-
Fototrend
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fferi50
Topikgazda
válasz
Törpella
#26515
üzenetére
Szia!
Elnézést, amiért csak most válaszolok, de vannak különböző "tavaszi" elfoglaltságaim is.
Ahogy én elnézem, itt nem szűrőről van szó, hanem a megfelelő rowlabel (sorcimke9 kiválasztásáról.
Ezt a következőképpen oldhatod meg (a kód általános, aktualizálhatod magadra, a számok helyére a mező nevét is írhatod természetesen):Sheets(2).Pivottables(1).Pivotfields(1).Pivotitems(kiválaszott).visible=true
For each pi in Sheets(2).Pivottables(1).Pivotfields(1).Pivotitems:pi.visible=pi.caption=kiválasztott: NextEzután az adott pivottáblában már csak a kiválasztott tételed fog látszani.
Az egész táblát (már az eredményt) átmásolhatod egy másik helyre a következő kóddal:
Sheets(2).Pivottables(1).Tablerange1.Copy Destination:=Sheets(3).Range("A1")Ha tudod, hogy hány soros a kiválasztott tételed, akkor
Sheets(2).Pivottables(1).Tablerange1.Rows("3:5").Copy Destination:=Sheets(3).Range("A1")Viszont, ha csak az utóbbi eredmény szükséges, akkor nem kell "szűrni" a pivottáblát. Legyen minden sorcimkéje látható.
A kiválasztottat megtalálod a következőképpen:
set kiv=Sheets(2).Pivottables(1).Tablerange1.Find(what:=kiválasztott,lookin:=xlvalues,lookat:=xlwhole)
másolása:
sheets(2).Pivottables(1).Tablerange1.Rows(kiv.row-sheets(2).Pivottable(1).Tablerange1.Cells(0,1).Row).Copy Destination:=Sheets(3).Range("A1")Még egy megjegyzés: Úgy gondolom, szerencsésebb lenne, ha a lekérdező formon mutatnád a listát, hogy miből lehet választani, mert akkor biztosan nem lesz hibás találat. Ehhez egy dropdown vagy listbox control kell, amit a pivotokból tudsz feltölteni a kiválasztható értékekkel.
Mivel úgy látom elég sok rowlabel van és azok mind "alá vannak rendelve" a fő labelnek, természetesen a másoladó sorok száma is aszerint alakul, ahány label van.
Üdv.
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Antivírus szoftverek, VPN
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- iPhone 17 256 GB Levander - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok - Számlás
- BESZÁMÍTÁS! 16GB G.SKILL Trident Z 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Fferi50
