-
Fototrend
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gabesz87
veterán
Sziasztok! Nagyjából semennyire nem vágom perpill a Bitcoin világát, ill a bányászatot. El fogom olvasni az összes linket, amit az összefoglalóban található, de a véleményetekre lennék kíváncsi. Arról van szó, hogy a napelem szaldó megváltoztatása kapcsán felvetették néhányan a topikban, hogy bányászni fognak, hogy elhasználják a túltermelést. Az a helyzet, hogy nekem is a 10kWp rendszerem hozzávetőleg, ha jól számolgattam, 7900kWh-t termelt pluszban 1 év alatt a fogyasztásunkon felül. SZóval egyelőre hozzáértés nélkül kérdezném, érdemes manapság bányászatba kezdeni? Mennyit tud jövedelmezni? Több százsezres, milliós kiadást nem akarok, ahogy látom, egy kb. 6x VGA-s rendszer sem olcsó, ellenben ASIC-et (és baromira nem vágom ennek a világát, hogy ez micsoda, hogy működik) pl. Németországban akár 100 EUR-tól is kapni (ovlastam, hoyg ez elvileg jobb, mint a GPU-s rendszer). Csak pár példa: [link] [link] [link] [link] [link] [link]
Ezekkel lehet kezdeni már valamit?
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- MWC 2026: Meglepően jó áron jön a kicsi, de erős, illetve a nagy és fotós Xiaomi
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Magyarországra érkezett a Mijia, a Xiaomi okos háztartási nagygépeinek márkája
- Jolla és SailfishOS tapasztalatcsere
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Tőzsde és gazdaság
- MWC 2026: Leica telefont gyártott a Xiaomi
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Filmvilág
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus H310M i7 9700F 16GB DDR4 512GB SSD STRIX RTX 2070 Super 8GB Corsair Crystal 550W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 6GB CM Masterbox MB311L ARGB 500W
- Apple iPhone 13 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B360N i5 9600KF 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Zalman T3 Plus 400W
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 3600 8GB DDR4 120GB SSD 1TB HDD GTX 1650 Super 4GB Zalman T3 Plus 400W
- Honor Magic V5 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 64GB Patriot Viper 3600Mhz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- ÚJ/BONTATLAN Microsoft Surface Laptop 7 X Elite 16GB 512GB
- Apple iPad Pro 12,9 (3. generáció) 64GB Wi-Fi + Cellular használt, karcmentes
- MEGA Akció! Számla + garancia! Apple Macbook Pro 14 - Apple M3 Pro Chip!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

