Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz tranceplanet #10482 üzenetére

    Hát ez főként az egész piacra jellemző hogy már a márkák nagy része megkeresnek egy kinai gyárat. Egyeztetnek és aztán kiadják hogy a munkát, ők legyártják és minden nyer rajta.
    Doss/JBL/Dockin,Doss szinte majd nem minden hangszóró kinában készül.
    A Dockin is SHENZHEN városában készült emlékeim szerint, fejlett iparnegyede miatt van rutinuk az elő állitásban/termelésben.
    Bár megmondom ősszintén szerintem ez volt a legnagyobb baj mindig is a világban, a sok nagy multi cég meg mindenki ment kinába mert gombokért lehetett dolgoztatni az olcsó kinai munkaerőt. Most meg oda jutottunk, hogy nagy részt már kinában készül minden.
    A Dockin is egy német cég aminek németországban van a székhelye, de a hangszóróik A-t_Z-ig kinaiak.

    Igen én is nézzem Gál Leventét, valamilyen szinten én is egyet tudok vele érteni.
    Én is bontottam JBL Pulse 2-őt és az a gány takony ágyú amit találok benne, vagy például a fekete trugyi kátrány raggasztó. Hát nem egy 200 dolláros prémium termékről árulkodik.

    Én inkább főként azt látom problémának hogy manapság nagyon elmentünk ebbe a vedd meg dobd el társadalomba, mert tény és való én is sok termékkel találkozok vagy ha valami boltba bejutok rögtön körül nézzem a kinálatot.
    Sajnos a termékek nagy része csak mutatoba van, mert oké megveszed azt a adott hangszórót mondjuk a boltba. ( JBL Charge 3-4 például.) Használod ameddig birod, massziv használat esetén 2-4 év maximum. És ezzel még lehet sokat irtam, aztán az akku is kihal benne, az aktiv hangszóró membránja is kidöglik torzulás jön. Na meg az alaplap is nagy esélyel talán kihal alóla. És igy jutunk el oda, hogy olyan drágák lennének a javitási költségek hogy többet ér az ember azzal ha vesz egy újat.

    Még pár éve volt itt a topikba egy JBL Xtreme 1 tulaj, talán az alaplapja ment tönkre és az került 20E forintba javitásként. De az aktiv mélysugorzó is megadta magát az egyik, és volt valami ilyesmi hogy aztán már nem költött rá mert többe kerül a komplet javitás mint ha újat vett volna.

    Most nekem van egy nagyon régi Sony LBT-709-es hifi rendszerem, ami valóban 30 éves modell és japánban gyártott. Egy olyan időből mikor a termékek élet tartalma nem 3-4 évre volt kalkulálva. És mai napig hüen tökéletesen végzi a dolgát, néha zenét hallgatok vagy filmet nézzek rajta. Szóval én igen is inkább veszek valamiből egy régi megbizható minőségi darabot, mint sem valami átmenetileg szép megoldást ami pár év alatt bedobja az unalmast és javithatatlan.

    Kicsit hosszúra sikeredett az irásom! :D
    Szóval a szemét termelés problémára is megoldást volna ha tartosabb termékeket gyártanának. Mert az igaz most élvezzük ezeket a hangszórókat, de a fő kérdés hol lesz nagy részük 5-10 év múlva. :)
    Én általában úgy vagyok vele ha megvásárlok valamit, akkor az nem 2 évre veszem hanem hosszú távra.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák