Új hozzászólás Aktív témák
-
DFlash
tag
válasz
Ganz-[HUN] #41898 üzenetére
Ha egyedül az van rádugva látja a bios, ha másik merevlemezzel amin az oprendszer van, viszont már nem.
-
DFlash
tag
Sziasztok, olyan problémám lenne, cseréltem alaplapot procit, telepítettem a windows. Leállítás után csatlakoztatom a másik merevlemezt, de nem csinál semmit és kicsit kattogó hangot ad, amit eddig még sosem. 1TB Samsung HD103SJ
A régi lappal még délelőttig hibátlanul működött, most meg semmi.
HD Sentinelbe eddig 100/100 volt a lemez.
Eszközkezelő nem látja.
Van erre valami megoldás? -
Domike84
csendes tag
Sziasztok,
Esetleg valaki találkozott már a hibával?:
Z510 Lenovo laptop SSHD-val. Mostanság egyre többször lefagy a gép úgy hogy nincs is terhelve. Eseménynaplóba hiba üzik:
- A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 0 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000036) 0x672e18 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet. (153-as hibakód)
- A(z) Service KMSELDI szolgáltatás váratlanul leállt. Ez a(z) 1. alkalommal fordult elő. (7034 hibakód)
- The driver \Driver\WUDFRd failed to load for the device ROOT\LENOVOVHID\0002. (219 hibakód)Driver hibára gondoltam frissítettem mindent de a hiba továbbra is megvan. HHD sentinel check majd látom 95%-os csak a vinyó és egy hibaüzi : 5 x próbált indulni... még nem lehet garanciás bejelentést tenni ellenőrizzem a kábeleket...
Kérdés: Okozhatja ez az összes többi hibabajegyzést az event-be? Laptopnál hogy tudnám a vinyó kábelt ellenőrizni? Vagy itt tuti a vinyó haldoklik?
Köszi előre is!
Mentés már van
-
liksoft
nagyúr
Mert ez ilyen! Sok lemez, sok fej, nagy a levegő súrlódása a sok felületen és törésen. A ventinek meg megvan a szerepe. Az már a Te döntésed, ha nem használod ki. Viszont ha nem hűtöd, nem lesz hosszú életű.
Ha Neked talicskát ajánlanak építkezéshez de Te a kezedben cipeled a cementeszsákot, az a Te döntésed, és Te vállalod a következményeit. Itt is.
Ha meg a hang a gond, akkor lehet 5-7V-al is meghajtani a ventit, így sokkal csendesebb, de mozgatja a levegőt. Anélkül meg NEM FOG HŰLNI!
-
liksoft
nagyúr
Megkaptam a választ! Miért van leszedve az oldala? Hogyan alakítható ki a légcsatorna így? Semmi hűtése nincs annak a drive-nak! Ez rövid életet adhat neki.
A számítógép háznak 2 feladata van.
1. Mechanikailag összetartja az alkotó elemeit.
2. Zárt légcsatornát ad, ahol a levegő elöl lép be a házba, legelőször hűtve a lemezeket, majd az alaplapot, kilépéskor a tápegységet. Amennyiben ez nem elegendő, akkor a processzor és vodeokártya hűtéséről külön kell gondoskodni, de ez NEM mehet a HDD-k rovására!Megoldás: Ki kell alakítani a hűtési láncot akár plusz ventillátorral, és feltenni az oldalfalat. A fals lyukak elzárásával kell kialakítani, az elöl szív, hátul fúj rendszert.
-
whYz
őstag
-
krealon
veterán
válasz
NandorHUN #41860 üzenetére
"Windows 8.1 telepítése után így néz ki.
Mikor először telepítettem a Win 8.1-t akkor nem így nézett ki, minden "egyben " volt, de 2. és 3. telepítésnél már ilyen volt.Melyik meghajtókat lehet ezek közül törölni? Melyik mire van?"
GPT particios semanal mind a 4 particio szukseges.
Az OEM paricio az EFI-hez tartozik, az utana levo pedig a MBR kompatibilis rendszertoltesert felelos.Ha visszaallsz MBR kompatibilis formatumra, akkor elegendo 2 particio is.
-
Kernel
nagyúr
válasz
King Unique #41885 üzenetére
Linux sem a RAW-ba lát bele így szó szerint, csodák nincsenek. Nyers adathalmazt nem lehet pillanatok alatt összerakni (ld. GetDataBack).
A Linux egyszerűen csak nem ignorálja azt az NTFS-t, amit a Windows korruptként jelölt meg és nem hajlandó vele foglalkozni.
-
King Unique
titán
válasz
unclefucka #41884 üzenetére
És / vagy user error....nem volt megfelelően leválasztva, nem kapott elég tápot stb., számtalan oka lehet.
Bár hozzáteszem, van hogy ezeket betartva tényleg az USB vezérlő szarakodik, mert nekem is van olyan külső merevlemezem, ami minden ok nélkül, egyik napról a másikra ment át NTFS-ből RAW-ba...Linux, mivel másképpen kezeli az adott Windowsos fájlrendszereket, képes belelátni a RAW-ba is, de hogy megfelelően menti-e le, másolja át a tartalmát, az már kérdéses...? Jobb inkább profi adatmentő programra, vagy szakemberre bízni.
-
pjen
félisten
válasz
King Unique #41881 üzenetére
Nekem nem kell mondanod,nem ma kezdtem,és nem is tudják rád verni.
-
King Unique
titán
válasz
fausto #41880 üzenetére
Csak úgy ne is tedd! Max akkor, ha biztos a csere és az adatok jó helyen vannak, illetve kukacoskodnának.
