Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz mrpet #31202 üzenetére

    Jovan, na, nem kell mindjart mindent mellre szivni. Ezt tanitjak a pornoszinesz-kepzoben is. ;]

    Amugy olajozas, kenes, csapagyazas temaban vegigjartam az utam, igaz egy kategoriaval lejjebb. Konkretan szart se segit, kb. mint torott karra a kalciumos kenocs.
    A fogaskerekek un. onkeno muanyagbol kene h keszuljenek. Ahogy kopik, ugy keni az attetelt. Elkopik - > csere. A kulonbozo olajoktol csak megtapad a kosz, aztan hamarabb elkopik.
    Ha nincs csapagy a tengelyen, csak zsirban fozott persely - > csere zart!!! csapagyra. Ezt sem olajozni, mert kiodja a csapagybol a zsirt. Kis gepeknel amugy ez sem segit, egy 100g-os gepnel, sot a sokkal nagyobb MJX X600-nal sem lattam kulonbseget. Azert ara vigyazz, nehogy valami ubergagyi pontossagut sozzanak rad, mert az a csapagy tobbet art mint hasznal.

    Brushless motoroknal szinten csak vajakolas az olajozas. Ott vagy a tengely serul vagy a csapagy. Csakis a csere segit. Jo, az olajozas is. Kb 2-3 menetre. ;] Azan ugyanolyan szar mint elotte. Surubb zsirtol meg nem forog ugy a tengely, ugyanugy labonloves.

    Jotanacs - nem kell minden vajakolos javasasszonynak hinni, mert cikket irt a termekrol. Evvan, akar Mari neni is irhatna, semmi nem akadalyozza meg ebben. :D

  • Zsee75

    tag

    válasz mrpet #31202 üzenetére

    Egyáltalán nem gúnyolodásból írtam, és nem voltam lekezelő. Én is kezdő vagyok. Nekem is van syma-m. Nagyjábol ugyanazokat kell lebontani mindegyiknél. Az enyiménél teljesen szét kell szedni az egészet ha bármit is cserélni akarsz. De van amelyiknél pl. egy fogaskerék cseréhez elég csak a végét megbontani. De motorcseréhez szét kell szedni a vezetékek miatt is. Azt hogy Neked milyen van és mit kell bontanod különböző alkatrészek cseréjéhez ezt Neked kell látnod, kell hozzá egy kis műszaki meglátás. Vagy utána lehet nézni a neten. Megeshet hogy forraszanod is kell stb. Pl. találkoztam már olyan syma koppintással amit szinte lehetetlen volt szétszedés után összerakni. De ha az embernek van egy kis műszaki érzéke, látja mihez mit kell szétszedni. Vagy utána lehet nézni mondjuk hol található egy csapágy. Mellesleg én a syma x5höz kaptam leírást aminek a végén ott van a dron robbantott ábrája. Én csak ezért írtam amit írtam. Bocsánat, nem akartalak megbántani.

Új hozzászólás Aktív témák