Új hozzászólás Aktív témák
-
viharhozo
addikt
válasz
#25237004
#18384
üzenetére
Az USDC problemainak elvileg semmi koze a kriptopiachoz, egyszeruen az a bank csodolt be, ahol a fedezetet tartottak. Persze az kerdes lehet, miert pont ott tartottak a penzuk, de az USA 16. legnagyobb bankjanal tartani a penz 7%-at elvileg siman vallalhato dontes.
Arrol a Tether se arul el semmit, h hol van az a penz, ami szerintuk megvan, ez az egyik fo oka a folyamatos fudnak.
-
viharhozo
addikt
Azert ne jussunk mar el oda, h keresnunk egy jo eros kotelet meg egy szep szal gerendat, mert nincs mas megoldas.
A mostani szabalyzas teljesen egyoldalu. A KYC sztem nagyon durva, lassan szekletmintat kell kuldened, h megnezzek, nem radioaktiv-e, mert akkor biztos otthon atombombat epitesz. A masik oldalrol a Binance-nek eleg egy kockas papir, amire Kolompar Maugli felirja, h "Haljak meg, megvan az a 23 milliard dollar, ami a BUSD-t fedezi". Az ugyfelpenzekrol meg ennyi sincs.
CEX nelkul sztem nem lesz kripto, egyszeruen kellenek a forgalomhoz. Stake nelkul nem lesz DeFi, tehat megbizhato staking platformok is kellenek.
-
viharhozo
addikt
válasz
kenwood
#17920
üzenetére
Az FTX konkretan eltozsdezte az ugyfelek penzet. Nagy valoszinuseggel a tobbi kozepes meretu tozsde jelentos resze ugyszinten.
A maradek vmivel ugyesebb, az (meg) nem tozsdezte el az ugyfelpenzeket. A konkluzio (sajnos) viszonylag egyertelmu: szabalyzas nelkul a tozsdek ellopjak az ugyfelpenzeket.
-
viharhozo
addikt
Erre a CEX-ek letiltjak az osszes SOL-depot.

Nyilvan ez fogja megallitani a hekkereket. De az egyszeru juzer nem tud hova menekulni.
-
viharhozo
addikt
válasz
proof88
#17189
üzenetére
Mert nincs juzer, nincs eleg likviditas, szar a szoftver, genyaznak a kifizetesekkel (ezt meg a joval regebben futo Stepn se merte meglepni).
Bar mar annyira beesett, h a floor nincs 100 dollar se, szoval annal tobbet nem veszthetsz.
kenwood: sztem az osszes M2E-ben akkor van penz, ha adod-veszed a hozza kapcsolodo NFT-ket es/vagy a legeslegelejen szallsz be. Bar ugye a Stepnnel ez se volt garancia a sikerre, mert pont utana zuhant be a Sol.
-
viharhozo
addikt
válasz
proof88
#16747
üzenetére
Sztem nem kellett volna semmit elvesztened, ami a tied, az a tied. Hacsak el nem lopta vki, mert rengeted a scammer.
Tegnap 5 korul egy hekker mintelt kb. 130000 coint a semmibol es raboritotta a piacra, ezzel 5,5-rol 1,5-ig lenyomva az arfolyamot. Utana ijedtukben lekorlatoztak az egesz halozatot, az app es a piac kozott nem nagyon van kapcsolat. Persze az egeszrol semmit nem kommunikalnak/tak, egy csomo ember eladta a cipojet, a coint meg nem kapta meg erte.
Lehet, h nalad is ez a problema, de ha erdemi mennyisegu tokened van, csinalj egy ticketet az appban, elobb-utobb ezek elo szoktak kerulni.
-
viharhozo
addikt
válasz
proof88
#16565
üzenetére
Ha vkit erdekel, a Calo ma elindult.
Ez legalabb nagyon szar nem lett, 900-ert vettem a cipot penteken, ma majdnem 1500-ert ment el a levonasok utan.
Az utolso szogig elloptak a Stepnt egy nagyon fontos kivetellel. Itt a cipok is ugyanabban a tokenben mennek, mint amit a mozgasert kapsz. Szerintem ez nem tul jo otlet, mert meg durvabb kilengesekhez vezet. En arra jatszottam, h az indulaskor meg befele sokkal tobb penz fog menni, ez nagyjabol be is jott, a token ment 60+%-ot. Nem lepodnek meg, ha meg feljebb menne, bar mar most is 1400 dollar a legolcsobb cipo, a Stepnnel ennek a toredeke, ez eleg eros gat lehet.
Viszont par nap mulva szinte biztosan zuhanni fog, 1-2 dollar korul megint erdemes lehet cipot venni.
Ja, az app erosen bugos, az Androidost Europaban meg mindig nem lehet Playstore-bol letolteni, ugyh alaposan nezze meg mindenki, mit csinal, kulonben napokra beragadhat a penze, amit egy erosen volatilis tokennel nagy gaz.
-
viharhozo
addikt
válasz
Frozen
#16668
üzenetére
A BSC-s resz majus 20-an indult. Benne maradt egy "apro" bug a programban, a ket lancon levo cipok osztoztak az energian, emiatt 23-24-en azok, akik beraktak ~12000 dollart, napi 7-800-at tudtak kiszedni. Kb. ket napig, mert ezutan banoltak a kinaiakat, akik nyilvan millio farmmal belekezdtek mar a dologba. A gond az, h sokan masok is belekezdtek, ok meglepve tapasztalhattak, h a 13-18 BNB-s "befektetesuk" ket nap alatt lement 2-re. A kulonbozet meg tiszta veletlenul a STEPN-nel van.
-
viharhozo
addikt
válasz
Frozen
#16662
üzenetére
Annyira okosan kitalaltak, h a BSC-s resz ket nap alatt gyakorlatilag nullazta magat. A coin nem fog semmilyen meglepetest hozni, megy a 0 fele, ahol a helye van.
A fejlesztok kiszedtek par tizmilliot, az elso juzerek par tizezret, még eleg sokan az indulo befektetesuket, a tobbseg meg mindent bukik. Van erre egy jo szo, de most pont nem jut eszembe.
-
viharhozo
addikt
válasz
Frozen
#16605
üzenetére
igaából mind1 milyen áron megy a cipő a stat a lényeg,
Igazabol mindegy, mennyi a VGA ara, csak az a a lenyeg, mekkora az Mhs. Hm.
Vegul 8-ert vettem egy alap cipot, ennyit meger nekem a bohockodas. Most mar ele lehetne adni 10,5-ert.
Az alap pontokat egyebkent a szoftver osztja be? Kaptam 20 pontot, de semmit nem tudok vele csinalni, a +/- gombok egyszeruen nem aktivak.
-
viharhozo
addikt
Az sztenderd es megszokott dolog, h Binance-rol nem lehet a Solana-halozatra utalni 16 oraja? Van esetleg ilyenkor vmi nem tul draga kerulo ut?
Az szinten sztenderd, h a Binance 12 oras atfutasi idot ad az utalasokra, mert az 5 dollar ertekut is megvizsgalja?
-
viharhozo
addikt
-
viharhozo
addikt
válasz
dobolan
#16173
üzenetére
Kozben toroltek, de ezt egyertelmu tenykent mondta.
Azert irtak masok is arrol, h az egesz nem fenntarthato.
Why Anchor Protocol is a Ponzi scheme
Is Terra (LUNA) And UST Game Changing Or Just A Big Ponzi?
Es volt, aki majdnem pontosan eltalalta.
Anchor is the engine behind the meteoric rise of the UST algorithmic stablecoin. UST is backed by nothing but itself (it’s supply is tied to burning / minting of LUNA tokens). The founder then uses the fake UST to buy Bitcoin (that he holds) to pretend it’s backed.
The size of the fraud has reached tens of billions.
Anchor is a Ponzi scheme that is made to drive UST adoption by offering 20% yields to people who deposit UST on the platform. Only a tiny fraction of this 20% is actually covered by income generated by loan interest and staking rewards. Anchor pays depositors from the “yield
reserve”…basically a UST slush fund.
It ran out of money to pay the ponzi a couple months ago, so they pulled hundreds of millions worth of Luna tokens out of their ass … then burned them to mint UST to replenish the reserve.
As the deposits continue to grow, the yield reserves are depleted at an ever faster rate. Currently about $5 million per day and rising. At the current rate they have just over 1 month before they run out of funds again.
Ez egy 22 napos komment.Es ez meg korantsem a vege, csak az USDC mukodik korrektul, a kovetkezo celpont az USDT lesz.
-
viharhozo
addikt
Erdemes a keresobe beutni, h "luna" meg "terra", es olvasgatni kicsit. Vannak kifejezetten rosszul oregedo kommentek.
-
viharhozo
addikt
1. A Polygon halozaton van wETH-m. Hogy a legolcsobb ezt valtora kuldeni?
Ha jol nezem, a Polygon web wallettel at lehetne valtani Maticra, amit mondjuk a Binance-re be tudok kuldeni. A tranzakcios dijakat nem latom, a valtasra eleg kedvezo arfolyamot mutat. Jo ez vagy mashogy erdemes?
2. Ehhez a reszhez vegkepp hulye vagyok. A Binance-en van Matic ERC20, BEP20 es Polgonos tokenkent is. Van annak jelentosege, en honnan depozok Maticot, vagy ha egyszer benn van, akkor utana ugyanugy lehet vele kereskedni?
Pl. Polygonrol depozok Maticot, es ha ezt alvaltom ETH-ra, akkor az ETH-m ERC20-as lesz, es ezzel meguszok egy jelentos tranzakcios koltseget?
Kösz!
-
viharhozo
addikt
1. BTC-t hol erdemes "lekotni"? Binance-en van 0,01-ig 5%, folotte 0,8, utobbi eleg karcsu.
2. Annak volt vmi oka, h a par coin (DOT, MATIC) az eddigi tizenX szazalek helyett huszonX-et fizet stake-elesert vagy siman csak nem volt eleg stake-elt coin?
-
viharhozo
addikt
Olyan oldalt/blogot/akarmit esetleg tud vki, ahol kisebb projektekrol irnak? Olyanok erdekelnenek, amik mostani market capje 10-100 millio kozott van.
-
viharhozo
addikt
válasz
dobolan
#13898
üzenetére
Ez nem az a fajta szerencse faktor, mint pl. a 21-nél, hogy épp milyen kártyát osztanak.
A Forex/CFD-szamlak 75-90%-a veszteseges, ezt a szolgaltatok onbevallasa mondja. Nyilvan nem tokeletes az extrapolacio, de nem latok erdemi indokot, miert ne lenne hasonlo ez az ertek a kriptos szamlaknal.
A Blackjack egy kifejezetten magas RTP-ju, viszonylag alacsony szorasu jatek, amihez raadasul kell vmennyi skill is, szoval nem lepodnek meg, ha ott alacsonyabb lenne a vesztok aranya.
-
viharhozo
addikt
válasz
kenwood
#13855
üzenetére
Itt nekem megint nem jon ki a matek. Tfh a merge 2022. jul. 1-jen lesz. Akkor 6,5 honapra megkapom a 8%-os diszkontot az arfolyamon + a stake-re kapok ~2,5%-ot. Ez evesitve majdnem 20%-os hozam ETH-ban, ami eleg eros ajanlat.
A kockazat meg az, h a merge eltolodik.
Jol gondolom?
-
viharhozo
addikt
válasz
aradebil2
#13816
üzenetére
Ha jol latom, a Coinbase csak amerikainak stake-el ETH-t.
A Binance megoldasat nem nagyon ertem. Naluk probalkoztam, a lekotesert cserebe buktam 8%-ot, mert a BETH/ETH lement 1-rol 0,92-re.
A Rocketpool is vmi hasonlo elso blikkre, ott is ugy adogatja hozza a kamatot, mint egy kotveny, de felek, h a vegen egyszeruen nem tudom/rossz arfolyamon tudom majd visszavaltani ETH-ra.
Felmerult meg a Lido ill. a Bitfinex, ezeket nem ismerem.
Defi-on melyik az a staking platform, amelyik nagy esellyel nem lopja el a stake-elt coinokat?
-
viharhozo
addikt
Valoszinuleg sokaig tartanek ETH-t. Erdemes ezt vhol lekotni/stake-elni? Mi szamit megbizhato platformnak? Annyi igenyem lenne, h a vegen legalabb az ETH meglegyen.
Nincs 12 ETH-m, tehat a PoS kiesik.
-
viharhozo
addikt
Ha vki kapott a Crypto.com-tol Visa-kartyat az elmult 1-3 honapban, legyszi dobjon nekem egy PM-et. Kösz!
-
viharhozo
addikt
válasz
HoppMaster
#9811
üzenetére
Ennek tenyleg evi 5% koruli a hozama, vagy vmit nem jol nezek?
-
viharhozo
addikt
Bitcoin and ethereum crash as China promises 'severe crackdown'
A mai emiatt van. Mondjuk ha ketnaponta elmondjak a kinaiak, h most mar tenyleg mindenkit lelonek, akinek barmi koze van hozza, akkor hamar rendezodik a dolog.
-
viharhozo
addikt
-
viharhozo
addikt
2. Binance-ről USDT withdraw MetaMask-ba a BSC hálózatra.
Na, mar itt megakadtam. A Binance kozli, h ha hulyeseget csinalok, akkor bukom a penzem, ami onmagaban gyonyoru dolog, szoval inkabb megkerdezem. Ahhoz, h ez mukodjon, eleg ha hozzaadom a MetaMaskomhoz a BSC halozatat? Az USDT tokent hozza kell adnom, vagy ha kapok ilyet, akkor majd lesz (defaultban csak a BNB van benne)? -
viharhozo
addikt
válasz
#49155328
#9222
üzenetére
Erc20-as token nem fog menni Bep-20-as hálón!
A Binance felajanlja ezt a lehetoseget ETH kuldesere. Akkor valamire valahogy csak jo kell legyen. Nem allitom, h nekem jo, de csak nem veletlenul van ilyen.
Akkor Metamaskra valo kuldesnel ez egy sztenderd merteku fee? Lehet Metamaskra mashogy ETH-t tenni vagy mindig kb. ennyibe faj majd? A kozvetlen vasarlast megneztem, az kisebb tetelnel gyakorlatilag ugyanennyi.
-
viharhozo
addikt
Biztos nagyon primitiv kerdes, de a topiknak nincs osszefoglaloja.
Metamaskra szeretnek ETH-t kuldeni Binance-rol. A withdraw-nal talaltam ilyen lehetoseget, de ha az Ethereum halozatan csinalnam, arra ad egy vicces, 12 dollaros minimum fee-t. Ha BSC-n, az elfogadhatobbnak tunik. Ha az utobbit akarom, eleg osszekotni a BSC-t a Metamaskkal? Vagy van ennek az egesznek vmi egyszerubb modja?
-
viharhozo
addikt
válasz
Silverchain
#9149
üzenetére
En tegnap csinaltam, eros 12 ora volt, mire leokeztak.
Új hozzászólás Aktív témák
● Kriptovaluta adásvétel a topikban tilos!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Home server / házi szerver építése
- Pedzegeti az új Xbox irányát a Microsoft
- Projektor topic
- Automata kávégépek
- AI, GitHub Copilot, Claude, Gemini
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Facebook és Messenger
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- EA Sports WRC '23
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Air 15 M4 32GB RAM 1TB SSD notebook garanciával hibátlan működéssel
- S22 Ultra 512/12
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- LENOVO ThinkPad s3 YOGA 14",i5-5200U,8GB DDR3,256GB SSD, WIN10,TOUCH
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

