Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
CPU visszaírásra. Számos olyan technika van ma, ami nem azért alakult ki, mert ez a jó, hanem azért, mert szűk a CPU és a GPU közötti kapcsolat. Például a GPGPU-culling nem azért terjed a Frostbite, az id tech, a Dunia, stb. motorokban, mert annyira szuper minden kivágási munkát a GPU-ra rátolni. Bizonyos feladatok jobban illenek a CPU-ra, de hiába gyorsabb ezekben, ha közben a pipeline egyirányú, tehát a visszaírást mindenképpen el kell felejteni. Ebben az esetben az dönt, hogy összességében mi a gyorsabb. Ha egy adott feladatban mindent a CPU csinál, vagy ha mindent a GPU. Az teljesen mindegy, hogy a hibrid modell sokkal jobb lenne, mert kevés hozzá a PCI Express. A GPGPU-s irányokkal sem lépünk igazán előre, csak nem a bal kezünket harapdáljuk, hanem a jobbat. Utóbbi pedig picit jobb, van aszinkron compute lehetőség, tehát ez még fejleszthető. De következő körben már tényleg nincs hova lépni. Muszáj magát az alapproblémát kezelni, vagyis a szűkös buszt. És ezen a primitive shader sem igazán segít. Az is csak egy 2000-es években kialakított rendszert cserél jóval modernebbre, nyersz vele maximum egy-két évet, de nem fogja önmaga megoldani a szűk busz problémáját.
-
TTomax
félisten
Értsd márt meg hogy ez nem azért van mert elég a PCI-E bus,hanem azért mert a programok igy vannak megirva,de sokkal többet ki lehetne hozni ha nem így lennének.
PUBG,ugyan....az a 30millió user nem ennyi gépet jelent vagy felhasználót söt egyik re sem igaz. Míg a 10 millás PS4 cím közel valósan ennyi gépet,és usert jelent.Azért mert egy kínai internetkávázóban naponta azonos gépröl loginol 6-10 emberke,míg PS4nél ez az opció nem játszik.Ráadásul az eladási szám is csalóka,hiszen millió-számra vannak a cheaterek PC-n akik akár már az 5. 10. accountjuknál tartanak, vagy bannolva vannak mert pénzt próbálnak farmolni...Mit gondolsz miért lehet a mai napig az eladási listák csúcsán?Ne nagyon támaszkodj ezekre a számokra,félrevezetőék.
-
Puma K
nagyúr
Nem jó az utolsó link.
De ez már jó: PC had more “good” exclusive & multi-platform games than any console in 2017
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- GIGABYTE AORUS RTX 4070 Ti ELITE 12GB - 20 hónap garancia
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Sapphire Nitro+ RX 6700XT 12GB Videokártya!
- ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3090 24GB GDDR6X
- Gigabyte RX 6800 16Gb Aorus (LCD kijelzős)
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- Bomba ár! Dell Latitude E7270 - i7-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 XC 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest