Új hozzászólás Aktív témák
-
Nyuf
senior tag
válasz
cdkerdes
#209
üzenetére
Szerintem kicsit félreértettél,vagy félreérthetöen irtam.Nem azt mondtam,hogy 80% életében nem tett ilyesmit,csak azt hogy ennek mértéke elenyészö ahhoz képest mint amit a maradék 20% tesz.Ugye nem azok sirnak itt a totyikban akik saját használatra havonta kiirnak max 5 dvdt - azthiszem ebben mindenki egyetért.Szal én nem sajnálom öket,mert lemezenként 50ftal kevesebb lesz a hasznuk mert megszünt a bolt...
Amugy képzeld nagyon sok embert ismerek akinek csak legális cdi/dvdi vannak és nem is kéne nekik ha nem lenne eredeti.
Ez olyan mint ahogy sokan csak márkás cuccban járnak.Régi gimis osztályomban is rajtam csodálkoztak hogy sima irhato cdn voltak a zenéim!!!
Ugyhogy hidd csak el,hogy létezik viszonylag széles réteg aki megteheti hogy megvegye boltban és meg is veszi. -
#81957632
törölt tag
válasz
cdkerdes
#176
üzenetére
Nem kell hozzá ismerős ha bemész egy ügyvéd irodába ott szívesen meghallgatnak és segítenek. Legalábbis általában.
A szőkenős dologban nem teljes az igazság, de legyen neked igazad.
Az pedig hogy több embernek ártottam mint használtam az egy dolog. De innentől kezdve már nincs több károsított. Míg a másik esetben ez a szám még ha lassan is és kis mértékben folyamatosan emelkedett volna. Én nem azt mondtam, hogy megbántam a dolgot, hanem azt hogy más büntetést is el tudtam volna képzelni nekik mint a bezárást.
Ja és még egy kérdést: Valaki látta kiírva valahova hogy a BRFK v. egyéb szerv záratta be őket. Vagy ez csak egy tipp. Mert álatlában, ha egy hivatalos szerv zárat be valamit, mondjuk apeh akkor ezt ki szokták iratni. Hogy a vevők is tudjanak róla és arról, hogy az az üzlet törvénytelen dolgot csinált. Nem elképzelhető, hogy ők is láttak a bejelentést és most ők tartanak kényszerpihenőt? És ha lecsillapodik a dolog akkor folytatják más néven ugyanezt?
[Szerkesztve] -
#81957632
törölt tag
válasz
cdkerdes
#174
üzenetére
Ha ilyentől tartasz fordulj ügyvédhez, tanácsot ingyen is adnak. Persze, ha nem sztárügyvédhez mész. A gond az, hogy egyetlen esélyed lenne kifogásra, ha igazolni tudnád honnan volt a cucc. És hogy te is így kaptad. De gondolom te sem kértél róla számlát. Ezek után igazolni nem tudod a történetet. Ráadásul mivel nincs számla még azért is elővesznek. Ugyanis számlát ha nem kapsz kérned kell, ha nem adnak akkor fel kell jelentened az illetőt. Ha ezt nem teszed törvényt sértesz. Itt jön képbe az apeh akiktől én jobban tartanék mint a rendőröktől. Mert ők nem azt nézik mióta csinálod és mennyit adtál el, hanem kiszámolják mennyi haszonhoz juthattál volna bizononyos idő alatt és arra szabnak ki büntit. Őszintén remélem megúszod a dolgot max egy ejnye-bejnyével. Vagy kisebb pénzbirsággal. Valójában azt hittem, hogy a wbteamnek is csak ez lesz a sorsa. Nem igazán számoltam azzal hogy bezárják. Mert ha csak megbüntették volna őket akkor tuti tovább csinálták volna a boltot utána. Csak óvatosabban vagy legálisabban.
És igen minenki örömére ezzel elismerem, hogy elsiettem a dolgot és némiképp felelőtlen voltam, de mindennek ellenére nem tudom megbánni. -
#81957632
törölt tag
válasz
cdkerdes
#160
üzenetére
IQ bajnok már írtam, hogy nem mindíg volt garancia a wbteamnél én az utóbbi fél évben rájuk sem néztem. Nem tudom mikor vezették be, de azt tudom, hogy folyamatosan bővítették a kört. És valaki azt írta, hogy volt a Princora is. Tehát nem, nem tűnt fel a külömbség mivel nem volt.
-
#81957632
törölt tag
válasz
cdkerdes
#159
üzenetére
Azt ahol én 110-ért ridatát veszek nem adom ki. Mindenki keresse meg a saját üzletét. Az nekem sem hiányzik, hogy valaki meg cserébe azt nyomja fel. Egyébként meg a wbteamnél sem kaptál annyiért ridatát úgyhogy ezt a részét lezárnám. Egyébként itt a dvdrlemezek.com-on 125 a ridata nagyjából ennyi volt wbteamnél is. Minek nagy választék? Van olcsó szar. Meg van minőségi szintén nem drágán. De itt megmondják az olcsórol hogy szar.
A kérdésedre miszerint mennyit lehet érte kapni annak megpróbálok utána járni. De ebben az esetben is mint a legtöbb hasonlóban első alkalommal figyelmeztetés v. felfüggesztett. Mert itt még lehet azzal védekezni, hogy nem tudtad, hogy nem szabad meg hogy te is így vetted stb. Mondjuk ez függ az eladott mennyiségtől és a ''károkozás'' mértékétől is.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- MWC 2026: Kezünkben a minden tekintetben európai okostelefon
- Elektromos autók - motorok
- Autós topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen monitort vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Napelem
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- Redmi Note 15 Pro+ - több plusz, mint mínusz
- További aktív témák...
- Üzletből, garanciával, Lenovo IdeaPad Slim 5 14IRL8 i7-13620H 16 szál /16GB RAM /1TB SSD /OLED
- DELL 5050 MT CORE i7 6700 GAMER PC 16Gb DDR4 512Gb SSD DVD GTX 1060 6GB DDR5 WIN11 1Év GARANCIA!
- DELL 5050 MT CORE i5 7600 GAMER PC 16Gb DDR4 512Gb SSD DVD GTX 1060 6GB DDR5 WIN11 1Év GARANCIA!
- Komplett RGB Gamer PC / RTX 3080 / i5-12490F / 32GB DDR5 / 250GB & 1TB SSD / IRÁNYÁRAS
- Magyar kiosztású Apple Magic Keyboard 2, Touch ID, teljes méretű
- AKCIÓ! Dell Latitude 3430 üzleti notebook - i5 1235U 8GB DDR4 512GB SSD Intel Iris Xe WIN11
- Apple Watch Series 10 GPS+Cellular 46mm, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Eladó Samsung Galaxy A53 5G 6/128GB fekete / 12 hónap jótállás
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ultra 5 245KF / RTX 5060 / 16GB RGB DDR5 / 1TB Nvme SSD
- Dell Precision 5520 15,6" FHD, Xeon E3-1505M v5, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, SSD, jó akku, számla, gar
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
