-
Fototrend
Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!
Új hozzászólás Aktív témák
-
fabula
őstag
válasz TeebyKay #6523 üzenetére
Nekem nincs A1-em, hanem P1P-m van (burkolva), abban nincs beépített áramlásdinamikai kalibrálás, azt az Orca szeletelőben szoktam megcsinálni gyártónként és filament típusonként, pl. Sunlu PLA-nak, Sunlu PLA+-nak, Eryone Silk-nek, Eryone PLA matt-nak, eSUN Silk-nek, Devil Design PETG-nek, Eryone PETG-nek, stb. van egy-egy külön profil elmentve nekem, de nem színenként. Ha pl. Sunlu PLA után Sunlu matt-al nyomtatok (mindegy milyen szín), akkor csak filament profilt váltok.
Hotend cserénél más méretű fúvóka esetén szerintem szintén célszerű mindegyik mérethez újrakalibrálni egyszer mindegyik anyagot a fentiek szerint.A támasz típusa modellfüggő, sima nagy felületeknél általában jobb a normál (kivéve ha a modell belsejében is kell támasztani, tehát inkábbcsak az asztaltól a modellig, de itt is van kivétel), az organikus modelleknél meg a fatámasz, de ezt nem lehet ilyen mereven és egyszerűen meghatározni.
Sokszor célszerű manuálisan, támaszfestéssel meghatározni, mit támasszon alá, mert az automatikus vagy sok támaszt rak, vagy nem rak oda, ahová kellene (perzse ez is beállításfüggő, pl. alátámasztás szögének értéke). Ehhez sajnos sok tapasztalat kell, nincs egységesen meghatározható szabály. Ha sokat nyomtatsz és sokféle tárgyat, egy idő után majd "ráérzel" melyik és hová kell .Nekem sem a gyári fekete, sem az Alis arany textured PEI-vel nincs tapadásgondom (sőt), nem nyomtatok naponta, de azért elég gyakran és csak ritkán, egy-két havonta kell lemosnom a lemezt, ha nem cserélek anyagtípust ( ez gyártótól független és pl. bármely ŐLA-ra igaz, legyen az +, matt vagy silk).
Ha viszont PLA után PETG-t nyomtatok, akkor az jól tapad (sőt még ragasztó sem árt hozzá leválasztó rétegenek, hogy ne tépje le a PEI réteget), viszont PETG után a PLA egyáltalán nem tapad, azután azonnal le kell mosni Denkmit szappannal és melegvízzel, szárítani és utána megint kiválóan tapad a PLA a PEI-re (ugyan ezy igaz más anyagokkal is, de gondolom te egyenlőre nem tervezel ABS-t, ASA-t, Nylont, meg szénszálas anyagokat nyomtatni).
Ugyan így működik a sima PEI és mintás Alis lapoknál is.Szóval ezek az én javaslataim a tapasztalataim alapján, de majd más is megírja, akinek A1-es nyomtatója van, az valószínűleg autentikusabb lesz pl. az áramlásdinamikai kalibrálás tekintetében.
-
Bubukain
senior tag
válasz TeebyKay #6523 üzenetére
én ezt a választ kaptam az áramlásdinamika kalibrálásra:
Adott tekercsnél csak egyszer kell csak vagy ha sokáig áll és nedves lehet a filament.
a támasz modellfüggő, én az auto fa módot szoktam bekapcsolni.
tapadás gondjaim továbbra sincsenek, 1-2 hetente szoktam lepucolni isopropyl alkoholos kendővel. -
fabula
őstag
válasz TeebyKay #6528 üzenetére
De ha igazad van, akkor ugyan azon tekercsnél is újra be kell kapcsolni az áramlásdinamika kalibrálását, ha közben kikapcsolod a nyomtatót, mert akkor azt is elfelejti. Szerintem.
Sajnos nincs gyakorlati tapasztalatom az A1-ekkel, de a nyomtató elméletileg kommunikálhat a Bambu Slicerrel vagy Orca-val, mint pl. az X1-nél, ahol az automatikus kalibrációk értékét el lehet menteni saját filament profilként a szeletelőben. Persze ez csak egy feltételezés részemről, de logikus lehetne, ha már valamit mér a nyomtató.A modellek automatikus elrendezése nem az erőssége sem a BS-nek sem az Orca-nak, ha sok mindent rá akarsz rakni a tálcára, akkor marad az egyszerű emberi logika .
[ Szerkesztve ]
-
fabula
őstag
válasz TeebyKay #6539 üzenetére
Az jó . Akkor minek van benne? Szerintem azért a Bambu csak nem rak bele fölösleges alkatrészeket a nyomtatóiba, meg fejleszti hozzá a firmwaret, tehát valamire jó kell legyen. A P1P-n is a legtöbb PLA pl. jól néz ki PA és áramlás kalibrálás nélkül is (a gyári generic beállítás K 0,02, áramlás 0,98, max, vol speed meg 12), de van, aminél javít a behangolás, főleg érzékenyebb, pl. silk PLA-knál.
Szóval az, hogy az a srác tesztelete ezt a funkciót (vajon milyen filamentekkel), önmagában még nem jelent sokat, szerintem.
Ebben a helyzetben akkor írj a Bambu támogatásnak és kérdezd meg tőlük. Ők valószínűleg tudják, mire való és hogy működik .[ Szerkesztve ]
-
Scallion
senior tag
válasz TeebyKay #6593 üzenetére
Még sose találkoztál hülyékkel? . Mi a fontosabb , a mitikus igazság vagy a történelmi valóság? .Nyilván próbáld ki, de a legtöbben azt szajkózzák amit hallanak, így terjed a hülyeség. Ha neked mondjuk az orka bevállt akkor írd a tapasztalatokat, de tényleg csak akkor ha te sokat nyomtattál vele, nem az ,hogy mit hallottál róla.. (példa. A ford -t modell müködött alkohollal, az olajlobbi szesztilalmat csinált amerikában, vagy mindenki nagyon alkesz volt ,be kellett tiltani. Mi az igazság?)
-
-
Joshi
titán
válasz TeebyKay #6818 üzenetére
Prusa Slicerben sokáig benne volt a NetFab, lehet hogy ugyan ez a javító algoritmus van minden szeletelő progiban (már amelyikben van). Azért hasznos, mert a 3D modellnek zártnak kell lennie, illetve gondolom még más egyéb dolgot is néz. Én mindig átellenőriztetem, főleg bonyolultabb modelleket.
[ Szerkesztve ]
-
Joshi
titán
válasz TeebyKay #6826 üzenetére
"más: Nagyon szálasodik az új sunlu filamentem, telepókhálóza a modelleket, mi ennek általában az oka és az elhárítás módja?"
Több oka is lehet. Érdemes a filamentnek megtalálni azt a minimum nyomtatási hőfokát, amin még jó minőséget nyomtat. Általában a túlolvasztott filament is hajlamos a szálazásra. Aztán erőteljesebb retract-ot kell alkalmazni (extruder visszahúzás), illetve a travel speed (utazó sebesség) növelni kell. Persze vannak gyengébb minőségű filamentek is, amiknél mindig lesz egy kicsi szálazás. Vagy van olyan filament is mint pl a PETG, ami anyagánál fogva eleve hajlamos a szálazásra.
[ Szerkesztve ]
-
fabula
őstag
válasz TeebyKay #6826 üzenetére
Nekem jelezte már a BL és az Orca is, ha hibás volt a model stl fájlja és felkínálja, hogy a Windows appal kijavítja, tehát automatikusan jelezte a jobb alsó sarokban, de ha figyelmen kívül hagyod és felszeleteled, abba nem szól bele. A döntést rádbízza .
[ Szerkesztve ]
-
fabula
őstag
válasz TeebyKay #7029 üzenetére
A WD40 olyan márkanév, mint a Cola, van sokféle WD40. Amit nálunk mindnki WD40 névvel illet, a kék dobozos, az nem jó a legtöbb nyomtatókba (pl. a P1-ekbe és az X1-be sem), mert még a maradék kenőanyagot is kimossa a csapágyakból.
Egyébként csak az A1-ekhez ajánlják az Y tengelyre a WD-40 Multi-Use Product-ot (kék dobozos), ahol fém kerekek futnak lineáris rúdon. Itt vannak a WD40 gyártmányok [link] .Én mondjuk a WD40 specialist sorozatból a Nagy teljesítményű fehér lítium zsírt használom a P1-ben a lineáris rudak kenésére (ez volt itthon, kicsit túlzás is), de van PTFE tartalmú is, az is jó [link] .
Neked az A1-be biztos jó a kék dobozos WD40, ha már a Bambu ais azt ajánlja, de csak az Y tengelyre, mivel ott nem cspágyak vannak.
[ Szerkesztve ]
-
dippe
tag
válasz TeebyKay #7034 üzenetére
A WD40 neve: Water Displacement, 40th formula. Elsősorban vízkiszorításra, rozsdagátlásra fejlesztették ki. Nagyon jól fut az anyagokon, továbbá van kenőképessége is. Ahogy fabula írta, nagyon híg. Továbbá nem tartós, pár hónap után ismételni kell a használatát. A rozsdamentes lineáris rudak rozsda elleni kezelésére jó.
A többi "WD40" termék - szerintem - nagyon túlárazott. pl. a PTFE-jevel egyáltalán nem voltam elégedett. Csak az eredetivel van jó tapasztalatom. Vannak helyek, ahova nem lehet beférni, nem megy be a sűrű olaj. Továbbá függőlegesen fölfele is fut, nagyon jól terül! Még mindig jobb WD40-el olajozni egy kiszáradt csapágyat, mint semmivel ...P1P-től függetlenül, mivel ott még nekem nem kellett csapágyakhoz nyúlnom: a porvédő lepattintható a csapágyakról, és be lehet vinni kevés hígabb zsírt. Ha műanyag porvédős egy csapágy, akkor injekciós tűvel is bevihető.
Gyári leírás:
"The bearings are greased from the factory, in order to prevent rust and prolong the service life, regular cleaning, and anti-rust maintenance are recommended for linear rods."
Tehát elvileg csak tisztítás és rozsda védelem kell a lineárokra. Elvileg erre a WD40-el való kezelés is elég lenne. A fölösleget fel kell itatni, mert nem olajzás a cél.
Továbbá a írja, zsírozni akkor kell, ha hangja van a csapágynak.
Felbuzdulva kérdéseiden, ma én is elvégeztem a karbantartást . Én Mannol fehérzsírt (kb.1500Ft) nyomtam a trapézmenetes orsóra, a lineáris rúdra meg automata váltó olaj ment vékonyan(kb. 3eFt/l).
Ha valaki tud ellenérvet ezek ellen az anyagok ellen, szívesen meghallgatom, mert nem célom amortizálni a gépet.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Nintendo Switch
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Szólánc.
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen routert?
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Huawei Watch 4 Pro - kívül-belül domborít
- További aktív témák...
- UItra 9 185H / 32GB DDR5 / Intel Arc GPU / 1TB SSD - Beelink mini PC
- Új HP VICTUS Gamer Tervező Laptop 16,1" -50% Brutál i7-12700H 14Mag 16/512 RTX 3060 6GB FHD 144Hz!
- 6 gen i5 ös 14 os Acer TravelMate X349-M (Kijelző sérült)
- 10 gen ACER ASPIRE 3 A317 Laptop
- Apple iPhone 14 Pro Max 128gb - Újszerű, számla, garancia, akár beszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest