Aktív témák
-
Apollyon
Korrektor
válasz
Viktor0610
#288
üzenetére
1984 => 2024
-
Apollyon
Korrektor
Nekem valahogy nem tetszik ez a centralizáljunk mindent, és adjunk mindenről tudást és hatalmat egyetlen kézbe.
Ennek nem az a vége, hogy "megnézik milyen sok adót fizetsz", hanem ez konkrétan a Kínában élesben működő szociális kreditrendszer előszele, amihez te sem fogsz már tapsolni. -
Apollyon
Korrektor
A gúgel és társai annyira nem állnak semmi felett, hogy még a rendőrség is kikérheti az adataidat a fb messengertől kezdve a wacappon és viberen át az instagram dolgaidon és a gémél levelezésedig mindent is. Telegram mondja "helló!" És akkor a telefonokról a zsebekben még nem is beszéltünk.
Vajon akkor mi lehet a helyzet állami ügyekben?
Ja és ennyit a fent felsorolt szolgáltatások "titkosításáról" is.De ha ezeket a kommersz szolgáltatásokat kerülnéd, akkor a "digitális állampolgárság" téma meg csak egy újabb lehetőség, hogy más úton is lehessen követni a tevékenységeidet.
-
Apollyon
Korrektor
válasz
Hieronymus
#27
üzenetére
A lényeg az volt, hogy ha nem mintapolgár módjára kattintgatsz a számítógépen, akkor helikopterrel mennek be az ablakodon.
Ilyen szintű adatforgalom kontrollnál, hogy pl. látják és azonnal tudnak reagálni rá hogy milyen jellegű adatforgalmat bonyolítasz, már tényleg csak 1-2 lépésre vagy kapcsolóra van a szociális pontrendszer, ha akarnák. -
Apollyon
Korrektor
válasz
Hieronymus
#18
üzenetére
Igazából bármelyik nem harmadik világbeli országban azonnal bekapcsolható lehetne egy kínai rendszer. Usákia ugye egyértelmű, te meg ott Németországban próbálj csak meg például torrentezni a nyílt neten.
Az tény, hogy Magyarország ideológiailag közelebb áll ehhez az állapothoz, de egyelőre még a ruszkik sem borultak be a kínai szintre, nincs akkora tömeg hogy ezt meg kelljen tenni.
Plusz itt Magyarországon sokkal kevesebb erőbefektetéssel is sokkal könnyebb ezt a birka nyájat irányítani, így egyelőre semmi szükség csak emiatt az EU-val ilyen durván szembemenni. -
Apollyon
Korrektor
Ez egy igazi cybersecurity horror.
Aktív témák
- Apple MacBook
- Hardcore café
- Autós topik
- Hálózati / IP kamera
- SSD kibeszélő
- Diablo II: Classic és Resurrected
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- FANTASZTIKUS áron eladó dobozos új Hp Laptop 17 /Ryzen 5-7520U/16 GB RAM /512 SSD/FHD/IPS/Garancia/
- Corsair 2x16GB 3600MHz (32GB) Vengeance RGB RS DDR4 kit / 105Hó Alza.hu garancia / Beszámítás OK!
- Erős (Lenovo LOQ) gamer Laptop! -i7 13650HX, RTX 4060 8gb, 16gb DDR5, 1tb SSD
- msi Vector 17 HX Nagyképernyős Gamer laptop 17" -35% i9-14900HX 16/1TB RTX 4070 8GB QHD+ 240Hz
- TCL 65C79K MiniLED 144hz Bang&Olufsen
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
- Új könyv: Grandpierre Attila: Az élő világegyetem könyve
- iPhone 13 128GB 100% Green (1év Garancia) - AKCIÓ
- Corsair VENGEANCE Pro 32GB (4x8GB) DDR4 2800MHz
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
