Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz BBéci #92520 üzenetére

    közben kaptam róla némi infót, köszi érte az illetékeseknek. :C

    tl:dr;
    a truehdba tényleg be lehet ágyazni a hatcsatornás dd hangot. de nem kötelező. a blu-ray viszont csak mint kiegészítő hangformátumot használja, emiatt nem állhat szólóban egy hangsávon. emiatt eredeti blu-ray lemezeken mindig megtalálható a thd sávban a beágyazott dd is, virágboltiban már nem feltétlenül, hd-dvd-ben meg soha.

    és most kicsit bővebben:
    a dolby és a dts eltérően gondolkoztak a veszteségmentes audiósávok gyakorlati implementálásáról. a dtsnél úgy gondolták, hogy az eredeti stúdió masterből már eddig is készítettek egy dts-t, akkor az eredeti előállításához elegendő a kettő különbségét pluszban rendelkezésre bocsájtani. a dolbynál meg úgy gondolták, hogy a hangminőség degradációjának megelőzése érdekében nem választják szét a veszteségmentes hangot veszteséges és kiegészítő részekre.
    a dts-hd ma dts core és kompleneter része emiatt dts-hd ma-képes dekódolás esetén külön utazik a dekódolást végző készülékhez, ott újra összerakják őket, és elvégzik a visszaalakítást. a két rész közül csak a dts core értelmezhető önmagában.
    a truehd viszont nem bontható így külön szét core+kiegészítő részre. itt szólt viszont közbe a blu-ray, amely a truehd-t mint opcionális audioformátumként definiálja. ez azt jelenti, hogy egy hangsávon nem állhat önmagában, csak valamelyik kötelező formátummal együtt. ezért a blu-ray lemezeken a truehd beágyazva tartalmazza a dd formátumot is. ez a dd sáv viszont redundáns információ, ezért élelmes virágárusok hajlamosak esetenként eltávolítani. készülék kompatibilitási okok miatt egyes stúdiók pl. warner mindig melléteszik külön sávon a dd streamet is. a hd-dvd viszont kötelező formátumként definiálja a truehd-t, ezért ott eredeti lemezen sem fogsz a truehd-ba beágyazott dd sávot találni, és emiatt olyan világbolti relanzákon sem, ahol a hang hd-dvd kiadásból származik.

Új hozzászólás Aktív témák