmi, azaz semmi algám nincs.
A pontalga is megszűnt, és az induló egészséges zöld algám a köveken is visszahúzódott.
Gyakorlatilag a spórákat szétlövi a vízben, nem tud kialakulni. -
Skillet
addikt
válasz
Silentfrog
#20938
üzenetére
elég a külső is? értem. de anno mindenki azt mondta, hogy nincs olyan, hogy túlszűrt víz. nyugodtan hagyjam bent a belsőt is
ráadásul 3 napja vettem bele motort. adjam el? 
marad
a külső szűrő pucolását kb 6 havonta szoktuk megejteni.
a belsőt gyakrabban. talán havonta. már nem emlékszem. vissza kell még állni rá.
esőztető van a külsőn, ja, de épp azt beszéltük a többiekkel, hogy talán ki kellene próbálni a lily pipe-ot.
gyárilag az elrendezés úgy van a szűrés irányának megfelelően, hogy az alsóban van szivacs és lávakő. a másodikban csak lávakő és a felsőben pedig csak kerámiagyűrű (talán vmi hobby absorbex) és annak a tetején pedig egy vékony perlon. eddig mindenhol ezt a felállást olvastam, hallottam. először szivacs (itt fennakad, aminek kell), aztán jön a többi.
amúgy dugig van anyaggal a szűrő. az egyedüli gondolatom az volt, hogy a középsőben a lávakövet lecserélem siporaxra, vagy ilyesmire. a hasznos szűrőtérfogat elvileg 7,5 liter. biztosan. még sosem mértem. akkor kellene a középső tálcába vagy 2 liter siporax.kaját nem kapnak sokat. szerintem. nincsen kajamaradék az akiban. amúgy az kb jó, ha heti egy napot (nálunk a vasárnap) koplalnak a halak?
tápozás még a kérdés. napi vagy heti rendszerességgel menjen. most hetente szoktam tápozni, vízcsere után.
a kipucoválást megejtem, aztán jöhet bármi más. a talajt átforgassam kicsit porszívóval? -
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Skillet
#20936
üzenetére
Az Crossocheilus siamensis / Sziámi algaevő - Sziámi ormányos márna/ megeszi ezeket az algákat.
Nem drága de vigyázz rá, mert van tök ugyanilyen kinézetű hal!
A fekete csíkot kell nézni az oldalán ami a farokúszója végéig tart.
Tehát van csík a farokúszójában. aminek nincs az nem eszik algát és harcias is.
Ő kell neked. 120 literre 3 darab max, mert nagyra nő!
Ő a hamis sziámi, ő nem eszik algát
-
Silentfrog
Topikgazda
válasz
Skillet
#20936
üzenetére
Hopssz nem láttam!

Tehát egy 120 literes medencére baromi felesleges az Atman 1200 mellé még egy belső szűrőt is tartanod.
850 litert vizet forgat valósan tiszta állapotba és belefér vagy 10-12 liter szűrőanyag.
Tehát a belsőt vedd ki, fölösleges.
Ha jól látom esőztetővel használod a külsőt, ez így tökéletes.
Ha a szűrőt szétszeded és kimosod akvárium vízzel akkor a a szűrőanyagok sorrendje úgy legyen, alólról felfele , hogy kerámiagyűrű, durva szivacs , finom szivacs lávakő és mivel erős a szűrő így legfelülre rakhatsz perlont is.
Ha kész akkor csak akkor szedd szét legközelebb ha már alig nyomja a vizet az esőztető. Ez nálad az akvárium méretét és a halak számát nézve lehet, hogy csak 3-6 hónap múlva lesz.
Vízcsere heti 30% nem kell több.
Carbo mehet bele de az ecset algát nem fogja megszüntetni, max visszaszorítja. Ne adagold túl és akkor nyomd a vízbe , ha már megy a világítás. Érdemes felszívni egy fecskendőbe és felesbe akvárium vízzel közvetlenül az ecset algára nyomni. Ilyenkor kapcsold ki a szűrőt!!!
3-4 perc múlva kapcsold vissza.Az etetés az nagyon fontos!
Ne adj nekik többet mint amit egyből meg tudnak enni, inkább reggel este keveset mint egyszerre sokat. Tehát ne kerüljön az aljzatra,és ne legyen az , hogy 5 percig csak nézik, hogy hogy tudnák felfalni.
Esetleg amit jó lenne venned, ha nincs tele a külső szűrőd szűrőanyaggal az pedig a biológiai szűrőanyag!
Ha nem akarsz sokat költeni akkor jó a lávakő is de két liter Filtergranulat vagy matrix trop esetleg sera siporax nem olyan drága.A kivehető tereptárgyakról úgy tudod azonnal eltávolítani az ecsetalgát, hogy beteszed a fűrdőkádba öntesz rá 20%-os ecetet, majd gáztűzhelyen forralt forró/ !!! / vízzel leöntöd. Pár perc múlva leöblíted csapvízzel és mehet vissza az akváriumba. Nem kell sikálni. az alga szinte egyből kifehéredik, 2 nap alatt az ancik megeszik! /vagy eltűnik magától nyomtalanul. Ezt nem sikerült kilesnem
/ -
Osynho
addikt
válasz
krisztyann
#20932
üzenetére
Köszi, akkor külön üvegben lesznek.
FBS száradásra valami ötlet? Összeraknám a berendezést, ha rábólintotok.

-
Skillet
addikt
válasz
Silentfrog
#20935
üzenetére
#20907. hsz-em. képpel és infókkal nyitottam.

-
Silentfrog
Topikgazda
-
Skillet
addikt
válasz
jegenye77
#20925
üzenetére
akvapóniáról most hallok először. elolvasom majd a cikket, meg amit lehet a témáról.
amikor még csak a belső szűrő volt, egyértelmű volt, hogy ment. amikor jött a külső, nekem egyértelműnek tűnt, hogy attól még mehet az is tovább. és ahogy írtam is, mi úgy láttuk, hogy amikor a belső szűrő motorja meghalt, utána erősödött fel az algagond. gond volt addig is... de szerintünk rátett egy lapáttal.
a másik meg, hogy csak úgy, funkció nélkül ne álljon ott a sarokban a szűrőház. kivenni meg nem lehet, be van ragasztva. ja, és a fűtőszál is a házban van. max önmagát melegítené, ha nincs bent szivattyú.
mindegy is. jól elvan az ott. majd ha egyszer építek egy akit, abban nem lesz.
világítás: 2 cső volt. aztán az algák miatt lett kiszedve az egyik, sacc egy éve, hátha visszaszorulnak. nem tették. ugyanolyan.carbo-t régebben vettem, használtam... nem voltam elájulva tőle. megjegyzem, akkor is volt bajom az algával. igazából, szerintem algin regular mellett is volt gond

meg úgy hiszem, enélkül is meg lehet oldani ezt a dolgot. más sem adagol carbo-t, még sincs algája.
a növényeim meg egész kellemesen éreznék magukat, ha nem lenne alga. szóval...
ha meg csak azért venném, hogy az algára locsoljam... nem kell. leszedem az algákat manuálisan.
az lenne a lényeg, hogy utána vissza ne jöjjenek. de ha azt mondjátok, hogy toljam... akkor veszek egy flakonnal, és hajrá. melyik márkát érdemes? anno az easy life easy carbo-t vettem. most 1 liter 5e ft. hátha lesz most vasárnap terraplázán is.
fonal és ecsetalgára is ugyanaz jellemző? egyszerre jelennek meg?
azt elfelejtettem, hogy fátyolosodással is volt gondom, de egy felszínleszívó megoldotta.
gondoltam megemlítem, hátha ennek is van jelentősége.
algák eltávolítása, vízteszt, lily pipe? no meg carbo
ezeket érdemes első körben?
ha igen, milyen teszteket kell venni? még sosem vettem ilyesmit. -
-
q1w21
csendes tag
válasz
samu2062
#20923
üzenetére
Mielőtt megvennéd a bettát nézd meg ezt a videót. Kicsi akvárium és szinte semmi búvóhely.
-
q1w21
csendes tag
válasz
samu2062
#20923
üzenetére
Ha elég nagy lenne az akvárium és sok növény lenne benne ahol eltudnának egymás elől bujkálni, nem piszkálnák egymást. Sajnos kicsit kicsi a 45 literes akváriumod. Ha hím bettát veszel és ösztönösen elkezd habfészket építeni valamelyik sarokban, azt a területet védeni fogja és elkergeti onnan a guppikat. Ha a guppiknak nagy uszonyaik vannak, a betta lehet, hogy az ellenséget látja majd bennük. A betta nagyon szép és érdekes hal, hajlékony, bebújik minden kis lyukba ha vadászik és hátrafelé is tud úszni. Ha veszel egyet, lehet jobb lenne egy nőstényt venni, azok is szépek, bár hallottam olyat, hogy a nőstények is lehetnek agresszívek. Ha ragaszkodsz a bettához, akkor az állatkereskedésben olyat válassz ami társas akváriumba van téve, így tudod hogy nem agresszív. Szoktatva van másfajta halakhoz. Sok helyen nem csak külön kis aksiba teszik, hanem neon vagy más halak mellé is beraknak egyet-egyet. A neonok és más gyors halak könnyen eltudnak menekülni ha a betta odacsíp, de a nagy uszonyú guppik nem biztos, hogy tudnak gyorsan menekülni.
-
Osynho
addikt
Hello!
Lenne pár kérdésem:
Összeragasztottam pár bazalt lapot fbs-sel, miután megkötött mennyit kell áztatni, mielőtt visszamenne a helyére? Vagy nem is kell külön áztatni?Profitot és liqui carbot adagolok naponta. Egy fél literes üvegben szoktam összekeverni őket. A kérdés, hogy ha elutazok, összekeverhetem-e előre a kettőt, hogy a család egy tagja csak beleöntse a távollétemben?
112L-be milyen halat érdemes még tennem, ha jelenleg van 4 páncélos harcsa, 4 szifó és 8 szumi? Vagy elég ennyi? Sziámi algaevőt vennék, de egyelőre nem kapni errefelé, illetve serpalazacra gondoltam, azok szimpik.

-
jegenye77
addikt
válasz
turbulencia8
#20926
üzenetére
Sajnos nem ismerem ezt a technológiát.
Hallottam már valamit róla de nem értek hozzá.
Azt hiszem itt az ideje, hogy áttanulmányozzam a dolgot
-
válasz
Skillet
#20922
üzenetére
Én se értem minek a belső szűrő. Én először azt kapcsolnám ki, vagy legalább az áramlást úgy irányítanám hogy a talajt ne tudja kavarni. Ezután manuálisan leszednék minden ecsetet. Carbot miért nem akarsz adagolni? Közvetlenül az ecsetre fecskendezve igen hatásos. Az esőztetővel szembeni oldalon mennyire mozognak a növények? Ha nagyon, lehet azon is folytani kéne kicsit.
-
turbulencia8
addikt
válasz
jegenye77
#20925
üzenetére
Az eros aramlas nem mervado szerintem. Amikor megepitettem az akvaponiat (elotte sem csereltem vizet legalabb 4 evig), nekem is viszonylag sok ecsetalgam volt. Kb. 3 honap alatt beindult a szobai futoka, es az ecsetalga nagy darabokban fokozatosan levalt az anubias levelekrol, es 5 honap alatt teljesen kipusztult. Egy darabig meg volt az uvegen nemi pontalga, mar az sincs. Masfel-ket havonta mutragyazok komposzt-oldattal, mert szinte nulla a nitratszintem, pedig a iden meg a kulso szuromet sem takaritottam.
-
turbulencia8
addikt
válasz
Skillet
#20922
üzenetére
Ha építesz néhány ezer forintból akvapóniát, elfelejtheted a vízcserét, siporaxot és az algásodást is. Nekem másfél éve hibátlanul működik a rendszer.
-
Skillet
addikt
Köszönöm mindenkinek.
Azt tudom, hogy nem lesz egyszerű menet. Legszívesebben vagy belelocsolnék valamit, amitől kinyúvad az alga, vagy restart. De mindkettő bajos. Előbbi azért, mert halak is vannak. Ha csak növények lennének, megoldás lehetne... talán.
Utóbbi is megoldás, de csak ideiglenesen. Újra elő fog jönni az alga.
Szóval ki kellene irtani, de ügyesen, vegyszerek nélkül. Nehéz ügy. Ahogy írtátok is, hiába változtatok valamin, hosszú hetek, vagy hónapok is eltelhetnek, mire látok valamit... vagy nem (még akkor sem).
A linkelt fórumot olvastam korábban is, de most is átfutottam.
"Megfelelően beállított CO2-vel nem nagy ellenfél az alga." No. Hát én nem tervezek nagynyomású rendszert összehozni, de semmilyen más formában sem kívánok szenet juttatni a növényeknek.
Így ez kilőve.
Amit imádok. Unokaöcsémhez került sok évvel ezelőtt a régi, 60 literes akim. Egy apró belső szűrő van benne, valami sárgás fingnyi világítás meg egy fűtőszál. Kb havonta ha kipucolják azt a csöpp szűrőt és friss vizet is akkor kap az aki. Tápozás semmi. Ennek ellenére sincs nála alga
semmilyen. Növény nem sok fajta van, de ami van, az jól elvan. Én meg azon kell agyaljak 1700L/ó szűrés mellett, hogy pakoljak-e egy valag siporax-ot a külső szűrőbe. 
Pár apróság. A 40watt (6500k) t5-öt hagyom. Nem változtatok rajta, hacsak nem kimondottan ajánlotok valami más fénycsövet.
A külső szűrőben alulról felfelé: nagy szivacs + lávakő. Második szinten csak lávakő, harmadik szinten valami siporax szerű izé, de nem az, +perlon. Vegyek siporax-ot a lávakő helyett?
Az esőztető picit a felszín irányába van állítva. Állítsam még feljebb? Vagy rakjak be helyette lily pipe-ot? Adtak anno a külső szűrőhöz azt is. Itt porosodik, még nem használtam.
Hetente van 50% vízcsere. Csináljam heti 2x?
Tápozás nem sok. Vízcserénél szoktam. Változtassak?
Mivel úgy rémlik, hogy a belső szűrő halála előtt valamivel kevesebb volt az alga, ezért vettünk bele újra motort. És talán ezért gondolom azt, hogy a szűrésen kellene változtatni. Van némi fonal alga is a rengeteg ecset mellett. A kettő együttes megléte nem szűkíti le picit a teendők listáját?
Viz: nem sokat tudok a budafoki vízről. Kemény.
Az akvárium vizét soha nem mértem semmivel, max hőmérővel
Bemérjek rajta pár dolgot? Ha igen, miket? Mi miatt lehet ennyi ecset és fonal?Szóval
összegezve... azt hiszem nem indítom újra az akit, egyelőre. De ami algát csak látok, azt megpróbálom levakarni. Ezen felül? Mi legyen a következő lépés?
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
Nem tudtam, hogy van itt akis fórum, igyekszem köztetek maradni
-
farkas26
tag
válasz
Skillet
#20907
üzenetére
Készülj fel rá,hogy kemény és hosszú harc lesz az ecsetalga ellen.
Keresni kell az okát,de ha változtatsz valamin mindig csak egyszerre csak egy dolgon és várj.
Ez egy türelem harc lesz.
A növényekről a legtöbb algás részt vágd le.Itt bőveben ecsetelik a problémát:[link]
-
flegga92
senior tag
válasz
Daywalker
#20918
üzenetére
Köszönöm! Úgyis át lesznek telepítve ideiglenesen egy kissebb akváriumba míg a mostani kész nem lesz. Remélem nem lesz gond hogy más víz lesz. Emberi fogyasztásra alkalmatlan a melóhelyen lévő víz. (nincs elég vízfogyasztás és sokáig áll a víztoronyban, bár ez a halaknak csak jó)
-
flegga92
senior tag
válasz
Daywalker
#20916
üzenetére
Nem a szokásos klór szaga van hanem inkább a hipóhoz hasonlít. Szomszéd tömbben lakik a kollégám neki is kipusztult a halállománya, illetve a hüllői is elég szarul néznek ki. Melóhelyen ahol saját kút van, ott sem a hüllőkkel sem a halakkal nincs semmi gond. Környéken cserélik az ivóvízhálózatot. Eddig mosatás után 2-3 nappal cseréltem csak a vizet, jobban nem tudom kitolni, mert hetente mosatnak... Békéscsabáról van szó, hátha valaki van innen a fórumon.
-
flegga92
senior tag
Az aquatan kiszedi a vízből a hipót? Engedtem cserevizet de eszméletnem hipó szaga van... Most már biztos vagyok hogy ettől pusztult el a halak nagy része...
-
HTCX715
tag
Sziasztok!(rég jártam erre...)
Sajnos költözés miatt fel kellett számolnom az egyik akváriumomat. Így feleslegessé vált egy csomag növénytáp.
http://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-noveny-wellness-csomag-kedvezmennyel.html
Ez lenne az. Teljesen új, bontatlan üvegek, valahol a blokk is megvan megvannak. Ha valakit érdekel bolti ár alatt odaadom. Privátban lehet érdeklődni.
A cuccli most Karcagon van, de Kecskeméten és esetleg a köztük található útszakaszon is személyesen átvehető. -
Silentfrog
Topikgazda
válasz
havri1
#20911
üzenetére
Régebben több hal volt és sok fa. A fáról mindig jöttek le darabok kezdetbe , és az eltömte a szűrőt. Volt, hogy havonta szét kellett szedni a Tetratec 1200-at mert alig nyomott vizet. Most csak egy két fa darab van az akváriumba az anciknak, hogy tudjanak mit csócsálni. Most kb 2 hónapja volt szétszedve,és még nagyon jól nyomja a vizet.
-
havri1
félisten
válasz
Silentfrog
#20910
üzenetére
Mostanában..? Milyen időközönként szeded szét a szűrőt? Minek?
-
Silentfrog
Topikgazda
Az ecset alga egy mocsok dög, nálam jellemzően ott alakult ki ahol erős volt az áramlás. Mostanában ritkában szedem szét a szűrőt, és kisebb a vízmozgás. Mostanában egyre kevesebbet etetek száraz eleséggel, többnyire fagyasztottat kapnak.
Egy két hónapja nagyon visszaszorult az ecsetalga.
-
-
Skillet
addikt
sziasztok

ez lenne az akváriumunk. 100x30-as. 40cm magas. 120L. (Juwel rekord 120)
van egy 1200L/órás, atman külső szűrő és egy 500L/órás gyári juwel belső szűrő.
a belső most új. egy évig biztosan nem volt, mert meghalt.
világítás régebben 2x39w t5 6500k volt. most csak az egyik cső van bekötve.
tápozás megy makro/mikro.
a nagy gond az, hogy sok az ecset és fonál alga. háttéren, növényen, vasfán. vettünk anno 2db valamilyen algázó halat, de szerintem megette őket az alga, mert sacc 1 héttel később már nem találkoztunk velük többé
vegyszert nem locsolnánk be... egyelőre. ki kellene találni, mitől tetszik nekik itt nálunk.
sajnos a növényeket is beszövik, megfojtják.
a csapat amúgy, kb:
2 anci, 4 corydoras, 1 kuhlikuhli, többi túlnyomóan lazacféle. serpa, perui császár, neon... de vannak ékfoltos razbórák és dániók is.
srácok, tippek kellenének, hogy merre induljunk el algagyilkolás tekintetében
köszönöm. -
Daywalker
addikt
válasz
flegga92
#20905
üzenetére
Én múltkor egy 250 l/h-s szivattyút tettem be csak kíváncsiságból a háttér mögé a 120 literesbe, és jobb lett, de még mindig nem kapott fel mindent (ez 60 magas akvárium, másképp alakul picit az áramlás), szóval én egy 500-600 liter/h-val tervezek, és majd azt fojtom vissza ameddig kell. De én szerintem maradok az Eheimnél, azzal még sosem volt gondom (kopp-kopp).
-
flegga92
senior tag
válasz
Daywalker
#20903
üzenetére
A cikk írója is írja, hogy levette minimumra a szivattyú teljesítményét így én úgy érzem elég lesz. Emelési magassága 10 centivel alacsonyabb mint a gyári érték. Nekem most kéne megcsinálni mert a halállomány eléggé megfogyatkozott... (szerintem köze van annak, hogy a környéken megy az ivóvízhálózat korszerűsítése és minden ütemnél benne vagyunk a mosatásban. Hetente -1 hal, jellemzően vízcsere után. Hiába megy a cserevízbe 2-3x több aquatan úgy látszik nem segít)
Most egy rákos akvárium van tervbe véve. -
AndrewTdi
addikt
Sziasztok!
Van egy kb 10cm-s egészséges Stendhalom. Ingyen is megválnék tőle. Érdekelhet valakit? Gödöllő.
(nem postázom)
-
flegga92
senior tag
Ez ránézésre milyen szivacs lehet?
Ilyet Szeretnék csinálni lehetőleg minél olcsóbban (~13 liter férne el az pedig más anyagból elég húzós lenne). Emellett menne egy Tetra ex700 as és inkább azt tölteném fel szűrőanyagokkal és a szivacsokat kidobnám belőle.
Az alacsony költségvetés miatt egy Resun SP-800 (2100 Ft) as szivattyút néztem ki ez kb teljesítményben hasonló mint a cikkben említett Eheim (6000 Ft). Nyilván nem fog annyit menni, de ha a gari után megadja magát inkább venni fogok egy márkásabbat.
Cikkben is említve van, hogy a gyári tető belső csöve sajnos erre a részre világít, nálam is ez a helyzet áll fent. Tervbe van véve normálisabb világítás de egyenlőre valami vényvisszaverős megoldáson gondolkozom, hogy mégse menjen kárba az a kevés fény. -
laspring
tag
válasz
bringasisti
#20899
üzenetére
Értem én hogy teljes parazita írtás, de azt hogyan kell? Nincs tapasztalatom ilyemsiben.
Kell vmi szer amit belocsolok a vízbe, vagy külön kell vegyem a beteg halat (na az szép mutatvány lenne)?
Új hozzászólás Aktív témák
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- eGPU tapasztalatok
- Sorozatok
- QWERTY billentyűzetes, üzenet-fókuszú androidos mobil a Clicks Communicator
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Milyen videókártyát?
- Arc Raiders
- Kés topik
- További aktív témák...
- Vadonatúj, bontatlan iScooter i9Max elektromos roller, 1 év gari 35 km/h
- Nagyon szép, fehér Jura Impressa J5 automata kávéfőző profi cappuccino fejjel
- Új! AKRacing Premium Master gamer szék
- Philips Lattego EP5345 Szervizelve I Megkímélt állapot I Tejes kancsó I Garancia I Beszámítás
- Eladó új, hibátlan állapotú, EGYSZER SEM HASZNÁLT ASUSINSEARCH OF INCREDIBLE EXTERNAL SLIMDVD-RW SDR
- Felsőkategóriás AMD Gamer PC-Számítógép! Beszámítás! R7 9800X3D / 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB SSD!
- Apple iPhone 13 Mini 128GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad V15-IIL: i5-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3050
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


Én fecskendővel adagolom.
Ezek úgy fel tudnak idegesíteni...


,és még garanciálisan vissza tudom küldeni csak addig is kéne valami a helyére. Természetesen a postát én állnám,és ahogy vissza jönne az enyém már küldeném is vissza.

Jött 5 szivárványos guppi, majd csinálok képet.




