-
Fototrend
Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink → itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Goose-T
veterán
Ha megvannak a megfelelő szerszámok, akkor pofonegyszerű a művelet. Elrontani a nehezebb.

Síkolás előtt be kell festeni az összes bundot alkoholos filccel, és abból fogod tudni, hogy síkban vannak, ha az összes bund tetejéről lekopott a jelölés.
Profilozás előtt újra befestem az összes bundot, és utána pedig mindegyiket addig reszelem, amíg már csak egy vékony csík látszik a tetején a jelölésből. Ebből látom, hogy még nem vett le a magasságából, de megvan már a megfelelő domborulata.
Ezután már csak ki kell fényezni a bundokat, ezt acélgyapottal szoktam csinálni. Nem lesz tükörfényes, de a célnak megfelel, jól csúszik rajta a húr.
-
Nekem volt ilyen, de szívás volt, aztán lett valami olyasmi mint Goose--T-nek utána felbaszott agyilag az állandó szívás, meg hogy behánytak a pákák és vettem egy Wellert.
Azóta nincs gond a forrasztással.
Persze Magyarországon nekem is van egy egy elég komoly Wellerem, ez a mostani egy vicc ahhoz képest, de még így is köröket ver az alis szarokra amikkel bénáztam én is itt. -
Goose-T
veterán
Én egy ilyet használok, jobb az, ha állandó hőmérsékletet tudsz beállítani. Annyi a problémája ezeknek, hogy hamar elhasználódik a hegyük, aztán nehéz bele szerezni újat. Olyan betekerős hegye van, amit inkább a pirográf eszközöknél használnak, én is megrendeltem egy egész pirográf hegykészletet Aliról, mert volt benne véletlenül olyan forrasztóhegy, ami nekem kell.
Hobbicélra egyébként megfelel, de én valószínűleg be fogok szerezni egy Wellert. Vagy előtte kipróbálok valami Alis csodát, ha találok.
-
Goose-T
veterán
Pont csináltam egy felvételt a csere előtt. Ha lesz rá időm, akkor feljátszom ugyanazt a témát az új pickupokkal is, aztán lehet hasonlítgatni.

Szerintem amúgy rémesen semmilyen ez a Quantum pickup. Valahol azt olvastam róla, hogy 18K-s a bridge, de kimértem, és pont a fele, 9K. Mindez párosítva kerámiamágnessel és sárgaréz alaplappal kész is a totál kommersz pickup. Éles, száraz, erőtlen hangja van, talán ezt mondják "hifis" hangzásúnak. A pinch harmonics hangokat nehéz volt kihozni belőle, palm mute-os Sabbathos ritmusozásnál meg kevés az alja, nem dörren meg rendesen. A kerámiamágnes és a hifis hangzás miatt a crunch sem az igazi. Tiszta hangokra viszont már túl kevés a felharmonikus. Nem is tudom, mire lehet ez jó. Talán 80-as évekbeli glamet játszani.

-
Rejtj
újonc
ham_
Ebben teljesen igazad van. Persze félre ne értsd, nem ezért gondolkodtam el a gitár készíttetésen, hanem mert nincs olyan állapotú a magyar piacon. Ha lenne, akkor nem is gondolkodnék el ilyenen.
De abban abszolút igazad van, hogy szebb egy sötét, rózsafa fogólappal.
arnyekxxx
Egyrészt mert Swamp Ash hívő vagyok
ill. az idők alatt gyűjtött infók alapján minél régebbi Ibanezeket érdemes választani, mivel elvileg akkor még magasabb minőséget képviselt a márka mint manapság. Persze hogy ez utóbbi mennyire igaz nem tudom mert nem volt a kezembe sok régi Ibanez ezen a gitáron kívül de igyekszem elfogadni a véleményét a tapasztaltabbaknak. -
Goose-T
veterán
Itt találtam róla adatot, 3 kiló 18 deka, maradhat?

-
-
Persze, gondoltam hogy feltölti a tárat valamennyire, van is demo video ott több presetet mutatnak. Tényleg jól szól önmagához képest, de látszik hogy USB nincs bekötve, az is lehet hogy a kimeneteket egy másik hangkártyába vették fel, szóval nem tudom hogy ez most így szól tisztán, vagy mikrofonnal vették fel egy ládáról.
-
Shadahin01
csendes tag
Olyan gondom van vele, hogy vettem egy midi/usb átalakítót.Összedugom, szoftver feltelepít és hiába nyomom meg a szoftverben a connect gombot: Bosst GT 8 not found

A pedálban a system részben úgy lőttem be mindent, ahogy a kézikönyve leírja csak épp nem tudok hangot kicsiholni a jószágból.Van valami 5leted?
-
Na ja. A múltkor próbálkoztam ezzel, de hamar feladtam. Valahogy nem nagyon tudtam vele mit kezdeni. Amúgy az a gyanús, hogy oktávnál tökéletes, azaz ha állítom akkor ott lesz rossz. Meg van valami gyanús is. Vagy a csavarokban van valami ív, vagy nem tudom. Ahogy csavarom a dolgot, van, hogy felfelé is elmozdul. Mintha a magasságot megemelném picit. Nem tudom mi ez... lehet csak benéztem... de párszor láttam ilyet. Illetve nem tudom a metódust sem, mit okoz a feszítés illetve az engedés.
más:
klasszik húr téma: hamarosan áthúrozom a gityómat kíváncsi vagyok a hangjára, majd írok pár szót... csak az előző húrról sajna nem tudok semmit, szóval a viszonyítási alap nincs nagyon meg.tök más:
Hegedű(vagy bármely hangszer)-tok kölcsönzésre tud valaki 5letet? Zenesulikban lehet ilyet kivitelezni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Arc Raiders
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Melyik tápegységet vegyem?
- Gyúrósok ide!
- Vezetékes FEJhallgatók
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Nyaralás topik
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 64GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
- iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4570, 100% AKKSI
- Beszámítás! Asus TUF A16 FA608UH FHD Gamer notebook - R7 260 16GB DDR5 512GB SSD RTX 5050 8GB
- 270 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285H, RTX 5070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Hobbicélra egyébként megfelel, de én valószínűleg be fogok szerezni egy Wellert. Vagy előtte kipróbálok valami Alis csodát, ha találok.

