Új hozzászólás Aktív témák
-
d900t
senior tag
Srácok,
Megpróbálok sorban válaszolni a kérdésekre.:
1) Erre igy nehéz válaszolni, mert nem tudom, hogy mire irányul a kérdés. Megbízhatóság? Szerviz? Élettartam? Rendelkezésre állás? Nekem ez igy egy költői kérdésnek tűnik. Megpróbálok azért valami választ adni. Az elvárható minimum talán annyi, hogy megfeleljen a törvényben előirt szabványok feltételeinek, lehetőleg legyen tartós, stabil és megbízható, de ha mégis meghibásodna, akkor legyen stabil szervizháttér. Az elvárható minimumot törvény határozza meg, mind például a kötelező jótállás minimumában és a jótállás elintézésének rendjében. A Clevo a törvény által előírt minimumot a jótállás tekintetében túlteljesíti. Szerintem másban is, de gondolom, ha sorolnám, az csak olaj lenne a tűzre.
2)Erre a kérdésre a Clevo esetében van racionális válasz. A Clevo garanciálisan kizárólag az alkatrészellátást finanszírozza. Az alkatrészszálítás és a szervizfenntartás költésgeit az importörnek kell kigazdálkodnia. 5 éve forgalmazzuk a Clevot. Ha belefulladnánk a gariba, akkor veszteséges lenne a projekt és már réges-régen nem forgalmaznánk.Ugye ebben azért egyetérthetünk? Az utolsó mondatodnak típustól függetlenül nincs reális esélye. Tesztelni kizárólag a gyártónak van lehetősége és azt becsületesen el is végzi. A sok a garis preoblém neki fájna a legjobban. A forgalmazó csak a bejelentés napjától fér hozzá a termékhez (ld. proci- vgagyártó policy ). Gondolom ti sem szeretnétek, ha X márkájú noteszból mondjuk több hónap csúszással jutnátok hozzá, mert a forgalmazó - esetünkben mi - tartóstesztet végez rajta a ti érdeketekben.
3. Abban a kontextusban, ahogy írtam, mindenképp.
A leveled aljára is megpróbálok válaszolni. Az általad említett szerviz Clevo, ECS és MSI barebone-okat szervizel. Csak ezeket a márkákat ( a felmerülő 3 napos ügyeket más márkák esetében az üzletek rendezik) ! A 3 modellből az eladás arányában kilencvenvalahány százalékot tesz ki a Clevo, ráadásul a Clevora 2 év gari van, a többire csak egy.
A szervizre jelenleg kb. 12000 még garanciális masina és kb. összesen harmincezer eladott Clevo notesz javítási terhe jut. Egyetlen szervizre! nem csoda, hogy soknak tűnik Az sem csoda hát , hogy a szervizbe Clevo noteszek érkeznek be javításra. Gondolom a BMW szervizben meglepődnének, ha valaki egy Mercedest vinne be. Igen, a szervizben rendszerint olyan ügyfelek vannak, akik elégedetlenek a termékkel, legalábbis én még nem találkoztam olyan emberrel, aki csak azért tette tiszteletét, hogy azt mondja: ''minden frankó, csak igy tovább''. Vagy te Ismersz valakit?
Az is természetes, hogy a szervizben olyan érzésed van, hogy minden termék hibás, mint ahogy a szemészeten minden embernek baj van a szemével és attól mert nagy a tömeg az SZTK-ban, még nem jelenti okvetlenül azt, hogy mindenki beteg. Remélem, hogy ez egy szemléletes hasonlat volt. Az is normális, hogy a Clevo topikban a Clevoval elégedetlenkedők vannak túlsúlyban, mint, ahogy pl. az ASUS-ban az ASUS-t gyalázzák és nem fordítva és nem kicsit.
Szumma szummárum ha 6 fős szerviz meg tud bírkózni egy ekkora számban eladott termékkel, akkor az termék statisztikai egyáltalán nem rossz hibaarányt produkál. Volt nálunk egy kolléga korábban, aki a Gericom szervizben dolgozott. Elmondása szerint ott 100 eladott gépre 170 munkalap készült. Nálunk ez a szám 12. Fejből tudok 2 nagyon-nagy márkát, ahol ismerem ugyanezt a számot és messze-messze nem jobb, mint 12 - hogy finoman fogalmazzak. Szóval a Clevo statisztikailag egyáltalán nem megbízhatatlan, próbáljátok végre elfogadni.
Érzelemekben bővelkedő hozzászólásodban azért találtam olyat, amivel egyáltalán nem értek egyet. Nem valószínű, hogy 2 ügyfél 6 noteszt hoz be javításra. A Clevo egy tipikus consumer márka, vagyis Tóth Béla veszi a Kft-jének. Ügyfelenként egy gép, szinte kivétel nélkül.
Amennyiben az általad elvárt specifikációnak megfelelő M400A/AE modellt szeretnél látni, keress privátban és összehozzuk a találkozót .Mint említettem egy korábbi hozzászólásom, több kollégám is Clevo noteszt használ (ketten M400A-at) Mint már jeleztem szerdától nem vagyok, egészen április 10-ig. Ezért külön bocs, de Japánban leszek a FU_SI vendégeként , gyárakat nézünk meg. Nem tudom, mennyire férek majd géphez és hogy egyáltalán lesz-e rá idő. Tehát tekintsük úgy, hogy nem valószínű. Ha addig nem válaszolnék valaki hozzászólására, azt ne tekintsétek bárdolatlanságnak..... -
d900t
senior tag
Megoldható, de velem kéne egyeztetni. Érthető oknál fogva a szerviz ilyesmit nem vállal, mert ha mindenkinek megígérné, az elég érdekes képződményhez vezetne (soron kívüli szervizelésre sorbaállók sora
)
Az optikai meghajtók jelentik egyébként minden számítógépnél (pc is!!) a leggyakoribb meghibásodást. Ezek ugye az egyedüli mozgó alkatrészek. Egy gyártó képviselője mondta viicesen, amikor IKB tenderekhez 3 év garit kellett válalniuk a cd íróra: ''akár 5 évet is kibír, ha sosem használják'' -
d900t
senior tag
válasz
zsocaozd
#1178
üzenetére
Nem védem a Clevo-t, nem védem magunkat sem - ha ezt tetszett kiolvasni, akkor goto1

. Nem áll érdekemben , hülye sem vagyok, mert a hitelesség többet ér. Érdekes, hogy amikor a Sony topikban fikáztam a Sony-t, ott az volt a baj.....
A kollégám gépében 256-os vga van, ha a géped valóban azt produkálja, amit írtál, akkor az hiba, ami javítható.
Az ajánlatomat megismétlem, jövő hét szerdáig tudsz vele élni, utána viszont egy kicsit bonyolultabb lesz, mert japánban leszek almost két hétig. Ha viszont az új gép beszerzését választod, akkor legyen úgy, de ne várd hogy erről is véleményt formáljak
ps.: Az arány 70-30 bp javára. Szerintem a vidékiek többsége a szervizhálózat lefedetlensége miatt kerüli a márkát. de ha valaki mégis megveszi, ámbátor hiba esetén nem javítatja ki a hisználhatlan gépét...khm. hát ez sem egy tipikus gondolkodás....
futár meg ugye ilyenkor is van...
[Szerkesztve] -
d900t
senior tag
válasz
zsocaozd
#1171
üzenetére
Olvasom a topikot, mint ahogy a többit is. Olvastál már acer, fusi sőt asus topikat? az ilyen topikban mindig azok találnak egymásra, akiknek bajuk van az adott márkával. Itt még véletlenül sem a márka istenítéséről van szó. Elfogadom, hogy nem vagy megelégedve a cuccal és még csak ki sem akarlak téríteni a hitedből. nem kell elfogadnod a véleményem, sőt elfogadom azt is, hogy elfogultsággal vádolsz bár ennek igy a világon semmi értelme. A tavaly általunk eladott 30 ezer noteszből kevesebb, mint 5% volt a Clevo. Számunkra irreveláns, hogy veszik-e vagy sem, jó-e vagy sem, mert nem ebből élünk.A garit meg ügye vállalja a gyártó és még csak fogást sem találnátok rajtunk. Tán még szimpatikusabb is lennék, ha együtt fikáznám veletek és együttérző bánatos boci képet vágnék.
A termék ellenben nem szenved semmivel típushibától, statisztikai semmivel sem szarabb, mint fajtársai. Ez az igazság! csak annyit értek el, hogy devalváljátok a modell használt értékét. Ezzel pénzt vesztek el magatoktól és másoktól. Ez volt az egyik dolog.
A másik: benéztem a szervizbe. Összesen 5 darab Clevo számítógép kuncog javításra várva. Asszem nem szivatom meg a tulajdonosaikat, ha felajánlom, hogy soron kívül előre vesszük a masinádat. megvárhatod, sőt meg is nézheted, mit csinálnak vele. Ami a gépeddel most a problémát, az simán és flottul javítható. vagy koszos, vagy cooler vagy mindkettő. normálisan a készüléknek ilyen fokú melegedés nem jellemzője. összehasonlíthatod a kollégám által használt m400a-val.
Ha érdekel a dolog, akkor jelentkezz privátban. úgy gondolom ennél többet már nem tehetek az ügy érdekében. -
d900t
senior tag
Gondolkodtam egy darabig, hogy most te az én hozzászólásomra reagáltáltál avagy sem.
Ha igen, akkor alaposan félreértetetd, amit írtam és erre xedos kolléga még rá is túráztatott.
Én nem a szervizt terhető javítási határidőről beszéltem (ez is megér persze egy misét), hanem arról, hogy a fogyasztónak is van egy olyan kötelezettsége, hogy a hiba felismerése után mihamarabb szervizbe vigye a terméket. mert ha a meghibásodás későbbi problémákat generel, akkor azért a gyártó nem köteles helytállni. Ennyi.
A 3 napos meghibásodás miatti csere egyébként továbbra is él, csak annyit fűztek be a törvénybe, hogy jelentéktelen hiba miatt elállni nem lehet. ezzel védik pl. az autókereskedőket., hogy mondjuk egy defektes kerék miatt ne lehessen manit visszakérni.
A 15 napra való törekedésnek is van értelme. az ezelőtt hatályos jogszabály ugyanis elég vicces volt. Abban még úgy szólt az előírás, hogy a meghibásodás bejelentésétől számított a 15 nap. vagyis elvileg gipsz jakab bejelentette a hibát, de nem vitte be szervizbe a gépet. majd a 15 nap után tarthatta a markát úgy, hogy esélyt sem adott a szerviznek a javításra. a mostani szabályok szerint a 15 nap túllépése esetén a szervizen a bizonyítás terhe, hogy nem ő tökölte el az időt. -
d900t
senior tag
Hát hogy poénosra vegyem, már lenin elvtárs is megmondta, hogy ucsityszjá, ucsityszjá, ucsityszjá, azaz menteni, menteni, menteni.
A füleden és a felület teszteken kívül más hiteles nagyon nincs. a dellnek van vmi progija, de az sem működik. vkinek 3 hét után vinyócserét javasolt.
akkor most egy időre engedelmetekkel elköszönnék.
[Szerkesztve] -
d900t
senior tag
válasz
zsocaozd
#1165
üzenetére
''A 350e Ft-os notim elvinné ugyan a proggit és tudnék vele dolgozni, csakhogy amikor kipróbáltam cirka 3 hétig annyira felmelegedett a VGA részen, hogy már sajnálom szétcseszni ezzel a notimat, így inkább beszerzek (külön ezen projekt miatt!) egy dual core gépet. Mindezt a Clevo f@szsága miatt! Szerintem ez mélyen felháborító, szerinted biztosan belefér a dologba...''
Megy egyáltalán a VGA cooler? mert az bizony nagyritkán beszarik. vagy elektronikai vagy mechanikai hibaokból. márpedig egy nem egy hajbilajbi propeller, hanem gyakorlatilag egy hűtőszekrény. ha az nem megy, az gáz.
egy éve volt egy békéltető testületig fajuló vitánk egy delikvenssel, akinek fél ujjnyi vastagon állt a por a noteszében. a por remek hőszigetelő, nem beszélve arról, hogy a cooler is beállt a sok portól abban az esetben. ezek csak teoriák, de az életben előforduló szituációkból indultam ki. maradjunk abban , hogy nem vagyok meggyőzödve arról hogy a kialakult szitu a clevo faszsága. hibák mindig lehetnek, bármit is veszel. ha viszont azzal hónapokig együttélsz és a neten való puffogásban merül ki minden amit az ügyben teszel, már ne is haragudj, meg is fogom bánni, amint leírom, de ez bizony a te fságod.
veszel egy core duo gépet. nagyszerű a pentium m TDP-je 21W, a core duo-é pedig 49. mi is lesz ettől jobb? -
d900t
senior tag
válasz
zsocaozd
#1166
üzenetére
[i''Nem egyszer jutott eszembe, hogy visszaküldöm gariban a gépet, nézegessék, de egyrészt nem tudom hónapokig (míg a gari intéződne) nélkülöznöm a gépemet''
Erről egy mondás és egy vicc jut eszembe:
- néma gyereknek...
- b+ nyuszika a létrádat.
senki nem mondta, hogy hónapokig intéződik egy gari. hol tart annyi ideig? nem beszélve arról, hogy van a törvényben előírva fogyasztónak egy ún. kárenyhítési kötelezettsége, mely annyit tesz, hogy a hiba felismerése után köteles a lehető leghamarabb időn belül a hibát bejelenteni és a további esetleges károk megelőzése érdekében mihabarabb szervizbe juttatni.
ha viszont számonra ennyire baromira fontos a rendelkezésre állás, akkor next business day warranty-val kell készüléket venni annak minden felárával együtt.
Leírtam, hogy ez a proci mennyire szarul végzi a speed stepping-et (jó, ez nem Clevo probléma, de ők raktak bele ilyen fos procit).
A procit te választottad, mint ahogy az oprendszert is. a speedstepet a XP - v. Vista - kezeli. ez nem a notesz/cpu gyártó sara.
Nem értem, miért vitázol elméletekkel dobálózva olyanokkal, akik maguk tapasztalják több hónap, több év használat után a tényeket.
Azért mert neked vagy egy géped, nekünk meg egy statisztikánk. csak ebben a topikban legalább annyian leírák, hogy jól megy a gépük, mint ahányan panaszkodnak. nem beszélve arról, akinek nincs baja egy géppel, ezt a tényt még önmagában nem tartja közlendőnek.
szóval nem én vitázom a tényekkel. egy vélt tényállást te általánosítasz és utána ''tények''-ként nevezed. ez nem fair! semmibe nem telne leírnom, hogy az m400a szar. de nem az. pedig mondhatnám, szar-szar, de gari van, gyere megcsináljuk, nekünk nem kerül semmibe... -
d900t
senior tag
válasz
zsocaozd
#1164
üzenetére
Próbálom tök rövidre fogni, mert elvileg dolgoznom kéne - mondjuk ez is egyfajta munka, ha úgy vesszük (üfnek válaszolni)
A vita abban van köztünk, hogy neked van egy noteszed, mellyel bajod van és ebből azt a következtetést vonod le, hogy az összes fajtársa szar -- // erre a problémára már mások is felhívták a figyelmed. Bár nem látom, de elhiszem, jobbat úgy sem tudok tenni.
De! Továbbra is óvnálak attól, hogy általánosságban beszélj az ügyről. Nem azért, a saját renoménkat vagy a Clevoét óvnám. Az egyes márkákkal kapcsolatban amúgy sem bánunk kesztyűs kézzel. Amelyik szar, azt leszarozzuk, amelyik jó, azt meg nem. Viszonylag tág határok között számunkra tökmindegy, hogy a vevő mit és milyen márkát vásárol - pénz márkától függetlenül mindegyiken ugyanannyi van - , bár amennyire követed a hozzászólásaimat, én évek óta mindenkit óvok a dedikált vga-s mobil atomerőmű vásárlától, mert ezek a készülék de facto többszörös energia felvétellel, ergo hőtermeléssel járnak.
Ami releváns, hogy nálunk cégen belül ki milyen márkájú gépet használ. Az a vicces, hogy a Clevok aránya az eladási arányhoz képest elképesztően magas. Mondjuk ennek egy fontos faktora, hogy a szerviz 10m-en belül van, node ez még 3 másik márkára is igaz lenne. decemberig én is clevot használtam, méghozzá 3 és fél évig ugyanazt a készüléket - vhol ezt is megtaláod a fórumban -, pedig én úgy hidd el, hogy bármit leakaszthatnék a készletből. Mint ahogy az asztalnál ülő két kollégám is. Az ő esetükben további 1 clevo + 1 msi. Ma azért ülünk mindhárman dell gép előtt, mert kaptunk hármat ajándékba, azzal a commenttel, hogy örülnének neki, ha ezt használnánk, mert a hozzánk látogatók, minket ismerők számára sokat mond, hogy mit használunk.
bizonyos tekintetben a régi gépemmel elégedettebb voltam, de erről nem a dell, hanem az intel tehet.
Két másik kollégám ma is m400a-t használ - ki tudja miért - és hidd el, hogy nem külső billentyűzetről és nincs is megolvadva. ha bajuk lenne vele, kérhetnének egy másikat. egyszóval, ha neked ilyen problémád van és az valós is, akkor azt meg kell javítani. mondjuk az olvadt házra különösen kíváncsi vagyok. Amit érdemes volna lecsekkolnod, hogy mennyi por van a készüléken belül, főleg a ventillátor környékén.
- ennyi. illetve a negyedik láb. a magyarázat tök triviális. kb 33szor leírtam már, hogy nem jó kiszerelni az aksit, mert használaton kivül is öregszik. egy raktáron tartott új aksi kb 6 hónap alatt jut el arra a fázisra, hogy használhatatlan.ha bent az aksi, akkor mind a 4 láb megvan. egyszóval a gyártó logikusan gondolkodott, igaz a magyar szokásokkal nem számolt. én az m360c modellemben végig ugyanazt az aksit használtam és sosem vettem ki, mondjuk szinte mindig merítettem, ha tele volt. 3 és fél éves koréban is kb. 75%-ot bírt. nem úgy mint a tartalékaksim, mely időközben megdöglött. lehet, hogy időnként használnom kellett volna... -
d900t
senior tag
válasz
zsocaozd
#1160
üzenetére
Szerintem a beszélgetés értelmetlen vitába fullad
1.) A Clevo ebből a modellből legyártott vagy hétszázezer darabot, ebből mi eladtunk vagy kétezret, meg szerintem az alba is minimum. Én is láttam egy jó párat, elhihetet. sem pro sem kontra nem tudok mit mondani a kategóriájában (mobil atomerőmű) képviselt különböző gyártók által elkövetett noteszekhez képest. csak hogy tényszerűen vitatkozzam. a noteszek háza ún. hőre keményedő műanyagból készülnek. ezeka műanyagok sok száz fok felett olvadnak.
2.) Választ szeretnél. Épp múltkor leveleztem a ASUS tulajdonossal. Neki 4 hónap alatt 3 DVD írója szart be. Mi a magyarázat? A nagy számok törvénye kombinálva egy felhasználó piszok nagy pechjével. Ennyi.
A legvégén te is megadtad a választ. köszi.
[Szerkesztve] -
d900t
senior tag
Hallanom kéne a kattogást.
Ha bizonyos esetekben mondjuk másodpercenként hallod a kattogást, az bad sector jele, ha a vinyó egyébként működik.
Ha csak időnként hallod, akkor sok esetben csak elaltatja magát a vinyó (ez a parkolás zaja). ezzel kapcsolatos delles forumokon volt nyafogás, még bios frissítést is adtak ki hozzá. A Hitachi Travelstar vinyókkal összefüggésben alakult ki a probléma, anno még én is leveleztem valakivel. Akkor sikerült megnyugtatnom, amikor a gyári adatlapra tudtam hivatkozni.
A seek nagyjából annyit tesz, hogy pozicionálás. -
d900t
senior tag
Szerintem ha el is gondolkodtak rajta, hamar el is vetették. a Pertier pályafutása a 90-es évek közepén leáldozott. Legnagyobb és egyben megoldhatatlan hibája, hogy a prcesszoron és környékén deresedés lép fel és sok esetben a processzor tokkal-maggal megreped.
Noteszben egyébként sem lehetne használni, mert a Pertier amennyire hideg processzor felöli oldalán, annyira forró a másikon. és mivel a másik oldal is dobozon belül van és a noteszben a levegő mennyisége összehasonlíythatatlanul kevesebb egy pchez képest, hamar gőzfürdőben éreznék magukat az alaplapi forrasztások és lemennének alfába. -
d900t
senior tag
-
d900t
senior tag
1.) Van egy tangram nevű játék, nem tudom ismered-e. illetve biztos, hogy ismered, csak esetleg a nevét nem. Szóval ebben a játékban van egy négyzet és van egy csomó felszabdalt sokszög. ezeket a darabkákat úgy kell belepakolni a négyzetbe, hogy pontosan kitöltésék a teret. általában létezik több megoldás is Az M400A nevű tangram játékban - vga cserélhetősége miatt - viszont csak olyan megoldás létezik, ahol a vinyó és vga szomszédos.
Ezzel egyébként nincs is baj, a két elem megfér egymás mellett.Hacsak vki nem kezdi el tuningolni az egyébként lefojtott mobil x700-at, akkor kazánként sem igazán lehet jellemezni.
A nálunk felismert vinyó hibák a kollégák szerint nagyjából a következő okokból erednek. Ezek nem garanciális jellegű hibák, mert azok esetlegesek és nagyobb következtetést nem sikerült levonni. A leggyakoribb vinyó jellegű meghibásodás egyébiránt az átvezetőkábel elfáradása.
Az általánosan leírható inkompatibilitási hiba pedig az 1A-nél nagyobb áramfelvételű vinyók együtt-nemműködése bizonyos optikai meghajtókkal. a service ezeket a gondokat elég hamar felismerte, a kezdeti pár héttől eltekintve - ergo nem is gyártott ilyet. kár arról elméletek gyártani, hogy az M400A eszi a vinyókat. Ha ez igy lenne, akkor már ezrével kellett volna cserélnünk, csak ezért.
2.) A HDD kattogó hangja valójában a parkolás zaja. amennyiben ez egymás után többször történik, akkor ez már hiba. oka az, hogy a vinyó vagy lemez vagy fejhiba miatt nem találja a 0. poziciót. Ennél többet a hang hallatán nem igazán lehet kiokoskodni. sokszor még megbontás után sem.... -
d900t
senior tag
válasz
hery_boy
#1113
üzenetére
Fárasztó volna tételesen cáfolni a sok hülyeséget, amit a flame jellegű hozzászólásodban elkövettél, de azért pár dolog:
A vinyó nem az alaplap hibájából kattog, még csak nem is elektronikával (érstd hdd elektronika) van baj. A kattogó vinyók adatkábel nélkül is kattognak! Ha cseréled a vinyó elektronikáját, a helyzet akkor sem változik.
Nincs 4800rps-es noteszvinyó. 4200-es annál inkább. A melegedés mértéke nem kizárólag a fordulatszám függő. márka, típus és elsősorban a csapágyazás megoldásán múlik, egyes 5400-es vinyók halkabbak, mint más 4200rpm-esek.
A játékoktól valóban melegszik a vinyó indirekt módon. Saját tapasztalatból mondom, hogy a nyavaják általában akkor kezdődnek, amikor a T. enduser tweakelésre adja a fejét. -
d900t
senior tag
válasz
Dr. Akula
#648
üzenetére
Egy kicsit borúsan látod magad körül a világot. Én tuti, hogy felkötném magam, ha körülöttem csak csalókat látnék

A probléma ebben az esetben az Intel háza táján gyökerezik. Az Intel ugyanis 2 csomagot gyárt. Az egyik csak CPU, a másik pedig CPU, WLAN, chipset.
Mivel a barebone és a komplett notesz gyártás ( FU_SI, Dell, hogy csak a nagyokat soroljam ) az esetek többségében külön folyamat, így az kettes csomag általában nem játszik, vagyis az elemeket külön-külön kell megrendelni. Tudvalévő, hogy az Intel 10 plusz minusz 2 hét pontossággal szállít, így fordulhat elő, hogy a WLAN és a CPU még véletlenül sincs összhangban. Mi pl . 14 hete várunk időközben sok-sok százas megrendeléssé duzzadt WLAN szállítmányra. Mondjuk Clevo direktben nincs is Centrinosként árulva, matrica sincs rajta.
A Tecsoban és a MM-ben időnként felbukkanó Pentium4 Celeron Centrino pedig a szakmai dilettantizmus következménye, nincs mögötte átverési szándék. Mondjuk aki ott vásárol - főképp a tecso esetében -, annak úgyis mindegy, mert A-Z-ig minden kínai. -
d900t
senior tag
válasz
Dr. Akula
#637
üzenetére
Hovatovább egy gf7800 gtx áráért kapsz egy komplett konzolt, nagyobb VGA teljesítménnyel. Rádugod a tevére oszt annyi. A PC-s játékok piaca már most is egy olyan döglött ló, ami még fut.
A noti bizony mindenre jó, csak még nem fejlődött ki itthon a kultúrája.
A nagy TFT is teljes kapufa, mert pl. egy 19''-es 1280x1024-es felbontást tud, amig egy 15''-ös noteszből nem nehéz SXGA+-ost találni. A TFT monitoroknál a méret nem számít, mert az ember reflexből olyan távolságból nézi, hogy a látószöge sarkaiba kerüljenek a kijelző sarkai.
Ha meg mégis úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor egy plusz docking station és kattra bekapcs a nagy monitor és a taszt. Minden normális cégnél így megy, persze ilyen normális cégek nálunk még csak a multik között vannak. Nekik megéri, hogy az alkalmazottal hazavitessék a munkáját. -
d900t
senior tag
----- Original Message -----
From: 曾榮璋 (Roytzeng)
To: service@notebook.hu
Cc: 張哲榮 (Martin) ; 林洸輝 (kyle)
Sent: Friday, July 08, 2005 10:08 AM
Subject: FW: M400A X700 info request
Dear notebook.hu TEAM,
Good day, about your question:
1. They couldn’t use the PowerPlay on X700 under XP operating system, because there had some problems
, so we must remove this function.
2. We are positive to study this problem with the ATI now , if have any solution , we will put the driver on the CLEVO website.
Thank you very much!
Best Regards
======================
CLEVO Co. / FAE
曾 榮 璋 / Roy
TEL : 886-2-22789696 EXT.2967
e-Mail : Roytzeng@clevo.com.tw
http://www.clevo.com.tw/
========================
(D507003) -
d900t
senior tag
Egész idáig kerestem azt a levelet, melyben a Clevo közölte, hogy a Powerplay nem megy az X700-zal, az ATi már ismerte a hibát és dolgoznak rajta.Addig is a Powerpay ki van véve.
Nyugodj meg, nem fog beszarni a vinyód. A megadott üzemi értékek jókora rátartással vannak - ha egy hídva rá van írva, hogy max. 20tonna, az 21-től nem szakad le, de még 30-tól sem.. Majd ha 80 fokos lesz, akkor már érdemes aggódni. -
d900t
senior tag
válasz
hery_boy
#468
üzenetére
Az VGA órajelnek csak indirekt módon van köze a VGA sebességéhez. Persze adott chip mellett egyenes arányban mindez. A frekvencia csupán egy dologgal áll feltétlenül lineáris viszonyban, mégpedig a melegedéssel. Mindazonáltal emlékeztetnélek arra, hogy a notesz egyre kisebb és kisebb kasztniba kerül; a fekvencia növelés zsákutca. Tuningbuziknak nem való notebook. Fusi detonátor és egy tveakelési módok kékhalálhoz, idő előtti alaplapcseréhez, VGA cseréhez vezetnek. A cucc gyorsabban öregszik, ha peched van ,gari idő után hal meg.
Aki mindenáron magasabb frekire akar recskázni, vegyen egy ''füles'' számítógépházat, szereljen át és azt hurcolássza. -
-
d900t
senior tag
Lehet, hogy meglepőt mondok, de a bank nem csak akkor adja 205-ért a dollár, ha Clevo noteszre akarjuk költeni

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a disztributorok tavasszal iszonyúan túlbecsülték az igényeket. Ha nem igy tettek volna, már rég az új árak lennének érvényben. 2 hónapja gyakorlatilag alig jön áru az országba, két-három héten belül elfogy a jól vásárolt készlet. Az Aceresek pl. egy mezitlábas modellre 580eur-t ajánlottak szeptemberre. Ez a modell most utcára is csak 500 -
d900t
senior tag
- $: Technikai elemzés alapján nagyobb a valószínűsége a forint visszaerősödésének a $-al + €-val szemben is. (a nyáron lesz még 200Ft alatt a $)
Nem az a kérdés, hogy 200 alatt vagy felett van a dollár. Ugyanis, a jelenlegi készletek usd/Ft 181 körüli érteken vásásrolódtak, mely 10%-kal kevesebb, mint a 200. A eur/usd 1,35-ről fokozatosan leesett 1.2-re. Javulás nem várható, legjobb esetben szinten tartás. Ahhoz, hogy a USD/Ft 180 körül alakuljon a forintnak ki kéne vastagon menni a sávból, mely nem lehetséges. -
d900t
senior tag
Rossz hirem van. Az ár előtte jelentősen emelkedik forintban. Az elmúlt egy hónapban a forint 12%-ot gyengült a dollárhoz képest. Ez annyi jelent, hogy a raktári készlet kifogyása után ilyen árakkal érdemes kalkulálni. Ehhez képest részletkérdés, hogy CPU ára, mely a notesz árának 10-20% esni fog. Illetve nem is fog esni, hanem az 1.6 eltűnik a süllyesztőben, a 2.26 megjelenik a tetején. Az árak nem változnak, csak adott áron egy számmal nagyobb CPU-t fognak adni.
-
d900t
senior tag
A 110/120 =a horizontális/ vertikális látószög.
Az IPS = a nagylátószögű panel.
A kijelzőt renwick húzta a tesztjében, azóta mindenki erre hivatkozik. Nevezetesen azt írta, hogy az ASUS-é jobb. Ez csak azért érdekes, mert mindkettő samsung panel van. ettől még lehet igaza, de...
Azt egyébként aláírom, hogy az SXGA+ - os panelek látószögben alulmaradnak az XGA-stól -
d900t
senior tag
Az M400 műanyag elem nem fújt, hanem spec technikával rágalvanizált fém. Tudni kell, hogy minden elem kopik. Az IBM-en azért nem látszik, mert színében öntött műanyag.Fém színt önteni nem lehet, csak mondjuk feketét, szürkét, kéket.
Alapvetően márkától függetlenül minden notesz festése kopik. Ennek elkerülésére a márkás noteszeken atouchpadtól jobbra-balra műanyag matrica van Feltűnt?
A notesz írók nem igazán támogatják a túlírást, legyen az LG, Toshiba, Pioneer vagy bármi. El kell olvasni az adatlapját annyit nyújt. -
d900t
senior tag
Az M360H az a ritka modell, melyben soha nem kellett a BIOS-t javítani. Egy verzió van fenn a weben:
Download Service Manual and Brochure
Model : M350H/M360H TYPE DESCRIPTION FILENAME VERSION SIZE(K) START END
BIOS M3x0H BIOS V3.01 M3x0H_301.zip1 2 3.01 324 2004/11/23
Note for download
These service manual files and brochure are customized for CLEVO's Notebook only. You can not and should not use them on other vendor's products.
BACK
Copyright(c) 2000 Clevo Computer Company. All Right Reserved
[Szerkesztve] -
d900t
senior tag
válasz
Hawaiian
#310
üzenetére
Ugye nem mondod komolyan

Az a helyzet, hogy minden winchesteren van adatcache, 8-16 vagy esetleg mégtöbb mega. A cache-re azért van szükség, mert a villámgyors szekvenciális olvasással szemben a rövid fájlok seekelése-irása-olvasása rettentő lassú.
Normál használat mellett (pl. windóz) az adatcacheről való olvasás aránya rendkívül magas. Nos, az adatcache sebességének viszont a bus sebesség a szük keresztmetszete, hiszen ram modulokról van szó.
Egy szó, mint száz, nem mindegy, hogy mekkora a bus sebessége.
Többek között ezért veri szervertesztben rommá az U320-as SCSI vinyó a szekvenciális olvasásban brillirozó hagyományos (PATA, SATA) meghajtókat. -
d900t
senior tag
válasz
fazi1985
#295
üzenetére
Acer CrystalBrite technológia!
A képernyőre egy hajszálvékony, fényes külső bevonat került, mely gyorsabb képalkotást és jobb szűrést tesz lehetővé.
Megakadályozza a külső fény és a belső sugarak szétszóródását, ezáltal kristálytiszta képeket hozva létre.
A hagyományos TFT-kijelzőkkel ellentétben az Acer CrystalBrite technológia pontosabban értelmezi a színkoordinátákat, ezért ragyogóbb színárnyalatokat eredményez és minimálisra csökkenti a torzulást.
Mesterséges fényben az Acer CrystalBrite LCD kontrasztaránya lényegesen jobb, mint a hagyományos LCD-kijelzőké (445:1 szemben a 327:1).
Az Acer CrystalBrite LCD kontrasztaránya messze meghaladja a hagyományos LCD-kijelzőkét a természetes fénnyel megvilágított szobában.
Élethű mozifilmek és 3D-s játékok élvezete.
Épületen belül vagy kívül, az Acer CrystalBrite kijelző megkapó színeket jelenít meg ezáltal is fokozva a felhasználói élményt.
Az Acer CrystalBrite technológia valódi élményt kínáló, kiváló színtelítettsége miatt a médiaalkalmazásokra tervezett kijelzőkhöz illik a legjobban.
Természetesen adatprogramok használatakor is érezhetőek az általa nyújtott előnyök.
A felhasználónak fejlett vizuális élményben lesz része az intenzív grafikai programok használatakor.
Az Acer CrystalBrite tulajdonságai:
- mély színtelítettség,
- éles képek és kiemelkedő színkontraszt
Tehát a felhasználó látványos video- és képminőséget élvezhet, munkában és szórakozásban. -
d900t
senior tag
Nem lesznek régebbi modellek. Van kb. 4db a 256-os webcamosból, az kiszórjuk szerintem alapáron, aztán csak a két szélső marad. Az ügyfelek ízlése eltér. Ha kiderül, hogy valamelyiket jobban viszik, akkor azt rendeljük. Ilyen egyszerű.
A konfigok is erősen eltérnek. A kisebb modell 1.6-2.0GHz-ig lsez, a nagyobb pedig csak 1.86 és 2.13. Vinyóból is min. 80 megás a SATA.
[Szerkesztve] -
d900t
senior tag
válasz
Hólapátos H.
#277
üzenetére
Elvileg holnaptól - már 3 féle M400A lesz elérhető.
SXGA+, x700 128, 6cell, PATA
SXGA+, x700 256, 6cell, PATA, webcam, BT
SXGA+ GT, x700 256, 12cell, SATA, webcam, BT -
d900t
senior tag
A tipuskód alapján van akinek előre tudok szólni.
Minden Clevo noteszre gyárilag két év gar van - nyomtatott Clevo garjegy- és original -tahát nem szitázott - magyar billentyűzet. Clevo notesz egyre több helyen elérhető, a fent leírtak alapján hamar eligazodhatsz.
A kiszemelt szövetkezet ellen tavaly október óta védjegy hamisítási per van folyamatban. Az igazságszolgáltatás malmai lassan őrölnek,de előbb utóbb liszt lesz belőle. A Clevo.hu bejegyzése szabad lehetőség az első számára, de az üzletmenet Clevo barebone-ra alapuló más márka átragasztására alapul; és a support sem éri el a kivánt szintet. Mindez igy illegális. Az ügyről többet nem mondhatok, de most legalább előre szóltam. -
d900t
senior tag
-
d900t
senior tag
Az alaptopikban többször is elhangzott, hogy az Acer itthon nem vállal jótállást a külföldön beszerzett noteszekre, kivéve, ha igazolod, hogy anno külföldön laktál és éppen ideköltöztél. (valaki mélben kapta a választ és bepasztázta). A másik dolog, ami megtapasztalható, hogy a nem magyar cuccok a használt piacon élből kb. 10-20%-kal kevesebbet érnek.
-
d900t
senior tag
válasz
parandroid
#80
üzenetére
375s szerintem ettől a héttől elérhető. Sajnos a Dothan procik annyira nagy hiánycikkek, hogy idén még egyik magyar diszti sem tudott egy darabot se leszállítani. Szóval elég nagy dolog beszerezni, bármilyen röhejes is.
-
d900t
senior tag
válasz
parandroid
#80
üzenetére
Amilo 1425 nem lesz. Kizárólag a német MM árulta. Lesz hasonló modell, de nem áprilisban és nem 1425, hanem az utódja. Pontos infót nem tudom, de szerencsére meg fogja válaszolni az, akitől az infó származik (fsc).
-
d900t
senior tag
válasz
parandroid
#66
üzenetére
Hát... Ha törvény lenne arról, hogy minden noteszre a valódi gyártó nevét kéne felírni, abban a nagy katyvaszban könnyen lehet, hogy a Clevo még mondaná a legtöbbet.
Egyébként összelehet hasonlítani az M400A-t a Quanta-Toshibaval, vagy a Uniwill-fusival, de érdemesebb inkább az M450C-t vagy még érdemesebb az M375S-sel. Ki lehet ugyanis mutatni pl-, hogy a Mercedes A klasse olcsóbb, mint az Volvo S80, ergo a merci jobb vétel, csak ezzel saját magadat csapod be
Egy érdekes pletyka a nap végére:
Bővebben: link
Az ASUS-nak semmibe sem telík egy új gyárat felhúzni, márpedig ha jól zörög a haraszt, akkor a Clevo tudhat valami olyat, amit ők nem. -
d900t
senior tag
Megvan az új M400A BIOS. Jelentkezni érte: tuzko.laszlo@notebook.hu
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple asztali gépek
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Autós topik
- Háztartási gépek
- Videós, mozgóképes topik
- Google Pixel topik
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Hobby elektronika
- Renault, Dacia topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)


Ne haragudj, de ez igy nem áll meg.

