Új hozzászólás Aktív témák
-
Ejelhar
senior tag
Némi előkészületet igényel a használat, de nem vész és csak egyszer kell megtenni.
1.) A windows tudja mi az a powershell script, de alapértelmezetten nem hajlandó végrehajtani őket. Ha parancssorba begépeled, akkor végrehajtja, de file-ba elmentve és onnan futtatva nem. De ezt át lehet állítani. Ennek menete:
Start menü>Minden program>Kellékek>Windows Powershell>Windows PowershellEzt indítjuk el általában, de most -az átállítás miatt- "Rendszergazda"ként kell. Az kevés, ha a te felhasználód is az, mert ez csak rendszergazdai csoporttagságot jelent, de a felhasználód nem a Rendszergazda.
Ezért erre az alkalmazásra egy jobb klikk, majd a felugró menüből a "Futtatás rendszergazdaként" pontot választjuk. Ekkor megjelenik a powershell parancsértelmező, olyasmi mint a dosos parancssor, csak ez jóval eszesebb. Ebbe a parancssosrba kell begépelni vagy bemásolni a következőt:Set-ExecutionPolicy RemoteSigned
Ezzel kész is megvan az engedélyünk. Futtathatunk powershell scripteket.Erre az ablakra a továbbiakban nincs szükségünk, bezárható.
2.) A scriptbe bele kell babrálni.
Két változó vettem fel benne az első két sorban, egyiket mindenképpen módosítani kell, a másikat nem feltétlenül, az opcionális.
Kezdjük az egyszerűbbel a második sor ennyi:
$PLAYLIST="00playlist.m3u"Ez csak a nevét szabja meg a lejátszási listafile-nak. Én azért döntöttem a "00playlist.m3u" mellett, mert a neve miatt ez így a lista legtetejére kerül mindig. De természetesen -ha nem szimpi- szabadon megváltoztatható, csak a kiterjesztés nem, az mindenképpen maradjon m3u
Az első sor egy kicsit macerásabb, ez az szabja meg, hogy hol keresen zenei állományokat a script, illetve hova generálja le a lejátszási listát. Jelenlegi tartalma:
$BASEDIR="\\Dune\DuneHD1\Music"Hát ez csak nálam működik, mert az útvonalad neked biztos más. Az egyenlőségjeltől jobbra idézőjelek között van megszabva az útvonal. Ebből a \\Dune az biztos. Ez tulajdonképpen a Dune lejátszó neve a hálózaton. Ez mindenkinél ugyanaz, ha csak át nem állította a Dune setupjában.
A következő rész az úgynevezett megosztás neve, ez több is lehet, annyi, ahány diszk vagy pen drive van rádugva a Dune-re.
Például nálam két diszk van csatlakoztatva a Dune lejátszóhoz, ezért két megosztásom is van:
\\Dune\DuneHD1 és \\Dune\DuneHD2Azt hogy nálad milyen nevet adott a Dune a megosztásnak, azt csak helyben lehet megállapítani. Ha nem tudod, akkor parancssorból le lehet kérdezni (dos vagy powershell), a parancs:
net view \\DuneEnnek hatására szépen kilistázza a windows a Dune megoszott erőforrásainak nevét, ergo tudod mit kell beírni az első változóba. igazából érdemes tovább is bontani az elérési utat, bár ennyi is elég lenne.
Például nálam az első diszken a "Music" könyvtár alatt vannak a zenék. Ezért szerepel ez az első változóban, tehát így:
$BASEDIR="\\Dune\DuneHD1\Music"Igazából elég lenne ennyi is a proginak:
$BASEDIR="\\Dune\DuneHD1"csak ilyenkor végignézi az egész diszket, ami jóval több időt vesz igénybe.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Filmvilág
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- PayPal
- Apple MacBook
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- PlayStation 5
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- GIGABYTE A520M DS3H AC vadiúj, 3 év névre szóló garancia, WiFi
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4031
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 16GB 512GB 1 év garancia
- Samsung Galaxy A54 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
