-
Fototrend
GYAKORI KÉRDÉSEK ÉS ALKALMAZÁS AJÁNLÓ
Új hozzászólás Aktív témák
-
trobi28
addikt
válasz
vadászcsiga #84794 üzenetére
Nem szoktam cicózni
Nekem azóta is bejön, hozza azt amit elvárok tőle. Sőt, van itthon egy pár hónapja összerakott izmos Windows-os PC, amit 3 monitorral használok, de van, hogy nem kapcsolom be ha nem dolgozok, tartalomfogyasztásra bőven elég a Mac is
Tudomásom szerint olyan személy küldte vissza, aki "munkára" akarta használni, és ezek az Airek nem arra valók. Ja és az i5-ös procis volt, ami jobban melegszik nagy terhelésnél.
A legbiztosabb ha kipróbálod, rendelj olyan helyről, hogy ha mégsem jönne be, akkor vissza tudd küldeni
A 2018-19-est én is kihagytam a billentyűzet miatt, és megérte várni az új billre, brutál jó lett[ Szerkesztve ]
-
bmakszim
senior tag
válasz
Head88 #84797 üzenetére
Azért annyira nem tragédia. Az enyém már 3 éves lassan és azt leszámítva, hogy a "B" betűt néha 2x veszi, nincs baja. Utobbi problémát pedig egy sűrített levegős spray gyorsan orvosolja.
(#84796) vadászcsiga, de Air-ből csakis a legújabbat érdemes venni. A régieket nem láttam annyira leakciózva sehol, hogy fele akkora tárhellyel megérje a 2020-as mellett. -
Head88
addikt
válasz
vadászcsiga #84796 üzenetére
Addig nem érezni a pillangó billentyűzeten semmi extrát amíg egy porszem be nem kerül a billentyű alá. Na akkor gond nélkül eltörik a mechanika. Hidd el a magic keyboard sokkal jobb.
-
marsu.
senior tag
válasz
vadászcsiga #84794 üzenetére
Azok még nem kapták meg a (régi) új billentyűzetet.
-
trobi28
addikt
válasz
vadászcsiga #84792 üzenetére
A 2020-as i3-ast
-
vadászcsiga
félisten
Sziasztok
Mindent összevetve melyik MacBook air-t érdemes megvenni ha épp annyim van rá, mint amennyibe a 2020-as i3-as kerül?
Tartalomfigyasztás a cél, plusz némi notebook funkció, és grafikai program futtatása Windowson, a meglévő os mellé telepitve.[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz
California1 #84789 üzenetére
Csak így tudod kideríteni.
-
California1
őstag
válasz
blakey #84767 üzenetére
Totál újratelepítettem a rendszert. Semmi animáció bűvölést nem csináltam.
A célom az volt a linkel,hogy valóban nemaz adott macoshez (Mojave) van és lehet vagy nem működik vagy ha igen nem úgy ahogy kell. másra nem tudok gondolni. Remélem ez okozta a problémát. Kiderül.
Peace! -
jegesib
aktív tag
válasz
California1 #84765 üzenetére
Nyomj rá te is egy diagnosztikát, ahogy Head88 javasolja a 84768-as hozzászólásban
-
jegesib
aktív tag
válasz
Head88 #84775 üzenetére
azt is említette h linuxhoz ért, az meg azért nem egy más világ.
@anorche1:
Probáld meg "Command + s" nyomvatartásával indítani, majd a
"/sbin/mount -uw /" parancsal mountold fel a gyökért.
"diskutil list"-el nézd meg h nincs error vhol, illetve látja e a fizikai meghajtót, ha nem, akkor az előző mountra is dob egy errort. Ha látja, akkor
"/Users/usernév" folderben találhatók a felhasználó cuccai, innét tudod menteni őket. "cp" és kapcsolói ugyanúgy működnek mint linuxon.
-
Acula M.D.
tag
Köszönöm, ez elég jól hangzik
-
trobi28
addikt
válasz
Acula M.D. #84772 üzenetére
-
pana0017
senior tag
válasz
Acula M.D. #84772 üzenetére
Ha egyszer "párosítottad" őket utána már elég a Mac-ről rácsatlakozni mint bármilyen routerre. Nem kell jelszó, telefonon engedélyezés stb.
-
jegesib
aktív tag
válasz
Head88 #84770 üzenetére
Ez így ebben a formában nem igaz. Egy időben high sierra nálam is okozott problémákat APFS konténerben, azt hiszem az volt a gondja, h nem tudta kiszámolni a konténer valós méretét, ez diskutil list-ben látszott is h a size oszlop alatt a méret helyén, csak errort írt. Nem is bootolt be róla, megjavítani sem tudtam, ellenben adatot mentettem, aminek azt hiszem az volt a menete h bebootoltam command line-ba, majd felcsatoltam és adtam íráso olvasás jogot az fs-nek (/), utána le tudtam menteni az adatokat egy küldső meghajtóra, nem is találtam benne sérült állományt. Akkoriban az SSD fizikiai halálára gyanakodtam, de egy komplett format után, ma is hibátlanul teszi a dolgát más környzetben.
-
anorche1
őstag
válasz
Head88 #84768 üzenetére
Lefutott, nem talalhato hiba.
A macOS segedprogramoknal sem a time machine mentesnel, sem az macos ujratelepitesnel nem lehet a folyatatasra kattintani, nem kekul ki.
Hogy tudnam az adatokat lementeni rola?
Vagy ujra tudom ugy telepiteni egy pendrive -val, hogy megmaradjanak a cuccok?[ Szerkesztve ]
-
Head88
addikt
válasz
anorche1 #84766 üzenetére
Alapértelmezetten nem titkosított a fájlrendszer. Ehhez külön kell bekapcsolni a filevault-ot.
Lehet az ssd a hiba. (de pl a 10.13 high sierra rendszernél az elején voltak fájlrendszer összeomlások a friss APFS miatt)
Kikapcsolt állapotból indítsd el a gépet, majd egyből nyomd le a D gombot. Ez a diagnosztika. Valamivel okosabbak leszünk ha végigfut. (töltőn legyen a gép közben)[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz
California1 #84763 üzenetére
Ezzel mi a célod? Az első linked 5 éves, ez 3 és Sierrara vonatkozik. Mojave alatt ezek már nem feltétlenül működnek. Kérdeztél, válaszoltam. Ha nem próbálod ki tiltások nélkül akkor nem fogod tudni, hogy az volt-e a hiba vagy sem. Mindig óvatosan bánok ezekkel a tiltásookkal, mert egy másik rendszeren lehet, hogy másképp működik. Szerintem okozhatnak gondot Mojave alatt, de ez csak tipp.
-
anorche1
őstag
Sziasztok!
Egy ismerosom irt nekem, hogy a macbook air -je egyik pillanatrol a masikra nem kapcsol be.
Mi lehet a gond? Es mi lehet a megoldas? Windowshoz es linuxhoz ertek, osx -hez nem igazan.
Ha nincs vele hardveres gond, akkor gondolom csak ujra kellene telepiteni. De ha jol tudom alapertelmezetten titkositott fajlrendszert hasznal. Le tudom rola menteni valahogy a fajlokat?
Vagy ujra lehet telepiteni ugy, hogy a szemelyes fajlok maradjanak?Telepito pendrivehoz meg kelleni fog egy masik macbook, vagy legalabb egy virtualis osx, ha jol tudom.
Meg mi tortenhetett? Lehet az ssd meghibasodott?
-
California1
őstag
-
jegesib
aktív tag
válasz
California1 #84759 üzenetére
Sztem nem, ezek sima paraméterek. Inkább HW-ra gyanakodnék, SSD vagy RAM. De egy próbát természetesen megér sima vanillán használni a rendszert.
-
blakey
titán
válasz
California1 #84759 üzenetére
Igen
-
California1
őstag
Üdv márkatárs!
Nyilván most semmit nem állítok át. De a kérdés arra írányult , az összes animáció letiltása okozhat e fagyásokat?[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz
California1 #84757 üzenetére
Ennyi mindent nem szoktam kikapcsolni, 1-2 dolgot beállítok, de ilyen szinten nem tiltok le dolgokat, nem látom értelmét, nincs is fagyásom, utoljára talán Sierra alatt volt, ráadásul eléggé terhelem a gépeimet, mert munkaeszközök.Első kötrben nem tíltanék le szinte semmit.
-
California1
őstag
Üdv urak!
2hete és az elmúlt héten is írtam,hogy közel 20éves Mac felhasználás óta nem látott fagyások vannak HS-en. Ajánlottátok,hogy tegyem fel a Mojave os x-et (2017-es MBA),mert stabilabb és gyorsabb is lehet mint a HS.
Szóval ,lementettem mindent és clean installal feltoltam. Nem mennék bele a különbségekbe.
Használat után 10.14-en is voltak ezek a kékhalál szintű fagyások ,igaz ritkábban.Aztán figyelmes lettem valamire.Fagyások előtt mindig valamilyen app indítás történt . Vagy app indítások. Ekkor aztán totál lehalt az egész gép.
100% User error részemről. Legalábbis én ezt feltételezem.
Jó szokásomhoz híven ,telepítés után belakás előtt terminal segítségével kiszoktam kapcsolni az összes létező animációt.Íme a lista :
https://gist.github.com/lexrus/081fa687d8b2475d3367Véleményetek szerint ez okozhatta HS alatt majd Mojave alatt ezen anomáliát?
Ami érdekes,hogy itthoni 2015-ös MBA MacOs Sierra alatt megy ahogy kell ,holott ezen is
ki van kapcsolva az összes animáció.Előre is köszönöm aki véleményezi.
[ Szerkesztve ]
-
trobi28
addikt
válasz
Acula M.D. #84753 üzenetére
-
Fryskitt
addikt
válasz
Acula M.D. #84753 üzenetére
Szerintem ez nagyon jól meg van oldva. Legalábbis nekem jól működik.
-
blakey
titán
válasz
Acula M.D. #84753 üzenetére
A telefon képességein múlik, nem a Macbook lesz a gyenge láncszem.
-
Acula M.D.
tag
Fontolgatom egy Macbook vásárlását. Arra lennék kíváncsi hogy van megoldva az internet megosztása iPhoneról. Mennyire macerás?
A gépet arra használnám sokat, hogy munka közben egyszer-kétszer utánnanézzek (a munkámmal kapcsolatos) dolgoknak a neten , illteve webes programokban. Sajnos a munkahelyemen a wifi nem megoldott, ezért szorulok rá a telefonra. Ha viszont nem túl sebes a kapcsolat felépítése akkor hagyom az egészet és intézem telefonon mint eddig (kicsit kényelmetlen) -
Lazika
senior tag
Kezd már nagyon elegem lenni. Feltettem a legújabb bétát és egyszer tölt a gépem, egyszer pedig nem. Vidéki vagyok, melyik szervízt ajánlanátok? Köszi
-
blakey
titán
válasz
general #84749 üzenetére
A Wifi önmagában nem kéne, hogy sokat merítsen az akksin viszont ha valamilyen hálózati funkció engedélyezve van akkor előfordulhat, hálózati ébresztés, szinkronizálás, értesítések, programok engedélyezése a háttérben, stb., a kényelemnek ára van. MEgnézted, hogy mi meríti ha a wifi be van kapcsolva?
-
general
addikt
Én mindig kikapcsolom a wifit, hogyha nem használom és lecsukom. Így tényleg alig-alig merül. Nekem a wifi iszonyatosan eszi az akksit. Nálatok ez nincsen így?
2015 15”, Mojave[ Szerkesztve ]
-
V.Stryker
nagyúr
Megőrülök!
Reggel 97%-al lehajtottam a noti tetejét... hazajöttem, most meg 27%-on van. Nem futott semmi.
A kutya volt itthon egyedül.... nyakon b.szom ha porn.t néz napközbe rajta. -
#24395776
törölt tag
Sziasztok!
Bocsánat az off topicért de nem tudom máshol megkérdezni.
Diák kedvezménnyel szeretnék venni Macet viszont a diákomon a matrica hivatalosan 03.31-én lejárt. Megújítani viszont nem tudtam, mert az egyetem totál leállt. Ennek ellenére elfogadhatjá az Apple vagy pontosan, hogy néz ki az érvényesítés?
Válaszotok előre is köszönöm! -
general
addikt
válasz
bmakszim #84721 üzenetére
haver, nyugodtan visszavehetsz a stílusból!
nem vagyok digitális analfabéta, csak nem néztem még meg a beállításokat, mint írtam is.
és mások a felhasználási szokásaink, ezt is nyugodtan elfogadhatod. én elég sok YT tartalmat nézek, szeretem és kész. és van, ahol számít a felbontás is, csak fogadd el kérlek. ha téged nem érdekel, én azt elfogadom. én az elvről beszélek.
peace -
Head88
addikt
-
Lazika
senior tag
Sziasztok! Valamiért már a második napja, hogy a gépemet nem tölti a töltő. Elsőre egy sms reset segített. Most megint azt írja, hogy nem töltődik. Amikor bedugom a kábelt adja a hangot de nem tölti. Más usbcs eszközt tölt. Ez mitől lehet? A kábel nincs megtörve.Köszi
-
bmakszim
senior tag
válasz
general #84717 üzenetére
Ja, teljesen megértelek, mi másra is lenne jó egy 3-4-5k kijelző komolyan, youtube nélkül semmi értelme ekkora felbontásnak!
Meg mi a fenének 4k felbontású Apple TV?! Ki néz 4k tartalmakat youtube-on kívül?!
Egyébként a netflix feliratot teljes egészében testre lehet szabni, ha belépsz a fiókodba egy böngészőben. Nekem nincs fekete háttere az Apple TV-n. Sőt, így is lehet állítani a feliratot.Az nem feltétlenül az Apple hibája, ha valaki digitális analfabéta. -
randras
veterán
Sziasztok,
van egy 13" 2014 mid macbook pro retina gépem, ami terhelés alatt lassul, throttling-ol a CPU ahogy sikerült megnéznem. Sosem volt szétszedve/kitakarítva/újrapasztázva, gondolom itt az ideje
, meg recsegnek a hangszórók. Ilyen problémákkal hova, melyik szervizbe vinnétek, kinek milyen tapasztalata van?
-
general
addikt
válasz
bmakszim #84716 üzenetére
Ez nem magyarázza azt a rohadt nagy ellentmondást, hogy közben meg hatalmas, 3-4-5k felbontású kijelzőket tesz a készülékeibe...(amit persze szeretünk, ezzel nincs is baj)
Akkor baszki oldja meg. Nem érdekel, hogyan. Ez így nevetséges.
De mondok mást, az Apple TV 4k, érted, 4k, és a YT nem mehet csak 1080p-vel...
Szakadok. Ott nincs böngésző. Samsung tévémen a YT app tolja maxon, ami a csövön kifér.Netflixet még nem teszteltem 4kban Apple TV-n keresztül, ott meg az a gondom, hogy a felirat alá tesz egy fekete téglalap hátteret, ami kitakarja a filmet.
Jézusom. (bár lehet ki lehet szedni, még nem néztem a beállítási lehetőségeket.) EZt csak Netflix alatt. Egyébként imádom az Apple TV 4k-t, iszonyat egyszerű és gyors. De a YT és a Netflix nagy mínusz. Elég erős, hogy pont ez a két dolog.
[ Szerkesztve ]
-
bmakszim
senior tag
válasz
general #84712 üzenetére
1080p felett a youtube vp9 kodekkel tömörít, ami google technológia. Habár a vp9 hardveres dekódolása implementálva van az integrált Intel gpu-kban már a 6. generáció óta, használatához driver szükséges. A gpu egy erős, de buta szerzet, aminek mindent meg kell tanítani -> driver. Az Apple viszont nem ír drivert hozzá macOS-re. Ez még nem lenne gond, mert a cpu tudná dekódolni driver nélkül is (ahogy azt meg is teszi pl Chrome-ban), de sajnos sokkal gyengébb erre a feladatra, így főleg régebbi gépek esetén ízzad rendesen. Ezt akarja elkerülni az Apple, így simán csak letiltja a vp9 videókat.
[ Szerkesztve ]
-
brickm
őstag
-
brickm
őstag
válasz
general #84712 üzenetére
Ezene gyszer én is gondolkodtam 5mp-ig, aztán elengedtem, mert idén kezdtem el 1080pben videókat nézni YT-on, előtte 720on néztem
Egyébként számomra ami még zavaró (leginkább nekem csak ez zavaró a safariban....) hogy ha ráklikkolsz kétszer, hogy kitegye teljes screenre, megakad a video vagy 3 mp-re, és visszafele dettó.
Chromeon nem. De én ezzel is megbarátkoztam végül. -
general
addikt
...még mindig Safari...
tényleg próbálok neki esélyt adni, de minek...
Valaki magyarázza már el nekem, miért nem lehet a Safariban megnyitva a Youtube-ot 1440p, 2160p felbontásban lejátszani a videókat?
A retina meg 5k kijelzős Apple gépek natív böngészőjében opció sincs rá. Tudom, valami kodek vagy mittomén, de azért ez nevetséges, nem? Ki találta ezt ki? Mi az értelme? Beszarok a röhögéstől. (Apple TV alatt sem lehet).
Szerintem ez az évszázad blamája, de komolyan.
Kéretik viccesen felfogni, de közben meg véresen komolyan gagyi dolog ez. Tényleg érdekel, mivel indokolja ezt az Apple. -
pana0017
senior tag
válasz
muszurkefal #84704 üzenetére
Fb/Google értékelés: 4,8/4,6. Személyes tapasztalatom nincs.
-
muszurkefal
aktív tag
Sziasztok!
Erről a boltról tud valaki valamit?
Ha nem ajánlott, tudtok olyan megbízható boltot, ahol lehet Bitcoinnal fizetni és CTO modellt is árulnak? -
eddie1978
senior tag
iPad Excel megegyező funkcionalitású a Mac/Win verzióval?
Új hozzászólás Aktív témák
- Szuperhősös mókára fókuszál az új GeForce driver
- Milyen házat vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Milyen videókártyát?
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- OLED monitor topic
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Asszociációs játék. :)
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- Új DELL Inspiron 14 (5435)/AMD RYZEN 7-7730U/16GB/512 SSD/14"/FHD/IPS/Garancia
- Pénztárcabarát áron dobozos Acer Aspire 5/i5-1135G7/16GB/512 SSD/15.6"/FHD/IPS/Gari
- Latitude 5520 27% ÁFA 15.6" FHD IPS i7-1185G7 16GB 512GB NVMe IR kam gar
- ThinkPad T490 14" FHD IPS i5-8365U 16GB 256GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- L15 Gen1 27% 15.6" FHD IPS Ryzen 5 4500U 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- G5 KF gamer laptop + Ajándék laptophűtő és táska!
- Acer Magyar Gamer Laptop i7 9750H 16GB 512GB SSD GTX 1650 4GB
- Macbook Air 2018, Retina, 256 gb, 13,3-inch
- Új, sosem használt Cepter Cloud 15,6 FHD IPS Laptop AMD Ryzen 7 5700U Windows 11 Home 512GB SSD
- Razer Blade 18 QHD+ 300Hz mini-LED i9-14900HX 32GB DDR5 RTX 4090 2TB SSD