Új hozzászólás Aktív témák
-
szajmon
csendes tag
A külső/belső SD cseréről:
A Kitkat-ban, azaz 4.4-től már nincs vold.fstab fájl, így trükközni sem lehet vele. Ezt írják a lent linkelt Papi54-es fórumtopicban is. Az ott írt Scriptmanager-es megoldást alkalmazva sikerült megcserélni a két tárhelyet.
A StoragesSwap.sh-t módosítottam. Ez van benne:#!/system/bin/sh
umount /mnt/sdcard
umount /mnt/extsd
mount -t vfat -o uid=1000,gid=1015 /dev/block/vold/179:1 /mnt/sdcard
mount -t vfat -o uid=1000,gid=1015 /dev/block/vold/93:80 /mnt/extsdDe ez nagyon otromba megoldás

- A Scriptmanager és általa a szkript a boot végén/után indul. Az is látszik, hogy mit csinál. Leválasztja a két SD-t, és újramount-olja a másik név alatt. Tuti van egy köztes állapot a boot végén, amikor még alaphelyzet van. Nem próbáltam még, de ez bekavarhat. Tuti, hogy nem teszek olyan appot az SD-re, amire már a boot során szükség van.
- Ennél is durvább, hogy ha a megcserélt állapotban a beállítások/tárhely alatt azt leválasztom az SD kártyát, és visszacsatolom, akkor borul minden. Mert vissza már az eredeti felállás szerint csatolja. Ez nem is lenne gond, mert az sdcard meg az extsd alatt is a mikroSD fog látszani. De(!) ha ugyanitt törlöm a kártya tartalmát (mondjuk úgy, hogy formázom), akkor szintén az eredeti állapot szerint a mikroSD-t fogja törölni. Ha előtte már jól belaktuk, akkor megy minden a levesbe.
- Ugyanilyen okokból érdekes lehet az is, ha USB-n PC-hez csatlakoztatva azt választjuk, hogy USB tárolóként lássa a PC. Nem akartam most kipróbálni, de a telefonomnál ilyenkor umount-olja a tárhelyeket, majd ha megszűnik az USB-s kapcsolat, visszacsatolja. Ha itt, a tab esetében is így működik akkor megint az eredeti állapot szerint fog mount-olni. Tehát még erre is figyelni kell!Szóval ez a megoldás addig életképes, amíg nagyon vigyázunk a tárhely műveletekkel. Plusz, várunk egy kicsit a boot után, hogy tutira lefusson a cserélő szkript. Jobb lenne valahogy mégis elcsípni, hol van beállítva, hogy mit vegyen belső-, és mit külső tárhelynek.
Tovább keresgélek még ez ügyben.A családdban 2 olyan telefon is van (LG) aminél állítólag bukik a gari, ha root-olják. Ráadásul azokon alapban nem is lehet csak úgy átdobni sehova sem az appokat. Ott bevált az
adb shell pm set-install-location 2
parancs. PC-ről adb-vel. Terminálprogiból nem megy!
Ezt kiadva egyéb trükközés - és root - nélkül lehet a külső SD-re pakolni, és telepíteni is appokat.
Viszont a pakolászás után vissza kellett állítanom, mert összezavarta a play áruház működését. Nem lehetett frissítéseket telepíteni. Vagyis inkább semmit sem.
Visszaállítani az
adb shell pm set-install-location 0
vagy
adb shell pm set-install-location auto
paranccsal lehet.Tehát időnként, mikor appokat akarok átmozgatni az SD-re, átállítom, majd a végén vissza. Így is tud működni. Ezt mindenképp kipróbálom, és beszámolok a fejleményekről
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra 5G 12/256 2028.09.03-ig garancia
- ÚJ Bontatlan Samsung Galaxy Tab A11+ 11" Wi-Fi 128GB Gray ! 1ÉV Samsung Jótállás
- ÚJ Bontatlan Apple iPad Air (2026) 11" M4 Wi-Fi !! 1TB !! aktiválástól 1Év nemzetközi APPLE GARANCiA
- Ipad Air 2 64 GB csodaszép állapotban (hibátlan), dobozával, fehér-arany
- SAMSUNG Galaxy TAB S9 Ultra + SAMSUNG billentyűzet
- GYÁRI TÖLTŐK Macbook Magsafe 1 és 2 Budapest,/MPL/Foxpost
- Lenovo X280 12" - i7 8550U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku - számla, 6 hó gar
- magyar billentyűzet - 151 - Lenovo LOQ (15IAX9) - Intel Core i5-12450HX, RTX 4060 (ELKELT)
- 233 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- Ulefone RugKing 4 Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

