-
Fototrend
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
Monya78
veterán
válasz priusz #47704 üzenetére
Köszi a tippet, ha egy kicsit közelebb laknék Budapesthez...
Mindenkihez: akkor a #47699-ben linkelt Skytec stúdió hangfalacskáról inkább lebeszéltek? Nem minőségi zenehallgatáshoz kell, csak kerülném az olcsó szg. hangfalak trafóbúgását, alapzaját meg ilyesmi nyűgeit...
-
#71562240
törölt tag
válasz priusz #42838 üzenetére
Én éppen ilyet használok, de használok alátétet és leszorítót (szintén Alisca Orange-ot) az analóg lemezhallgatáshoz is.
Azzal nem mondok meglepőt, hogy csökkenti a CD rezgéseit, ezáltal javítja a kiolvasás pontosságát, ezekután minden olyan hangminőségváltozást elképzelhetsz, ami ebből adódik. Értelemszerűen a legnagyobb a hatása a CD szélső területein és a magashangok terén van, hiszen, hiszen a szélén rezeg legjobban a CD, és a magashangok a legkényesebbek a kiolvasás pontosságára.
És akkor jöjjön az állóvíz felbolygatása, Kammerer újbóli hülyévé nyilváníttatásának megalapozása:
Mivel a kiolvasás pontosságára ugyebár értelemszerűen a magasfrekvenciák a legérzékenyebbek, a laikus esetleg azt várná, hogy egy ilyen eszköz által, a kiolvasás nagyobb pontossága révén magasabb tónusúvá válik a hang, a magassáv nagyobb teret kap, több magasat hallunk, mint a CD-rátét nélkül. Nem tudom kiket lep meg,de összességében pont fordítva történik, a CD-rátét által a hang mélyebb tónusúvá válik, a magassáv lenyugszik, hátrébb szorul! Ámde, közben mégiscsak jobban-pontosabban-definiáltabban-hangszerszerűbben halljuk a hangszereket és a részleteket és a térbeliséget a magasfrekvenciákon!
A CD-rátét jól megmutatja szerintem, hogy a CD rezgései nem csak kiolvasási pontatlanságokat, tehát jelhiányokat eredményeznek, hanem hamis jeleket, torzításokat, hamis felhangokat is generálnak a CD rezgései. A hamis jeleket, hamis felhangokat is megzabolázza a CD-rátét. A CD rátétnek ugyanolyan a hatásösszessége, mint az analóglemez-leszorítónak, ami különbség mégis van a frekvenciaeltolódás terén, az véleményem szerint elsősorban abból adódik, hogy más a lemezek fordulatszáma a két technológiánál, az analóg lemez a lassú fordulatszám miatt dübörög, tehát elsősorban a mélyfrekvenciák terén van rezgéscsökkenteni-megzaboláznivaló, a CD ellenben a nagy fordulátszám miatt elsősorban "cicereg", ott a magasfrekvenciák terén van elsősorban rezgéscsökkenteni-megzaboláznivaló.
Hogy a CD-rátét milyen mértékű hatást nyújt, az persze nagymértékben függ a CD-játszó futóművének mechanikájától, szervójától, hiszen például sok CD-futómű használ afféle leszorító tányért, amelynek a CD-rátéthez hasonló hatása van, ha jó a futómű csapágyazása, belső rezgéscsökkentése. A hatás mértéke tehát készülékenként más és más, de a hatás minősége minden CD-játszóban hasonló: a hang letisztulása, nyugodtabbá, egyúttal mélyebb tónusúvá válása. A CD-rátét elsősorban azt mutatja meg, hogy nélküle mennyi magashangot veszítesz a kiolvasás pontossága miatt, egyúttal mennyi hamis magashangot "nyersz" a negyfrekvenciás rezgések általi hamis kiolvasások miatt.
Ez Isten igéje.(#42831) kukulec
Kérdés: "hello, valakinek van tapasztalata a linkelt hangfallal kapcsolatban?"
Válasz: "Persze."
Kérdés: "mennyire nyerte el a tetszésedet? természetesen tudom, hogy ez nagyon belépő kategória, de hát én is az lennék ebben a témában"
Válasz: Szerinted változott valamit lényegében a kérdésed a második körben?Na de hogy ne csak önlevünkben főjünk, tessék:
A Tannoy Mercury V1 az árához képest általában egy korrekt, kellemes, viszonylag tiszta hangú, közepesen informatív, hosszan hallgatható kisdoboz, a kis pénzből és olcsó hangszórókból szép hangot nyerés jellemző esete, amihez a Tannoy nagyon ért a belépő kategóriában. Kevésbé visszafogott, mint az ilyen Tannoy-ok általában szoktak lenni, tehát van egy kis mélykiemelése, ezáltal kissé teltebb, hatásosabb, dobozhangúbb, néha kicsit sprődebb mint általában az ilyen Tannoy-ok. Sikeres hangdoboz, általában jó vétel a maga műfajában.
Hogy mindez a te helyzetedre-körülményeidre-céljaidra-lehetőségeidre vonatkozólag nem jelent semmit, az abból adódik, hogy mindezekről semmit nem voltál hajlandó elárulni. Persze lehet, hogy csak úgy általánosságban érdeklődsz, céltalanul dolgoztatva másokat.[ Szerkesztve ]
-
xtremetuning
addikt
válasz priusz #42838 üzenetére
Én SSC-t és Stillpointot használok. És még itt is volt, hogy egyes készülékeknél nagyon, másoknál nagyon nem működtek. Állványfüggő is.
[ Szerkesztve ]
...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'
-
xtremetuning
addikt
válasz priusz #42835 üzenetére
Mindenképpen tesztelni kellene a készüléked alatt. Akár javíthat, akár ronthat is a hangon.
...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'
-
Gabor970
addikt
válasz priusz #42629 üzenetére
Köszönöm! Luxman lv112-vel ossze fogom tudni hasonlitani. Forrás: philips 930-as cd player, illetve dual 505-3 sajat 165 ne (talán) hangszedőjével. Preludium 31-es hangfalpár.
[ Szerkesztve ]
Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda
-
#71562240
törölt tag
válasz priusz #35448 üzenetére
Egyetértek. A lényege a típusnak az ezen az árszinten kiemelkedő minőségű hangszórókészlet volt (az Alcomax mint a VIFA hazai forgalmazója, olcsón hozzájutott a hangszórókhoz), a hangszórókat beletették egy átlagos-normális dobozba, átlagos-normális keresztváltóval és vezetékezéssel. Így gyakorlatilag a hangszórókészlet áráért egy komplett hangdobozt kapott az ember. Nem hoztak ki mindent a hangszórókészletből, de nem is rontották le annak kiváló képességeit. Kellemes, kissé pasztelles hangja van. Egy kis dobozmerevítés, vezetékcsere útján jelentősen fejleszthető is a Gamma hangja, amely ennyiért (és a korabeli új áráért is) kiváló.
[ Szerkesztve ]
-
Dorian
félisten
válasz priusz #33230 üzenetére
Azért tudom hol a helyem
Hallottam már olyan rendszert, ahol remegett az ember mája :d - lehetett vagy 15Hz - de simán lehetett mellette beszélgetni olyan tisztán szólt. De az ilyesmi erősen zsebbe nyúlós, mondjuk ki: esélyünk sincs.[ Szerkesztve ]
Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!
-
-
general
addikt
válasz priusz #25034 üzenetére
akkor zeneajánló:
Linn Selektions innen sajnos már nem tölthető, csak a borítók, címlista miatt linkeltem.
-
cipofuzo87
tag
válasz priusz #25008 üzenetére
Nem szól jobban, a füled csal. A FLAC ugyanaz, mint a ZIP, csak lehet tekerni a zenében. Épp úgy, ahogy egy programot veszteségmentesen tömörítesz, úgyanúgy tömörít a FLAC is WAV-ot.
Amúgy minden bántás nélkül, sztem az ilyen hozzászólások, amikből egyértelműen lehet tudni, hogy placebo áldozata a hallgató, megerősítik bennem azt a hitet, hogy valószínűleg a magasabb kategóriás kábelek között is kb annyi a különbséget hall a hallgató, mint amennyi WAV és a FLAC között van .
Túl sok tényező játszik:
Ha megveszel egy drága kábelt, akkor ott a vásárlás élménye, az új szerzeményre való "izgulás". Nagy reményekkel dugod össze a rendszert, továbbá tudod, hogy drága volt a kábel, emiatt, ahhoz, hogy ne kerülj saját magaddal ellentétbe, csak úgy tudod rendberakni a dolgokat fejben, hogy elfogadod, hogy a frissen vásárolt drágább kábel jobban szól, mert ellenkező esetben saját magaddal kerülsz ellentétbe, az derül ki, hogy jó hülye voltál, hogy megvetted a drága kábelt, amit nem tud az ember feldolgozni, muszáj fejben feloldania az ellentétet. Arra pedig mindenki tudna mondani példát a saját életéből, hogy csinált valami hülyeséget, de akkor jó ötletnek tűnt, sőt meg is tudta magyarázni, ezzel a saját fejében elsimítani a dolgokat, hogy "igen, jól tettem", később kiderült, hogy jó hülye volt (pl amikor szerelmes, akkor máshogy gondolkodik, cselekszik az ember).Én csak a zeneszám közbeni váltásos vakteszt alapú kábel tesztben hiszek, ez kizárja a placebot. Már az is eredményezhet placebot, hogy végighallgatsz egy számot egyik, majd a másik kábellel, ugyanis elsőre más élményt adhat egy zene, mint másodszorra (amikor már esetleg kevésbé figyelsz rá, unod, stb).
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Hardcore café
- Elektromos rolleren is fontos az index!
- Milyen processzort vegyek?
- Politika
- Xbox Series X|S
- Anime filmek és sorozatok
- Már tudjuk, hogy mikortól lesz elérhető a Detroit Become Human magyar szinkronja
- Gaming notebook topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest