-
Fototrend
DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február
Aktív témák
-
dchard
veterán
válasz
TeeJay #63242 üzenetére
Sosem volt így. A családi házas terület más téma, ott sokkal inkább a power budget miatt csinálnak csak 32-es, vagy akörüli osztás számot. A GPON a jelenlegi eszközparkkal 1:64-et tud max, de class C-s eszközökkel lehet 1:128 is elméletben. Tehát semmi akadálya nincs a 64-es osztásnak, max az optikai adótejesítmény, de ez pont panleban nem számít.
"én arra nem 8x32 végpontot terveznék ha szolgáltató lennék"
Sem szolgáltató nem vagy, sem optikai hálózatokat tervező mérnök.
"főleg ha most látni lehet mennyi előfizető van aktívan"
Ezt a DIGI biztos látja, te viszont nem. Ergó nem tudod eldönteni, hogy egy X lakásos tömbben hány ügyfél van. A DIGI célja nem az, hogy 2700 ruppóért mindenki gigabittel töltsön le, hanem hogy minél gyorsabban teletolják a hálózatot és gyorsan megtérülön a beruházás. Ehhez nem kell mindenkinek DIGI-snek lennie, mint ahogy a gigás sebesség sem garantált. A magyar meg egyébként is hülye és lassan mozdul, sok idős embert bepalizott a telekom még 2 évre az utolsó pillanatban, nagyon nehéz eldönteni kívülről, hogy a teszem azt 44 lakásból hány potenciális előfizető van/lesz. Ezért sem érdemes a vízióidat tényként kivetíteni, hogy szerinted a 44 lakásra kevés a 32 végpont. Az is lehet, hogy lépcsőháznaként csak 32 végpont lesz, és a tömb kap 1-2 tartalékot, amit majd abba a lépcsőházba húznak be, ahol elfogy a meglévő kiépítés. De azt is meg kell értened, hogy ha mondjuk tele van a 32, és van plusz 1-2 előfizető, ezért nem éri meg semmiféle plusz beruházást megtenni. Vagy berkaják a 64-es osztást, amin lesz 35-40 ügyfél legorsszabb esetben. Sok féle megoldás van, és ebből a legolcsóbb lesz megvalósítva, erre mérget vehetsz.
-
viktorhu
veterán
válasz
TeeJay #63242 üzenetére
Nincs VDSL-es flip. Ha meg két optika közül választhatnék, a nemzetközi sávszélesség miatt nem biztos, hogy a Digit választanám - most meg senkinek sincs optikája a házban, majd a diginek előbb-utóbb lesz, akkor majd nyilván visszamegyek digisnek, de kicsit tartok tőle, mert pont az előbbi probléma miatt hagytam ott őket.
A 64-es osztás szerintem eléggé hazárdjáték lenne, kicsit elvenné az optika előnyét.
Aktív témák
Olvasd el az összefoglalót!
Társtopikok:
● DIGI kábel TV
● DIGI Mobil
● DIGI műholdas TV
● DIGI vezetékes telefon
Router kérdésekkel ezekbe a topikokba fáradjatok!
● Milyen routert?
● Router gondok
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Robotporszívók
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Nintendo Switch 2
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Trollok komolyan
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- A hónapban debütálhat a Fairphone 6
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- További aktív témák...
- Eladó Lenovo Legion 5 Gamer laptop, gyönyörű állapotban, tuningolva!
- Lenovo LOQ 15IRX9 - 15,6"FHD 144Hz - i7 13650HX - 16GB - 1TB SSD - Win11 - RTX 4050 6GB - 2év gari
- Apple Watch 7 45MM Nike Edition + sok tartozék
- Lenovo 13"FullHD IPS,i5 8265u(8x3,9Ghz)Magyar Világító billentyűzet,nVmeSSD,jó akku
- Lenovo Legion 5 Gamer Laptop gyönyörű állapotban, dobozával. (RTX 3060)
- Samsung Galaxy Z Fold5 / 512 GB / 12 GB RAM / 1év Garanciával / Gyári Független
- KIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED és ÚJ - Lenovo ThinkPad Ultra Docking Station (40AJ)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Fotós felszerelés - Stúdió lámpa / Softbox / Vaku
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged