-
Fototrend
Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.
Új hozzászólás Aktív témák
-
kgymac
őstag
Sajnos ennyire érteni fognak hozzá, ha nem ad-hoc próbálkozók. A gravitybox is csak kb. 4 másodpercig fogja feltartani (3mp, amíg rájön, hogy hiába nyomja a power-t a lock screenen), aztán már hámozza is ki az aksit.
A reset nem fogja kiütni a védelmet, de egy kis időt fog nyerni, hogy addig se szóljon, amíg letépi a hátlapot..
Ha hozzáfér a reco-hoz, már el is lehet felejteni a védelmet. Egy wipe data, cache, dalvik cache után csak akkor marad meg, ha a /system-be vagy az abból nyíló könyvtárba lett telepítve (bár a nyáron sokan panaszkodtak, hogy sikertelen volt a root, mert tele volt a /system, így erre kicsi esély van. Kaspersky és a Cerberus is /data-ba települ). Azt meg egy új rom feltolásával megoldja. Talán lassít egy kicsit, ha PMT-s scattere van a telcsinek, mert nem fog bármit feltenni az spft, de hamar fog találni hozzá valamit a needrom-on.
Sajna a gugli eszközkezelője sem fog sokat érni. Max ha törölni akarod a /data-t vagy az sd-t (ehhez azért valamilyen kapcsolódás kell (sim/wifi), lehetőleg a próbálkozások előtt). Nekem úgy tűnik, az adattörlés fontosabb volt, mint az, hogy ne érje meg elcsaklizni a telefont. Hová is lett a régi telcsik sim kezelése ? A droid pin2-ről, telefonkódról nem is hallott, egy sim telefonhoz kapcsolásáról már ne is beszéljünk... -
hevizms
addikt
válasz
Laza... #68177 üzenetére
Azért ne halgassuk el a Hongmi "zajos" videó készitését.Az nem éppen dicséretére váló dolog.
Meg hát az akkuidő.
Na az sem valami hú de nagy.Ezenkivül viszont minden patent.
Az összeszerelése,az anyagminősége,a fénykép készitése,a GPS,ez mind mind klafa.
MIUI nekem nagyon nem akart bejönni elsőre,de ma már annyira megkedveltem,hogy már nem is cserélném le. -
albinolynx
senior tag
Jiayu G2-t szeretnék cserélni a közeljövőben.
Ami fontos a számomra:
- stabil működés
- ips kijelző, 5" felett (5.3 - 5.5 között valahol)
- 4 magos cpu, 1GB ram
- gps nem lényeges
- előnyös lenne, ha lenne led vaku (zseblámpa funkciót néha hasznos)
- letisztult forma (note 2 klón, vagy hasonló, mint a jiayu g2 - SG3 forma annyira nem jön be, inkább a sarkosabb)
- előlapi kamera ha lehet ne legyen, elég a hátlapiMit ajánlanátok 30.000-40.000,- Ft környékén?
-
ttomcatt
csendes tag
válasz
diegho #68193 üzenetére
Upszi... :-(
nem valami fényes... vagyis túlzottan is... :-)
Igazából engem elsőre a testvére, a Doogee DG350 fogott meg és mivel arról még nem sok infó van, gondoltam ez hasonló opciókkal bír... de remélem az legalább ebben a funkcióban jobb...Mindenesetre köszi a fáradozást! :-)
-
-
Samus
addikt
válasz
Laza... #68185 üzenetére
Egyelőre egyik sincs, csak mivel nem vagyok az a csere-bere ember, egy jó ideig megtartanám, ezért járok ennyire utána. Viszont nem értem hogy jön ide a fullHD felbontás. A W200S és a Hongmi is 720p-s, IPS paneles.
Arra válaszoljon valaki, hogy a THL mennyire foglalkozik a telefonjaival, várható-e 4.3, vagy KitKat, vagy milyen a közösség, a főzött ROMok minősége?
-
Laza...
addikt
Az 5" az érződik 4,7" után is, ez tény. A felbontás ugyanakkor nem (HD vs full HD). A MIUI-val semmiféle hátrányt nem érzek, igazság szerint minden más nálam "fapados" ehhez képest. A google szolgáltatásaival sincs semmi gond (mi lenne?). Ráadásul nagyon is fejlesztik, csak győzd követni a mindig legfrissebb verziót (én nem frissítek hetente, minek?)
De ha Neked megfelel, akkor amen, szeresd a telód és ennyi. Csak azért nyilatkozok így, mert elég sok teló megfordul a kezemben, van összehasonlítási alapom. Nálam fontos a GPS és a kép minősége, minden más ez után jön
-
dReFiX
senior tag
Az a baj ezzel a kérdéssel, hogy minden kollégának a sajátja felé húz a szíve, aztán nem igazán kapsz objektív választ, szerintem száraz adatok és a tesztek alapján saját magad döntsd el.
Én személy szerint a w200s-re tettem a voksom több hét vacillálás után, főként a forma, sebesség és a kijelző miatt, jövő héten érkezik.
-
diegho
nagyúr
No, amint feltöltődik folytatom az Iocean X7 HD tesztelést!
Samus van nálam W200S, eladó is, de kérdezz priviben nyugodtan amit csak akarsz és letesztelem! A telefont csak teszteltem, de kérésre valakinek 2 játékot feltoltam és leteszteltem (a másodikat majd ma este).
-
Samus
addikt
válasz
Laza... #68177 üzenetére
A fotózás fontos, a GPS annyira jó a THL-ben is, amennyire nekem kell (Maps és Navigon navigáljon, kb. ennyi), viszont a THL 5" kijelzője jól jönne. A Hongmi tetszik formára, csak félek a MIUI-tól (azt hittem, hogy rendes androidból lett, nemrég tudtam meg, hogy az AOSP-ből fejlődött ki), és attól, hogy gondom lesz a Google szolgáltatásaival. Nagy részét aktívan használom, ezért fontos ennyire a jó integráció...
-
Laza...
addikt
válasz
blueye #68179 üzenetére
Volt már a kezeim között. Nem rossz, de csak akkor ha nincs MELLETTE egy Hongmi! Nem az a fontos hogy 3 vagy 5mp alatt fixál, hanem ugyanott hány holdat lát, ebből mennyi a fix. És mikor a ThL eldobja a jelet, a Hongmi még simán stabil. A kép pedig amit a két teló készít, az két külön kategória, bocsi
Az 1GB RAM nekem még mindig elég volt, még 1 évig tuti elég is lesz (kevés játék, 4 email fiók szinkron, Xioami fiók szinkron, skype, Viber folyamatosan futnak)
-
Evita85
tag
Sziasztok! Neo n003as készülékről mi a véleményetek? Adatlap Fotó és gps esetén
-
Samus
addikt
válasz
WOT-H-A-C #68171 üzenetére
Oké, memóriában és akkuban van különbség (és videófelvételben), és a belső tárhely a W200S-nél fix (nekem szerintem elég az a 6+22 giga), cserébe közel 50 dollár a különbség.
Tehát a kérdés továbbra is adott... W200S vagy Hongmi?Azt viszont magyarázza el nekem valaki, hogy a giroszkóp mire jó?
-
Samus
addikt
THL W200S telefonról mi a vélemény, sőt, úgy konkrétan a THL-ről, mint márkáról. 8 magos cucc, fehérben nagyon szép, a bemutató alapján a fényképei is nagyon szépek, igazából ezen leírás alapján Best-buy.
Ez és a Hongmi között vacillálok, ha sikerül eladni a mostani telefonom, akkor benevezek egy kínai csodára.
A Hongmi-vel az a baj, hogy a Xiaomi fórumán is olvastam, hogy sokaknak gondja van a Google szolgáltatásaival (Play áruház például) a teljes Google framework hiánya miatt. Ugyan telepíthető külön, de panaszkodtak, hogy így sem jó, illetve volt panasz a többnyelvű MIUI ROMmal kapcsolatban is (a stock-hoz képest problémásabb, fagy, stb.). A másik nagy gondom, hogy az MTK 6589 miatt 4.2 az utolsó, ami elérhető rá, az sem tiszta, hogy a MIUI-val jönnek-e új funkciók, vagy csak hibajavítás lesz.
Mondjuk a THL esetében sem tudom, hogy számíthatok-e frissítésre...Árban majdnem egyforma a kettő, egyéb specifikációk hasonlóak (kijelző felbontás, RAM). Ahogy nézem, a kamera is hasonló minőséget produkál, bár a Hongmi szenzora kicsit szebb képeket készít.
Arra már rájöttem, hogy nekem mindenképp olyan telefon kell, amin vannak dedikált gombok a rendszer számára, ez a virtuális őrület nem jön be. A W200S gyakorlatilag egy T11 olcsóbban, több műanyaggal.
-
fotosjani
aktív tag
válasz
ronson #68153 üzenetére
Az lehet hogy gyors a Nokia GPS-e, de energia felhasználásban az MTK sokkal jobb.
Most V967S-el szoktam túrázgatni, azt kell mondjam remek.
11órát ment folyamatos navigációval és ebből 8 óra volt a kijelző idő.
A 11órás folyamatos navigációból 3-4óra autós navigáció volt és 7-8 óra gyalogos, egyszer sem szakadt meg a kapcsolat.
Hidd el nem az MTK chip ami rossz, hanem a kisebb gyártók nem fordítanak elég figyelmet az antenna tervezésre.A második félévben megjelenő MT6595, MT6732 és MT6752 rendszerek már GLONASS, Beidou, Galileo és QZSS kompatibilisek lesznek.
A legolcsóbb Glonass képes teló tudomásom szerint a Samsung Galaxy Trend Plus
-
llll
senior tag
válasz
kgymac #68114 üzenetére
hát ha ért hozzá ennyire signor lakatos, akkor igazad van
egyébként bocs az offért, de ha már itt tartunk akkor 1 ilyen reset kiüt mondjuk 1 rendszer szinten beépülő avast anti-theftet is?
(de akárhogy is ha elkezdem szirénáztatni, akkor az akksi kikapása opció mindenképpen kiesett)
-
kmarci25
veterán
Magyarországon sok lehetőséged nincs, de ezk közül a PCland ész ipon is megbízható.
-
SGyul
csendes tag
Tudnátok nekem ajánlani helyet hol érdemes, hol a leg megbízhatóbb hely ahol vehetnék (vagy rendelhetnék) egy HTC One dual sim-es telefont?
-
Víz Elek
senior tag
No kérem... levágattam a Telenoros sim kártyát, hogy betudjam tenni a wcdma/gsm foglalatba, de ugyanúgy nincs még mobilnetem, egyszerűen nem tudok csatlakozni sehogy sem..
Ügyfélszolgálattal már ma 2x beszéltem, először azt mondták, hogy küldenek egy frissítést a kártyára, hagyjam kikapcsolva 20-30 percig.. megtörtént, de semmi változás..
Most újra felhívtam őket, most azt mondták, hogy nem jól van csatlakozva a kártya, indítsam újra, de még mindig semmi..
-
vapega
tag
Ja és lehet a Hongmi ára esik egy jót..........arra is kíváncsi lennék.
-
vapega
tag
Na ERRE a ZTE vörösbikára sztem sokan leszünk kíváncsiak............
-
Terentius
őstag
Te beszélsz,amikor egy Cubot One/Tronsmart TS7-el rohangáltál,ami a legnagyobb HTC One copy külsőre?Vegyed akkor a qHDt drágán.Cubot is akkora márka mint az Umi vagy a Doogee.
-
ronson
őstag
válasz
blueye #68148 üzenetére
Nekem ne. Tudom miről van szó, illetve nem érdekel MTK Uncle-el való javítgatás és rom cserélgetés.
Egy lumia GPS-Glonass kombóval arról van szó, hogy nincs is értelme annak, hogy "gyors" a GPS, mert gyakorlatilag nincs műhold keresési idő, semmilyen esetben sem.. Ezt keresem, egy olcsó alternatívában androidon.
-
Stafni
aktív tag
Akciòs Newman N2-t adtak postàra màr valakinek? Én tegnap rendeltem.
-
fcsabika1
tag
Szerintetek melyik a jobb ajánlat, ha nem lényeg a dupla sim?
Thl T11 $220 vagy Lenovo K900 $270? -
svgyula
addikt
Szia! Hát valahogy így írtam már erről lehet, hogy nem itt
Ez lenne az occsó verzió a nem nagy(pénztárcával) igénnyel rendelkező vásárlóknak. Mivel a kijelző felbontása alapján ez az MTK6582 simán képes ellátni. Szerintem kicsit későn de kinek a pap kinek a papné nekem meg alánya
-
citkar
addikt
válasz
ronson #68141 üzenetére
Vannak nagyon jó GPS-es MTK-s telók, a Newman K1 is nagyon jó volt, a Hongmi is jó (egyöntetűen, nem csak hébe-hóba egy-egy készülék), gyorsan talál jelet épületen belül is akár és stabilan tartja.
Nem tudom milyen programmal használod, akár megkérhetsz egy tulajt próbálja ki neked, vagy talán élőben is megnézheted, vannak segítőkész fórumtagok.Bár ha UK-ben vagy, egyszerűbb a Dual Moto G.
-
ronson
őstag
Sajnálattal hallom, hogy az 520-nak, nincs alternatívája kínai fronton. Akkor vadásznom kell egy olcsóbb Moto G-t az ebay-en.
Amire nekem kellene az a nagyvárosi gyalogos és tömegközlekedéses navigáció, amire az MTK-ban lévő GPS modul stresszmentesen alkalmatlan.
-
Crytek
nagyúr
Nagy királyság a qhd ig
-
-
-
485
aktív tag
ez is valami új lehet, eddig még nem láttam: http://www.1949deal.com/cubot-s208-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-smartphone-1gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-qhd-ips-ogs-screen-3g-white.html
hogyan lehet a linknek nevet adni, itt látom, hogy úgy csináljátok. valami kéken van kijelölve?
-
ronson
őstag
Sziasztok
Keresek egy Lumia 520, alternatívát a kínai telefonok között, androidos platformon.
Amire szükségem van az legalább 2 magos proci, 512MB ram és ami a legfontosabb az a GPS+Glonass vevő a socban, szóval MTK-s nem jöhet szóba, mert tudtommal egyik sem tartalmazza. -
485
aktív tag
ezt találtam most, elég jónak tűnik: http://www.1949deal.com/doogee-dagger-dg550-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-4-smartphone-1g-ram-16g-rom-5-5-inch-hd-ips-screen-3g-otg-white.html
ja,és megkérdeztem a pandát, hogy van-e ulefone u7 nekik készleten, mivel ma van náluk akcióban.
válaszoltak, hogy "igen van 1 db, adjam le a rendelést"
????!!!!!! egy db? ezek kurva hülyék...
-
válasz
tboy93 #68120 üzenetére
Néhány pontosítás:
- cwm felrakás, biztonsági mentés a ROM-ról
Nem feltétlenü kell ezekhez root, hanem könnyebben végezhető, ha van. (Flashtool-lal mindkettől elvégezhető root jog nélkül).
De abban igazad van, hogy root jogosultsággal sokkal egyszerűbb mindez.- MTKDroidTools apk feltelepítése, GPS EPO beállítása, amivel kb 5mp alatt holdat fognak a telefonok
Valószinüleg a MobuleUncleTools (vagy újabban Mobile MTK tools néven is ismert) apk-ra gondolsz, mert az MTKDRoidTools egy PC-s program.Az átparticionálás is megoldható root jogosultság nélkül, Flashtool és CWM segítségével.
Itt is igaz az, hogy root jogosultsággal egyszerűbb.Nem kötekedés, hanem pontosítás végett írtam le ezeket.
-
fotosjani
aktív tag
válasz
aytukabozs #68119 üzenetére
Hmmm... ebben a formában elég jó ajánlat lenne.
Bár félek mivel nincs "Versand aus DE" telefonok közt.
Nem merném kipróbálni a rendelést.Én is előbb-utóbb szeretnék majd rendelni UMI X1 PRO-t.
Szerintem Best Buy kategóriájában,
HD kijelző és elméletileg a Doogee DG 350-el ellentétben az UMI-ban Gorilla Glass az üveg.Lehet össze kellene hozni egy EU rendelős csoportot mint a T11 esetén.
Mert több db. rendelése esetén jobb árakat lehetne elérni, plusz költségek nélkül.
5db esetén $132
10db esetén $125
20db esetén $120 -
válasz
b0bcat #68123 üzenetére
Igen, de ezt a Zopo zp 990 nem tudja. Én is meglepődtem rajta, az eddigi összes telóm tudta, de a zopo nem engedte áthelyezni sd-re az appokat. (konkrétan nem volt ilyen opció/menüpont) Leszedtem playről különféle szoftvereket, azok sem bírták ezt megtenni nekem. Úgyhogy maradt az átparticionálás.
-
b0bcat
addikt
válasz
muhaha01 #68118 üzenetére
Szerintem egy átlagos júzernek nincs szüksége root-olásra. Magamat ilyennek tartom, és az eddigi készülékeim 90%-ánál nem volt szükségem semmi ilyesmire. Még a 2.3-as Androiddal szerelt Huawei Y200 is tudta pl. azt, hogy a Beállítások menüben be tudtam állítani, hogy az app-okat az SD kártyára telepítse.
-
-
válasz
muhaha01 #68118 üzenetére
Csak hogy néhány példát említsek, amihez root kell:
- cwm felrakás, biztonsági mentés a ROM-ról
- MTKDroidTools apk feltelepítése, GPS EPO beállítása, amivel kb 5mp alatt holdat fognak a telefonok
- pl. Zopo zp 990 32gb-os tárhelyéből 1gb-ra lehetett appokat telepíteni, rootolás nélkül nem tudtam volna átparticionálniMaga a rootolás nem több mint rendszergazdai jogok megszerzése.
-
aytukabozs
addikt
-
muhaha01
tag
sziasztok,
lehet blőd lesz a kérdésem:
miért kell monnyuk egy 4.2.1-es androidot rootolni ezeknél a telefonoknál? (meg úgy általában)
megérteném, ha nem lehetne netről leszedni olyan apk-kat szinte minden apphoz, ami nem megy fel a telóra. vagy ha fel kéne törni a telefont, mert kevés a tárhely.
de ezek az 1, 2 giga ramos, 16 vagy 32 giga tárhelyes mobilok nem használhatók csak úgy alapból, gyári állapotban teljes értékűen? -
kymco
veterán
válasz
Old Gyfland #68116 üzenetére
Könnyen meg lehet szeretni a miui.t....
-
fotosjani
aktív tag
válasz
pezo00 #68101 üzenetére
Hihető.
Szerintem Coolicool klón oldal, legalábbis nagyon hasonlít.
A 10€ szerintem a szállítási költség Kínából, tehát itt kalkulálni kell a +27%-al.
Csak ezeket a telókat küldik EU-s raktárból, de így árak náluk €-ban annyi mint máshol $-ban. -
llll
senior tag
válasz
CoolBoy323 #68088 üzenetére
meg akkor is, amikor távolról szirénáztatod az ellopott telefonodat
-
alexw801
senior tag
válasz
Old Gyfland #68094 üzenetére
Sajnos oroszul, és a linkek nekem nem működtek:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=542372&st=480#entry30249749
#500
Итак, методика получения ROOT и установки GAPPS если не работают быстрые методы.
0. Закидываем на SD UPDATE-SuperSU-v1.93.zip ( 1.15 МБ )
и gapps-jb-20130812-signed.zip ( 96.08 МБ )1. Шьем CWM английский CWM.rar ( 5.34 МБ )
при помощи флештул SP_Flash_Tool_v3.1328.0.183.zip ( 7.08 МБ )
птичку "DA DL All with Check Summ" ставим!
2. Грузимся в рекавери (Vol+ + Power)
3. Устанавливаем SuperSu и Gapps
4. При необходимости возвращаем стоковое рекавери STOCK_B118_recovery.rar ( 5.51 МБ )полученный рут работает (когда приложения запрашивают - окошко всплывает и при нажатии на ок права даются), но в само приложение SuperSu зайти не получается - оно вылетает.
Сообщение отредактировал _NemO_ - 22.03.2014, 02:44
A Gapps-okat a Neegrom-ról le lehet szedni.
-
alexw801
senior tag
válasz
pmikloska #68100 üzenetére
Huawei Honor 3X G750/3C how to install google play store
If you need install google play store on your huawei honor 3x or 3c,
First your cell phone need root.
The second you need install GoogleServicesFramework.apk
if you don't install GoogleServicesFramework.apk the google play store can't work.
The third install Google Play Store.apk
then your google play store is ok!GoogleServicesFramework.apk link:http://pan.baidu.com/s/1gdmm3dx
Google Play Store.apk link:http://pan.baidu.com/s/1kTzB7ZTEzeket a fájlokat tegnap én le tudtam menteni innen.
-
pmikloska
aktív tag
válasz
Old Gyfland #68106 üzenetére
Nekem 4.0.3 alá kell, vagy az mindegy?
-
pmikloska
aktív tag
válasz
aytukabozs #68102 üzenetére
Maga a Gmail app fent van, van kint ikonja, és el is indul, de sem ott a Settings nem indul el, sem pedig az Android beállításaiban a szinkronizációnál nem tudom hozzáadni a Gmail adatokat. Kb. olyan így, mintha ott sem lenne, látszik, hogy hiányoznak alkalmazások, ezért nem megy.
-
aytukabozs
addikt
válasz
pmikloska #68100 üzenetére
Milyen teló? Csak market nincs rajta vagy talk, gmail egyebek sem? keress rá a típusra és gapps-ra itt vagy az XDA-n.
(#68101) pezo00
A honlapon szereplő ár kínából rendelés esetén él, +10 euro a német raktárból, amúgy ilyen árban fut máshol is, azzal nincs gond, de magát a shopot nem ismerem. -
pezo00
tag
Sziasztok!
EZ mennyire hihető? Honnan postáznak, egyáltalán ismert webshopnak számít esetleg van plusz költség a postázásnál?
Köszi a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- EAFC 25
- OLED TV topic
- Kerékpársportok
- Motoros topic
- One mobilszolgáltatások
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Hivatalos a Pixel 10 startdátuma
- Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép. / I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 5700XT 8GB / 500GB SSD
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép játékra! I5 14400F / RX 6900 XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Bomba ár! Dell Latitude E6430 - i5-3GEN I 8GB I 320GB I HDMI I 14" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy S24 FE 128GB dobozos 12 hónap garanciával
- REFURBISHED - HP USB-C Dock G4 docking station (L13899-001)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest