-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
BigBlackDog
#14936
üzenetére
Téli gumiban elég jelentős az árkülönbség a 16" (205/55) és a 17" (225/45) között. Conti pl. 25 VS. 38 ezer/db, az 4*13 = 52 ezer Ft.
A helyedben a B. verzióra mennék és keresnék egy jó állapotú 16-os gyári alufelni garnitúrát. (rizskályhában végképp nem vagyok otthon, VAG-hoz már 50 ezertől találni ilyent) Ha a gumis összeszereli, utána magad is tudod csereberélni a téli-nyárit. Centríroztatni is simán ráér 2-3 évente, ha nem vered szét.
-
válasz
bendeguz76
#14932
üzenetére
225/50R17 Continental TS860 40 ezerért, nagyon nem nyúlhatsz mellé vele. Kopás szempontjából általában a Michelinek a legjobbak.
-
-
-
-
válasz
modflow
#14428
üzenetére
Ha még nem rendelted meg reggel óta a gumit, akkor inkább a Conti.
Nekem pont ez a méret van Michelin Alpin A5-ben, kissé csalódtam benne. Biztos veri ez is a mezőny 80-90%-át és tartós is, de a korábbi Michelin Alpin 4 jobb volt.
@Bálint: mér' szopatod magad ezzel a gumival szeptemberben? Mi bajod a nyárival? Vagy csak a kíváncsiság ilyen erős?

-
válasz
choco01
#14181
üzenetére
Ha ilyen sokat mész (150-200 km naponta), akkor nálam a kopásállóság miatt erősen a Michelin felé billen a mérleg nyelve.
De nézz utána az utóbbi évek tesztjeiben, hogy melyek a legtartósabb abroncsok és azok közül válaszd a legszimpatikusabbat, ill. aminek a legjobbak a vizes tulajdonságai. -
-
válasz
DeathAdder
#14150
üzenetére
Úgy emlékszem tavaly a GoodYear és a Conti voltak a legjobbak. Én a Michelinre esküszöm, viszont az aktuális Alpin A5 a tesztek alapján csak jó, de nem kiváló.
Contiból tavaly még a TS850 ment, idén jön a TS860.
Sokan esküsznek még a Nokianra.
Szerk: nem tudom milyen méret megy az autódra, ha szerencséd van akkor 205/55r16, itt sokszor jó akciók vannak: [link]
-
válasz
focvis
#13954
üzenetére
@ HussarF:
Ma felhívott a Michelin, a szabadságok miatt váratott eddig a dolog.
Nagyon segítőkész, szakértő válaszokat kaptam, tényleg profi volt, rám szánt negyed órát.
Végül abban maradtunk, hogy inkább a télit (Alpin5) vegyem, ne CrossClimate-ot (CC).
Indoklás:
- ugye lesz egy teljes nyári garnitúrám
- évi futás 20-25 k km
- elég meredek utcában lakom, amikor leesik a hó, akkor csak másnap takarítják le
- az újabb generációs télik már jobban bírják a csapatást, nem darálódnak le olyan könnyenAzt is elmondta, hogy amikor összehasonlították havas emelkedőn a CC-t az A5-tel, akkor tényleg hasonló volt a kapaszkodóképességük, sőt a CC érzésre stabilabb volt. Ennek ellenére ő inkább az A5 felé hajlik.
-
-
-
válasz
zsolt19900
#13670
üzenetére
Esetleg még a PZero 26,5-ért innen.
-
válasz
molnarpeter
#13615
üzenetére
+1 , a Michelinek egy adott kategórián belül tartósnak számítanak.
-
-
TaaT a felniguru.

Amit írtál az tökéletes üzenet, esetleg:
Óvatosan a replika felnikkel, itt egy jó példa arra, miért érdemes a gyári vagy neves gyártótól származó alufelnik felárát kifizetni. A lenti/fenti felni egy olyan kátyú miatt deformálódott, amitől az erősen peres - így fokozottan érzékeny - gumiabroncs még nem sérült meg. -
-
válasz
Ganz-[HUN]
#13494
üzenetére
Párszáz forinttal, vagy annyival sem drágább a V-s a H-snál; továbbá elvárás, hogy ne legyen alacsonyabb a sebességindex, mint az autó tervezett végsebessége. Németországban nem menne át a műszaki vizsgán H-s nyári gumival; itthon a fene se tudja...
Ne ezen spórolj

-
válasz
Ganz-[HUN]
#13492
üzenetére
A NOKIAN szvsz jó lesz, de keress minimum V sebességindexűt.
-
válasz
Ganz-[HUN]
#13490
üzenetére
Milyen motor van benne?
A H-s sebességindex vélhetően kevés lesz (210-ig jó). -
válasz
pocokxx
#13479
üzenetére
Tudni kellene a gyári méretet. A felni most csak annyiban számít kb. hogy 16-os. A titkos tippem nekem is a 205/55, abból emberi áron tudsz minőségi abroncsot venni. A Kormorant a végére hagynám, Barum alá nem mennék.
Ha biztosra akarsz menni, akkor 205/55r16 XL, így a súlyindex kérdést ki lehet pipálni. (A súlyindex kérdése nem ilyen egyszerű, hogy x4 és az több legyen, mint az összsúly... tengelyterhelés is játszik, ezért a gyári adat fontos.) A használati utasítás vége felé ott szokott lenni az abroncsméret és a guminyomás.Ez mit ad ki? [link]
Ha megfelelő a 205/55r16 XL, abból 18 ezerért van Hankook, ami más ligában játszik, mint a Kormoran.
-
-
válasz
Skillet
#13219
üzenetére
Sajnálom, hogy így jártál. :-(
Utólag könnyű okoskodni, de én is úgy tudom, hogy savazni (sósav) csak a hagyományos, fényezett felnit illik. Az enyémek szálhúzottak és lakkozottak gyárilag, de erre se mernék savat locsolni, mert nagyon macerás rendbe tenni, ha elrontom - míg egy hagyományost elég "csak" lefényezni.
-
Az őstag = kb. nulla.

Ha nem gond pár ezer pluszba, akkor szvsz érdemes a prémiumot megvenni, de lehet, hogy az, amit Te középkategóriásnak gondolsz kezdő tulajként, az is a prémiumot közelíti.
Szedd össze, hogy milyen autóra, milyen igényekkel, elvárásokkal, méretben keresel. Biztos segíteni fognak a rutinosabb tagok.

-
válasz
Skillet
#13201
üzenetére
Üveggel én nem nagyon foglalkozom, így is több időt töltök autóápolással, mint kellene. Van egy készlet WS Platinumom (akciós volt!), abból kenek a tetőablakra, ne ezt a márkát vedd szvsz. MunezXBK a fő-üvegápoló
asszem Rain X-et használ, érdemes őt megkérdezned.A polírozott alu téma: ezek szerint nem érdemes közvetlenül rákenni. Talán arra utalt a Wolf, hogy lakkozd le és utána mehet a nano. Kérdezz vissza, hogy jól gondolod-e.

-
válasz
Skillet
#13198
üzenetére
Sajnos csak tippelni tudok, hogy igen, mehet alumíniumra is, de a legjobb, ha felhívod a gyártót, a tulaj segíteni fog.[link] Délelőtt!
A lakkozásra is csak tippem van: én polirozás után színtelen lakkal lefújatnám, feltéve, hogy megtapad a lakk a polirozott alumíniumon.

-
válasz
belaazallat
#13175
üzenetére
Így keresd:
Wheel hub cap
Wheel centre cap
Wheel center capKell az átmérő is milliméterben.
-
válasz
tomcsi23
#13161
üzenetére
Pár ezer Nm forgatónyomatékon innen, addig tud elcsúszni a felnin, amíg fel nem fújja a gumis. No para!

Lesz új gumi?

BTW: igényes gumis ha azt látja, hogy sok centrír-súly kellene a kerékre, akkor először elfordítja a felnin a gumit (leeresztett állapotban!
). Abban nem vagyok biztos, hogy 90 vagy 180 fokkal kell-e elfordítani, de ugye nem is vagyunk gumisok. -
válasz
Kornel
#13102
üzenetére
Én is rendre túlfújom ~0,2 barral, viszont a minap visszaengedtem a gyári 2,5-re, mert nagyon kapar nyálkás úton induláskor. Lehet, hogy a per40 + XL-nek sok volt a +0,2.

Vilike múltkor írta valahol, hogy utánanézett, mely abroncsoknak puhább az oldalfala, kérdezz rá nála.
-
válasz
Skillet
#12998
üzenetére
Októberben a külsejét, februárban meg - mielőtt feltettem volna a nyári kerekeket - a belsejét kentem . Nem tudom, hogy meddig tart, még jónak érzem. Holnap tervezek autómosást, lehet, hogy ismét felkenem kívülről (itt az anyósom 3 napra, kell valami szabadtéri program
). Saccra évente 1x.Sok kezelésre elég, alig fogyott belőle, nekem évekig elég lesz.
Az autóápolás topikban Lion01 és FeRRaR1 fórumtársak használják, ők "megszállottak", vélhetően többet tudnak róla.
-
válasz
tomcsi23
#12993
üzenetére
Elgurulsz egy hétköznap délelőtt (13:00-ig) a 18. kerületbe és megveszed a gyártónál. Én valamikor megyek majd pár kencéért - ha ráér, akkor veszek neked is.
Amit használok még ezen felül: black out gumiápoló, nano body guard, nano sampon. Ezek jó cuccok.
Vennem kéne még nano műanyagápolót (viszont tele a garázs ilyesmivel), reload-ot, gyurmát, szivacsot. -
válasz
Skillet
#12972
üzenetére
Nanobevonat felnire, bruttó 2 747 Ft.
Ugyan polír a neve, de nem políroz semmit - nano bevonatot képez, nagyon könnyen tisztítható utána a felni. A kezelés során, még szárazra törlés előtt tiszta vízzel - én desztillálttal szoktam - lespriccelheted a felnit, így könnyebb. Érdemes még felszerelés előtt kezelned a belső részét. Október óta használom, nagyon bevált, samponos szivaccsal lejön minden retek a felniről, nem kell dörzsölni.

-
válasz
belaazallat
#12948
üzenetére
+Gergőke88
Elnézést, rövid az eszem (legyen noteszem), az maradt meg bennem, hogy Qru felment a havas Mátrába.@Saccco:
1. no para
2. Kb. amelyik közelebb áll az elvárásaidhoz - egyik jobban ECO, másik picit sportosabb.Szerk: itt tudod megnézni magad is: [link]
-
-
válasz
Kornel
#12934
üzenetére
Ebben a sorrendben:
1. Megpróbálnám kihúzni a nyárival októberig, akkor feltenném a télit és jövő tavasszal döntenék.
2. Vennék egy jó nyárit és megtartanám a télit.
3. Ha nem fut el a gumi októberig, akkor vennék CC-t rá, megtartanám a télit december-januárra, mert ki tudja milyen lesz az idei tél és úgy vettem ki, hogy neked mindennap szükséges az autó munkába járni.
Apámnak CC-t fogok javasolni, de a szüleim nyugdíjasok és gyalog 3 percre laknak "mindentől". Szóval kibírják, ha nincs autózás 2 napig, egy hétig.
-
válasz
Melorin
#12912
üzenetére
Elhiszem, hogy csábító az Infinity ára, de az egy kínai abroncs. Soha nem próbáltam és bevallottan színtiszta előítéletből nem is tenném az autómra.
Ha nagyon fontos az ár, gondolkodás nélkül a Barumot választanám, régi cseh márka, a Continental Csoport terméke. Tavaly egy hónapig használtam ezt a mintát egy erős autón - simán vállalható, ahogy vélhetően az összes többi nem no-name abroncs is (Fulda, Kumho, Vredestein, Hankook).
Hankook K425-öt is használtam egy hónapig más, gyengébb autón, az érzésre jobb volt a Barumnál, de sem a méret, sem a két autó eltérő karaktere miatt közvetlenül nem hasonlítható össze a 2.
-
válasz
ginola
#12862
üzenetére
Nálam lassan kopott a Conti PC2, az össz-kilométert nem tudom, mert 4 éves volt az autó és a gumi is - alufelnin vettem hozzá, kb. 50%-osan, 205/55r16. Elmentem vele 2 nyári szezont, kb. 35 ezer km-t, mikor eladtam az autót, volt még rajta egy kevés minta - a következő szezonra már kuka.
@Qru: Nem kevered a Conti PremiumContactot a SportContacttal? Utóbbi a sport.
-
válasz
HUTCHDB
#12770
üzenetére
Ha sokat mész, akkor a teszttől függetlenül is Michelin Primacy3-at vennék. Lassan kopik, csendes.
Amúgy bármelyik jó lehet az első 4-ből.A Pirellit szkippelném mert általában zajosabbak, Bridgestone-ok gyorsabban kopnak - ezek nem örökérvényű megállapítások, csak néhány saját és ismerősi körben használt garnitúrából merített tapasztalat.
-
válasz
HUTCHDB
#12732
üzenetére
Talán mert /60-nal próbáltad.
Szent meggyőződésem, hogy egy prémium 205/55 (20 k-ért) kevésbé lesz "csúszós", mint egy középkategóriás 215/55 (25 k-ért).Nagyon anno 2000-ben valamifos Fulda 205/50r15-öt váltottam Michelin Pilot Sport 195/50R15-re, Ég és Föld volt a különbség az utóbbi javára.
Btw ez csak egy ötlet, én így csinálnám talán.
-
válasz
ginola
#12660
üzenetére
Most akkor nem Suprára lesz?

A másik topikban amit írtál (kerámia): magam szeretek maszatolni az autón, tudom, hogy kb. 60 km-re lakik, egy jó barátomat már elküldtem hozzá a problémás fényezésével. Még töprengek rajta... amúgy itthon garázsban, melóhelyen fedett parkolóban áll a jármű.
Új hozzászólás Aktív témák
- Alumíniumba öltözött a Nothing Phone (4a) Pro
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Revolut
- Renault, Dacia topik
- Milyen RAM-ot vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Gyúrósok ide!
- Diablo IV
- Az aktuális Xbox konzolokon is megfogja majd a játékos kezét a Copilot
- Tovább tarthat a memóriakrízis, mint gondolnánk
- További aktív témák...
- Hankook Winter I cept evo téli 205/55 R16 91 H TL / Gyári acélfelni gumival 16x6,5 Salgótarjánban
- iKEA Trotten állítható magasságú asztal 120x70
- Rocket Faustino profi otthoni kávéörlő - MEGKÍMÉLT, KARCMENTES, ELADÓ
- Nespresso Delonghi tejhabosítós kávéfőző - Bontatlan, 2 év garancia - Eredeti ára 125e!
- Új autó elsősegély doboz 2030 augusztusig jó
- Logitech Mx mechanical master series magyar keyboardlabor gmail.com
- HP EliteBook 745 G6 14" Ryzen 5 pro 3500U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Csere-Beszámítás! Playstation 5 Slim Disc Edition ( Lemezes Slim PS5 Konzol.)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy XCover 5 / 4/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

, viszont ez csak az előzetes az október 7-én az AutoBild nyomtatott verziójában megjelenő téli gumi teszthez. Most és itt csak a fékút alapján rangsorolták a gumikat.

18"-ban nem lenne olcsó mulatság.







). Abban nem vagyok biztos, hogy 90 vagy 180 fokkal kell-e elfordítani, de ugye nem is vagyunk gumisok.

Jó drága bakker... most megnéztem itt-ott, de máshol még több.