(#41879) pjen: volt korábban, akinek HDD ügyben nem akartak cserélni, mert szerintük még jó volt az....a tag párszor odacsapta, mélyhűtőbe rakta előtte stb. Megvolt a hatása.
-
fausto
addikt
válasz
King Unique #41878 üzenetére
Ilyet sosem tennék
-
pjen
félisten
válasz
King Unique #41878 üzenetére
Milyen igaz,nem mertem irni.
-
fausto
addikt
válasz
King Unique #41876 üzenetére
Okés. Kb. 3 órát ír
Adatokat már lementettem róla, ezt elfelejtettem írni. -
King Unique
titán
válasz
fausto #41874 üzenetére
HDS-t első körben szerintem hagyjad, nem hiszen, hogy annyira foglalkoznának vele, vagy éppen ismerik azon a helyen....
Simán csak mond azt, hogy másolásnál akadozik, vagy nem lehet fájlokat másolni, mert hibaüzenetet dob a Windows, több gépen is megpróbáltad stb. USB 3.0 portokban próbáltad, illetve Y kábelt használsz, hogy az elégtelen tápra se tudják fogni. Továbbá xy program szektorhibákat jelez, illetve önteszt hibát dob.
Aztán, ha annyira kukacoskodnak, utána lehet jönni konkrét tesztekkel, screenshotokkal.Részletes teszt az jó sokáig el fog tartani...feleslegesen ne nyúzd, míg az adatokat le nem mentetted róla!
-
fausto
addikt
válasz
King Unique #41872 üzenetére
Köszi, megpróbálom ezeket!
Ha még mindig jelez valamit a HDS, leadom. Szerinted hogy lenne érdemes, hivatkozzak a HDS teszt eredményekre vagy csak egyszerűen mondjam meg, hogy esetenként nem lehet róla olvasni az adatokat? -
pjen
félisten
válasz
unclefucka #41869 üzenetére
Egy live linuxal megpróbálhatod,szokta látnia RAW ot.próba cseresznye.
-
King Unique
titán
válasz
fausto #41871 üzenetére
Ha lementesz róla minden adatot, akkor HDS fizetős verzióban a lemez felületének újrainicializálása [link], vagy egy teljes formázás.
De arra nincs garancia, hogy teljesen eltünteti róla, vagy később nem fog újra előjönni.A garis cserét boltja válogatja...HDS-ben ezt a szint a 0% kondíció, de az akkor már kb. kuka, illetve van ahol csak a hivatalos gyártói tesztelőprogramok által dobott minősítést fogadják el.
Viszont érdemes lenne megpróbálni és kihasználni a hátralévő garanciaidőt. -
fausto
addikt
Sziasztok,
Van egy Maxell külső HDD-m (1Tb, P-series Tank, ha ez számít) és nemrég tapasztaltam, hogy volt olyan file, amit nem tudtam másolni. HDS szerint van rajta 4 gyenge szektor. Ezzel lehet valamit kezdeni, javítani, ilyesmi? Egyébként még másfél hónapig garanciás a Media Markt-ba, van esély a cserére ennél az állapotnál.
Úgy látom szoktatok kérni 2 képernyőmentést, ezeket elkészítettem: -
Kernel
nagyúr
válasz
unclefucka #41869 üzenetére
A RAW nem fájlformátum, csak nyers adathalmaz, fájlrendszer nélkül. Mintha egy könyvtárban a könyvek lapjait kitépkedném és jól összekeverném, ráadásul még a fájlrendszert (katalógusrendszert) is eldobnám jó messzire.
Partíciós táblát lehet esetleg újraépíteni, fájlrendszert nem. Vagy legalábbis a hétköznapi programokkal nem megy, komolyabb helyeken meg eleve nem jelenthet problémát összerakni inkább egy másik meghajtóra.
A fájlrendszert a Windows nyilvánítja korruptnak, különféle hibák, sérülések miatt, onnan kezdve RAW. A hibák oka elsősorban hardveres eredetű.
-
unclefucka
senior tag
Sziasztok!
Mitől válik egy USB-s adattár egyszer csak RAW fájlformátumúvá?
Adatmentő programon kívül mivel lehet még egyszerűbben leszedni róla az adatokat?
Hiszen, ha egyszer az adatmentő "felismeri" és úgy kezeli, mintha nem lenne baja (nagyjából), akkor léteznie kéne valami olyasminek, ami újra építi a FAT táblát, vagy tévedek?Üdv.: M
-
Kernel
nagyúr
válasz
NandorHUN #41865 üzenetére
A harmadikat és talán a másodikat engedi törölni, de ez kiderül, ha megpróbálod. Először még nincs végrehajtás, amíg az "Apply" gombot meg nem nyomod.
A Windows nem enged törölni olyan partíciót, amin keresztül történt a rendszerindítás. Vagyis attól nem kell félni, hogy véletlenül kiveszel alóla valamit.
-
whYz
őstag
Sziasztok
Na megvettem a 4TB wd redet amit ajanlottatok, bent is van a gepben, viszont nagyon meleg.
49 fok folyamatosan, mikozben a samu 5400-as vinyok elvannak 40-42 fokon, ssd pedig 32 fok.
Ez normalis? Mit lehetne tenni az ugyben? Windows amugy nem kapcsolja le a hdd-t egy ido utan? 10 perc van beallitva az energiabeallitasoknal, de folyamatosan 49 fok pedig nem hasznalom, nem megy rola/ra semmi.
