Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz S_x96x_S #6324 üzenetére

    Érdekes pont, köszi a hivatkozást. Szóval nem csak a plusz logisztika és összeszerelés növeli a költséget a chipletes megoldásnál, de vélhetőleg a nagysebességű kapcsolat szükségessége miatt is drágább, illetve rejtett költségként jelentkezik a selejtarány növekedése is.
    Én is egyébként ilyesmikre gondoltam még itt is: [link] . :)

    #6327 Petykemano : "Az intelnek ilyen szubstrát árak mellett hogy éri meg $100-200-ért adni az i3-t?"
    Ilyen nagy volumenű, agresszívan árazott terméknél minden apróság számít...
    Pl. hogy a jelenlegi tudtommal mindössze 6 nagy magot és agyonvágott IGP-t tartalmazó verzió alig nagyobb a Renoir-nál (156 vs. 162mm2), tehát alapból relatív olcsón gyártják, nem kell hozzá különleges szubsztrát, összeszerelés, logisztika (a Renoir-nak sem persze), és így jó áron értékesíthető a teljes hatmagos verzió (pl. i5-12400) selejtje. Ezért írtam #6321, hogy technikai/gyárthatósági oldalról a Cezanne 180mm2-en lenne ezzel igazán versenyképes, csak vélhetőleg nem érné meg ide olcsón kiszórni, amikor más piacokon jóval magasabb pl. az erős IGP hozzáadott értéke.

    #6328 carl18: Engem nem vettek meg az E-magjaikkal, lásd utolsó bekezdés #6183. :N Rakhatnak bele 32-t is, akkor sem. Ezen jót nevettem: "Does the “E” then really still stand for “Efficiency” and not rather “Error” or “E-Waste”? Wouldn’t a CPU with only P-cores and AVX-512 be the far more economic and ecological approach?" [link] :C

    "én például belépő szintre el tudok képzelni egy 8 magos "E-Core Celeront"
    Elképzelni én is el tudok ilyet, csak sikítva menekülnék előlük. :C Notebookokba kapható is volt hasonló 4+1 maggal [link] . Korábban a négymagos Pentiumok/Celeronok is ilyenek voltak, csak akkor még nevén, Atomként futottak ezek a magok. Nem csoda, hogy csak csendben mutatták be [link] ... ;]

    "A Zen 4 utodja már hasonló hibrid kialakításban fog megjeleni mint a intel."
    Szerintem épp ellenkezőleg, másfajta hybrid kialakítás várható, nem hasonló. ;)

    Nem vitatom, hogy a big.LITTLE jelentősen hozzájárulhat a jövőben ahhoz, hogy egy CPU egyszerre lehessen sok szálon terhelve és kevésen is optimális, ugyanakkor ehhez szoftveres támogatás és megfelelő architekturális háttér is szükséges. Jelenleg szvsz egyik sem adott.

    "Az alkalmazáson meg szép úgy is elkezdenek majd rájuk is portolni."
    Ennél lényegesebb dolgokra sincs sokszor elég tapasztalt fejlesztő és pénz.... :N

Új hozzászólás Aktív témák