Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Z10N #39118 üzenetére

    "Milyen megemelt frekvencia?!"
    Az, hogy videolejátszás vagy multimonitoros módban az üresjárati órajelről az általad írt 5000Mhz-es órajelre emelte meg a memória órajelét ami fogyasztásban bő 50W-ot lökött feljebb a fogyasztásmérőn. Több, mint a másfélszeresére emelte az i5-ös gépem üresjárati fogyasztását, vicc.

    "Az uvd orajeleit nem tudom, de azt eleve vissza kell fogni es force-olni kell."
    Yepp, ezt tettem én is, de ez is egy vicc. Így nem +50W-ot kért, hanem mondjuk csak a felét, mert azért túlzottan nem vihetted le a memória órajelet, mert azt sem szerette ám.

    A Polarisoknál azt nem sikerült tökéletesen megoldani, hogy ne zabáljon videólejátszásnál és multimonitornál. A Scorpion a 384 bites buszhoz képest teljesen takarékosan játszik le videókat, tehát ott úgy tűnik már vették az akadályt. Az új, Polaris20 köztes memória módja már egész jó, ott 8Ghz helyett (de csak egy monitorral, mert a multimonitor móka maradt, lol) már tudja videókhoz csak 1Ghz-en járatni a ramot, vagy akár még annyin sem, így max 20W ideális esetben a videólejátszás. Az is még a duplája annak, amit a konkurencia már évekkel ezelőtt hozott (GTX980 durván 10W), de már egész elfogadható.

    Én ezekről beszélek, amiket Te is elismersz, hogy ezek el vannak faragva, ha kihozod a nagy Polarist, 512 bites rammal (384bit kevés lett volna, plusz ahhoz nem biztos, hogy GCN-en tudtál volna 48ROP-ot kötni, 64 ROP meg kidobott tranzisztor lett volna memória sávszél nélkül) ezek a problémák nagyságrendekkel súlyosabban megmutatkoztak volna. Ezért is nem látom jó opciónak.

    Értem a felvetésed, hogy a 200 és 400 dolláros GPU között elfért volna mégegy, de gyakorlatilag semmi értelme nem lett volna. Mégpedig azért, mert FHD-re untig elég az Rx580. WQHD-re pedig már nem árt valami komolyabb, oda éppen jó belépő a Vega56. A köztes GPU-val azt érték volna el, hogy FHD-re nagyon sok, WQHD-re meg nagyon szűkös. Amúgy erősen túlzó az ár-összehasonlításod, az Rx580 soha nem volt 200 dollár, egyedül az agyig spórolt referencia Rx480 érte el ezt az árszintet.
    Ha most megnézem, most már kapni 8GB-osat is 200 dollár körül, de már a Vega56 sem 400, hanem inkább bő 300.

    A ZeroCore nem mindenkinél működik jól ez tény, de nekem eddig nem volt problémám vele. Van amúgy rá workaround, akinek pl. olyan lapja van, ami megkotlik tőle. Nálam vígan aludt/ébredt eddig minden kártyám, pedig nem mai csirke az X58 rendszerem. De az előd Z97+i5-4690K-n sem volt semmi gondom vele, se R9 290-el, se R9 280X-el, se utána a HD7770-el, se az Rx560-al, se most az Rx580-al.

Új hozzászólás Aktív témák