-
Kernel
nagyúr
válasz
NandorHUN #41860 üzenetére
Nem vagyok híve a GPT-lemez használatának, otthoni gépen szerintem célszerűbb a klasszikus MBR-alapú rendszer. GPT-lemez terén tapasztalatom sincs, hogy milyen lehetőségek vannak egyáltalán.
A Windows létrehoz 100 MB méretű bootpartíciót, amennyiben particionálatlan lemezre telepítem. Ez elkerülhető, ha előzőleg magam alakítom ki a partíciókat, vagyis nem a telepítővel.
Vagy csináltam olyat is, hogy a Windows partícióra átraktam a bootmgr kernelindítót és a rejtett Boot mappát, aktívra állítás, bootcfg korrigálás és működik. Utána töröltem a kis bootpartíciót.
-
-
Borisz76
nagyúr
válasz
NandorHUN #41860 üzenetére
Telepítés elején a Delete és a Format beállításoknál lehet partíciót törölni vagy formázni.
Első telepítésnél amikor megadod , hogy C-re akarsz telepíteni akkor hozza létre a 2 partíciót.
Egy kicsit és a C-re a wint.
2. telepítésnél ha tisztán csinálod akkor partíciók törlése...mindkettőt...majd Format és mehet a telepítés megint.
Ha több részre szeretnéd osztani a HDD-t akkor összes partíció törlése majd a kívánt 2-3 partíció létrehozása.
Ezt követően telepítés.
Ekkor is lesz egy "kicsi" partíció.Ha jól tudom akkor ez a kicsi rész felel a helyreállításért ha gond lenne.
-
NandorHUN
addikt
Sziasztok!
Lenne egyik kis problémám a HDD-mel, Windows 8.1 telepítése után így néz ki.
Mikor először telepítettem a Win 8.1-t akkor nem így nézett ki, minden "egyben " volt, de 2. és 3. telepítésnél már ilyen volt.Melyik meghajtókat lehet ezek közül törölni? Melyik mire van?
A particionálásnál szintén problémám van, szerintem pont emiatt (ha a C "mögé" akarom készíteni az E meghajtót, akkor automatikusan elkezd előtte is particiót csinálni).
Van valami ötletetek? /Megint újratelepíteni nem szeretnék
-
Kernel
nagyúr
válasz
Forestgreen #41855 üzenetére
Később jutott szembe régi "kedvencem", már el is felejtettem. A Partition Magic része volt a ptedit.exe (partícióstábla editor), aminek 1.0 verziója sokáig szabadon letölthető volt a Symantec FTP-szerveréről is. Volt belőle DOS és Windows változat. Most már csak itt találtam meg.
Ha a "Type" mezőbe kattintunk (vagy Set Type), megjelenik egy kis segédablak, ami mutatja a különböző szabványos lehetőségeket:
Négy sor, négy lehetséges elsődleges partíció.
NTFS-nél 07-re kell állítani. Tehát ez lényegében csak egy byte / flag a partíciós táblában, nem is mindig foglalkozik vele a Windows (a partíció első szektorából olvassa ki a fájlrendszert, nem innen). Újra kell indítani a gépet, hátha utána másképp viszonyul hozzá a Lemezkezelő.
-
0xmilan
addikt
válasz
Kernel #41854 üzenetére
EaseUS-szal particionáltam és utána már jobban ment a defrag is. Bár még nem 100%-os, de egyelőre elég lesz.
-
Kernel
nagyúr
válasz
Forestgreen #41855 üzenetére
https://www.google.hu/search?q=delete+efi+partition+in+windows+7
Nézd át magad is a találatokat, de több helyen is azt ajánlják, hogy a Diskpart segítségével törölni a partíciós táblát, amitől értelemszerűen az összes partíció eltűnik:
http://www.winability.com/delete-protected-efi-disk-partition/
Ha gondot okoz a parancssori Diskpart használata (oda kell figyelni arra is, melyik lemezt törli az ember), esetleg meg lehet próbálni ezt a programot is, hogy enged-e törölni.
De mindenképpen az alábbi opció használatával, különben elkezdi végigírni az egész SSD-t, ami csak egy felesleges írásteszt lenne:
-
Forestgreen
aktív tag
Sziasztok!
Vettem egy nagyobb SSD-t és a régit szeretném a TV-n, boxon használni. Ha rádugom a TV-re több meghajtót lát.
Az előző windows-ból maradt két (lemez 3) partíció a rendszerindító fájloknak és sehogy sem tudom egyben megformázni az SSD-t. A két partícióhoz hozzá sem enged nyúlni...
Segítségeteket előre is köszönöm...
-
Kernel
nagyúr
válasz
0xmilan #41853 üzenetére
Például az egy lehetőség, de azért nem árt hozzá némi rutin, nehogy önszívatás legyen belőle. Egyszerűbb a partíciók határát tologatni, az Easeus hatékonyan megoldja, és itt még áramszünettől sem kell tartani.
(#41852) junior11
Sejtettem, hogy a Sentinel nem fog aggódni egy CRC-hiba miatt.
-
0xmilan
addikt
válasz
Kernel #41850 üzenetére
Köszi a választ!
Ha jól értem ez úgy működne, hogy átrakom másik PC-be a HDD-t és ott intézem a másolásokat. Az a probléma, hogy notebook HDD-ről van szó, így nem tudom simán desktop PC-be rakni, beépítő keretem meg nincs hozzá.
Szerintem egyelőre marad a particionálás, aztán kiderül, hogy hatásos lesz-e. -
Kernel
nagyúr
-
Kernel
nagyúr
válasz
0xmilan #41849 üzenetére
Bár engem nem szokott különösebben érdekelni a töredezettség (még amikor HDD-n ment a rendszer, akkor sem foglalkoztam vele), de amikor rávettem magam, rövid úton elintéztem.
Simán lemásolom a Windowst, formázom, majd visszamásolom. Ehhez kell egy másik oprendszer, vagy valamilyen független klónozó program. A klónozásnak természetesen fájlszinten kell futni, vagyis ne szektorszintű tükörmásolat legyen, mert akkor ugyanazt a szerkezetet kapnánk vissza 1:1-ben.
De egyébként a legtöbb klónozó program fájlszinten másolja vissza a partíciót, vagyis a töredezettség eltűnik. Jellemzően csak akkor dolgoznak szektorszinten, amikor teljes HDD-t mentünk, az MBR-szektortól kezdve.
Fájlszintű rendszermásoló program például az XXCOPY ingyenes változata, de ez csak partícióról partícióra másol, az eredeti tartalom törlése után. Tehát ehhez legjobb egy másik HDD, oda-vissza másolni és kész.
Ha mégis a méretek módosításával próbálkoznál, akkor először a második partíció elejét kell feljebb tolni, utána az első partíció végét. Kevés a szabad hely kétségtelenül, minél többet tudsz rá áldozni, elvileg annál jobb lehet az eredmény.
-
0xmilan
addikt
Üdv!
A C:-t akárhányszor töredezettségmentesítem, ennél jobb eredményt nem kapok.
Segítene, ha a M:-t odébbmozgatnám és adnék még plusz helyet a C:-nek, hogy rendesen le tudjon futni rajta a defrag? Ha igen, akkor hány GB-t javasoltok? Akár 100 GB is mehet, mert az M:-en van 180 GB szabad.
-
junior11
veterán
Sziasztok, remélem jó helyre írok, az asztali számítógépemben lévő WD 320GB HDD (kb 7,5 éves) miatt a mai nap folyamán a HD Tune Pro program az alábbi dologra figyelmeztett:
Ultra DMA Crc Error Count Current: 200, Worst: 200, Threshold: 0, Data: 1,Status: warning, sárgával megjelölve.
Mi lehet ez? Vmi hiba?
-
Amur
addikt
Sajnos a történet folytatódik. Ma az egy terrás WD blue adta meg magát.
Ezt látja a rendszer(még), de nem tudok írni rá, és a mappákba sem tudok mindegyikbe belépni.
Legutóbb ugye ugyanez volt pár hete. Akkor a szervízben tápot cseréltek, mert arra gyanakodtak.
Létezik hogy a gyenge táppal használat közben mindkét winchester sérült,és 1 napon belül megadja magát?
Gyanús hogy más probléma lesz, de mi jöhet szóba? -
Gabesz87
veterán
Igen, mi is valami fincsi vírusra gyanakszunk. Csak épp emiatt nem akarjuk áttenni egy 3-ik gépre is! A jelszó amúgy biztos jó, de nem is számít, mert magától újraindul pár másodperc múlva. Hívunk ma egy rendszergazdát valószínűleg, ha nekünk nem sikerül valahogy megoldani, legalább elindítani a Windows-t, mert a kolléganőm nem tud így dolgozni egyáltalán.
-
Amur
addikt
-
Gabesz87
veterán
Van egy kis problémám: kolléganőm gépe tegnap meghalt, egy másik gépbe betettem a vinyót, és átmásoltam az adatokat, amik kellenek. Viszont úgy vettem észre, hogy az is elkezdett lassulni,. Ráadásul le akartam törölni egy banki terminál programot, ami átmásolással nem működött, és a törlés nagyjából 11-től fél 5-ig olyan 35-40%-ig jutott. Ma el akartam indítani csökkentett módban, de arra sem hajlandó, mert a bejelentkezésnél folyton újraindul magától. msconfig-ban beállítottam, hogy köv. indításnál csökkentett módban induljon. Na ezt jók megszívtam, mert azóta nem jön be a Windows ugyebár, mert csökkentett módban indul újra mindig, és a bejelentkezésnél egyből újraindul. Hiába próbálok jelszót beírni, arra meg azt írja, hogy hibás (pedig nem az). Próbáltam rendszer visszaállítást, javítást, de nem segített. Van ötletetek, hogy ilyenkor egyáltalán hogy a fenébe indítsam el normál módban a Win-t (7)?
-
tpeter77
addikt
sziasztok,
HDS-ben lőttem egy képet. Ha jól látom, 80-szor lett bekapcsolva a gép.
Érinti ezt a pl. wd greenekre jellemző pakolás? Melyik érték lenne magas, ha állandóan parkolna a fej? -
Gergosz2
veterán
Ave!
Már régebben észrevettem, hogy az ASUS N550-es laptopomban lévő HDD bizonyos időközönként kattog. A HDD egy caddy-ben foglal helyet. A HDD 100%-os CrystalDiskMark szerint.
Mostanában vettem rá magam, hogy utánajárok a dolognak, és ki lett is megoldás: a problémát valószínűleg a HDD head parking jelenség okozza. Kicsit utánaolvastam és elvileg CrystalDiskMark-kal be lehet állítani az APM-et, ami elvileg kevesebb kattogást eredményez. Meg is tettem, de a jelenség még mindig megfigyelhető.
Igazából az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán jól azonosítottam-e a probléma forrását, másrést pedig az, hogy mit lehetne még tenni ellene?
-
Kernel
nagyúr
válasz
Saltwater #41833 üzenetére
Körülbelül úgy fogalmaztál, mintha én adatmentésre tettem volna valamilyen kártékony javaslatot.
Csakhogy, amiről én beszéltem, a merevlemez felülírása nem adatmentés.
Ráadásul valójában semmire nem tettem javaslatot, csak leírtam az én eseteim (erre való a fórum), valamint volt egy olyan szólásom, hogy azt a merevlemezt, a függő szektorral már felül kellett volna írni.
Márpedig ez így van, hogy azt a merevlemezt már felül kellett volna írni. Mivel senki nem hülye, törlés előtt persze lementi az adatait. Mi ezzel a probléma?
Függő szektorok eldöntésének ez a módja, hogy írástesztet kell rajta végezni. Nem pedig várni, hogy valami csoda történik, vagy tovább szaporodik. Ezáltal ellenőrizzük a HDD általános állapotát, kiderülhetnek dolgok, vészjelek is.
Úgyhogy nevetséges az egész, nem kellene ennyire hülyének nézni a fórumozókat. Aki nem ért hozzá, nyilván nem fog ilyesmivel foglalkozni. Mások pedig tudják, mit csinálnak.
Azt hiszem, be kellene vezetni egy újfajta fogalmat, a szakmai trollkodás fogalmát, itt a mai történet kapcsán.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Kernel #41831 üzenetére
A szomorú az, hogy a lakóhelyem környezetében cégeket, intézményeket kerestem meg mail-ben, hogy segítsek adatok mentésének technikájában, vagy segítsek felmérni a hibákat. 100 fölötti levelet küldtem ki, amelyek egyedi keresésűek voltak, tehát célzottan az illetékesnek mentek, nem Manci néninek. Egy válasz nem jött! Tudod miért? A vezető azt mondja, hogy van informatikusuk, annak a feladata. Az informatikusnak meg van önérzete, emiatt nehogy mán valaki okosabb legyen nála! Mindketten tévednek. A vezető nem bízhat meg vakon 100%-ban egyetlen alkalmazottban sem, mert akkor az egész cég létét veszélyezteti. De ezt kevesen tudják. Pont ezért kellene lépnie. Az informatikusnak meg lehetne annyi esze, hogy másik szakember aki máshonnan látja a dolgokat, mondhat újat is. Sőt, az sincs kizárva, hogy fordítva történik a tanulás, esetleg én leszek okosabb. Megsúgom: volt már munkám a célzott területről.
-
RollingPotat
csendes tag
-
Saltwater
aktív tag
válasz
Kernel #41831 üzenetére
"Aki HDD hiba miatt adatod veszít, kizárólag a saját hülyeségének köszönheti, nem nekem, aki csak tapasztalatokat adtam közre. Tudomásom szerint magától értetődő, hogy (fontos) adatot legalább két példányban kell tárolni."
Szerényen ehhez hozzászólnék én is.
A számítógép felhasználók zömének (értsd 99.9%-a, és ebbe az informatikusok nagy része is bele tartozik) árva büdös fingja sincs arról, hogy miképp és hogyan működik egy merevlemez. Kapaszkodj meg, még az adatmentők is sok esetben sötétben tapogatóznak, ha egy merevlemezt fel kell éleszteni.
Legtöbb felhasználó úgy tekint a merevlemezre, mint egy alkatrészre, nincs tisztában azzal, hogy egy merevlemez elromolhat, vagy úgy gondolják hogy ha elromlik, akkor az javítható. Ezért nem vesznek tudomást arról, hogy bizony, érdemes biztonsági másolatot tartani, mert nem biztos hogy egy adatmentésért hajlandó kifizetni a szakember és technikájának honoráriumát. N
Na ilyenkor jön a gond, ha úgy gondolja ez az átlag júzer, hogy márpedig biztos még föléleszthető az a merevlemez valahogy, és feljön mondjuk a Prohardver fórumára, és azt olvassa, hogy valaki azt tapasztalta, (itt jössz Te a képbe) hogy pár újraindítás és egy újraparticionálás után újra működött a merevlemeze. Gondolja ez az átlag júzer hogy ezt megpróbálja, miközben a haldokló vagy már halott merevlemeze esetleg végleg elpusztítja saját magát. Majd végül az adatmentő is csak széttárja a karját, hogy a merevlemez MÁR menthetetlen.
Nem akar bántani senki kernel, de kérlek fontold meg a fentebb írtakat.
Üdv
SW -
Kernel
nagyúr
válasz
liksoft #41828 üzenetére
Aki HDD hiba miatt adatod veszít, kizárólag a saját hülyeségének köszönheti, nem nekem, aki csak tapasztalatokat adtam közre. Tudomásom szerint magától értetődő, hogy (fontos) adatot legalább két példányban kell tárolni.
Kissé erőltettetnek érzem ezt a dolgot, nehogy már a végén nekem kelljen elnézést kérni, mert leírtam, hogy mi volt. Ez volt a történet, és ennyi. Mindenki tisztában van vele, hogy ilyen lemezben már kevésbé szabad megbízni.
Korántsem ugyanaz, mintha az elektronika topikban olyan tanácsot adnék, ami érintésvédelmi szempontból aggályos, áram agyonvághatna valakit. Nyilván ilyenre én is ügyelek.
A másik, a felülírás ami egymagában is adatvesztést okoz.
Azért írom felül, hogy elvesszen. Meg azért, hogy a függő szektorok visszaforduljanak hibátlan szektornak. Amikor a Sentinelben a szemem láttára tűnik el a hibajelzés. De a következő fokozat, hogy még ezért is nekem kell bocsánatot kérni, ne vicceljünk már...
WD merevlemezekhez való programnál maga a gyártó is ajánlja, hogy néha írjuk felül a merevlemezt, frissítve ezáltal a mágneses felületet, megelőzve a bajokat.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Kernel #41827 üzenetére
Saját magadnak azt csinálsz amit akarsz. Itt a PH!-n viszont megvan az a felelősséged, ha valaki rosszul értelmezi amit írsz, elvesztheti az adatait. Lehet úgy kezelni, hogy "így járt" vagy "nem figyelt oda" esetleg "nem jól értelmezte", de ha veszélyes dolgot nem ajánlunk, az a legjobb.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Kernel #41824 üzenetére
Tudod mit, rájöttem! Neked igazad van!
Mindenkinek:
A fentiektől eltérően a "csuklott" drive-ok további használata "orosz rulett". Amennyiben adatokat is kéne menteni, az előzetes párbeszédben megadott módszer kétszeresen is ront a helyzeten. Van, hogy CSAK egyszer hajlandó a drive újra elindulni, még alkatrész cseréje mellett is (jellemzően felületi sérüléskor)! Pont ezért a nyaggatása, nyúzása végzetes lehet! (Ezért nem szeretem a mentendő drive-on a Regenerátor használatát!) A másik, a felülírás ami egymagában is adatvesztést okoz. -
Kernel
nagyúr
válasz
liksoft #41822 üzenetére
Csak az az érdekes, nálam úgy néz ki, véglegesen megjavult két HDD, ami előzőleg szétfagyasztotta a gépet.
Egyiket elég volt felülírni.
Másikat felülírtam, de hamarosan ismét fagyasztott. A nehezen olvasható szektorok itt az elejére estek, többszöri felülírás hatására sem akart javulni az egyik blokk sebessége, ugyanakkor hibás szektorként sem akarta áthelyezni.
Másodszorra is igen nehéz volt elkapni, sőt még nehezebb, de ezután az első partíció kezdetét eltoltam 2 GB-tal, azóta semmi baja. Torrent megy rajta, Windowst is telepítettem rá (csak tesztként), de gond nélkül működik, 1884 adatkapcsolati hiba (ami nem nálam keletkezett) azóta nem növekszik.
Talán még azt érdemes tudni róla, hogy előző használója tudatlanságból 65 000 load / unload ciklust vágott bele.
Elképzelhető, hogy emiatt lett ilyen baja, amit fentebb leírtam?
-
Chp
őstag
válasz
liksoft #41816 üzenetére
Jártam a 8.1 lemezkezelőjében, de nem látta azt a meghajtót, amin nem a rendszer van, mert ugye, ott akkor is láthatónak kéne lennie, ha nincs hozzárendelve betűjel. Érdekes azonban, hogy a BIOS...UEFI látja mindkettőt. Ha nem maga az SSHD-val van gond, akkor nem idegeskedem, csak kissé aggaszt a jelenség.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Kernel #41821 üzenetére
Nem, nem, nem! Az lehet, hogy van bizonytalan szektor. Viszont annak adminisztrálása a rendszerterületen történik. Ha ezt nem tudja beolvasni, akkor nem detektál be a drive. Ha végül mégis sikerül begyötörni, és a felületteszt alapján módosítja ezt az adminisztrációt, akkor újraírja, és esetleg könnyen olvassa legközelebb. Ez a magyarázata a tapasztalatodnak. Viszont ilyen egyszer csak mégis sikerül elindítani drive illetve hiba, eléggé ritka. A jellemző, hogy stabilan nem indul.
A fentiek alapján a rendszerterület olvasásának problémája a hibás indulás. Ahogy előzőleg írtam. A hibának van maradandó kiváltó oka, ami ugyanezt eredményezheti később is. Mivel itt a hdd csak a tét, így az ilyen drive használata erősen nem ajánlott, ezért minden esetben a kuka vagy garancia opciót javaslom. Nem a gyötrését, hátha lesz még egy hátha amit utána hátha meg lehet spékelni másik háthával.
-
Kernel
nagyúr
válasz
liksoft #41815 üzenetére
Sajnos az a probléma – ezt már több HDD-nél is tapasztaltam –, hogy bizonytalan, nehezen olvasható szektorok miatt néha úgy lerohasztja a gépet, hogy egyszerűen már a BIOS sem tudja detektálni.
Ilyenkor próbálkozhatok USB-átalakítóval, SATA-kártyával, vagy bármivel, amit elő tudok szedni, de igen nehéz elkapni. Viszont amikor sikerül, csak a partíciós tábla törlése is már megkönnyítheti a helyzetet. Utána megjelenik a HDD, kezelhetővé válik, felülírható.
Nem tudom, az UEFI alaplap miatt van ez, vagy attól függetlenül az alaplap sajátossága, de inkább az a kérdés, milyen hardvert szoktatok használni ennek a kellemetlenségnek a megkerülésére, ami nem akar mindenáron adatot beolvasni a lemezről, már a boot során?
-
Kernel
nagyúr
válasz
ArpiCBR929 #41817 üzenetére
Szerintem pedig elég jól látható. Itt egyértelműen közli, hogy IDE HDD esetén ezt kell használni:
Itt is egyértelmű:
IDE Host -> SATA HD vagy fordítva:
A fekete panelon, ami egyébként újabb gyártmány, fordítva van.
USB átalakító is használható, csak az jobban bekorlátozza a sebességet, továbbá mobilfiókhoz nem is tudom használni, mert van egy olyan sajátossága, közvetlenül a merevlemezbe kell dugni.
Legalábbis, ami nekem van:
Annyira érzékeny a fiók által közbeiktatott vezetékezésre, hogy ettől adatátviteli hibákat produkál. Sőt, nekem hibás szektorokat is dobott az egyik lemezen, aminek egyébként azóta sincs semmi más baja. Csak épp ott virít 27 áthelyezett szektor és 7423 kapcsolati hiba. Szerencse, hogy ennek a kis HDD-nek amúgy sincs már használati értéke.
Tesztjeim során bebizonyosodott, hogy ezek a hibák csak akkor növekednek, amikor mobilfiókon keresztül dugtam össze.
-
-
liksoft
nagyúr
válasz
ArpiCBR929 #41817 üzenetére
Szakembernek sem tiszta sokszor. Viszonyítás kérdése, a gyártó honnan nézi. Csak a teszt mondja meg, tudod-e használni, és milyen beállítások mellett. Viszont mivel régi cuccokról beszélünk, kérdéses lehet, a tápegység bírja-e majd a nagyobb terhelést.
-
ArpiCBR929
csendes tag
válasz
Kernel #41809 üzenetére
Szia!
Köszi a gyors választ. Most nézem már én is, hogy a kép nem jó, ami ebayen van. Amit küldtek azon 2 sata csatlakozó van. Lehet hogy akkor nem mind1 hogy melyikbe dugom a vezetéket? Valószínűleg
Ezt amúgy hogy kell érteni. Honnan hova? Ha azt a csatlakozót használom hogy Sata to Ide, akkor az alaplap satától megyek az idés vinyóig? Nekem sajna még ez sem tiszta. Először van dolgom ilyennel.
A másik. Írtad, hogy az alaplap sata vezérőlét kell ide kompatibilis módra állítani. Azt hogy? Biosban? Ha átállítom attól még tud majd kezelni másik sata portról egy satás vinyót? Azon van a rendszer
Lehet egyszerűbb lett volna usb-s ide átalakítót venni, csak gondoltam ezen gyorsabb lesz az adatáramlás, csak éppen beállítani nehezebb, már ha egyáltalán sikerül... -
liksoft
nagyúr
válasz
Kernel #41813 üzenetére
Nem tudom értelmezni amit mondasz!
Ha egy HDD nem detektálható, akkor a gyári adminisztrációs területét nem tudja olvasni, annak viszont SEMMI köze az adatterülethez aminek felülírását javaslod. MINEK? A gyári terület azért gyári, mert CSAK a gyár írja! Corvette drive-ja a hirtelen halállal halt meg. Az 1db szektorhiba figyelmeztető jel már lehetett, hogy ami fontos mentse le. De az adatterület felülírásával a hibája NEM lett volna megelőzhető!
-
Kernel
nagyúr
válasz
velizare #41810 üzenetére
Nekem már tegnap is sántított a dolog, amikor írtad a hibás szektort, hogy az nem konkrét (átirányítással pótolt) hibás szektor, hanem még csak függő.
Gyakorlatilag felül kell írni, törölni az egész felületet, utána vagy megjavul, vagy átirányítja, hibásként rögzíti.
Ha megjavul, akkor nem árt még többször is felülírni. Másképp nehezen tudod kitalálni, hogy melyik fájlt kellene felülírni, hacsak a diskeditort nem tudod haladó szinten kezelni.
Vagy eshet adat szempontjából üres területre is. Lehetne próbálkozni csak az üres terület biztonsági felülírásával, hátha véletlenül eltalálod, de kicsi az esély szerintem.
(#41812) corvette
Addig kellett volna felülírni az egész HDD-t, amíg működött. Most már csak kínlódni lehet vele, míg véletlenül detektálja a BIOS, illetve valamilyen átalakító eszköz, utána gyorsan felülírni.
-
Amur
addikt
Reggel az intel rapid kiírt egy üzenetet hogy a hdd leválasztva.
Nem is látom win7 alól ezt a 250gigás samsungot(nem mai darab már, de hdd sentinel csak 1 gyenge szektort látott eddig rajta).
Bios alól sem látszik, kábelt cseréltem. semmi.
Hidegvíz, temetés, vagy van még esély valahogy? -
Kernel
nagyúr
válasz
ArpiCBR929 #41808 üzenetére
Azt a fajtát nem próbáltam, de szerintem arra is vonatkozik, hogy az alaplap SATA-vezérlőjét IDE-kompatibilis módba kell állítani. AHCI nem jó hozzá.
Erre írtam múltkor, hogy az alaplapomon szerencsére kétféle vezérlő is van (Intel, AsMedia), így elég volt csak az utóbbit kompatibilisre állítani.
Amit linkeltél, a leírással ellentétben nem kétirányú, hiányzik róla egy csatlakozó. De ha megnézed a hozzászólásomban szereplő fotókon a csatlakozók feliratát, ami számodra szükséges (IDE HDD), az rajta van:
http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/hsz_41741-41741.html
-
ArpiCBR929
csendes tag
Sziasztok!
Egy Dell asztali gépbe próbálok bekötni 3. vinyót. A pontos típust nem ismerem, de talán mind1 is. Szóval hagyományos ide kábellel van csatlakoztatva 1 vinyó és egy DVD. Van benne egy satás vinyó is még. Én pedig szeretnék beletenni még 1 vinyót. Ez IDE kábellel nyilván nem megy. Vettem egy IDE to SATA átalakítót (http://www.ebay.com/itm/400537768308?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT) és így a vinyó ide végét ezzel az átalakítóval bedugtam az alaplap egy satás csatlakozójába.
Viszont úgy tűnik hogy mégsem látja a gép.
Mennie kellene ezzel a módszerrel?
Böngésszem át alaposan a BIOS beállítást, mert így jónak kell lennie?
Van tapasztalatotok ezzel az átalakítóval?
Kaptam olyan tanácsot is, hogy nem is biztos hogy jó ez nekem, mert nekem nem IDE to SATA hanem SATA to IDE kellene.Előre is köszönöm a segítséget!
-
liksoft
nagyúr
válasz
velizare #41806 üzenetére
HDS. A gyors teszt minden feltételezett függőben lévő hiba esetén hibát dob. Ezzel lehet a SMART kiértékelése nélkül eldönteni, hogy a drive 100%-os, vagy nem (függetlenül ennek a mértékétől). Ezért a hiba jelzése jogos. A 197-es függő szektorok az érdekesek, melyet csak a teljes felület (nem nyerhető ki a drive-ból a szektor helye) írás és olvasás tesztje dönthet el. Ugyanis állapotváltozás csak a vizsgálat alá vont szektor írása után következhet be. Azért, mert a drive ilyenkor dönti el, hogy külső környezeti gond (hibás tápellátás, belerúgtak, mágneses tér zavarta, stb...), vagy a felület hibája miatt hibás a terület.
-
válasz
Balathruin #41798 üzenetére
nem jött be, ugyanazt az eredményt kaptam.
Hiba: 1117 I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani., Szektor: 5764507160, Blokk: 9835
2015.06.30. 22:23:44,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 -> 8
2015.06.30. 22:23:44,#197 Current Pending Sector Count 0 -> 8smart
1,Raw Read Error Rate,6,100,87,OK,000005DD9D5C,0,Engedélyezve
3,Spin Up Time,0,92,92,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
4,Start/Stop Count,20,99,99,OK,0000000007C8,0,Engedélyezve
5,Reallocated Sectors Count,36,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
7,Seek Error Rate,30,70,60,OK,000000B3905C,0,Engedélyezve
9,Power On Time Count,0,92,92,OK (Mindig rendben),000000001E7E,0,Engedélyezve
10,Spin Retry Count,97,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
12,Drive Power Cycle Count,20,99,99,OK,0000000007C1,0,Engedélyezve
183,SATA Downshift Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
184,End-to-End Error Count,99,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
187,Reported Uncorrectable Errors,0,1,1,OK (Mindig rendben),0000000000C6,0,Engedélyezve
188,Command Timeout,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
189,High Fly Writes,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
190,Airflow Temperature,45,64,52,OK,00002C1A0024,0,Engedélyezve
191,G-Sense Error Rate,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
192,Power off Retract Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),00000000001E,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,70,70,OK (Mindig rendben),00000000EA61,0,Engedélyezve
194,Disk Temperature,0,36,48,OK (Mindig rendben),001400000024,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000008,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000008,0,Engedélyezve
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
240,Head Flying Hours,0,100,253,OK (Mindig rendben),4987000011DB,0,Engedélyezve
241,Total LBA Written,0,100,253,OK (Mindig rendben),5712A1A607F0,0,Engedélyezve
242,Total LBA Read,0,100,253,OK (Mindig rendben),BA371C5EBEA0,0,Engedélyezve -
Chp
őstag
Sziasztok! Ma érkezett meg az SSHD-m, amit beszereltem a már meglévő Seagate-em mellé, hogy átmentsem az adataim(gépeladás miatt). A régi lemezem egy ST1000LM024, az SSHD pedig ST1000DX001. Mindkettő tökéletesen működik és bár nem lesznek együtt használva, de benne van a szálka a szememben, hogy ha a régiről bootol a rendszer, akkor sehogy sem látja az újat, ha pedig az SSHD-ról bootol(erre is telepítettem rendszert), akkor meg az nem látja a régit. Nem találkoztam még ilyen problémával, az UEFI beállításokat is alapra tettem. Úgy tudtam hát megoldani az adatok átmásolását, hogy a régi lemezt egy külső HDD házba építettem és USB-n keresztül hajtottam végre a műveletet. Mi okozta a problémát? Köszi előre is!
Egyébként igazán jó cucc ez az SSHD.
-
marilllyo
veterán
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topicba írok-e ezügyben de egy olyan kérdésem lenne, hogy a laptopomhoz külső HDD van csatolva USB-n keresztül. A gép asztali gépként van használva. A vinyó sosincs kihúzva belőle. A win az ssd-ről megy a többi cuccom meg a HDD-n van. ( Kicseréltem SSD-re ami benne volt és kiraktam USB-re mert slim noti és nincs több hely benne).
Ez jár bármiféle hátránnyal a vinyó szemszögéből? Gondolok itt arra, hogy az USB-ket energiatakarékossági szempontból le-fel kapcsolgatja. Így már 15.000 indulás / leállást mutat a HDD sentinel. Ez gond? -
whYz
őstag
Sziasztok
Egy 3TB-os seagate ST3000DM001 vinyorol lenne szo.
Idovel megnott a bad sectorok szama a merevlemezemen. Mar 10312 bad sectort erzekel a hard disk sentinel.
Gondolom ezzel a hibaval visszakuldhetem a seagate-nek a vinyot, ugye?
A problema, hogy a seagate warranty oldalan irjak, hogy erdemes letesztelni a seatools-al, viszont ez a progi egyaltalan nem latja a hdd-t. Mit tegyek ilyenkor?
Új hozzászólás Aktív témák
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G8, i7-10510U, 16GB, 1TB SSD, 4K kijelző + WWAN (ELKELT)
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- Google Pixel 8A 128GB 12 hónap garanciával
- Bomba ár! Dell Inspiron 15 3511 - i5-11GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest