Új hozzászólás Aktív témák
-
Plexicushio
senior tag
Nekem annak tűnik.
Mert egy része talán irígy és sértődött, hogy saját kis kedvenc gyártóját most váratlanul lenyomták, Canonéknak különösen nem szabad ilyet, aztán persze muszály keresni a csomót valahol, meg önigazolást.
Én 4k 120 fps felé biztos nem mennék, nem lenne igényem többre. Akkor sem egyhuzamban 20-30 perc, szóval nekem aztán nem probléma
-
p_adam
addikt
Az érvelésük az, hogy minek raknak be egy ilyen funkciót, ha csak így használható, miközben a marketing anyag szerint szerves része a kamerának.
A gyártó ugye eljátszadozott ezzel, hogy fél évre előre bejelentette a termék fejlesztését, meg hogy tudni fog 8K-t akkor leírták a 'wow' köröket, aztán még az is meglepő volt, hogy ez megáll 4000$ alatt, most meg a 'nem is jó, használhatatlan' drámázás jön, míg a végén minden megáll középen, hogy nagyon jónak ígérkezik ez és a gyakorlatban nincs nagy problémája, de nem tökéletes. Viszont így megkapja a lehető legnagyobb figyelmet.Ha csak azt vizsgáljuk, hogy mik voltak az előző generációs szenzorokra épülő modellekben (1DX II, 5D IV / EOS R, 6D II / EOS RP) és hogy ezt R5, R6 páros hogyan rendezte át (az 1DX III butított MILC verzióját pakolták az 5D osztályú MILC alá)
akkor ezekből az jön le, hogy 2020 óriási ugrás a Canon részéről MILC fronton, a legtöbben emiatt nyomtak az előrendelés gombra.
Elképzelhető, hogy tényleg készlethiány lesz belőlük egy ideig. -
murdock25
tag
[link]
Fotoplus-nál most 630, ehhez jöhet student cashback és még van dslr/milc beszámítás. Ha működőképes gépet viszel be, 55-ért beszámítják. Aprón láttam már Olympus Pen-t működő gépet 20-ért hirdetni, akkor nyersz vele 35-öt. Studentnél pedig nem igazán kérik igazolni, hogy amit bejelölsz, oda tényleg jársz is fotós oktatásra. Ergo szinte automatikus, mint egy régebbi Canon jóváírás. Ezzel simán ki lehet hozni 538-ra. Ha még ÁFA-t is elszámolhatsz, akkor jó vétel az R, én most ezen agyalok, 80D-t cserélnék le, de akkor már megpróbálnám R + 24-105 KIT-ben, de ahhoz még gyűjteni kell :-(
Meg kérdés, hogy a 10 hónapos 80D-m, milyen áron kelne el 18-135 nanoUSM-el... -
p_adam
addikt
Kb. olyan, mintha eddig túl lassú lett volna a processzor által produkált élőkép, amit elemez a rendszer, és időközben rájöttek volna arra, hogy, hogyan lehet ezt átprogramozni, és mindenféle extra melegedés nélkül "visszagyorsítani".
A kereső eddig is 60Hz-en ment (RF objektívekkel elérhető még egy sport üzemmódja is, de kb. pont ilyen, mintha alapból ilyesmi üzemmódban futna), de a szenzor élőképe nem tudott vele lépést tartani.
Most pedig már ez is 60fps-en megy (kb.) és ezt a kisebb időközönként adott képet képes analizálni az AF rendszer, ami miatt érezhetően jobban tud dönteni, nem szakad le olyan könnyen a kiválasztott tárgyról, stb. Az Eye-Tracking kb. 3x messzebb aktív marad.
A másik előnye ennek a gyorsulásnak Touch & Drag AF, így már sokkal kellemesebb kijelölni az AF pontot, most már szinte egyáltalán nincs lag vagy akadozás.Szóval igen, ha lesz is még más, de biztos nem lesz olyan jelentős, mint ez, ahol egyszerre sikerült három korábban kritizált dolgon is jelentős mértékben javítani, de élesben majd szombaton derül ki, hogy mit tud, addig marad a street.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Dell USB-C dokkolók: (K20A) WD19/ WD19S/ WD19DC + 130W, 180W, 240W töltők
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest