-
Fototrend
Topic összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
sulaco79
tag
abszolút néma, se a belső, se a külső hangszóróból nem jön ki semmi...valszeg valami ütközés lehet, bár az eszközkezelő nem mutat hibát.
az nvidia driver telepítésénél nem mókoltam, a default csomagot raktam fel...de nem is akarom bántani, mert hot-pluggal szépen működik, csak furcsa, és gondoltam megosztom itt a fórumban is.
valszeg valami hasonszőrű probléma okozhatja a wifi csatlakozás lassúságát is, de ez sem olyan eget rengető gond.
-
sulaco79
tag
Újabb megfigyelés:
Ha kikapcsolt állapotban csatlakoztatom a EGPU-t és úgy boot-olok akkor elnémul a rendszer, ha hot-plug dugom össze a Win7-ben akkor meg minden oké, egy villanással csatlakozik a GTX és a hangom is megmarad.
ja, és azt is észrevettem, hogy mióta megvolt a dsdt lassabban csatlakozik a wifire, kb. 20 s kell neki...
nem olyan nagy gond csak furcsa, szerintetek miért van ez?

-
sulaco79
tag
Kérdésem volna:
a belső és a külső kijelzőre kihajtott egpu teljesítmény között arányaiban mekkora a különbség?
ja, igen és, hogy a gen 2-es kapcsolat az állandó idle állapotban, vagy az energiagazdálkodási protokoll függvényében visszaválthat gen 1-be?
azért kérdem mert a gpu-z-ban az első 5-10 másodpercben gen 2-őt jelez, majd levált 1-be...ez így oké szerintetek?

-
sulaco79
tag
kitöltöttem!
Nehézség annyi volt, hogy a 20120620-as verziójú iasl rendre kifagyott az iasl.exe -g parancs futtatásánál (iasl has stopped working
) és hibás fájlokat fájlokat exportált a DSDT könyvtárba, ezekből pedig aml-t nem lehetett csinálni, vagy ha csinált akkor instant BSOD-t kaptam rebootnál. Próbálkoztam újabb generációs iasl-lel is, de ezekben a -g már nem működik, és szerepére szánt acpidump -b utasítás pedig nem hozta létre a fájlokat a DSDT könyvtárba. Még a vindózt is újraraktam, de hiába, ugyanazok a hibák jöttek.Ezért inkább a DSDTEditorban szerkesztettem meg a dsl-t, javítgattam a hibákat és innen is mentettem ki. A kimentett dsl-t már a leírtak szerint a dos-promptban alakítottam aml-re és töltöttem fel.
Restart, nagy memória van, GTX 960 meg tökéletesen működik. Nem kellett vergődni a setup 1.x-el, ami egyébként szintén nem működött...el se indult

Hát kb. ennyi...fogalmam nem volt mit és miért csinálok, de úgy ahogy bejött.

-
sulaco79
tag
Sziasztok!
Jelenteni szeretnék egy működő konfigot a topikba!

Rendszer:
Dell E5530
HM77 / I7 3632QM / HD 4000
8 GB RAM
WIN 7 64Adapter:
PE4C V3.0 (ExpressCard)
DELL DA-2
Gigabyte GTX 960 ITX OC 2 GBKis (kötelező) nyűglődés után tökéletesen működik. Gyurex és Kápi blogjait használtam a DSDT-hez, setup már nem is kellett, restart után már hasított is a kisbetyár!

Annyit észrevettem, hogy a 3dmark és a Valley tesztek a GTX-et használják, a Furmark csak a HD4000-et...nem tom miért.
Tehát, aki egy olcsó E5530-at szeretne EGPU alapnak, annak nyugodt szívvel ajánlom!

-
sulaco79
tag
válasz
PCMaster133
#1543
üzenetére
Krisztus urunk koporsóját sem őrizték ingyen...ha jobban belegondolsz, akkor ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy "nehogymá' egy GTX 760Ti kerüljön 200 dodóba" vagy "mosmié' kell pénzt adnom a tápé?!"
Valamiért azt gondoljuk (sokszor én is), hogy elvből nem kell fizetnünk a szoftverekért, mert azok alanyi jogon járnak nekünk...hát sajna nem!
Kell az a setup 1.3, ezért ki kell köhögni, vagy venni kell egy gamer laptop-ot...
-
sulaco79
tag
Üdv Mindenki!
Szerintetek van mini-itx alapú mini pc-hez, (ház méret max. 19x19x7) pcie x16- pcie x16 egpu adapter.
Azon gondolkodom, hogy beszerzek a TV alá egy kis méretű HM81-es alapú mITX-es, 16x pcie slotos HTPC-t a nappaliba, defaultban netsteam-re egy i3-i5-el+igpuval.
Ha viszont rám jönne a játszhatnék, akkor a direkt pcie csatlakozón keresztül kibővíthetném egy külső gpu-házas GTX-el.
Mivel DiY házak lennének, és a pcie slot a mITX-es alaplapok szélén van, egy 90°-os riserrel (Delock) könnyen kitudnám hozni a csatlakozót a ház oldalára.
És itt jön a kérdések:
1. Kapható-e pcie 16x to pcie 16x adapter? (Blpus van valami ilyesmi, de nincs a honlapon részletes infó róla)
2. vannak-e megbízható pcie riser kábelek (max. 20 cm) és 90°-os fordítók?
3. a plusz csatlakozási felületek (alaplap slot- riser- extender kábel-egpu adapter) mennyire rontják a jel minőségét?
3. külön tápról üzemelne az htpc és a gpu is, hogy lehet összehangolni?
4. plexiházakról mi a vélemény, EMI védelem ugyan coki, de ahogy látom a Bplus is árul akril házakat?Hirtelen ennyi!
Köszi előre is!

-
sulaco79
tag
válasz
AxBattler
#1316
üzenetére
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat!
A kijelző 768p-s és egyelőre nem is akarom full HD-re bővíteni. Sztem az igényeimnek egy 1GB-os ASUS GTX 750 OC megfelelő lehet. (nem vagyok fpstálib
)Amúgy az EXP GDC-s vagy a BPlus-os adaptereket ajánljátok inkább EC-s platformhoz? A gép egy Dell Latitude E5530-as.
-
sulaco79
tag
Üdv Mindenkinek!
Hamarosan belevágnák egy egpu projektbe, már beszereztem egy HM77/PCI gen2-es EC-s, DGPU nélküli laptopot, amibe egy i7 3632qm került.
Viszont se itt, se a Techinfernón nem találtam CPU-GPU párválasztó ajánlásokat, tehát kérdésem az lenne, hogy a fenti i7-eshez milyen Nvidia videókártya lenne ideális?
Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák
● Ha kérdésed van, először olvasd el a "Topic összefoglaló"-t!
● Gyorskeresni a topicban jobb fönt tudsz! lásd.:gyorskeresés itt
● Hirdetni a Hardveraprón lehet, a topicban TILOS!
- Huszadik születésnapjára eléggé megváltozott az Antec nagytornya
- Kerékpárosok, bringások ide!
- PlayStation 3
- Formula-1
- Ford topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Airsoft
- Hobby elektronika
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- További aktív témák...
- HP Elitebook 840 G4,14",HD,i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Apple iMac 21,5" 2015 Late / 8GB DDR3 / 1TB HDD / Bill+Egér 6 hó garancia, számlával!
- Apple iPhone 17 Pro 256GB Deep Blue használt, karcmentes 100% akku (16 ciklus) Apple garancia
- Dell Precision 7550,15.6,FHD,i7-10850H,16GB DDR4,256GB SSD,Quadro T2000 4GB VGA,WIN11,LTE
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 12GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



) és hibás fájlokat fájlokat exportált a DSDT könyvtárba, ezekből pedig aml-t nem lehetett csinálni, vagy ha csinált akkor instant BSOD-t kaptam rebootnál. Próbálkoztam újabb generációs iasl-lel is, de ezekben a -g már nem működik, és szerepére szánt acpidump -b utasítás pedig nem hozta létre a fájlokat a DSDT könyvtárba. Még a vindózt is újraraktam, de hiába, ugyanazok a hibák jöttek.




