Új hozzászólás Aktív témák
-
#31757056
törölt tag
válasz
Steelmanus
#3055
üzenetére
Pontosan igy tortent! Ezuron szeretnem megkoszonni mindenkinek a turelmes utbaigazitast!
-
#31757056
törölt tag
válasz
Steelmanus
#3045
üzenetére
Természetesen. Az új vinyón 60 gigát szántam a rendszernek. Kell is mert fényképeket szerkesztek adobe lightroom-mal és az bizony ész nélkül cache-el...
Szerintem ez az átköltözés a dell szemétsége miatt nem megy,nem baj őszüljek csak bele mire újrarakok mindent,azalatt a fél nap alatt szarni bele... -
#31757056
törölt tag
válasz
Steelmanus
#3015
üzenetére
most tartok az indítási javításnál,már 5 perce megy vagy még több remélem lesz valami
-
#31757056
törölt tag
válasz
Steelmanus
#3012
üzenetére
Van telepito lemezem termeszetesen
-
#31757056
törölt tag
válasz
Steelmanus
#3009
üzenetére
Felraktam ezt a minitool-t, most ott tartok, hogy ezen infok szerint a recovery particio a boot particio is egyben, pedig en azt nem kivaonom letukrozni az uj vinyora, mert nincs szuksegem ra. Ha azt kihagyom vajon fog bootolni a gep a masik vinyorol, vagy valami helyreallitast kell utana csinalnom pl win7 telepitolemezzel? Vajon ugy mukodhet? Bocs a sok kerdesert, de feleslegesen nem akarok belekezdeni a masolgatasba... USB-s dokkoloval csinalnam, egy het mire a rendszerparticiot kimasolja usb 2.0-an...
![[link] [link]](http://img90.imageshack.us/img90/3862/minitool.th.png)
-
_BM_
senior tag
válasz
Steelmanus
#3007
üzenetére
"Ez jo, akkor honnan tudod hogy mukszik W7 64 biten?"
Én nem mondtam, hogy 64 bites W7-tel működik, és nem is volt szó semmiféle 64 bitről. És különben is, ha nem működik, attól még nem keletkezik semmiféle probléma. A forráslemez érintetlen marad, a céllemezre pedig nem sikerül átmásolni a partíciót. Nagy tragédia.
-
dragonfx
veterán
válasz
Steelmanus
#2984
üzenetére
ez klassz aztírja fut már egy norton program állítsam le.ez nem így van
-
Picturemaker
őstag
válasz
Steelmanus
#2906
üzenetére
Így is megcsináltam, de úgy látszik nálam nem kedvel valamit, mert a megadott 50GB (32 volt az eredeti, ezt akartam egy 50-esre tenni) helyett 33,1-et csinált.
Aztán az Acronis boot cd-vel sikeült megcsinálni a dolgot.
Köszi a segítséget. -
ep75w
csendes tag
válasz
Steelmanus
#2935
üzenetére
ja értem. csak sima xp mentés lesz, dosból bootolva. de miért ne mentené egyébként a win7-et is? kezeli a nem szabványos partíciókat is. ha másképp nem, akkor nem logikailag kezdi el olvasni a lemezt.
amiket javasoltak, még nem ismerem, de mindenképp megnézem. a lényeg, ne kelljen telepíteni. az ellenkezik az érzéseimmel, ha telepítés után tiszta mentést csinálok, akkor az tényleg tiszta legyen, ne legyen telepítve ilyesmi. fusson csak szépen optikai lemezről indítva és/vagy pendrive

bár lassan ott tartok, jobb egy live linux, dd parancs összehozva hogy mentés közben tömöritsen is

-
ep75w
csendes tag
válasz
Steelmanus
#2930
üzenetére
nem dehogy xD dos 6.22 vagy win98 boot lesz.
köszi szépen a segítséget. ez a legutolsó dosban működő verzió akkor?
-
Picturemaker
őstag
válasz
Steelmanus
#2904
üzenetére
Üdv!
Kipróbáltam a MiniTool Drive Copy-t. Egy logikai meghajtót csinált az üres vinyón, és oda másolt mindent. Én a meglévő rendszeremet egy kicsit nagyobb partícióra szeretném átrakni. Tudja ezt egyáltalán valamilyen progi?
-
F34R
nagyúr
válasz
Steelmanus
#2902
üzenetére
igen egyben alapértelmezetten

-
F34R
nagyúr
válasz
Steelmanus
#2891
üzenetére
Gondolom egy előre particonált részre telepítetted nem pedig szűzen daraboltad fel a HDD-t tábláit, akkor úgy tudom hogy nem fontos.
Acronis a legkirályabb , csak sajnos fizetős
-
F34R
nagyúr
válasz
Steelmanus
#2888
üzenetére
Nem natív 64-bites sajnos , az a fájl mindig ott lesz ha megnyitod a Paragont-hiába is törlöd le,igen az ingyeneseknek ez átka nem a teljes program funkciót nem kapod meg rescue disknél .
(#2889) Steelmanus
Az szép nekem XP-n jó volt
-
Steelmanus
addikt
válasz
Steelmanus
#2888
üzenetére
-
F34R
nagyúr
válasz
Steelmanus
#2885
üzenetére
Easus Todo Backup 2 Free az nem vágja szét én is írtam már ki egy 4,5 GB-s backupot egyben
-
F34R
nagyúr
válasz
Steelmanus
#2883
üzenetére
Én kipróbáltam nagyjából annyit tud mint a többi társa Paragon , EASUS , van belőle ingyenes verzió is de csak a teljesben lehet Windows PE 2-t készíteni , egyébként elég gyors maga a program xml, fájlt is tűzhetsz a backup mellé.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Steelmanus
#1228
üzenetére
A probléma csak az volt, hogy okoskodtál (nem sértegetni akarlak, de ez tény):
1.) "Ezert nem jo ha egy temat tobb topicban egyidoben teszunk fel mert, amit a masik topicban valaszoltam azt itt is megkerdezed. Luzer kollega pedig nem tudja hogy te egy masik vincsire tetted vissza a ghost fajlt, es arrol nem bootolsz be."
Egyrészt nem szeretem, ha kioktatnak fölöslegesen, és elkezdi valaki a "hsz-gyűjtögető vagy?" szövegelést, azért, mert mertem feltenni egy kérdést két helyen. Na és?
Másrészt lúzer kolléga ezerszer jobban tudta nálad, miről volt szó, milyen problémáim voltak, mivel privátban elég sokat segített.
2.) "Persze a norton lementette a hibas szektorokat is az abban levo esetleges hibasfajlokkal egyutt es most nem megy." Mint a későbbi eredményekből jól látható volt, NEM volt hiba a fájlokkal, csak nem tettem aktívvá a partíciót. Ennyi.
3.) "Ezt valaszt elkavartad rendesen..." Nem, nem kavarta el a választ, csak te értettél félre valamit.
4.) "Elfelejtettem a ghost csak azkkor mukodik helyesen ha bajtra MEGEGYEZZO
particiora teszed fel." Többen is jelezték feléd, hogy helytelen az állításod! És valószínűleg tapasztalatból tudják, te viszont semmit nem írtál, ami arról győzött volna meg másokat, hogy az ellenkezője lenne igaz.
5.) Másik topikban: "lathatod hogy nagyhibat kovettel el" Nem azzal követtem el nagy hibát, hogy más méretűre szabtam a partíciót (sőt, a vicc az, hogy ráadásul a partíció ugyanakkora...
), hanem azzal, hogy nem tettem aktívvá. 
6.) "Nagyon hamar ellehet cseszni igy akar egy uj vincsit is. Amire visszaallitottad tehat a masik vincsit surgosen particionald ujra, mert elkavartad rendesen." Nem értem, miért lehetne elcseszni egy vincsit fizikailag azért, mert esetleg rosszul partícionálsz és rosszul ghostolsz. Bármikor újra lehet formázni és partícionálni. Ha tudsz ellenérvet, akkor kérlek hozakodj elő vele. Indoklás nélkül nem ér semmit az egész.A hozzászólásaid tartalmával az volt a gond, hogy sokszor mindenféle indoklás nélkül jelentettél ki "alapigazságokat", mindezt nagy meggyőződéssel, és látszólag eltántoríthatatlanul. (lásd: byte-ra megegyezőnek KELL lennie, stb...)
Bizonyára sok területhez értesz, eszem ágában sincs kétségbe vonni, de vannak dolgok, amit mások jobban tudnak, vagy legalábbis kell valami háttérinformációt nyújtanod ahhoz, hogy hitelessé és meggyőzővé váljon a mondanivalód. -
shev7
veterán
válasz
Steelmanus
#1213
üzenetére
ha a 10esen kevesebb adat volt mint 5 giga, akkor gond nelkul
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Steelmanus
#1210
üzenetére
[link]
Itt van a válasz, amiben pontosan leírom, hogy pontosan az a megoldás, amit localhost kolléga írt. Kár, hogy utólag láttam a hsz.-ét, közben rájöttem, hogy ez volt az egyetlen, amire nem gondoltam. Köszi localhost!
Steelmanus: "Ezert nem jo ha egy temat tobb topicban egyidoben teszunk fel mert, amit a masik topicban valaszoltam azt itt is megkerdezed." Akkor kérdeztem meg, amikor már elég soká nem kaptam választ az adott topicban, nem tudom, ez miért olyan nagy bűn. Amúgy nem oldottad meg a problémámat, így nem értem, miért károgsz, hogy duplikáltam a hozzászólást.
Azt sem értem, miért gondolod magad okosabbnak az itt hozzászólóknál, lúzer kolléga valószínűleg nem tapasztalat nélkül beszél, ráadásul értetlenkedsz olyan mondandóján, ami szerintem tök egyértelmű: azt állította, hogy az nem gond, hogyha olyan partícióra állítod vissza a ghostolást, ami nagyobb annál a partíciónál, mint amiRŐL mentettél. NEM azt állította, hogy nyugodtan lehet kisebb is a partíció, amire rámentesz.
Egyébként lúzerrel (számomra) hasznos eszmecserét folytattunk priviben, amiből kitűnt, hogy nem csak a levegőbe beszél, ő is vágja a témát."Persze a norton lementette a hibas szektorokat is az abban levo esetleges hibasfajlokkal egyutt es most nem megy."
NEM voltak hibás fájlok a vinyón, mivel ha lettek volna, nem állt volna szándékomban mentést csinálni róla.
Mint látható, a probléma jóval kisebb, mint amekkorára Te felnagyítottad. -
lúzer
veterán
válasz
Steelmanus
#1215
üzenetére
mintha ugyanaz lenne a méret
mindegy nem, Sk8erPeter nem ezzel küzdött!

-
lúzer
veterán
válasz
Steelmanus
#1213
üzenetére
nagyobbra igen, én azt állítottam
-
lúzer
veterán
válasz
Steelmanus
#1209
üzenetére
de nem azért, de szerintem erre Te is rájöttél
-
lúzer
veterán
válasz
Steelmanus
#1185
üzenetére
nem gond, nagyobbra tuti rámegy, talán kisebbre is ha az eredeti nem volt tele
-
Márton
nagyúr
válasz
Steelmanus
#1185
üzenetére
szerintem ez nem igaz
-
canniball
nagyúr
válasz
Steelmanus
#1184
üzenetére
Nem, boot-CD-ről.
"...a ghost csak azkkor mukodik helyesen ha bajtra MEGEGYEZZO
particiora teszed fel."
És hogy tudok az eredetivel "bájtra megegyező particiót" készíteni? -
Steelmanus
addikt
válasz
Steelmanus
#1184
üzenetére
Elfelejtettem a ghost csak azkkor mukodik helyesen ha bajtra MEGEGYEZZO
particiora teszed fel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- PC Game Pass előfizetés
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Xbox / Microsoft Store feltöltőkártya kód (digitális, HU) több címlet, több db, azonnal, olcsón
- OPPO Find X9 Pro Titanium Charcoal 512GB használt karcmentes 6 hónap garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- HIBÁTLAN iPhone 12 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4655
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF Gaming RTX 5090 32GB GDDR7 videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


), hanem azzal, hogy nem tettem aktívvá.

