-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Én kettős megoldást használok van egy wireless töltöm, ami a szellőzőrácsban van rögzítve. Ez nyáron tökéletes megoldás a hűtés okán. Télen kevésbé optimális. Nekem elég helyem van a műszeregység előtt. Egyszerűen beteszem oda. Ha tölteni kell inkább a wireless töltő kábelét használom.
Most jönnek ki az új wireless töltők. Amik a 10-es szériától kezdve optimálisan képesek tölteni és aktív hűtésük is van. Télen, ha ráfűt az autó nyilván nem jó.
Azt gondolom autóba nem a jó töltés a cél, hanem az, hogy használat közben ne merüljön az akkumulátor. Az AA-hoz wireless adaptert használok. A dugdosást jobb elfelejteni. -
axioma
veterán
Igazabol ha lenne pont passzolo megoldas akkor aka'r beleferne, azert volt kinai mert eddigi telefonokra boven eleg volt es van a hulye izlesemre valasztek (sot, sajat kepes is kifizetheto, csak a szin eltolodott szurkesbol lilasba, es azon me'g bumszlibb a sziget-keret).
Itt most sem azzal van amugy baj hogy kinai, a sima tokok jok ugy alapbol, csak me'g igy se jo a tolto (es ott felteszem kb szabvany a kor sugara). Lehet valami ferden allo (nekitamaszthato) toltore kene valtanom, de nem dicserem meg a G-t a tervezes ezen pontjaert.
Akkor toltobol ki mit hasznal? Alvasidore (sebesseg masodlagos), vez.nelkuli mert 5x jut eszembe me'g valamit megnezni amikor lekapom rola, de a bumszli ne zavarja a helyes rahelyezest -
Bilux
veterán
-
blackmoto
senior tag
Bocs a lényeg lemaradt. Szerkesztve.
Leszakadtam közben a céges wi-fi-ről.
Szerk.
Be is duplázza az egyik képet a feltöltés közben most meg már nem tudom szerkeszteni.Ami még fontos lehet hogy kábé fél évig egy 7,5 wattos vezeték nélküli töltővel töltöttem, azóta egy 30 wattos PD töltő. Illetve arra figyelek hogy ne melegedjen a telefon nyáron sem. Nem hagyom meleg helyen nem hagyom napon.
-
KoVee84
senior tag
11 hónapos P9Pro, 190 töltési ciklus
27W Spigen töltő kábellel vagy vezetéknélküli a kocsiban/melóhelyen
80% és az akkusegéd bekapcsolva
94%
Viszont én kevésnek érzem, kb 1 napot alig bír ki. Mondjuk sokat telefonálok és vezetek, a kocsiban is megy az AA folyamatosan. Ettől a Pixel6-om jobban bírta furcsamód. -
nutfile
aktív tag
nekem minden adat hihetetlen, amit írtok

14 hónapos pixel 8-ra nekem 414 ciklust (!) és 93%-ot ír az aBattery. nem tudom a ciklust hogyan számolja, néha töltöm autóban, mikor megy az AA, ritkán cégnél wireless, sokszor éjszaka vezetékkel.
érdekes még, hogy a "first usage date" az 19 hónappal ezelőtti...
bontatlan csomagolásban vettem újként az alzatól. (annak is tűnt) -
tomboy0013
veterán
Nem szerintem nem elvárható, hanem ez sosem volt így. Az alma másik világ azt ne hozzuk ide. Az androidos telefonokon meg mindig így működött, teljesen mindegy hogy azonos modell vagy nem azonos modell. Elhiszem hogy neked más az elvárás, de ettől ez így van és az eddigiekből kiindulva így is marad.
-
slice14
veterán
Amúgy a Google Play system updete milyen színtű nálad? Szerintem ott keresd a probléma forrását. Lehet hogy nem frissült még le a megkövetelt verzióra, ha egyáltalán van ilyen.
Nekem pl már az októberi play system update van fent, de szerintem a szeptemberivel már hozta a kamera app frissítést. Mert október közepe előtt frissült az app, és a hónap második felében raktam fel az októberi play system update-t.
Bár igazából ha feltetted apk-ból a Pixel kamera frissítést, akkor nem látom a további hőbörgés okát. -
tomboy0013
veterán
Az hogy te mit vársz el és mi az elvárható realitás, két különböző dolog. Eddig is úgy volt mindenhol hogy nem egyszerre jöttek ki a telókra az app frissítések és jó eséllyel ezután is így lesz. Most hogy te hirtelen olyan dolgok iránt támasztasz elvárásokat amik sosem léteztek arra nagyon nem lehet mit mondani. Nyilván nekem sem tetszik, de maradjunk a realitás talaján.
Az előző hozzászólásodon sokmindent nem lehet félre érteni. A kínai telefonok frissítését hoztad az app frissítés témához. Alma és körte esete ahogy írtam is. -
tomboy0013
veterán
Ez kb az almát körtével esete. Egyrészt te rendszer frissítést állítasz szembe app frissítéssel. Másrészt nem a csúszás az egyetlen gond a kínai telefonok frissítésével, hanem a minőség és a rendszertelenség is.
Amúgy az app frissítés a kínai telefonokon sem azonnal történik minden készülék esetén, ott is megvan ez. Szóval az egész felvetésed nem értem. -
Szétszórva érkeznek ezek a frissítések.
Még az egyes sorozatokon belül is eltérhetnek a beépített kamerák.
A kamera szoftverén túl, a kamera fizikai kezelését is változtathatni kell. Gondolom valami észerű prioritás alapján haladnak a terjesztéssel.A Pixel 7 esetében még a kamera app szólt, ha volt frissítés hozzá.
Mára három részre bontották a frissítést.
Systemupdate, Google Play-Systemupdate és App-Updates -
slice14
veterán
Nem lehet hogy van köze a Play system update-hez is. Pl. csak bizonyos verzió felettivel érhető el a Pixel kamera frissítés?
Nekem pl. már az októberi play system update van fent és megkaptam a 10.1-es Pixel kamera frissítést is.
Bár konkrétan nem látok dátumot a play frissítési listámon, csak annyit hogy mikor adták ki az utolsó frissítést a kamera apphoz. Az meg október 7.-e. -
Csepy
Topikgazda
Én apkmirror-ról letöltve tettem fel az apkmirror installer app-pal.
(ami a play áruházból egyszerűen letölthető)
Csak letöltöd ezt a file-t és feltelepíted az app-pal.
Elég nagyméretű, 1.4GB. -
K82
őstag
Ampere, DevCheck mind jó lehet rá. De szoftveres mérés mindegyik és mindig jó pár W-tal kisebb teljesítményt mutatnak mint amit a töltésmérős kábeleim jeleznek. 9XL-nél a kábel szerint megvan a 27W ami a 21V-ot nem tudó töltővel a maximum, a programok szerint viszont csak 24. P7-nél a kábel szerinti 19W a programokban inkább 16. És a kábeleknek jobban hiszek: van pár power bank, zseblámpa, air duster ahol mind megvan a maximális töltési sebesség.
-
slice14
veterán
Most megnéztem, de nem látok ilyet a pixel indítónál. Amúgy én addig használtam a gyári indítót, míg le nem töltődött visszaállításból a Nova a belakáskor. Amúgy a Nova az biztosan tud elrendezés zárolást. Nálam is be van kapcsolva.
Amúgy állíts be képernyő védelmet (pin, ujjlenyomat), valamint zsebre rakás előtt zárd le a képernyőt. -
krono.
tag
Nyilván lehetne jobb a nyers teljesítmény, de valójában nem tudod ezekből a benchmarkokból megmondani, hogy ez egy középkategóriás SoC. A fókusz szoftveresen egyértelműen az AI-on van, hardveresen is simán lehet arra lőttek, nincs AI benchmark, simán lehet (sőt, szerintem biztosra vehetjük), hogy a lokálisan futtatot modellek lényegesen jobban futnak, mint amik közé esik a készülék nyers benchmark adatok alapján. A kérdés, hogy neked mi a fontos.
Azért a korábbi modellek sem lettek irrelevánsak az évek során, pedig azok még gyengébbek voltak.Nekem inkább az a csalódás, hogy a videó minőséget egyszerűen nem tudják hozni, fotók terén sem látni semmi kimagaslót, bár szerintem minden gyártó elért most egy szintet, amin toporog, csak pont a Googletől várná az ember, hogy akkor szoftveresen villantson, de ez elmaradt.
AMagsaPixelSnap nagyon kellemes addíció, az új akku techben én nagyon reménykedtem, de nem lett, az AI meg önmagában nekem nem visz el egy készüléket.
Így ez azért nehéz falat ennyiért (de ez nem a Pixel10 hibája), iPhone 15 Pro-ról nincs semmi indok váltani, max az újdonság varázsa, meg hogy a M3 Expressive jópofa. Persze ez a többi gyártó termékeire is elmondható, és valszeg az iPhone 17-re is elmondható lesz, csak kicsit felhypeoltam magam előre a medve bőrére.
-
tomboy0013
veterán
Az természetes dolog sajnos, hogy sok új fícsört nem kapnak meg az új készülékek és ez nem SoC függvénye, vagy maximum egy kis százalékú korlátozásnak az SoC az oka. Ezzel kapcsolatban egyik gyártó sem fog változtatni mert akkor ki venné meg az újat ugyebár, így ez nehezen lehet érv véleményem szerint. Ennyi erővel temessük az Apple-t is mert nem teszi a régi készülékeken elérhetővé az AoD-ot, pedig meg is tehetné. A kijelző tudná de ők úgy is találnak magyarázatot rá miért nem tették bele csak a Pro szériába, úgy hogy az AoD előtti régi Pro-k sem kapták meg frissítés formájában. OLED kijelzővel ... És itt ugye a piac legerősebb SoC-s telefonjairól beszélünk nevetséges korlátozásokkal. Vagy ez nem gond?
Én úgy gondolom teljesen felesleges azzal érvelni hogy 2 év múlva ne lenne elég bőven egy Pixel Tensor procija.
Lassan 3 éves a 7-es széria is és a 7 Pro-m évről évre jobb felhasználói élményt nyújt az újabb Android verziókkal. -
TaylorPro
addikt
-
tomboy0013
veterán
Ez mindig olyan bugyuta indok. Nézzük már meg lassan 4 éves Pixel 6-os szériát az első generációs Tensor-ral ami akkoriban is a középkategóriás szintet hozta nyers erőben. Kézbe veszed és abszolút nem érződik kevésnek. A rendszer szépen fut az app-ok gyorsan nyílnak. Plusz frissül hónapról hónapra még mindig. Melyik akkori középkategóriás telefonról mondható ez el? Ha már középkategóriás árat várnak el egyesek... És melyik akkori felső kategóriás androidos telefonról mondható el, hogy a szoftver havi szinten frissül 4 év után is. Segítek: egyikről sem.
Ebből kiindulva máshol sem indokolt a felső kategóriás árképzés hiszen szoftverben nem felső kategória ami nem hoz egy stabil kiszámítható és minőségi update rendszert amit a Pixel tud csak Android fronton.
Nem csak a hardver fontos ám egy telefonnál, sőt mivel ma már egy középkategóriás hardver is elég kb. mindenre, igazából a szoftver fontosabb hogy megfelelő minőségű legyen. Ebben nincs konkurenciája a Google-nek androidos telefonok között, és így máris indokolt a nem középkategóriás árképzés. Nyilván nem csak erről van szó, mert a nyers erőn kívül igazából közel mindenben hozza a felső kategóriában elvártakat. Lesz most már pl. Dex-hez hasonló megoldás is amiben a Samsung-nak is konkurenciát állít. Mágneses kiegészítők csatlakoztathatók amit ugye az apple-től nyúlt, de így már annak is lesz alternatívája. Kamerában is vannak megoldások ami a konkurenseknél nincs.
Szóval távolról sem középkategória a Pixel.De ha már ár, fél év múlva kb 35%-kal olcsóbban meg fogod tudni venni a legolcsóbb GSM-ből 2 év gyártói garanciával. Ha ennyire fontos az ár, akkor nincs más dolgod mint várni türelmesen néhány hónapot.
Értem én hogy egyeseknek ez minden évben egy óriási törés, hogy a bencsmárkt pontok másik telefonon magasabb számot írnak, de meg lehetne már azt is érteni, hogy a Google évek óta nem abba az irányba megy amibe mások és ezt jó eséllyel folytatni is fogja. Teljesen felesleges minden Pixel topikok telesírni emiatt.
Szerencsére van konkurencia akinél erősebb hardvert lehet választani, itt nem ez az elsődleges szempont.Félreértés ne essék, nekem sem tetszenek a magas árak, de ez úgy kb mindenre igaz ma már. Ezért ha jobb áron akarom beszerezni akkor várok pár hónapot és középkategóriás áron is meg tudom idővel venni.
-
gretzky77
veterán
Tudom tudom és el is fogadom, hogy ez az elvárás, de őszintén szólva nem látom értelmét már ennek a felesleges erődemonstrációnak! Tudom ne álljon meg a fejlődés, de őszintén mi értelme egy elite procinak ha X idő után úgyis visszavesz a teljesítményéből hogy ne főjjoön meg a telefon? Ha teljesen őszinték akarunk lenni akkor már egy mai középkategóriás telefon mindenre is elég.
-
Ricardo
titán
Megnéztem.
Mindent összevetve nem vagyok eldőlve.
Erőben az A56 szintjét hozza, és a stresszteszten ez a teljesítmén is visszaesik 58%ra.
Mndezt többszörös áron.
És ez a pro verzió
Fotózásban az élen volt a pixel, mára akadnak jobbak.
Kár érte. Pedig összeségében nem lenne ez rossz. -
-
Postas99
őstag
Szia!
Még egy ami használható.
AdGuard (itt már volt szó a privád DNS beállításról) viszont az alkalmazás nem csak ezt tudja. Hirdetés blokkolás, Nyomonkövetésd blokkolás, bosszantók blokkolása, DNS védelem, tűzfal, böngésző védelem.Ha nem vásárolod meg az alap funkció is tökéletes. Ha lifetime szeretnéd megvenni (3 készülékre) 14 dodóért bőven megéri (stacksocial) de ha a webfelületükön vásárolsz akkor is 1000 HUF/hó az ár ha nem akarsz egyben pénzt fizetni érte.
Hidd el sokkal jobb vele az élet.
-
Nem tudom.
Tegnap egyszer újraindítottam, mert nem érzékelt bizonyos pontokon, előtte app-al néztem, hogy hol érzékel a kijelző, de hát vette mindenhol az érzékelést.
Ma is volt, hogy újraindítom, de utána nem kellett, mert jó volt.Spigen üvegfóliával tök más tapintási érzete van és biztos nem úgy érzékel, mint az ali-s fóliánál, így lehet én nem nyomom oda annyira az újam, hogy érzékelje, mert az új fóliával változott az érzékelés és ez okozhatja a problémát vagy nem tudom.
-
Pano
veterán
Biztos.
Minden 80% korlát így működik, néha feltölt 1x-1x teljesen kalibráció miatt. Csak sok gyártó ilyenkor szoftveresen nem jelzi ki a 80% feletti töltöttséget.
Én rolleremnél is be van állítva a 80% korlát, néha azt veszem észre, hogy egy feltöltés után megyek kb 10km-t, aztán mikor hazaérek 78%-os a töltés.De aztán a fene tudja, lehet van aki abszolút nem tölt fel 100-ra.
-
K82
őstag
Eddig így volt, talán párszor fordult elő hogy az aktuálisan támogatott Pixelek közül valamelyik késve kapta meg az új főverziót. De az is lehet rosszul emlékszem és csak az aktuális patch csúszott? Az biztos h az itthon lévő P7 és P9XL egyszerre kapta meg az A15-öt és 16 betában sem volt időbeli eltérés.
-
-
embe
nagyúr
Na végül ez a tok lett. Ringke Onyx Magnetic.
Ma jött meg, nagyon minőségi érzete van, magsafe-s töltő tartó az autóban stabilan tartja. -
t72killer
titán
ojjajj, ez nem jó jel
. Nem ragaszkodom a csilivili nagy újításokhoz, bloatware-tömegekhez, DE arra vettem a telót, hogy minimum 5-6évig stabil és biztonságos platform legyen (addig használom én, utána megörökli vmelyik családtag, neki se szemétdombi kacatot adnék tovább).
Új hozzászólás Aktív témák
- Call of Duty: Black Ops 7
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Több száz játékban kezdi meg karrierjét az FSR Redstone
- Tőzsde és gazdaság
- Arc Raiders
- Proxmox VE
- Ingyen és modern rendszerekre szánva tér vissza az Unreal Tournament 2004
- Nintendo Switch 2
- Pánik a memóriapiacon
- Spórolós topik
- További aktív témák...
- MikroTik CCR1009-7G-1C-1S+ Cloud Router
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Samsung Galaxy A33 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2660v4 (28c/56t, 2.0/3.2GHz), 96GB RAM, 4x1G, áfás
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T4 Plus CM 500W
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
, 1,5 napja nyuzom , eddig nagyon tetszik …







Csak akkor jön elő ha frissül. Ha nincs adat akkor nem jelenik meg. Lehet idő kell neki

Csepy
